Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   601 / 1385
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Köszi, nagyon rendes vagy simpi barátom, de még sosem jártam arra, és nem is tudom, mikor fogok.
A celofánt meg majd beleteszem.

Karaszbandi: A Rigó utcait valószín. megveszem.
(#) misi93 válasza emmzolee hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Köszönöm mind hármótoknak!

janikukac:
Idézet:
„mindig 1200x1200-ban nyomtatok, ám az sem szokott mindig elég lenni.”
Ezt hogy érted?

dinokal:
Nem szeretnék használt "gépet" venni, de még megfontolom

emmzolee:
Ha smd megy azzal akkor talán amit linkeltem megy azzal is, bár még nem csináltam smd-t semmivel Az a progi jól hangzik ha esetleg beszereznék egy hasonló nyomtatót át tudnád küldeni a progit vagy a nevét?
Nagyon Köszönöm még egyszer majd még utána járok a nyomtatóknak.
(#) janikukac válasza misi93 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
A felbontás nálam állítható. 1200x600 az alapértelmezett, de az nálam elég silány, ezért 1200x1200 (pixelben) -ban szoktam dolgozni, de sajnos nem mindig elég az sem. De , gondolom, ez nyomtató függő.
(#) Jack Byrnes hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Talán nem szorosan ide tartozik, de nekem fontos lenne: milyen NYÁK gyártó cégeket tudtok, akik reális áron dolgoznak? Legjobb lenne Győr környékén, de nem baj, ha messzebb van csak posta legyen. 5 db 10*5-ös egyoldalas panelt szeretnék gyártatni, de amiket néztem mindenhol 3-4-5 ezer/darabra jönne ki
(#) storm válasza Jack Byrnes hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia!
Én is le tudom neked gyártani, kívánság szerint úgy ahogy szeretnéd. Ha érdekel írj priviben!
(#) Jack Byrnes válasza storm hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Köszi, de én is meg tudom csinálni magamnak, csak most kell rá védőlakk meg felirat is... És valószínűleg nemsokára furatgalvános is kelleni fog, úgyhogy ezért érdekel egy cég. De azért köszönöm az ajánlatot!
(#) misi93 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
OK köszi hát akkor nem fogom olcsón megúszni.
(#) karaszbandi válasza Jack Byrnes hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
A kis darabszám mindíg sokkal drágább, mint egy nagyszériás.
(#) storm hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Ma kísérletezgettem, hogy nem papírra nyomtatok. Nyomtatni akartam befőző fóliára, de 200 fokos páka megolvasztotta, úgyhogy inkább hagytam nehogy a nyomtatóba is beleolvadjon. Aztán jött a zsírpapír. Arra lehet szomtatni, viszont vasalni nekem nem sikerül. A papírba csak az nem tetszik, hogy lekell áztatni, de azt szinte lehetetlen kiszedni a nagyon közeli vezetősávok közül. Ki mire szokott nyomtatni?
(#) misi93 válasza storm hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szerintem a legjobb a műnyomó papír ( haver ezzel csinálta, én is ezzel fogom)
(#) kaqkk válasza storm hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Én öntapadós tapéta papírjára nyomtattam az tökéletes
(#) Dániel X válasza storm hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Azt is halottam hogy fényes újságpapír is jó mondjuk story meg ilyenek. Én nem próbáltam én műnyomót használok.
(#) Bari- válasza storm hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia

Áztatás után én még rámelegítettem hőlégfúvóval a nyomatot aztán lehűtés után bedobtam pár másodpercre 30%-os háztartási sósavba, az lemarta a maradék papírt is, ez használható beültetési rajzhoz is, szép fekete lesz a nyomat. Én 135g-os fényes műnyomóra nyomtattam

Bari
(#) Berci válasza storm hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia
Én befőző CELOFÁN-ra nyomtatok és tökéletes.
még cca 300 fokon is csak barnul.
Nyomtatáskor kicsit zsugorodik ezért
1.0155-re állítom a nagyítást.
Tökéletes és az alkatrész rajzok is szépek
lesznek.
(#) storm válasza Bari- hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Én vaskloridnál szoktam ezt tapasztani, hogyha beledobod akkor amíg van rajta papír addig pezseg. Gondolom a klór csinál vele valamit. Ezt majd kipróbálom
(#) gulasoft hozzászólása Jún 9, 2011 /
 
A hidrogénperoxid mitől bomlik? Volt egy liter 35%-os fekete műanyag flakonban. Az semmi gázt nem eregetett.
Volt egy liter (bontott már csak cirka 7dl) nem fekete flakonban, az viszont annyira bomlott, hogy púpos volt már az alja. Kiengedtem belőle a gázt, és láttam hogy buborékozik. Beraktam a bubis maratóba a két fajtát. Raktam egy fél deci sósavat hozzá, lemarattam a panelt (nagyon érdekes volt a réz a sok oxidtól teljesen barna lett, így a kevés sósav is meg tudta bontani), és utána még fél órával is ott bugyogott a maratóba. Hogyan tudom úgy elzárni, hogy ne bomoljon tovább? Most beraktam egy műanyag dobozba, lezártam a tetejét, és a sufni legsötétebb sarkába dugtam. A doboz tetejét ha kell le tudja nyomni a gáz.
Hogy lehet megsemmisíteni a hidrogénperoxidot? Mennyi idő alatt bomlik le és mire?
(#) p_istvan válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Talán ezért:
Idézet:
„nem fekete flakonban”
vagy valami szenyezés került a flakonba ami katalizátorként hat.
H2O2 --> H2O + O (naszcensz oxigén)
(#) gulasoft válasza p_istvan hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Nincs benne semmi más max oxigén nitrogén meg szokásos ami a légkörben van. Mindenképpen lebomlik?
(#) p_istvan válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Lassan, de biztosan. A (UV)fény gyorsítja...
Dekem is van több éves, még jó, bár a töménysége már lehet nincs 35%.
Ha előtte más volt a flakonban a visszamaradt szenyezés is katalizálhatja a folyamatot, ehhez nem kell látható menyiség.
(#) gulasoft válasza p_istvan hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Hát a legsötétebb sarokba raktam oda uv max akkor jut ha bekanyarodik a hűtő mellett, megpattan a szálszakadásos autógumin, és végül tesz egy 180 fokos fordulót a polc alá. Estére kiderül.
(#) Dániel X válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Mért nem rakod fekete szemeteszsákba flakonostul?
(#) tib12 hozzászólása Jún 9, 2011 /
 
Helló mindenki, azt szeretném tudni ha pici panelt maratok vasdróttal belelógathatom a vaskloridba?
(#) storm válasza tib12 hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Szerintem egy szigetelőszalagból kreált fül a NYÁK hátuljára jobb lenne. Vagy ha mindenféleképp lógatni akarod akkor kábelszigetelés.
(#) tib12 válasza storm hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Köszi a segítséget.
(#) storm hozzászólása Jún 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Tökéletesen bevált az a módszer, hogy leáztatom a papírt vasalás után a nyákról, aztán 20%-os sósavba pár műsodpercre beledobom, utánna öblítem, kicsit megsimogatom az ujjammal, és semmi papír nem marad rajta.
(#) janikukac hozzászólása Jún 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Kérdeznék valamit: Miért kell a sósavba HidrogéPeroxid?

Csak gyógyszertárban kapható?
Nekem az ismerősöm azt mondta, ő peroxid nélkül maratja..
(#) vagnerjazon válasza janikukac hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Én úgy tudom, a sósav önmagában az égvilágon semmit nem csinál a rézzel.
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
A sósav is lemarja magába, csak az nagyonsok idő. Teszt kedvéért egy éjjszakára bennehagytam 1 kis nyák darabot a sósavba(20%-os) és reggelre 1 kis réz se maradt rajta. A peroxid azthiszem oxidálja a rezet, aztán a sósav meg szépen eltűnteti.
(#) ODU válasza janikukac hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Azért kell mert a sósav a rézzel nem reagál, csak a réz oxiddal. A hidrogén-peroxid pedig erősen oxidáló szer. Tehát a H2O2 oxidálja a rezet amivel reakcióba lép a sósav. Egy erősen eloxidált réz lapra cseppents pár csepp háztartási sósavat. Az oxidot leoldja, a tiszta rezet nem bántja. Igaz a tömény sósav képes oxidálni a rezet, de az nem játék.
(#) storm válasza vagnerjazon hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Az oxidréteget viszont szépen eltűnteti például a méretre vágott nyákról
Következő: »»   601 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem