Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   326 / 1160
(#) Directors válasza bitfarago hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Értem,köszi.
(#) Harry hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
üdv,
szerintetek ez az alkatrész mi lehetett kiskorában? Egy millenium rádióból való. Elképzelhetően túlfeszt kapott. Talán feszültség stabilizárot vagy hasonlóra gondolok. Nem találkoztatok hasonlóval esetleg?
(#) tib12 válasza Harry hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Helló, kezdőként csak tippelni tudok: egy smd végfok lehet. Szépen kiégett!
(#) bitfarago válasza tib12 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
üdv!
egyszerűbb lenne tudni miből származik. pl panel típus vagy készülék típus, és akkor a séma rajzon rajta van.
Vagy smd végfok, de lehet fesz szabályzó is. esetleg ha készüléktípus megvan, írd le.
(#) bodgabo válasza Harry hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Sokat segítene, ha tudnánk melyik részről való (táp, végfok...) vagy ha meglenne a hiányzó darabka. Érdekes, hogy ...hcode nevű félvezető gyártót nem találtam. A típusjel vége sem teljesen egyértelmű számomra, ...07T?
(#) Péter75 hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Üdv!
Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy tudnám megállapítani, hogy hány voltos feszabályzó ez AMS 1085 CM 0921 (2.5v ,3.3v , 5v)
Köszönöm!
(#) kadarist válasza Péter75 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Ha nincs kötőjel és utána feszültségjelzés, akkor állítható, tehát ez az.
(#) smsanyi88 hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Hali!
Nekem lenne egy elég összetett kérdésem, de én is egy alkatrészt keresek- pontosabban egy transzformátor, csak kétes a számomra, hogy hogysmint van is ez felhasználva...
Egy ősrégi mozi kapcsolószekrény. A fém ház, ill a trafok miatt szereztem meg. Van rajta akkutöltő, vészvilágítás, "hanglámpa" (amiről gőzöm sincs, hogy mi lenne) és kabinablak.
1 nagy trafo van benne, ami több lecsapolású;
4 greatz híd (2 nagy, 2kicsi)- de még a lapkákból áll;
2 kisebb trafó- amik egyenként 200-250 VA-esek lennének.., de:
itt akadtam meg: ezeknek a trafóknak csak 2-2 csatlakozásuk van. Az első trafó elött valószínüleg kondik lennének(2 polusú fémházas hengerek), ezek rá vannak kötve az első trafó 2 csatlakozójára;innen tovább az egyik megy a biztire, majd a kimenetre, a másik tovább van kötve a következő trafó egyik polusára, ennek a másik polusa pedig megy a greatz-re.
A kondikban azért nem vagyok még biztos, csak így ránézésre mondom, hogy azok, mert minden nagyon jól le van rögzítve, és a csavarokon meglátszodik az idő, szétszedésileg is...
Ezeken kívül pedig van benne néhány bizti, kapcsoló, relé...
Remélem nem volt érthetetlen a fogalmazásom, és rem., hogy valaki tud abban segíteni, hogy ennek a 2 trafonak mi lehet a szerepe, illetve a müködésüknek a lényege.
Előre is köszönöm, ha valaki tud mondani erre valamit.
(#) kadarist válasza smsanyi88 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Szia!
A hanglámpáról: Bővebben: Link
(#) Péter75 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Köszi!
LT 1085CT POZITÍV STABILIZÁTOR 3 A ÁLLÍTHATÓ ezt találtam.Utolso betü nem stimmel (T , M).
Az mit jelent?
(#) smsanyi88 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Köszönöm szépen mind2töknek a gyors választ
(#) kadarist válasza Péter75 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
A CM végződés a tokozás típusát adja meg. Tanulmányozd az adatlap elején lévő képes táblázatot: Bővebben: Link
(#) Harry válasza bitfarago hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Ez egy Millenium MN9402 CD/MP3/USB-s autórádióból való. sajnos én nem találtam séma rajzot.
(#) bitfarago válasza Péter75 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
üdv!
állítható feszültségű, de max 15v az adatlapja szerint, 3A.
remélem segítettem
(#) Ricsi89 válasza Harry hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Első gondolatom az volt, hogy egy kapcsolóüzemű feszstab. Ezt meg is erősítette a kép a nyákról. De hogy milyen típus lehet. :nemtudom:
(#) kadarist válasza bitfarago hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
30V-ig lehet használni, az adatlap rajzán lévő 15V csak egy példa.
(#) bitfarago válasza kadarist hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
igazad van, bocsánat és köszönöm a helyesbítést.
(#) Péter75 hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek!
(#) lajos1969 hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy ilyen optocsatolót keresek hol tudnám beszerezni?
http://www.alliedelec.com/Images/Products/Datasheets/BM/SILONEX_INC...12.pdf
(#) tdi75 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Ez tők jó, de nekem csak a ccfl csöveket viszi normálisan.
(#) yohnsee válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Ellenállás kimenetű opto. Ilyeneket használtam a végfokom limiter áramkörében is. Nekem van kb.9 db, nem hinném, hogy kellenének, de azok SR2 típusúak.
Keress meg, ha érdekel, én a Farnelltől rendeltem anno (remélem ez nem reklám)
Üdv
(#) Blockbuster hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Sziasztok!
A következő alkatrész után érdeklődnék. SMD alkatrész, nyolc lába van.
4407 CA7R36
P-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor
Milyen más típussal lehetne ezt helyettesíteni, s hol lehetne beszerezni?
(#) kadarist válasza Blockbuster hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Szia!
Itt megkapod.
(#) Blockbuster válasza kadarist hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) Markota hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Hello!
Van egy mp3-om lejátszóm, aminek a bekapcsoló gombja eltört. Nemtudom hogyhívják az ilyen fejtát, ebben kérnék egy kis segítséget. Annyit tudok hogy csúszókapcsoló. 3 állású(szerintem). Ha középen van akkor nem csinál semmit, ha balra húzom(3 mpig akkor bekapcsol) utána egy rugó visszahúzza középre.Ha jobbrahúzom, akkor ottmarad(lezárja a gombokat). Remélem értitek mire gondolok. És nagyon vékony kb 2 mm és kb 1 cm széles.

Köszi, Márk
(#) nagy_david1 válasza Markota hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Miért van egy olyan érzésem, hogy a kérdésed már valamelyik topic-ban olvastam Amúgy fénykép nélkül nem csoda nem írtak vissza.
De, hogy valami érdemlegeset is mondjak, ilyen kapcsolót te nem fogsz kapni szerintem mivel ez csak az mp3-as óhajára volt legyártva. Nekem is egyik mp3-asom így végezte. Megjavítottam a kapcsolót nagy nehezen és még 1 hónapot bírta.
(#) Markota válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Hátha mégiscsak lehet kapni. Itt van róla két kép. Az elsőn még egyben (a felső részén tört le a műanyag húzóka), a második pedig szétszedve.
(#) laszlo100 hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Sziasztok ! Van egy elektromos láncfűrészem Florabest FKS 2200/8 típusú. Nem működik leállt.Méricskéltem és van benne egy áramkorlátozó ( gondolom valami bizti féle) müanyg fekete kis doboz egyik fele fém. Az van ráírva . hogy AOL 12A 230v 50hz DS 12A . Ez mi és esetleg hol lehet beszerezni ? Választ köszönöm Laci.
(#) mraulajos hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Üdv. Mindenkinek!

A képen látható antennaerősítő halt meg egy vihar után.
A forr. oldalon látható az a kis fekete három lábú kerek alkatrész, ami szerintem tönkre mehetett benne. Vajon mi lehet ez? A beültetési oldalon nem látok olyan alkatrészt ami miatt nem működne. Köszi!
(#) nagy_david1 válasza Markota hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
SMD kapcsoló néven keresgélj. Sok esélyt így se látok rá mondjuk.
Következő: »»   326 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem