Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Ja, igen értelek... A PA erősítőkön (mindegyik védőföldelt) ezért alkalmaznak szimmetrikus (földfüggetlen) jel csatlakozást, különben nem lehetne "fűzni" a végfokokat.
Osztom a véleményt.
Viszont a kettős szigetelésű berendezésekkel sok gondot véltelm felfedezni.
Van egy Reknforce 2 x 10 sávos EQ-m. Van egy Omnitronic PM524 Pro keverőm. Számítógépre kötöttem, ami ugyebár földelt burkolatú. Normál esetben akkora búgás keletkezik, mint annak a rendje. Pár hangkártyám bánta már. Erre szolgálnak a földelőcsatlakozók ezeken a készülékeken. Szerintem egy erősítőt pont ezért nem jó kettősszigetelésűre kialakítani. Mikor ezen készülékek földelését megoldottam, megszűnt a zaj. Hiába van mindegyiken a kettősszigetelés jelzése.
Gondok lehetnek kettos szigetelesu es vedofoldes keszulekekkel is, ebbol a szempontbol a teljes rendszert kell vizsgalni nem csak 1-1 keszuleket. Egyebkent sajat felelossegre termeszetesen azt csinal az ember amit akar. A gyanutlan felhasznalni aki nem ert az elektronikahoz siman osszekoti az asztali pc-t (ami vedofoldes) az erositojevel (ami kettos szigetelesu) es maris megszegte az erintesvedelmi eloirast pedig nem is tud rola Innentol kezdve valoban mindegy, hogy ki mit hova kotozget. En 2 okbol nem szoktam ajanlani forumokon a vedofoldeles bekoteset:
- felesleges foldelesi problemakat hozhat a rendszerbe - a kezdo elektronikasoknak nem ajanlott a halozati dolgokkal "jatszadozni" mert ha veletlenul elkot valamit akkor abbol nagyobb baj is lehet. Azt pedig nem tudhatom kik olvassak a forumokat ezert felelotlenul nem irkalok semmit.
Próbáltam valahogy leírni ezt én is, csak nem jött össze. Melóhelyről írok, ez van, néha a gondolataim nem 100%-osan vannak itt.
Teljesen egyetértek veled ebben is, hogy a gyanutlan felhasználó összeköt mindent mindennel és máris gond van. Én viszont tanultam /jó, oké. Egyezzünk meg abban, hogy tanították./ villamosságot, úgyhogy elkötni nem fogok semmit. Idézet: „Én viszont tanultam /jó, oké. Egyezzünk meg abban, hogy tanították./ villamosságot, úgyhogy elkötni nem fogok semmit.” No igen, nem feltetlen azokra gondoltam akik ertik is mit csinalnak A lenyeg ugyanaz marad (marmint a mondandom lenyege). Kivetelek pedig mindig akadnak ilyen-olyan okok miatt. Ezeket kell ugyesen kezelni es ehhez kell a szakertelem.
Üdv.
Nem potenciométer lesz a baja. Roadstar hifi től meg az ilyen "fullmárkás" cuccoktól ne várj sokat. Én 90 % ra mondom, hogy TDA ic van benne aminek átlagban 10% a torzítása (THD-ben). Úgyhogy nem kell rajta csodálkozni. Még ha a tápot is megfejeled még akkor se lesz a végén is jó a hangja.
Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy nemsokára beépítésre kerülnének a bordák az erősítőbe de sajnos előttem már valaki lefújta őket matt feketére és előtte nem nagyon tisztította meg a felületet! Szóval ti mivel szoktátok lemaratni vagy letisztítani a borda felületét hogy az eloxálódott felület érintetlen maradjon? Válaszotokat előre is köszönöm!
Én nem szoktam leszedni a festéket de ajánlom esetleg a higítót vagy a kromofágot. De várd meg a többieket is ők hátha szoktak ilyet csinálni. Amúgy biztos nem gyárilag van festve. (mert a jobb bordák eloxálva vannak így jobb a hőleadó képességük, és így lesz fekete színű)
Szia!
Higítóval már próbálkoztam de szinte semmi hatása nem volt! Igen szerintem is már sufnituning akart lenne a festés már csak a kinézetéből ítélve is! Kromofággal még nem próbálkoztam hátha az eloxált porózus réteket is károsítaná!
Higítóval hiába próbálkozol, feketére van (lehet gyárilag) eloxálva, esetleg "szép" foltos lesz. Ezt legfeljebb homokfúvással tudnád fémtisztára takarítani, de ennek semmi értelme. A feketére való eloxálás javítja a borda hőleadó képességét, a tiszta alu fellület meg amúgy is pillanatok alatt eloxidálódik a szabad levegőn.
Szerintem gyári az a festés rajta (eloxálás). pucuka is azokat írja amit én így szerintem ez a valószínűbb.
Üdv!
Van egy komplett STK459-el szerelt 2x15W végfokom doboz nélkül. Szeretnék hozzá 2 utas egyszerű hangszínszabályzót és 1 balance potit alkotni. A hangszín az lepke lesz, a balance-t viszont nem tudom hogy oldjam meg 1 potival. Ötlet?
Értem köszönöm szépen mindegyikőtöknek a segítséget!
Szerk:És egyébként ilyenkor ha csak simán le van fújva egy borda akkor mivel maratnátok le a festéket?
Ha rám hallgatsz akkor két külön potméterrel szabályzod a hangerőt sztereónál és akkor megoldva a balance.
Az egy potméteres balance sajnos jelveszteséget okoz ami egy lepke hangszínnel kombinálva nem épp egy jó ötlet mert utánna nem fogod tudni rendesen kivezérelni az erősítőt.
2*100w Sztereo végfokom ventilátoros hűtéssel .
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/b0/b0d693e0d428c4289fdae...36.jpg
Szia!
Mekkora pufferkondik vannak benne?
Hali!
Ha nem dobozolod be, akkor semmit sem fog érni a hűtősínek mögé helyezett 8 cm-es ventillátor, amit akár nyugodtan mellőzhetnél is egy rendes hűtőborda beiktatásával.
Majd a következő építésénél oda figyelek erre is. Nem sokára ezt szét szedem . Amúgy a puffer kondik oldalanként 4db 4700mikrós kondi párhuzamosan kötve .
Úgylátom a hűtőpaszta is megszaladt 1 kicsit
Üdv mesterek!
problémám csak annyi hogy kellene nekem egy mc crypt pa3000 kapcsolási rajz.
Bővebben: Link
Remélem ez az
Bocsi de nem tudom megnézni a pdf fájlokat.Pedig eddig jó volt.
Az enyém így néz ki, ugyanezzel az erősítővel:
http://www.thomace.com/hangtech/hangcucc.jpg (A legalsó fekete doboz.) Az egész doboz egy hűtőborda. 4mm vastag eloxált alumínium az egész. Amit viszont nem értek, hogy az én panelem kb. 20 x 2,5 cm-es. És bőven elfér rajta minden. Miért kell ekkora panelra szétszórni azt a pár alkatrészt?
Sziasztok!
Nézegettem a műszereket, és az egyikben volt olyan funkció, hogy földhurok teszter. Nem lehetne ezt valahogy egymagában kivitelezni?
Ez a 3ik erősítőm amit építettem . a nyák az kézzel rajzolt , most akarom el sajátítani a vasalást . Igazából én a panel méretével nem foglalkoztam meg sok minden mással sem . A végcél amit szeretnék meg építeni a quad405 aminek a nyákját ki nyomtatom géppel és vasalással megcsinálom . Remélem majd sikerül. Ez viszont jól működik semmi gond vele , a tápjában kicsi a trafó, de nagyobb teljesítményű trafóval és 4óhmos hangszóróval érzik az üvegek is, próbáltam már Megépítéskor kerestem olyanokat akik megcsinálták már hogy lássanak el tanáccsal. Most itt vagy , de már el készült
Ha Quad405-öt akarsz építeni, akkor jobban jársz szerintem, ha megveszed a legyártott panelt. Tudom én is, hogy az az igazi, amikor Te magad készíted el, de jobb nem pepecselni vele, ha kb. ugyanannyiból megveheted készen.
Amit építettél Te is erősítőt, nem rossz fajta. A hangjával mindaddig nincs gond, míg a cél a hangosítás. Mikor a minőségre akar valaki gyúrni, na akkor előjönnek a hiányosságai a végfoknak. Túlságosan monoton, hiányzik belőle a dinamizmus. Ettől függetlenül jól szól, de a hangja számomra kicsit "műanyag". A Quad405 nálam a nyerő erősítő. Meg az amit most építgetek, csak ez jóval kisebb teljesítményű. 4Ohm-al én is terheltem már. Ott egészen brutális teljesítményt lehet kivenni. Viszont a Quad mellett még ez az erősítő is eltörpül. Kb. 2x akkora teljesítményt lehet kihozni a Quad-ból. Ha kérdésed van az építését illetően, akkor tudok talán tudok pár dolgoban segíteni a Quad-os topicban. |
Bejelentkezés
Hirdetés |