Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotika kezdőknek
 
Témaindító: mspike, idő: Júl 18, 2005
Lapozás: OK   40 / 82
(#) mrgrassy válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
hát én egy pohár (sör) teát bírjon felemelni és a sebesség nem lényeges csak programozási gyakorló eszköz lesz. hogy minél használhatóbb programot tudjak rá írni. először ugyis vagy mach3 vagy wincnc-vel fogom tesztelni.

a legjobb lenne ha minél könnyebb lenne mert csak kicsik a motorok.
(#) borvendeg válasza mrgrassy hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Csináltam egy skiccet nem szép de talán érthető. Ez egy tag. Ilyet annyit raksz össze amennyi tetszik. Ezt ráteszed egy forgó zsámolyra és már kész is a robotkar. Minél nagyobb legyen a nagy fogaskerék és minél kisebb a kicsi akkor talán elég erősek a motorok de nem vagyok benne biztos hogy elbírnak fél kg-t. Viszont lassú. Főleg a 1/16-lépésben.

robotkar.png
    
(#) borvendeg válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Lehet a rajz félreérthető. Javítottam rajta egyet. A piros azt jelöli, hogy a két tag egy tengelyen van.

robotkar.png
    
(#) mrgrassy válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
érthető volt elsőre is de az a baj, hogy a 2 tagnál már az első motort a 2. motor súlya is terheli
(#) borvendeg válasza mrgrassy hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Ez egyértelmű. De nem tudod máshogyan megoldani. Még azt tudod csinálni hogy az áttételt nem fogaskerékkel hanem mondjuk valamilyen szíjjal csinálod és minél közelebb teszed az aljához így kisebb nyomatékkal hat mintha messze van.
Megvetted már a motorokat meg a mini bee-t?
Ha két tagot akarsz akkor alulra kéne egy nagyobb motor.
Modell szervóval egyszerűbb és fele annyiba kerül. Nem olyan pontos de gyakorolni tökéletes.
(#) mrgrassy válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
már meg vettem a motorokat de vehetek ujatt nem gond mikor meg vettem nem gondolkoztam sajnos
(#) mrgrassy válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
vagy lehet azt hogy az alsó egy óriási fogaskerék és a többin egyre kissebb és akkor ugyis jó
(#) borvendeg válasza mrgrassy hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Akkor egyre lassúbb lesz! Én a helyedben modell szervóból csinálnám. Később lehet komolyabbat, de az meghozza a sikerélményt/kedvet. Ha a vezérlés elvét megtanuld olyan mind egy hogy step/dir jelet vagy szervónak négyszögjelet generálsz. Ahhoz lehet ötletet lopni a hexapod robotokról. Az ízületek jól látszanak.
(#) mrgrassy válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
hát igyekszem majd ha már a motorok mennek akkor ki próbálom amit irtam és utána szervoval is és igyekszek minél jobbat csinálni
(#) borvendeg válasza mrgrassy hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Várjuk a képeket!
(#) mrgrassy válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
igyekszem
(#) vagnerjazon hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Üdv.!
Ez ugyanaz, mint a legújabb cikkben használt, csak az adatlapján más a kivezetések neve, jól gondolom?
(#) Fizikus válasza vagnerjazon hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Elso ranezesre ugyanaz, csak a labak elnevezese mas.
(#) vagnerjazon válasza Fizikus hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Zozi85 válasza mrgrassy hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Ha csak leprogramozást akarod próbálni, sokkal többre mész modell szervókkal. Igaz, hogy léptetőt a legegyszerűbb vezérelni helyzetbe, de pld modell szervóknál már adottak a kimeneti értékhez tartozó fix pozíciók. Viszont ha maradsz a léptetőknél ahhoz is vannak jó áttételes kialakítások, amik erősek is, csak nehezebb összeszedni az elemeit. A nagyobb falat úgyis a vezérlés, én is szenvedek már vele egy ideje. Egy pontot beállítani nem vészes, na de a vonalkövetés megizzasztja már a programozót
(#) sargarigo hozzászólása Jún 14, 2011 /
 
Volt szó anno arról, hogy közösbe rendelünk 7260-as gyorsulásmérőket! Fizikus kolléga volt a "koordinátor", mert ő már rendelt.
Össze is álltunk páran, hogy kellene.. Ezzel a projekttel mi van? Csak nekem kellene occsóér ilyen játékszer?
(#) Fizikus válasza sargarigo hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
En csak a rendelesi forrast adtam meg. (Mivel en kulfoldon elek, ezert nem nagyon tudok beszallni a rendelesbe, mert innen tobbe kerulne a postakoltseg Europaba mint maga az erzekelo...)
De ha van hitelkartyad akkor kerdezzed meg a forumon ki szallna be a rendelesedbe.
(#) puli122 hozzászólása Jún 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Áttételes kis motorokat keresek, apró guruló robotok meghajtására. Épp mint Will-i-hez használtak. Hol a legegyszerűbb beszerezni? Úgynézem a rendelést nem lehet megúszni. Tudom hogy bontani is lehetne, de előfordulhat hogy több tíz darab kell, és egyforma. Ötlet ?

Köszi előre is
Peti
(#) borvendeg válasza puli122 hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Körbeforgó szervó vagy akár kiherélt szervót javaslom
(#) puli122 válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Az is egy megoldás, de most direkt áttételes Dc moci érdekel.
(#) borvendeg válasza puli122 hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Mekkora teljesítmény? Conradba vannak egész komolyak is. Az áruk elég borsós 4-5ezer ft.
(#) puli122 válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Láttam de csak egész kicsit is elég lennének. Mint a will-i projektjében Fizikusnak.
(#) szkrep válasza puli122 hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Egyáltalán nem kötekedés, csak tényleg érdemes belegondolni: a szervo egy áttételes DC motor egy szabályzókörrel. A komplett szabályzást kidobhatod, és lesz egy sima DC motorod áttétellel, amire rátehetsz egy l293D-t vagy saját H-hidat, és passzol will-i szoftveréhez. ITT aránylag olcsók a szervók. Ha ragaszkodnál a fém fogaskerekekhez, akkor mindenképp felmászik az ár, akkor szerintem is a conrad marad.
EZ a legolcsóbb áttételes motor, de nagy a játéka.
(#) Tomi_Bp hozzászólása Jún 16, 2011 /
 
Kedves Fizikus! Engedd meg, hogy gratuláljak az új cikkedhez! Sok hasznos dolgot olvastam benne, ami letisztázott pár alap dolgot, mert én épp egy SD kártya kezeléssel is foglalkozó kapcsolást csinálok, ami ugye szintén SPI-t használ... Gratulálok még egyszer! (Előző hozzászólásodból azt szűrtem le, hogy elköltöztél Európából?!?! Hova mentél?) Tomi_Bp
(#) puli122 válasza szkrep hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Oké, de akkor nem egyszerűbb ha veszek egy ilyet:Bővebben: Link

Most pont a dc motor vezérlés a lényeg, de szervós megoldás is kelleni fog, és abból is a körbe forgó. Sajnos az elég ritka, de a chipcadnél van, parallaxos, nem is olyan drága.
(#) Fizikus válasza Tomi_Bp hozzászólására (») Jún 17, 2011 / 1
 
Mar vagy 4 eve Ausztraliaban dolgozom...
(#) bodgabo válasza martin6789 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Ez egy kép KF modul, a TDA5510-2 pedig egy videojel erősítő IC, erre ne köss hangszórót, nem fog működni.
(#) titizi3 hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Én is gratuálok én a will-iset olvastam én egy ilyet fogok építeni csak az aljára teszek egy külön kapcsolást egy motort és egy kést.Ez egy "fűnyíró robot akar lenni majd ha elkészülD
(#) boldivi hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Egyensúlyozó robothoz terveztem motorvezérlőt. Gondoltam megosztom veletek. Van egy PWM és egy DIR (forgásirány) bemenete.
2xIRF7309 dual FET-ekkel oldottam meg a hidat.
(#) Fizikus válasza boldivi hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Szia!

Milyen erzekeloket hasznalsz az egyensulyozo robotodhoz?
Következő: »»   40 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem