Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   103 / 3972
(#) szabi83 válasza MaxPower hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
*
Valamennyi átmegy biztosan, de 230VAC 31khz-el, mit fogsz működtetni?

**
"voltig véd"
sztem, hő tudja lekapni a zománcot ..

***
Nagyfesz pár KV, minél több Volt, annál nagyobb a szikraköz.

****
ezt nem tudom

:pias:
(#) K.Leslie hozzászólása Júl 9, 2007 /
 
Sziasztok, hogy lehet 12V-ból 12.5 vagy akár 15 voltot csinálni, vagy 5 volt-ból 5.2-5.3 at stb? (venti felgyorsításához) Kerestem már mindenhol, de nem találtam. Azért ide írok mert elég kezdő vagyok, bár van 1-2 tapasztalatom.

A másik kérdésem, hogy hogy lehet egy 12 voltos jelet stabilizálni 11-14V közt mozog....
(#) MaxPower válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Köszi a választ.
230VAC 31kHz-et még tovább is szeretném növelni további trafóval, de már ferrit.essel - csupán kísérlet, csak azért kérdeztem mert ha nem működik, akkor tudjam mi az oka
A többit meg látom rosszul kérdeztem
(#) Balázs válasza MaxPower hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
MaxPower: Akkor erre válaszolok én. Az elektromos ív létrejötte után az áramerősség megnő, a feszültség valamelyest leesik. De nyilván a befektetett teljesítménynél többet nem tudsz belőle kivenni a szekunder oldalon sem! (Bár egyesek állítják hogy lehet, fogom is a fejem olyankor... )

K.Leslie: Az első kérdésedre a válasz a DC-DC konverter, van is róluk egy cikk az oldalon! A második kérdésedre pedig a szabályozható stabilizátorokat (pl. LM317) tudom ajánlani! (Vagy vannak fix feszültségűek is pl. 7805, 7812...)
(#) K.Leslie válasza Balázs hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Köszi Megvan
(#) K.Leslie válasza Balázs hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Most, hogy jobban belemerültem a dc-dc konverterbe ez nagyon jó, de nekem egy olyan kapcsolási rajz kellene aminél kb 500mV-onként tudom léptetni és egy potival tudom állítani, hogy mennyi legyen... Ami ebben a cikknem van az 1.5V-ból csinál 3.3V-ot meg 5V-ot... Vagy van másik ami hasonó elven müxik és én nem értettem vagy ez nem az amire én gondolok...

A Stabilizálás meg bejött köszi
(#) Balázs válasza K.Leslie hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Nézd meg esetleg ezt: MC34063
(#) borvendeg hozzászólása Júl 10, 2007 /
 
Hello le tudná nekem valaki rajzolni hogy hogyan kell bekötni a végálláskapcsolókat pl:egy kapunyitóban?
Válaszokat előre is kösz
(#) K.Leslie válasza Balázs hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Ez jó köszi , csak hüle vagyok ehez, mit hova kell kötni?
(#) Balázs válasza K.Leslie hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Van benne példakapcsolás! :yes:
(#) K.Leslie válasza Balázs hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Tényleg , most már csak egy kérdésem van mi az a hullámos jel fölötte két vonal és oda van írva, hogy "nano"H ?
(#) Balázs válasza K.Leslie hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
1.0uH - erre gondolsz? Ez egy vasmagos, 1 mikroHenry induktivitású tekercs.
(#) Mr-Pamacs hozzászólása Júl 10, 2007 /
 
Hi

Teljesen laikusként kérdem h a régi telefonkártyákhoz (nem mobil hanem vezetékes) hasonló kártyákat lehet olvasni/írni valahogy?
(#) Frankye válasza Mr-Pamacs hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Elviekben igen. Azok végül is egyszerűbb, processzoros megoldások voltak, így elvben ugyan úgy írhatóak-olvashatóak, mint pl. a PIC-ek.
(#) Mr-Pamacs válasza Frankye hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Erről a kártyáról/chipről lenne szó:
Kép: Hivatkozás
Bővebben: Link
Milyen nyelven programozzák ezeket?
Esetleg tudsz olyat aki megcsinálná, persze nem ingyé.
(#) Frankye válasza Mr-Pamacs hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Sajnos többet én sem nagyon tudok róla, mint amit leírtam. Esetleg próbálj keresgélni a neten rá...
Vagy nézd meg ezt a hozzászólást! (Hátha..)
(#) K.Leslie válasza Balázs hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Köszi a segítséget, holnap meg is veszem és megépítem
(#) Frankye válasza K.Leslie hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
OK, sok sikert hozzá!
Majd számolj be a fejleményekről!
(#) K.Leslie hozzászólása Júl 10, 2007 /
 
Néztem a feszültség összegzőket is, azokat hogy kell megépíteni, vagy hogy kell kérni a boltban? Vagy mi ez?
(Én totál ide tartozok a kezdő kérdésekhez, electro órán majdnem megbuktam, erre most meg ez érdekel )
(#) Balázs válasza K.Leslie hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Feszültségek összeadását vagy sorbakapcsolással (közös GND esetében nem jó) vagy műveleti erősítős jelösszegzővel szokták csinálni.
(#) K.Leslie válasza Balázs hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Igen én is ezt nézegettem, de (bocs enyire hüle vagyok) mi az a háromszög középen? Pl egy 2V-os és egy 300mV-os feszültéget összekapcsolok azt mivel csináljam?
(#) Gigant hozzászólása Júl 11, 2007 1 /
 
Üdv!

Érdekelne hogy mi az a "kondenzátorhatás"?
És mikor tapasztalhatjuk?
(#) Frankye válasza K.Leslie hozzászólására (») Júl 11, 2007 /
 
Az a háromszög középen egy műveleti erősítős jelösszegző. Ez tulajdonképpen egy spéci IC.
(#) K.Leslie válasza Frankye hozzászólására (») Júl 11, 2007 /
 
Ma voltam bent és bután néztek rám mikor kértem egy feszültség összegzőt . Hogy kérjem ezt az IC-t mi a neve?
(#) Balázs válasza K.Leslie hozzászólására (») Júl 11, 2007 /
 
Ahogy már Frankye és én is írtuk, az egy műveleti erősítő. Magát a kapcsolást hívják jelösszegzőnek, de az IC csak egy műveleti erősítő. A legnépszerűbbek pl.: uA741, LM386
(#) K.Leslie válasza Balázs hozzászólására (») Júl 11, 2007 /
 
Köszi
(#) K.Leslie hozzászólása Júl 12, 2007 /
 
Ez hihetetlen bementem ma az electronika boltba kértem egy LM386-os Műveleti erősítőt. Erre azt mondták, hogy az nem jó feszültség összegzőnek, mivel nem bírja a 12V-ot és hogy túl nagyra erősítené fel . Én mondtam, hogy nem előerősítőt szeretnék csinálni , hanem fesz összegzőt ....

Kezdek nemérteni semmit
(#) nandras válasza K.Leslie hozzászólására (») Júl 12, 2007 /
 
Hi!
Ha simán rákapcsolsz 12V- ot akkor valóban elhalálozhat az IC (tudod, az IC füsttel működik - ha kijön a füst, akkor tovább már nem működik - bocsi a hülye viccért)
A megadott elvi rajz mellett ott a képlet, amivel számolni tudsz, hogy a mekkora legyen (lesz) a kimeneti fesz...
(#) nicki hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
Sziasztok!

Keresek olyan megoldási lehetőséget, hogy egy műanyag dobozba a vakolat alá elhelyezett ?kapacitiv érzékelő? kapcsolás segítségével lehessen a gyerekeknek a biztonsági világítást bekapcsolni, tehát csak az érzékelőre keresek megoldást...

köszike
(#) quandsoir hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem és mivel elég amatőr jellegű, ezért ide írom.
Az ellenállásokon, legalábbis amik nekem vannak (kisebbek) nincs rajta, hogy hány Ohm, csak különböző színű vonal kód. Az lenne a kérdésem hol találok ezekhez a kódokhoz tényleges érték megfeleltetést?
Következő: »»   103 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem