Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rébusz avagy: kitalálod? (Régi verseny topic)
Lapozás: OK   5 / 16
(#) vicsys válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Akkor az első:
Van egy fekete dobozom amin van 1-1 fehér banánhüvely a túloldalon pedi g 1 piros és egy kék.
A piros és kék kapcsokra (kimenet) egy ventillátort teszek. A bemenetre (fehér hüvelyek) teljesen mindegy, hogy váltakozó vagy egyenfeszt kapcsolok a ventillátor (ami egyenáramú) mindíg ugyanabban az irányban forog... A bemeneten az egyenfesz polaritását felcserélve is azonos irányba forog a venti! A lehető legegyszerűbb megoldást keressük!
(#) st3 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Szerintem egy egyenirányító híd-graetz-van a dobozban. A bemenete a bemeneten, a +- oldala a kimeneten-csak, hogy elrontsam a játékot...

ezt a megoldást szokták használni a "szabad polaritású" táplálásoknál.
(#) vicsys válasza st3 hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Ön nyert!

A következő kérdést te teheted fel! Remélem élsz a lehetőséggel?
(#) Norberto válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Én is a Graetz-re tippeltem volna, de hát ugye nem lehetek minden percben itt a HE-n...
(#) st3 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Hát legyen...

Ismét egy fekete doboz, amin 6 kivezetés található. Bármely két kivezetés között azonos ellenállást mérhetünk. Kérdés-mi van a dobozban ?
A legegyszerűbb megoldás a nyerő.

De most elmegyek vacsizni !
(#) Topi válasza st3 hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Csillag alakban ellenállások.. Egyik végükkel összekötve... Másik kivezetve!

Ezekben a feladatokban szerintem az a nyerő, aki előbb észreveszi a hozzászólást
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Topi! Megelőztél...
Te adod fel a következőt!
(#) st3 válasza Topi hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 

Hát igen.
Majd hozunk nehezebb kérdéseket is...
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
A feladat a következő...
Van egy 12V 10W os izzólámpánk. Váltófeszültségről működik, egyenről nem.

12V/1A-es tápegységről tápláljuk.
Ha egyenáramról működtetjük, és sorba kötünk vele egy ellenállást, akkor 1A az átfolyó áram, a lámpa mégsem világít... Hogy lehet ez?
(az izzó látszólag semmiben nem tér el egy átalogs izzótól)
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Csak nem egy indukciós elven működő lámpa?
Amiben egy trafó van...(helyesebben tekercs-propeller clock hehe..)

Igen , régen volt egy szórakozóhely ahol az asztalokon vezeték nélküli lámpák voltak, elem nélkül! Az aztal lapja a primer tekercs a lámpában pedig a szekunder...
(#) deguss válasza Topi hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Idézet:
„Váltófeszültségről működik, egyenről nem.”

Idézet:
„Ha egyenáramról működtetjük, és sorba kötünk vele egy ellenállást, akkor 1A az átfolyó áram, a lámpa mégsem világít... Hogy lehet ez?”

Energia nem vész el, csak átalakul. Ha 1A átfolyik a lámpán, de nem világít, akkor az nagy valószínüséggel hővé alakul.
Ez olyan lehet, mint egy hangszóró. Egyenáramról "nem szól", de áram folyik át a tekercsen, hővé alakul. Váltóramról szól.

deguss
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Fenébe... Élvezkedni akartam, hogy szenvedtek...
De viszont újra vicsys tehet fel kérdést!
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Mivel Deguss igazán jól gondolkodott, átadom neki a lehetőséget!
Tehát Deguss, GO ON!
(#) nyulbul válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Most jöttem rá hogy így működik az elektromos fogkefém .
Van egy műanyag burkolatu bázisállomás egy KB 2-3cm -es lukkal"érintkező nélkül".
Ebbe teszem bele a teljesen szigetelt érintkező nélküli kefét,amiben bele van öntve a Szekuner tekercs-akutöltő-elem/aku/-motor
(#) deguss válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Köszönöm szépen Vicsys, rendes tőled.

Egyébként nem láttam a Te hozzászólásod, mikor beküldtem az enyémet.

Egy kis türelem, már agyalok rajta.

(#) vicsys válasza deguss hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Akkor akár ez is lehet egy rejtvény...
(#) damatic válasza vicsys hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Nekem van egy dobozom, egyik oldalán egy négyzet alakú nyílással. Van rajta egy dugvilla és egy nyomógomb. Ha bedugom a nyíláson a csavarhúzómat, és megnyomom a gombot egy pillanatra, akkor a csavarhúzóm mágneses lesz. Ha nyomva tartom és lassan kihúzom a csavarhúzót, akkor nem marad mágneses. Nos, mi van a dobozban?
(#) vicsys válasza damatic hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Tipikusan egy demagnet-iz(á)éló (lemágnesező) berendezés..Egy tekercs van benne mag nélkül...
(#) damatic válasza vicsys hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Ön nyert!

Méghozzá egy kisfeszültségű (asszem DIL) mágneskapcsoló behúzótekercse.
(#) Kera_Will válasza Csapajev hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Hi!

Kösszi Csapajev !


elvileg 2 lehetőség is van :
dinamikus (szekvenciális hálózat shfitreg+XOR kapu visszacsatolással),
statikus bitenkénti XOR kapukból álló paritás generátor .

Pedig szindekóder panel homokvár impulzusától indultam ...
(#) kicsi_huszar válasza nyulbul hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Helló!

Ha már a találós kérdéseknél tartunk! Van egy cowboy! Ő a változatosság kedvéért nem szereti a rébuszokat! Pénteken ez a cowboy megérkezik egy faluba! Két napot eltölt itt, eszik iszik, jól mulat... Pénteken pedig távozik a faluból! Na ezt hogy csinálta?
(#) voodooo válasza kicsi_huszar hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
hülye egy neve van a lovának azmár biztos...
(#) Frankye válasza voodooo hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Hihi! Péntek nem egyenlő péntek!
(#) Frankye válasza damatic hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
A következő feladványnak túl sok köze nincs az elektronikához, és nem is mai 5let, de sztem aranyos. Főleg logika kell hozzá, aki már tudja, hagyja a többieket is fejet törni:

Egy fiókban zoknik vannak. Összesen 25 pár van, azaz 50 db. A párok semmilyen módon nincsenek megjelölve. A szobában teljes és tökéletes a sötétség, s mivel az asszony még alszik, nem akarod felkelteni. Viszont fel kell öltöznöd, mégpedig normálisan, tehát felemás zokniban nem mehetsz.
Ezek után nyilvánvalóan adódik a kérdés:
LEGALÁBB hány darab (nem pár! darab!) zoknit kell a fiókból kivenned ahhoz, hogy a fentiek szerint "normálisan" felöltözhess?
(#) Csapajev válasza kicsi_huszar hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Egy ehhez látszólag hasonló feladat:

Egy kiránduló jó korán felkel, azután megy délre 10 km-t, majd nyugatra 10 km-t, majd északra tíz kilómétert és visszaér a táborhelyére. Hogyan lehetséges ez?

Üdv

Csapajev
(#) Topi válasza Csapajev hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Ennek a másik változata medve bunda színnel van..
(#) voodooo válasza Topi hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
ki az a hülye aki az északi sarkon kirándul? ahelyett hogy pénteknek nevezné a lovát?????
(#) Csapajev válasza voodooo hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
És a déli sark környékén????!!!!!

Amúgy nem lehet rossz buli arrafelé kirándulni....
(#) Frankye válasza Frankye hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Nos, nincs 5let?
(#) hyperprof válasza Frankye hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Hy!
Nos több variáció is lehetséges, mivel bizonyos körülmények nincsenek fixálva. Gondolok pl. a zoknik színére. Ha különböző színű(és egyben teleszín) mind a 25 pár zokni, akkor elég 26-ot kivenni. Ha mind egyforma, elég 2-őt. Ha netán mintás a zokni, mégpedig úgy, hogy a jobb és a bal meg van különböztetve, és mind más színű, mintás, akkor bizony mindet ki kell venni a fiókból.
Szal a színek miatt több lehetőség létezik.
De létezik mégegy lehetőség is:
Ha az asszony jól ismeri úrát, akkor csak egyszínű, mintájú zoknit vesz neki, így nem kell neki csak két zoknit kivenni a fiókból, és az asszonyt sem ébreszti fel.
Ha figyelembe vesszük, hogy a szobában teljes és tökéletes a sötétség, és az asszony is a szobában alszik (nem akarjuk felébreszteni), ki kell menni a szobából egy másik helységbe ahol világítás mellett lehet megvizsgálni a zoknik színét. Nyílván nem egyesével járkálunk a zoknikkal (mert az asszonyt felébresztenék a járkálással), kivesszük az egész fiókot a helyéről, kivisszük a fényre, így már csak két zoknit(darab) kell kivenni a fiókból.

Végérvényesen két zoknit kell kivenni a fiókból.
Ha különböző színűek (és/vagy mintájúak): kivisszük, és ki tudjuk venni a pár zoknit.
Ha egyforma mindegyik: ki se kell vinni.
Következő: »»   5 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem