Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   380 / 729
(#) Beatmaster hozzászólása Jún 24, 2011 /
 
Helló, dobnék egy videót, milyen mélynyomót építettem!
Az egészet egy 16,5cm átmérőjű Alphard mélynyomó hajtja (nem a teljesítményre mentem), és T-Line elrendezésű. A vicc az, hogy nemsokat számolgattam, mert eredetileg nem ennek a hangszórónak készült a doboz, ám mégis ezzel ideális
16,5cm átmérőjű hangszórótól még ilyen gyönyörű, robusztus és tiszta mélyeket nemhallottam!
Eredeti basszus van a videóban, nincs megdolgozva egyáltalán: Bővebben: Link
(#) ptesza válasza Bongo hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Azt a 2 Hz-et nem fogod észrevnni. Ha szubláda akkor még csillapítás sem kell bele.

Jó az úgy ahogy van.
(#) Bongo válasza ptesza hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Köszi szépen!
(#) vikipapa hozzászólása Jún 27, 2011 /
 
Helló mindenkinek. Szeretnék csinálni két Videoton-alapú hangdobozt. Ezt néztem ki mély sugárzónak és ezt néztem ki magasnak. Neten találtam egy hangváltó tervezőt és a csatoltam egy képet a tervezett hangváltóról. Doboznak írta hogy 22 literes bass reflex kell, úgyhogy 35cm magas, 25cm széles és 26cm mélynek terveztem, csak a reflex cső méretét nem tudom. Ha valaki megnézné, hogy nem-e szúrtam el valamit, azt megköszönném. Köszönöm!
(#) radocroli hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Sziasztok. Én is építgetek hangládát. De ne mtudom hogy a csillapítás mire is jó pontosan? És mi az amit bele kell rakni a ládába??És mi a pontos szerepe? A hangzáson változtat?
(#) Roky hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Én a csatolt háromutas hangfalnál abban nem vagyok biztos, hogy csillapító anyagot csak a felső kamrában a középnyomónál kell alkalmazni, vagy mindenhol.
Esetleg nem építette már meg valaki?

HS 20R-3.pdf
    
(#) radocroli válasza Roky hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Én igen.De nem tudom hova kell csillapító anyag...azt se tudom mire jó...
(#) Beatmaster válasza Roky hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Nekem Heco oszlop hangfalaim vannak, és mindkét kamrában van csillapító anyag!
(#) radocroli válasza Beatmaster hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
De mire kell a csillapító anyag??
(#) Roky válasza radocroli hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
A doboz falában a hangnyomás váltakozásai miatt rezonancia jöhet létre, emiatt a falak hangáteresztővé válhatnak. A csillapító anyag feladata a rezonanciát okozó állóhullámok kioltása.
Azt olvastam, szubládáknál fölösleges, mert azon a frekvenciatartományon nincs ilyen probléma, viszont itt a magassugárzóval egy légtérben van a mélynyomó, ezért vagyok bizonytalan.
(#) radocroli hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
És akkor a csillapító anyag végül is bármi lehet? szivacs vagy ruha darabok? vagy mit ajánlanak az okosok?
(#) Roky válasza radocroli hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Végülis... De vannak kifejezetten erre való anyagok, megfelelő webshopokban találsz is.
(#) Beatmaster válasza radocroli hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
textilkereskedésben található vatolin nevű anyagot ajánlom, téli kabátok béléseként is használják. Az én oszlopjaimban a mélyek és magasak elvannak választva, mindkettőben van csillapítóanyag
(#) radocroli válasza Beatmaster hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Legfeljebb berakok 1 régi téli kabátot Ha mondjuk autó hangszórókat raknák dobozba,mert az van. akkor milyen dobozba rakjam? nyitottra gondoltam..Ja és a hangszórókat a dobozon belül válasszam el, vagy minél nagyobb a tér annál jobb?
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Sziasztok.

Senkinek semmi ötlete nincsen? Tudom, hogy milyen hangszórók ezek és mit lehet tőlük várni, ebben a tudatban építeném meg.
A hangszórót 35hz -és 150Hz között szeretném használni, ott ahol egy kicsit behorpad, ott lehet segíteni sub csővel. Egy tipikus Bass Reflex hangsugárzópárt építenék velük.
Nem azt kérem, hogy építsétek meg helyettem.
Próbáltam felkutatni az internetet, de még azt sem tudtam megállapítani, hogy a hangsugárzó ládának mekkora hasznos térfogattal kell rendelkeznie, mert azzal már előrébb lennék.

Köszönöm annak aki segítene ez ügyben.
(#) ptesza válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Azért mondtam , hogy jó lenne lemérni. Nézz be a blogoba ,és ott megtalálod az egyszerű mérőkábelt. Azzal már le lehet mérni azokat a paramétereket amik a dobozméretezéshez fognak kelleni.
(#) yagi válasza radocroli hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Helló!
Egy kicsit zavaros számomra a leírásod.Pontosan akkor milyen hsz-ek vannak a dobozban?Sal?Vagy az autóhangszórók, vagy mindegyik?Valamint mit jelent számodra az hogy "szélessávú hangfal".Ugyanis vannak szélessávú hangszórók, ami azt jelenti hogy egy hangszóróval van megvalósítva a teljes sáv amit hallunk.
(#) lamalas válasza ptesza hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Idézet:
„...egyszerű mérőkábelt.”

Kezdetnek jo ez az egyszeru merokabel is, de pontosabb, megbizhatobb meresekhez erdemesebb nagyobb amlitudoval mericskelni amihez kulso erositore is szukseg van. A nagyobb amplitudon valo meres jobban kozelit a valos helyzethez.
Persze a kerdeses esetben boven elegendo lenne ez az egyszerubb meresi osszeallitas is ...
(#) ptesza válasza lamalas hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Igen . Erre van az arta box. Összehasonlítást meg nem csináltam , a mérőkábel és a box között ,hogy mekkora eltérések vannak. Lehetne írogatni bőven.

Mostanság hangkártya problémával küszködök. Jó lenne egy usb-s külsőt szerezni ami azért jó is lenne ilyen célra.
(#) radocroli válasza radocroli hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Semmi ötlet?
(#) Beatmaster válasza radocroli hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
szerintem a közép/magas szekciót érdemes elválasztani a mélyektől, főleg, ha középnek is nagyobb membránfelületű és elasztikus peremű hangszóró van használva, mert a mélyek légnyomása fogja, s mint egy passzív membránt, elkezdik rángatni a középhangszórót, torzítva annak hangját.
(#) Roky válasza radocroli hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Figyu, jó hangfalat nem olyan egyszerű építeni. Ha lövésed sincs hogy kezdj neki, először mindenképp próbálj keresni ezzel foglalkozó doksikat, vannak kifejezetten hangfal építésével foglalkozó könyvek is, vagy olvasd végig ezt a topicot, biztos megtalálod a kérdéseidre a választ, csak utóbbi kevésbé szórakoztató...
Lehet kísérletezni is, hozzávalók: idő, pénz.

Általában a hangsugárzó adatlapján feltüntetik az ajánlott doboztérfogatot.
(#) radocroli válasza Beatmaster hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
De 2 meg 3 utas hangszórók, mind
(#) radocroli válasza Roky hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Roky nem olvastad végig amit irtam....de rossz ez.Autó hangszórókról nicns téma sehol.ládába...Amúgy meg sokat segítettél ezt magam is tudtam eddig is .És olvasgatok is elég sokat.
(#) Beatmaster válasza radocroli hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Az autós hangszórók alapvetően autóba valók, free-air használatra, tehát a csomagtartó a doboz...
(#) radocroli válasza Beatmaster hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Értem ezt is...de ha mégis ládába kerül ahogy említettem már feljebb is akkor milyen láda a legjobb és elválassza ma hangszorókat vagy minél nagyobb a tér annál jobb??Csillapító anyag? Ezek a hnagszóróim vannak, nem akarom kidobni, autó nincs...
(#) lamalas válasza ptesza hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Az a helyzet, hogy a nagyjelu impedanciameresnel en a 27 ohmos ellenallast is lecsereltem 10ohmosra mert pontosabb eredmenyeket kaptam. Vannak nagy pontossagu (0.1%-os) etalon ellenallasaim es azok meresenel kiderult, hogy a nagyobb impedancia/ellenallas ertekeket pontatlanabbul meri a 27ohmossal mint a 10ohmossal. Az utobbi idoben nem valtoztattam ezen az ellenallason de lehet, hogy kiserletezni fogok kisebbekkel is. Az optimalis valahol 0.5 - 1ohm korul lenne, hogy a feszultseggeneratoros meghajtas ervenyesuljon, de ilyenkor mar nagyon kis kulonbsegeket kellene mernie a Limpnek, lehet, hogy a rosszabb jel-zaj viszony miatt az is pontatlan lenne. Na majd probalkozok ...

Idézet:
„Jó lenne egy usb-s külsőt szerezni ami azért jó is lenne ilyen célra.”

Csak ajanlani tudom az EMU0202 hangkartyat, nekem bevalt meresre is es zenehallgatasra is.
(#) Gery hozzászólása Jún 30, 2011 /
 
Hali!
Van egy pár tesla hangfal a tulajdonomban. Nem szolnak rosszul, de a minap szétszedtem őket. És a belsejében nincs szivacs, semmi. Az lenne a kérdésem hogy érdemes lenne kitömni vattával, szebb lenne a hangja?

Üdv.:Gergő
(#) alexride hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Üdv!

Néztem ki egy hangszórót linkelni nem tudom.

GB-10 /10" 50W/ gitárhangszóró
2 213,- Ft
10"-os hangszóró

Névleges átmérő: 10”
Sávszélesség: 90-8 kHz
Érzékenység (1W/1m): 95 dB
Terhelhetőség (RMS): 50 W
Névleges impedancia: 8 Ohm
Rezonanciafrekvencia: 90 Hz
Membrán átmérő: 230 mm
Térfogat egyenérték: 21.45 l
Jósági tényező: 1.07 Qts
Légrésben létrejövő mágneses erő: 8.18 Tm
Rezgőrendszer mechanikus ellenállása: 0.12 mm/N
Tekercs induktivitás: 0.68 mH
Beépítéshez szükséges kivágás: 230 mm
Teljes tömeg: 2 kg

Mivel elég olcsó az lenne a kérdésem, hogy lehet-e kihozni belőle egy elfogadható közép-magas hangsugárzót, vagy nagyon vicc kategória? Kisebb házibulira kéne, lenne alatta egy mély. És ha használható akkor hány literes dobozban? Ha reflex, akkor milyen csőmérettel? Számoló programokat nem nagyon ismerem, és nincs meg minden T/S paraméter, lehet egyáltalán így saccolni? Nagy segítség lenne ez nekem, előre is köszönöm a válaszokat!
(#) ptesza válasza alexride hozzászólására (») Júl 2, 2011 / 1
 
Ha középre akarod akkor egy 15 literes zárt lenne jó neki. Nagyjából ilyen átvitere számíthatsz ,de biztos van neki kiemelése 1000-1200 Hz től ami akár lehet csúcsban 8-10 dB is.

alexride.pdf
    
Következő: »»   380 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem