Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   20 / 607
(#) Bush válasza titi hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
ez mind megtörtént,még mielött irtam volna ide,de semmi.
(#) Gery válasza Bush hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Akkor más hibalehetőség szinte nincs itt
Valamit biztos nemjól ellenőriztél
A táp és a hangszóró is tuti jó? A DC fesz biztos nemtöbb 500mV nál? Ha ez mind jó akkor valamelyik alkatrész hibás, amit tudsz mérd le amit nem cseréld ki
(#) titi válasza Bush hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Esetleg kifogtál egy hibás IC-t?
(#) Bush válasza Gery hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
mindent többször ellenöriztem,de egyszerüen minden jó.
én már nemtudom hogy mi lehet a gond.
torz és halk, bemenöjel is ok.
már ic-hibára gyanakszom.

(#) zsoltee0001 válasza Bush hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Ez tisztára olyan hibajelenség mikor pl a + és a - be van kötve és a test nincs, vagy az R3 22Kohmos (tda7294 adatlap) nincs bekötve. de gondolom ezeken már túl vagy, akkor marad az Ic hiba.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 6, 2007 /
 
miután sikerült a földhurkot teljesen elhárítanom (és hazavágni egy jó kis sony hangszórót) már csak a be és kikapcsolás koppanását kell megszűntetnem, próba képp betettem egy ilyen kondenzátort a trafó primer körével párhuzamosan :szűrő ami igen szépen eltűntette a koppanást!! ajánlom mindenkinek
egy kép róla:
(#) witti hozzászólása Szept 11, 2007 /
 
Sziasztok! Hozzájutottam 2db 30cm-es BEAG 20VA-es 15 Ohm-os hangszóróhoz. És gitározáshoz szeretném őket használni. Gitárelőfokom van, de valami Sztereó végfok kellene hozzá egy gitárfejhez. A hangszórók nagy méretére és súlyukra való tekintettel nem igazán értem, miért csak ennyi Watt-osak... De nem értek túlságosan az ilyen illesztésekhez és nem mernék túl nagy végerősítőt választani. Viszont ennek ellenére ma egy elektronikai boltban az eladó is ezt a TDA7294-es típust ajánlotta. /Már régóta szemezgetek vele.../ De itt a sok kudarcélmény után eléggé lelombozódtam!
A véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy mi passzolna ezekhez a hangszórókhoz? Mert sok rajzot találtam a NET-en ehhez az IC-hez és nemtom melyik lenne a jó. És mivel gitárhoz kell, nincs szükség mute meg standby kapcsolókra. Viszont hozzáillő táp és hangszóróvédelem érdekelne, meg hogy nincs-e szükség az előfok és a végfok közé "illesztő"-egységre? Ha ez az IC mégis megfelel akkor, lenne valakinek ilyen urbánelektr...inden? Meg arra várok ég magyarázatot, hogy miért tartalmaz ez a cucc 2 biztosítékot a többi meg nem?
Előre is köszi!
(#) szabi83 válasza witti hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
ez, nem jó?

Bár nem tudom 16ohmhoz, mit szól
Talán jobb lenne monoban és párhuzamosan kötni a hangszórókat.

Vagy 4 db 8 ohmos végfok, hidalva 2-2, pl. tda7265 -s ic, vagy tda2030-ból 4 db stb

Először keress otthol szimmetrikus trafót, majd döntsed el a hangszóró elhelyezését sztereo / mono meghajtással..

Üdv
(#) lamalas válasza witti hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Szia!

En nem ajanlanam a TDA7294-et mert ha a katalogus szerint epited meg es raadsz 1 kis kakaot akkor konnyen a masvilagra kuldheted vele a hangszorokat! Inkabb TDA2030-al probalkozz meghozza a TDA2030A tipusjeluvel ami nagyobb tapfeszultseget bir es kicsivel nagyobb teljeitmenyt is tud mint a sima 2030. Mondjuk +/-20V-os tapfesszel 16ohmos hangszorokkal mar sztem jol fog szolni neked es nem veszelyezteted vele a hangszoroidat sem.
(#) witti válasza lamalas hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Egy másik srác a TDA2050-at ajánlotta. De még azt is sokallom. Azt mondja hogy vegyem vissza kicsit a teljesítményét, na de viszont ennyire meg nem értek a dolgokhoz. A hangszórókat nem akarom párhuzamosan kötni, mert külön lesznek. Tehát egy IC hajtaná az egyik hangszórót és a másik IC a másik hangszórót!
Amúgy vannak itthon felhasználható TDA2006-osaim, de azért azok a 12Watt-jukkal akkor azért kicsik vagy mégsem??? Persze nemtom, hogy a TDA2030A meg mennyivel tud többet a 18-wattjával.
De átmegyek, a TDA2030A-s topicba... Lesz még ott pár kérdésem!
(#) lamalas válasza witti hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
A TDA2030A nem tud 18W-ot 16ohmon ... erre figyelni kell!!! De nem is baj, mert egy 20VA-es hangszoro gitarral hajtva nem is koszonne meg. Ha a hangszorok eleg erzekenyek, akkor egy megfelelo dobozba beepitve nagyot fognak szolni 8-10W-on gitarral (persze ezert nem mernem a tuzbe tenni a kezem, mert nem ismerem a hangszorokat)! Otthonra, vagy probara sztem boven eleg lesz koncertre pedig mast kell hasznalni.
(#) MarcoH válasza witti hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Hello. Sztem maradj a tda7294 -nél nyugodtan, ha a trafót most készítteted, akkor kérsz rá két ~25V -os secundert, és ezekről leágazást ~18V- nál (de lehet másik két független sec. tekercselés is). Egy kapcsoló a hátoldalra és máris tudod állítani a feszt. +-25V és +-35V közt. AZ elsőnél pont 20W@16Ohm. Ha később esetleg kell a kakaó, akkor meg csak át kell kapcsolni: 60W@8Ohm és 120W@4Ohm. (és még hídba is lehet kapcsolni) .

Szal sztem a tápfesz. -re bízd a telj.határolást ..

Üdv.: MarcoH
(#) witti válasza MarcoH hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Nincs Trafóm! Vagyis vannak trafóim, de csak kicsik!
(#) Gery válasza MarcoH hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Igen egyetértek MarocH-al szerintem is maradj tda7294-nél. Az valószínúleg kifogja hajtani, ha meg több is mint kéne és a fentebb belinkelt kapcsit építed a trimmerrel le lehet szabályozni, meg ott van még a tápfesz variálás is
(#) DjPeat hozzászólása Szept 12, 2007 /
 
Sziasztok
Építek egy Tda7294 végfokot csak én ezt az erősítőt nem csak szobai hallgatásra tervezem hanem egy kicsit komolyabbra is. Ezért szeretnék bele építeni egy koppanás gátlóval egybekötött rövidzár védelmet meg egy túlmelegedés gátlót is. De a túl melegedés gátlást úgy értem hogy egy ventilátort szeretnék bele tenni ami a hőmérséklet növekedéssel egyenletesen fog a fordulata változni. A ventilátor egy 12V tápegység ventilátor lenne. Remélem tudtok segíteni előre is köszönöm.
Bye Dj Peat voltam.
(#) Gery válasza DjPeat hozzászólására (») Szept 12, 2007 /
 
Ilyen kapcsolás van egy pár az oldalon most hirtelen nemjut eszembe hogy hol , de az IC-ben van hőmegfutás elleni védelem szal kikapcsol ha túlmelegszik
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Szept 12, 2007 /
 
De ha mégis ragaszkodsz a ventilátorhoz-->kereső
(#) zsoltee0001 válasza DjPeat hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
hi
a rövidzárvédelemmel nem kell bajlódnod, meg a túlmelegedéssel sem, ezek bele vannak integrálva az Ic-be,
már csináltam én is ilyen hőfokszabályzós hűtést, annak a kapcsolását szerintem hiába linkelném be nem sok hasznát vennéd, mivel egy spec NTC ellenállás érzékeli a hőt (egy fénymásoló thermistor), de tényleg elég sok ilyen kapcsolás van, szerintem lehet ilyet találni
pl. itt
üdv
(#) espi36 hozzászólása Okt 14, 2007 /
 
Sziasztok!Ez az áramkör TDA7294es icvel 12V mennyit tudna leadni érdemes lenne autóba megépíteni?
Vagy nekem max sinuszban 50W kellene vagy esetleg valakinek van egy müködöképes nyákterve akár kapcsi üzemü erősitőre?Lényeg hogy 12v ra szertném és elég kezdő vagyok a témában!Köszönettel laci
(#) Parázs Gábor válasza espi36 hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Szerintem 12V ból nem foksz 50W-t kihozni.Kellene valami inverter amivel 12V-ból elöálitasz pl:+-30V-ot.
(#) Peti_85 válasza espi36 hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Hát meg főleg nem sima 12 V-al. Hanem inkább +/-12 V-tal! De erre van valami kapcsi, hogy aksiból csinál +/11 V-ot, de nem tudom már hol láttam, de itt volt a HE-en.
(#) zoltan79 válasza PiperR hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
partancsoj,ez tutira bevall.En ezt epitettem meg es szeretnek is a tombhazban levo szomszedaim erte)

IMG_0110.JPG
    
(#) huhuu válasza zoltan79 hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Szia!

Ez szubládához van?
A nyákterved nem lehet megnézni???
(#) Gál Norbert hozzászólása Okt 16, 2007 /
 
Hi

Megépítettem az oldalon levő szubláda kapcsolását, és végre már működik is.

De szeretnék hozzá hangfalat építeni, milyen hangszórót ajánlotok 10-12 ezer HUFból?

A láda térfogatára mit értenek? a faanyag is beleszámít dik (térfogat = láda térfogata)? Vagy csak simán a belső térfogat (térfogat = láda térfogata - a faanyag térfogata)?


Ha a ládába trafó és elektronika is jut akkor ezeket le kell vonni a térfogatból?
(#) lobbooo válasza Gál Norbert hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Melyik erősítőt építetted meg???
A hangszóróhoz megadott térfogat érték,mindig a nettó ürtartalma a doboznak,trafó meg elektronika minimális helyet foglal,nem kell vele foglalkozni.Arra figyelj majd,hogy a trafó és a panel allá valamit tegyél,h ne zörögjön (gumi,filc...).
(#) lobbooo válasza Gál Norbert hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Az erősítő aszerint érdekel,h a hidalt TDA vagy csak egy szimpla TDA7294 amit elkészítettél!?
(#) Gál Norbert válasza lobbooo hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/sublada.html
Ezt építettem meg, szóval nemhidalt, csak egy szimpla TDA 7294
(#) zoltan79 válasza huhuu hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
szia,igen annak felel meg
(#) lobbooo válasza Gál Norbert hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Küldök pár képet,azokról a hanszórókról amit az olcsóbb kategóriából ajánlok!!!ha a 4ohm-l választanál,arra figyelj,hogy az erősítőnek a táp fesze +-30V legyen,több ne!!!
SBX2530 8ohm 6490Ft
SRP2530 8ohm 5890Ft
SQP2540 4ohm 8490Ft
Alpine SWE-1043E 4ohm 14990Ft
-megfelelő dobozban- bármelyik szépen szól!!Az olcsók közül ezekkel érdemes foglalkozni,ezek szép rezgő mélyet adnak.
(#) lobbooo válasza Gál Norbert hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
A képek!!!
Következő: »»   20 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem