Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   491 / 1161
(#) watt válasza watt hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Nem kompatibilis, de -ez (LM4702)- nem rossz...
(#) laszlo raduj válasza watt hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Utana neztem a neten 4 euro kornyeken meg lehet venni
(#) watt válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
A neten mindent meg lehet veni, de ez nem perspektíva... Bár ha nagyon kellene, talán bevállalnám a macerát, rizikót stb.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2013
(#) Peti989 hozzászólása Júl 6, 2013 /
 
Üdv!

Egy kapcsoló üzemű, áramgenerátoros áramkörben ezt az IC-t találtam: DMS D804 1132, ez egy 8lábú kis smc IC. Azért lenne erre szükségem, hogy megfejtsem a kapcsolás lényegét és hogy esetleg így megoldható lenne az áram generátor szabályozása. A probléma az hogy nem találok doksit róla.

Előre is köszönöm mindenkinek.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2013
(#) kadarist válasza Peti989 hozzászólására (») Júl 6, 2013 / 1
 
Szia!
Itt nézz szét.
(#) Peti989 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Nagyon szépen köszöntem!
(#) granpa válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Köszi, nekem könnyebb volt 10* elolvasni, és elővenni a szótárat; kész.A PC guru nem én vagyok,
(#) komparator válasza kadarist hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget ellenőriznem kell a készüléket (ez egy öntöző vezérlőben van)mivel a sot 89-nek 4 kiv.van.Üdv Komparator
(#) uv142 hozzászólása Júl 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy órából bontott kos2d feliratú alkatrészem, mi lehet ez?
(#) zolika60 válasza uv142 hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Tegyél fel képet róla.
(#) uv142 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Olyan kicsi, hogy nem látszik. 3mm átmérőjű 8mm hosszú fémtokozású egy-oldalon elhelyezett 2 kivezetésekkel ellátott. Szerintem fóliakondi vagy kristály lehet.
(#) proli007 válasza uv142 hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Hello! Ez a "szokásos" 32768-as "óra kvarc" lesz. üdv!
(#) gaba98 hozzászólása Júl 8, 2013 /
 
Hello van egy alkatrészem. Kódja HSK 103 Valami régi NDK TV-ből való de nem tudom mire jó.
Tudtok segíteni?
(#) k_h válasza gaba98 hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Hogy néz ki?
(#) Zolaj hozzászólása Júl 8, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy TT Zeüke vasútmodell transzformátorom és van benne egy alkatrész amit nem tudtam mire vélni, remélem ti tudtok segíteni, előre is köszi!
A képet mellékeltem!
(#) BEMcorp válasza Zolaj hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Üdv!
Szelén egyenirányító (ha a szürke lapkákra gondoltál).
(#) _vl_ válasza Zolaj hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Ha a négyszögletes, lamellákból álló valamire gondolsz, az minden bizonnyal egy szelén egyenirányító.
(#) Zolaj válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) szabjan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 

Mit össze b@....tak ezzel a káposzta szaggal engem régen
Pedig az.
(#) gaba98 válasza k_h hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Így néz ki nekem nincs róla saját képem

Hsk 103.JPG
    
(#) k_h válasza gaba98 hozzászólására (») Júl 8, 2013 / 1
 
Ez egy feszültség sokszorozó.
(#) fater0827 válasza Zolaj hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Üdv Zolaj
100% szelén (Se) Graetz a 2 db kék ami össze van kötve az a mínusz (-) , piros középen a plusz (+) , a 2 szürke a váltakozófeszültség (~) . Közelítőleg 1.5 Amper és max 25 Volt . Inkább záptojás szagra emlékeztető , ha égett .
(#) mesti87 hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Üdv mindenkinek, van nekem 1 trabim ami elektronikus gyújtással van ellátva meghalt a tranyó a 2-es hengernél, ki cserélném vele együtt az ellen állatokat is. De lővésem sincs mekkora a teljesítménye a neten találtam 1 csomot de mind változó, esetleg valami tipp szerintetek melyik a jobb oda.

Annyi van rá írva csak h: 47R J89

Válaszotok előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza mesti87 hozzászólására (») Júl 10, 2013 / 1
 
Szia!
Ha mérésre jók az ellenállások, akkor felesleges cserélni őket. Ha mégis cserélnéd, akkor válassz 47 ohm-os, legalább 5W-os fajtájút.
(#) mesti87 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Szia!
mérésre jók de elégé viseltesek 2db alurol már a szigetelést is lefűtötte vagy csak már el használodott az évek során ezért is kap újakat.
Köszönöm a gyors választ.
(#) laszlo raduj válasza mesti87 hozzászólására (») Júl 10, 2013 / 1
 
Hello, amugy ha a tranyo kiment akkor valami nincs rendben a trafoval, vagy nem az a tipus amit az elektromos gyujtashoz tetek gyarilag.Tudom hulyenek hangzik de nekunk is van trabink es tetunk elektromos gyujtast , rengeteg tranyo volt cserelve amig valaki nem adta meg ezt a tipet hogy a trafoval mi a helyzet, azt is elarulom hogy a gyari tranyo sokal tobet birta mind barmely amivel helyetesitve volt.
(#) mesti87 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Üdv ezen már túl vagyok cseréltem mind2 trafot ezel kezdtem mert én ugy voltam vele hogy az elektronika örökös mint a nyomoruság, de jött a pofára esés. Sose hittem volna h egyszer ez fog meghibásodni már mindenre gondoltam csak erre a dobozra nem.Ja a tranyóbol +a gyárit kapja csak úiat, nem hejetesitem mással csakis a széria darabbal.Kész szerencse hogy még kapni.
(#) laszlo raduj válasza mesti87 hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Az van hogy nem ertek a trafokhoz, a kulombseget sem koztuk , de anyit tudok hogyha egyszer elszalt a tranyo meg elfog ha nem csereled ki a trafot.Halotam azt is hogy azok az elenalas erteket novelve meghoszabithato az eletuk a tranyoknak, de errol inkabb mas adjon velemenyt aki ert hozza. Amugy sok szerencset, penzt es turelmet a trabihoz en is nagyon szeretem oket.
(#) gkari válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
Az ellenállásérték növelése valószínű, hogy csökkenti a tranyó áramterhelését, de így csökkenni fog a trafó primerárama, ezért gyengébb lesz a gyújtás. Szerintem okosabb lenne olyan tranyó beépítése, ami kimondottan impulzusüzemre készítenek(na meg elég nagy zárófesz)-pl. TV-k sorvégtrafói. A BU sorozatból lehet választani. Hajdan (80ˇ évek) több ilyet készítettem, mindegyik az eredeti (megszakítós) trafóval működött, soha nem halt be egyetlen tranyó sem.
(#) hpsamsung8 hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy ezek milyen alkatrészek és mihez lehet használni?


Üdv Alex
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
Következő: »»   491 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem