Fórum témák
» Több friss téma |
Vagy az akkkumulátor. Mekkora áramot vesz fel olyankor? Szerintem terheld meg és úgy mérj, biztosan van benne egy potencióméter amivel a töltőfeszültség kikapcsolási szintjét lehet állítani.
Amikor rakotom a sporlo egot kicsidenkent fogy 12,10rol jon vissza 10,50re 2-3 perc alatt.
Oké akkor az tényleg lemerült. Csináld meg az árammérős tesztet.
Okes hogy megcsinalom a tesztet de mennyi kellene legyen ahoz hogy tokeletes legyen?
Lehetne egy auto relet kotni a nap elem es az akksi koze?
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2013
Ilyen felhős hideg időben jó ha 10-edét tudja a napelem tehát kb 1A.
Relét lehet kötni, de minek? A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2013
Toltes szabalyzo helyett. Neme nem mukodo kepes a szabalyzo.
Pld. egy Dacia relet kotnek ra valamit tonkre tude tenni? Ezzel rajonnek arra hogy a szabalyzo hibas?
Hány V-os a napelem? Ha relével kötöd rá, diódát rakjál be a napelemmel sorba, hogy vissza ne tudjon folyni az áram a napelembe.
Hagyd ki a töltésszabályzót, és a napelemmel köss sorba egy 55W-os 12V-os izzót (ha tompított/reflektor, akkor csak az egyik felét). Hagyd feltölteni vele az akkut. Ha véletlenül azt hallanád, hogy már pezseg az akku, és a fesz 14V felett van, akkor az izzó helyett kösd be a szabályzót vissza. Ezzel ki tudod szűrni, hogy a szabályzó vagy az akku a rossz. 75W napelem az kb. max 3,9 A-es töltést fog tudni. Ha az akku új, akkor az nem valószínű, hogy hibás. Arra ügyelni kell, hogy 11V alá ne menjen az akku, mert az neki halál.
Még 1: Ha közel 4 A-es töltés csorog az akkuba, akkor halványan világítani fog az izzó, így nem muszáj mérned a töltőáramot se (amit amúgy nehezen lehet pontosan megmérni, mert olyan árammérő kellene, ami nem csökkenti a valós értéket.) A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2013
75wp-os szerinted miert nem tolti fell a toltoszbajzo keresztul az akksimot 62a -eros .Amit csak tolt az 2 percig birja inverter
ha fogyasztot kotok koze aval nem megy tonkre a napelem ugye 55w os korteteol
Nem. Sőt, inkább mint egy biztosíték funkcionál az izzó. Határolja az áramot. a zárlat lenne a napelem felé menő vezetéken pl, akkor is csak az égő világítana.
Ilyen napsütés mellett télen nem fontos. Tavasszal már kell egy jó szabályzó, hogy 14V felett lekapcsolja a töltést és csak csepptöltést engedjen az akkuba. Most nem hinném, hogy nagyon túl tudnád tölteni az akkudat. Főleg, ha este kifogyasztod az akkuból az áramot.
Nálam is kb 3 órát éri max töltésnél, mégis fel van töltve az akkum. Most minden 2. nap van feltöltve teljesen. 96 W-os napelem, 100Ah akku. Nálam a napelem buktatva van, hogy most is derékszögben kapja a napsugarakat. Úgy van beállítva, hogy déli 12 óránál van felette nyáron (ez a beállítás irányára vonatkozik).
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2013
kabe menyi idore szamicsak az en rendszerem 75w os 62 Aor akksi
probema lehet h ablak van elote azert nem tolt normalisan
A napelemen már van 1 db üveg. Ha előtte még van 1 üveg, az csökkentheti a töltőáramot.
Gyér napsütés mellett (max 1 A töltés) 62 óra. Jó hír, hogy pl. holnap állítólag sütni fog a nap sokat. Ha lesz 4 A töltésed az izzóval, akkor 15 óra. Ha holnap sütne 10-től 14 -ig jó szögben, akkor az 6 óra. 2 ilyen nap alatt már szinte fel is töltené, hiszen 8-10 óra és 14-16 óra között is töltheti 1 A-rel.
mindegye hogy pozitiv szara kotome be sorosan a kortet vagy nem
Szia!
Sok segítő választ kaptál, az igazság bennük van. A nap nagyon kevés ideig és alacsony szögben világítja meg a napelemet, ha még ablak is van előtte, akkor semmi esély.A töltésvezérlőd shunt-tipusú szabályozással működik, ami még csökkenti a feltöltődésre való esélyt, bár télen az MPPT-s sem tudná ebben a kiépítésben teljesíteni az igényed. Kissé visszább feltettem az én rendszerem rajzát, -az én napelemem is hasonló, és kettőt sorba kötve tudom MPPT-s töltésvezérlővel töltésre kényszeríteni.De mint írtam bár még borult időben is képes valamennyit tölteni, jórészt hálózati áramról pótolgatom így télen a kiesést. -Jó a tanács miszerint hagyd ki a töltésvezérlőt, mérj áramot-feszültséget merőlegesen ráeső napfénynél tiszta égbolt mellett! Üdv!kila
Sziasztok ki probaltam a kortevel de ugy sem megy valami mas otletetek van koszonom elore is.
Sorba kötötted a multiméter árammérőjét az akksival és úgy sem tölt semmit?
sorba kotem 10,5 v tolt keresztul fel ment az akksiba mert toltesem estere 12,25 ig amikor rakotom az invertert csak 2 percig birja 11w kortevel mit tegyek ?
Ki tudna segíteni?
A már működő rendszeremben meghíbásodott az MPPT--30A szolár töltés-szabályozóm. (itv gyártmány, 18319 tipus) Van-e közöttetek valaki, aki (nem szép szóért) megjavítaná? Ha nem, ki tud megbízható szervízt - lehetőleg Bp-en, és ha még lehet szűkíteni, Észak-Budán (Csillaghegyen van a rendszer). Azért kérem mindezt, mert külön-külön bevizsgált, jól működő egységek, összeszerelve is működtek, aztán ma megtörtént a baj - a boyler bekapcsolásakor hibajelzés (inverter lekapcsolt), és visszakapcsoláskor ismét hibát jelzett (inverter túlfeszültség a bejövő oldalon). Rámértem, és tényleg, a szabályozó nem szabályozott le, ugyanazt a feszültséget vitte át az akkura (és így az inverterre is), mint amennyit leadtak a szolár panelek. Most keresem a megoldást (nem csak egyszerűen a töltésszabályozó megjavítását, mert azzal még nem oldódott meg a hiba oka). Mekkora feszültség nem árt a 24V-os akkumlátoroknak? Munka-akkumlátorok, 2V-os cellákból összeállítva, összese tudnak 1500Ah-t névlegesen. |
Bejelentkezés
Hirdetés |