Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   327 / 1160
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Tegyél bele BFR90, vagy BFR96 -ot.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Ha rákattintasz a tranzisztor típusára (ami sűrűponttal van aláhúzva) feljön a HEStore kínálatából. Ott az adatlapja is.
(#) Markota hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
http://www.alibaba.com/product-gs/234151111/Slide_Switch_Switch_Wir...e.html

Megtaláltam, csak sajnos itt sincs neve. De írják is hogy mp3-lejátszókban használják. Hátha így tud valaki segíteni :/
(#) koczka válasza Markota hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Ahogy elnézem ez eléggé egyedileg gyártott, szóval gyakorlatilag beszerezhetetlen hacsak nem a gyártótól rendelsz.
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Az oké, de szerinted is ez halhatott meg benne???
(#) otto54 válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Helló!
Szinte biztos,hogy a tranzisztorok közül valamelyik, esetleg mind kettő megadta magát a sorsnak.
Egyébként még más is tönkre mehetett.Főleg a diódák.
Próbálj kapcsolási rajzot keresni a NET-en és ha azt ide felrakod,akkor könnyebb megmondani az elhalálozási sorrendet.
Amennyiben spórolni akarsz először a diódákat mérd meg.
Szerencsés esetben csak azokat kell cserélni.
A méregetéssel azonban vigyázz,mert némelyik digitális műszer viszonylag magas feszültséget használ a dióda vizsgáló részben,és így a még jó tranzisztor is "elszállhat".
Üdv,
Ottó
(#) pucuka válasza otto54 hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Szerintem nincs ebben egy árva dióda se, csak egy kéttranzisztoros széles sávú erősítő. Legfeljebb egy, ami a távtáplálás fordítva bekötését előzi meg. De ilyennek a képen nyomát se látom. Jobb, ha mindkét tranzisztort kicseréli, más baja nem hiszem hogy van, nincs megégve.
(#) dante01 válasza Markota hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Üdv!
Szerintem sem találsz ilyet kis hazánkban.Hacsak nem bontottan.Én a te helyedben a ,,2 másodperces" részét helyettesíteném egy apró nyomógombbal. a kapcsoló részét pedig egy pici mikrokapcsolóval,amit szinte bármelyik mp3-ban lehet találni.A kapcsolót forrasztanám fel valahogyan a mostani helyére,a nyomógombot pedig máshová el lehetne helyezni.Persze t*kölős dolog az egész,de megéri ha szeretnéd megmenteni.Csak jó alaposan meg kell nézni a kis érintkezőket hogy melyik melyik lábat (kivezetést) zárta és mikor.Szépen meglehet oldani szerintem. Persze nem a gyári lesz,de használható.
Sok sikert hozzá!
Üdv : Laci
(#) karika200 hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy akkutöltőm ami 24 Voltot és 6 Ampert tud kiadni magából. Van benne két 3 lábú állat, egy hűtőbordára szerelve. Felirat rajtuk csak annyi látható, hogy:

F 204 E13009

Érdeklődnék, hogy Ők micsodák, kicsodák, illetve hogy lehetne kimérni őket, hogy jók-e?

Köszi, karika200
(#) karika200 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Igen, ez lesz az, köszi!
(#) szSzilard hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Sziasztok!

UPD23C32082LG7-f84 ről keresek valami infót.

Köszönöm.
(#) kadarist válasza szSzilard hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Szia!
Ez egy nem törölhető ROM: Bővebben: Link
(#) antikaloz hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Tudja-e valaki mit jelölnek a PCB szitán LB-vel? Úgy néz ki mint egy SMD ellenállás, de 0 az értéke. Közvetlenül a táp becsatlakozást vezeti át a föld fóliára. Ez égett ki nekem. Egy sima átkötés lehet, vagy valami olvadóbetét féle? Előre is köszi!!
(#) bitfarago válasza antikaloz hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
üdv!
0Ω-os ellenállásra gondolsz?
Ezt általában átkötéseknél használják.
(#) ZOL94 hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Sziasztok!
valaki megtudná mondani mi lehet ez az alkatrész?,mozgásérzékelőből vettem ki,infra led mellett volt ,talán fototranzisztor? segítséget előre is köszönöm
(#) neocska hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Üdv, a leptopom alaplapján meghalt egy "Ic" BA718S 4468, ennyi van rajta, milehet? és hol kaphato?
(#) batajohn hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Üdv mindekinek!
A fent említett IC-ről van szó.
Ez egy Rendes erősítő ic, vagy nem?Mert rákeresetem, és ezt írta ki :"Video IF Amplifier".Az amplifier az erősítő, de az a video engem nagyon zavar.És ha rendes erősítő ic akkor hány wattos?(Amúgy tévéből szedtem.)
Üdv:batajohn
(#) neocska válasza neocska hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
idöközben rátaláltam, AO4468 . csak sehol se kaphato
(#) Hp41C válasza batajohn hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Szia!

Nem hangfrekvenciás végerősítő, hanem 10MHz határfrekvenciával rendelkező előerősítő...
Adatlap
(#) batajohn válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Értem.Akkor ezzel nem lehet zenélni.
A tv-ben mi volt a szerepe?
(#) batajohn válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
bocs köbzoli, csak nem nagyon értek angolul...
Remélem nem okoztam fáradalmat neked.
(#) batajohn válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Bocsi
(#) pucuka válasza batajohn hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Ez egy TV középfrekvenciás komplett modul. A bemenetére a TV tuner csatlakozik, egy szűrőn keresztül, (38 MHz), és a kimenetén levehető az alapsávi vídeó jel pozitív, és negatív polaritással, (erősítve processzálva (színes TV esetén) a képcső katódjára, valamint a szinkron jelek. Zenélésre nem, de más áramkörökkel együtt TV nézésre, hallgatásra használhatod.
(#) Hp41C válasza neocska hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Szia!

IRF7303 vagy IRF7313 jó lenne helyette és kaphatók is.

Egyébként elég furcsa adatlap - nem találom benne a bekötést...
(#) ludus hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Akkus fúró töltőjében elfüstölt és ahogy elnézem nem egyszerűen beszerezhető 2SA1757 tranzisztor helyett tudnátok ajánlani valamilyen helyettesítő típust?

Köszönöm!
(#) kadarist válasza ludus hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Szia!
Itt az ajánlat.
(#) tzsolt válasza ZOL94 hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Ez maga a "mozgásérzékelő". Ez érzékeli a hőmozgást.
(#) ludus válasza kadarist hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Köszi, 2sa1443 van a HQ-nál aranyért! Valami olcsóbb megoldás? Mondjuk ha nem lessz más az is jó!
(#) kadarist válasza ludus hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Oda valót akarsz, vagy sem? Ezt döntsd el.
(#) ludus válasza kadarist hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Jól van na
Következő: »»   327 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem