Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   52 / 107
(#) fricihun válasza Tompy hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Hello! Utánanéztem a relék áramfelvételének.

Az én reléim (omron g2rl-2 12V 8A) adatlap szerint 33,3 mA-t fogyasztanak. Ebből van 4 db.

A 220V-t kapcsoló relék (Nais 12V 10A, mosógépből bontott) adatlap szerint 30mA-t fogyasztanak. Ebből van 2 db.

De mivel a kapu egyszerre csak egy irányba mozog ezért csak 3 relé működik egyidejűleg.

Tehát:
33,3+33,3+30 = kb. 100mA
A kapcsolás üresjáratban nálad 20mA-t, akkor legyen nálam 50mA.
Ez azt jelenti hogy, összesen 0,150A x 12V = 1,8VA

Marad még további 1 VA (2,8VA-s a trafó) a 2 pár infrára ami nem tudom, hogy elég-e. De ha nem akkor beteszek mégegy ilyen trafót, az infra kapunak amit lekapcsolok üresjáratban. Így a fogyasztás nagyon alacsony marad.

üdv. Tomi
(#) Tompy válasza fricihun hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Na ugye hogy vágod a témát. Akkor miért engem kérdezel?
Azért nem árt megmérni a relék áramát mert a katalógus sem szentírás. Egyébként meg csak addig van a terhelés a trafón ameddig mozog a kapu, kb 1/2 perc.
Bár amikor én teszteltem az enyémet , ki -be járattam 10-15 ször, akkor jó meleg volt a trafó és a stab kocka is.
De átlagos használatnál nem lesz gond.
(#) fricihun válasza Tompy hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Hello! Az a gond, hogy visszakerestem az infrakapcsolást amit felraktál valahol X oldallal ezelőtt és ott szembesültem az áramfelvétellel... 12V 60mA az adó és 12V 50mA a vevő. Na most ez 2x az 12V*110mA*2= 2,64VA

Tehát kell még1 kis trafó, ami csak záráskor megy.

Na úgy néz ki minden összeállt elméletben, úgyhogy el lehet kezdeni összerakni. Köszönöm szépen az eddigi rengeteg segítségedet, remélem szépen működik majd.

üdv. Tomi
(#) proli007 válasza fricihun hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Hello!
Nem néztem utána, de lehet hogy kifelejtetted..
Ha a 12V feszültséget egy stabilizátor állítja elő, akkor az nem 12V-ból dolgozik, hanem nagyobb feszültségből, így a teljesítményt a pufferkondi feszültségével kell számolni.
üdv! proli007
(#) Raiden válasza elektromos hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Motor házánál ahol a sorkapocs van azt a lyukat leragasztottam, úgyszintén a menetes szárnál is mivel felfele volt, de lehet h majd megfordítom a menetes szárat h lefele legyen, egyenlőre jó ez így. Amúgy STONG 18+-ost már nem is szállítanak be, azért lezz ez az "amcsi" mert 2 hét után meguntam h csak ígérgettek meg h vissza se hívtak h van e vagy sem. de ugyan az mint a STRONG teljesen. 36VDC 4,2mm/sec a nyomatékát nem tudom me nincs adatlapja
(#) proli007 válasza Raiden hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Hello!
Megköszönnénk, ha az idétlen rövidítéseket, egy-két karakter megspórolása miatt) elhagynád.
üdv! proli007
(#) jena2 hozzászólása Máj 31, 2011 /
 
Sziasztok nem kapunyitás de ide irányítottak.
Olyan dologra lenne szükségem, amivel 500méterre légvonalban a pusztában tudnék egy relét kapcsolni ami kapcsolna egy öntözőszivattyú mágneskapcsolóját.
2db adóra lenne szükség, és az adónál nincs áram, és 1 db vevőre annál van 240/400Volt is.
Gondoltam ilyen PMR
http://conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=933030
rádióra is, meg mobil telóra is, de amelyik az egyszerűbb/olcsóbb lenne az lenne a jobb.
Tehát annyi lenne hogy egy vasdarab megnyom egy gombot az adón, a vevő pedig lekapcsolná a szivattyút.
Van valakinek ötlete??? Ja és amatőr vagyok minél egyszerűbben ha kérhetem.
(#) elektromos válasza Raiden hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
A menetes szárnál levő lyukat ne ragaszd le. Nem véletlenűl tették rá. Fordítsd csak meg azt a motort.
(#) fricihun hozzászólása Máj 31, 2011 /
 
Hello!

Szerintetek egy kétszárnyas kapunál hogyan csináljam meg az áramkorlátozást? Mivel két motor van egyszerre figyelje a kettőt vagy kettőt kell építeni, hogy külön külön figyelje és bármelyik is átlépi a határt leáll a kapu mozgatása?

üdv. Tomi
(#) kameleon2 válasza fricihun hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem kétszárnyas kapu van és két áramfelügyelet. Arra viszont vigyázni kell, hogy nálam pld. van olyan tartomány az indulás után, amikor a kapu lendületbe jön és generátorként működik. Ilyenkor is jelezhet az áramkorlát.
(#) kameleon2 válasza jena2 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Szia!
Én a Cardin cég adó-vevő párosát használtam - ez akár 800m-t is tudott és így csarnokokban is használható. Fontos, hogy a vevőhöz jó antennád legyen. Az adó nem kicsi kb. 10x6x2cm és 9V-os megtáplálással megy AM-en. Sajnos a Masco már nem forgalmazza, így keresni kell. A vevőhöz 24V egyen kell és maximum 8 csatornát képes relével kapcsolni (kettesével bővíthető idáig). Sajnos lehet, hogy a mobiltelefon lesz az egyszerűbb - bár a rádió olcsóbb. Keress meg magánban, ha több segítség kell.
(#) fricihun válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Szia!

Én is úgy gondoltam, hogy kettő az ésszerűbb. Köszi, akkor dupla alkatrészt rendelek. üdv. Tomi
(#) merlingerin hozzászólása Jún 5, 2011 /
 
Sziasztok!

2 szárnyas kapunk van, Proteco motorok nyitják. Sajnos a bal oldali az utóbbi időben elég hangos. Sebessége normális, nem akad, nem kattog, csak olyan, mint ha az egész kenetlen lenne, enyhén fémes hangja van. Mozgása nem darabos, egyenletes. Csak mivel hangja van, mielőtt végleg tönkre megy, szeretnék kezdeni vele valamit.

Lehet ezekhez alkatrészeket venni? Van valami, amire figyelni kell szétszedéskor? Sima tolómotor, de még a régi típus, ahol zéger gyűrűs fém stiftek vannak a két végén, nem az imbusz csavaros változat. A kuplung kioldó pedig felül van, nem oldalt, motor pedig lefele néz, nem felfele áll. Sajnos a matrica leázott már róla, 5 évesek. Kb ilyen, csak a leírt változatban:

Bővebben: Link

Minden segítségért előre is köszi!
(#) Gabóca08 válasza merlingerin hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Szia! Itt nagyon segítőkész srácok dolgoznak. Nem reklám, csak ha nagyon megakadnál vele és alkatrészt is tudnak hozzá. Bővebben: Link
(#) merlingerin válasza Gabóca08 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Szia! Köszönöm, elrakom könyvjelzőbe, ha kellene valami. Azért bízom benne, hogy lesz valakinek tapasztalata, mi okozhatja ezt, mert értelemszerűen ha szétszedem, akkor a kapu nem zárható hagyományos módon, és a kutyák nagyon kreatívak nálunk... Jó volna úgy lebontani, hogy azonnal meg is tudjam csinálni.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 6, 2011 /
 
Sziasztok
Mobilos nyitót akarok csinálni.
Régebben ajánlották a 3410-es nikia, c35 siemens-t, manapság ezek már nem beszerezhetők.
Jelenleg melyik mobil az ami leginkább alkalmas erre a feladatra?
Hívásszűrés beállítható, netalán több szám is (?)
Üdv
(#) fricihun hozzászólása Jún 6, 2011 /
 
Sziasztok!

A kétszárnyas kapunyitómhoz motoronkénti áramkorlátot akarok rakni. Az lenne a kérdésem, hogy ezt be lehet-e kötni a képen látható módon? Tehát bármelyik motor is túllépi az áramkorlátot leáll a kapu. A 4012 IC két adott lábát össze akarom kötni hogy mindegyik oldalán adjon jelet működés esetén. Köszi.
(#) Babinyo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Helló!
Itt van egy komplett egység, nem olcsó de szerintem jó. Én otthon a lakásriasztóhoz használok ilyet.
(#) Gabóca08 válasza merlingerin hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Szia! Pont ma hívtak egy ilyen motorhoz. Szegény, már nem ment. Zsírhiányos volt. Otthon nem nagyon tudod szétszedni, mert nagyon vékony csőből van és behorpad! Felvittem a linken megadott címre. 15 perc alatt megcsinálták. Tengely, meg anya csere. A TE esetedben, csak zsírozni kell elvileg, de ahhoz is szét kell szedni.
(#) csabixe hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
sziasztok ! Kérlek segítsetek ! Vásároltam a bricostorban egy Kit-Techno 3 as kapunyitó szettet. Összeszereltem minden jól működött. Programozás közben a távirányítót kb 3 méterről nyomkodtam minden jó volt . Mikor kész lett a beállítás a távirányító csak kb 5 cm ről vette a jele és meg kellet nyomni vagy 6-7 szer. Felhívtam egy ismerősömet akinek ez a szakmája és azt mondta hogy a kapu felett húzódó villanyoszlopon a vezeték zavarja az adást. Mivel lehetne ezt orvosolni ? Mellékelem a pontos típust.
http://www.masco.hu/#moduleName=Shop&pageID=item&ID=67157bc8&pageNu...dtext=
(#) zsoltee0001 válasza csabixe hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Szerintem hülyeség, ugrókódos 433mhz-s vevőknél szokott előfordulni, hogy valami ráinterferál, ez ráadásul fixkódos, kevésbé összetett kódot ad ki.
Inkább a vevő/távirányító körül lesz a hiba, de tudni kéne a tipusát, amit belinkeltél az csak a vezérlés.
Üdv
(#) csabixe hozzászólása Jún 11, 2011 /
 
Szia ! A pontos típusa Euromatic Kit-tecno 3.
Itt a link
http://www.masco.hu/#moduleName=Shop&pageID=item&ID=86a4b30c&pageNu...dtext=
csak ebben a vezérlésnél más az antenna . Nekem olyan van mint az előző hozzászólásomban belinkeltem.
De itt van újra.
http://www.masco.hu/#moduleName=Shop&pageID=item&ID=67157bc8&pageNu...dtext=
nagyon köszönöm ,hogy segítesz.
(#) elektromos válasza csabixe hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Szia!
A távirányítóban levő elemet mérted? Ha lehet terhelés alatt mérd ki. Már jártak páran rosszul, a kimerült elemmel. Évekig állnak a raktárban, és kicsit legyengülnek.
(#) csabixe hozzászólása Jún 11, 2011 /
 
Szia ...
Kicseréltem mind a két távirányítóban az elemet duracell re . Ez volt az első lépés mikor kezdett szarozni, de semmit nem változott.
(#) dbase válasza csabixe hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Valami vezetéket kellene rárakni antennának.
Vagy kiszedném a helyedben a dobozbol, elvinném haverhoz, s ott kipróbálnám ott hátha nem zavarja semmi. Vagy kapcsoltasd le a nagyfeszt
(#) csabixe hozzászólása Jún 11, 2011 /
 

Az elsőt már próbáltam.
A másodikkal az a baj ,félek , hogy nehogy a haveromé is elszaródjon.
A harmadikkal az a baj ha lekapcsolom a nagyfeszt akkor sem fog működni a kapunyitóm.

Arra gondoltam még ,hogy várok egy áramszünetet és rákötöm egy agregátorra.
(#) zsoltee0001 válasza csabixe hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Mindkét távirányítóval gyenge?
Az antennahossz megfelel a vivőfrekvenciának? (433mhz negydhullámú antenna : 17 cm hosszú)
Régebbi távirányítók rezgőkörébe volt egy trimmerkondi, finombeállítás miatt.
Itt is elképzelhetőnek tartok ilyen jellegű problémát, igaz a vevő oldalon.
Üdv
(#) csabixe hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
Igen mindkettővel gyenge tegnap már nem is működött 5 cm ről sem. Igen 17 cm hosszú az antenna gyárilag.
Kedden felveszem a kapcsolatot a masco kft-val, ők intézik a garanciát. Majd szólok ,hogy mi volt a baj.
(#) csabixe hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
Mennyibe kerül egy 433 as vevő ami stabil és bevált esetleg az én távirányítómhoz jó? Megnéztem a leírásban elvileg az 1 es és a 8 as sorkapocs közé lehet rakni egy külső rádió vevőt . Szerintetek ez orvosolná? Ja és gondolom két csatornás kell ha akarok gyalogos beengedést.
(#) zsoltee0001 válasza csabixe hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Minden kapunyitó vezérlés ad ki egy ac/dc 24V-ot valamint egy step by step bemenetnek kell lennie, innentől kezdve akármilyen külső vevőt rá lehet tenni, akár többet is.
Márkát nem mondanék, de a jobbak: came , nice, V2
Üdv
Következő: »»   52 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem