Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   379 / 729
(#) gazeboo hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
sziasztok!
van egy M.N.C 352 12 hangszóróm.
leírás:
Méret: 12" / 300mm Impedancia: 4ohm Teljesítmény: 300 / 600W Frekvencia: 30Hz - 3,5kHz Mágnes méret: 60oz Érzékenység: 92 dB
nem kocsiba való sub ládához jó? ha igen kb. mennyi literes legyen a láda?
köszi előre is!
üdv!
(#) Bongo hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az Emphaser hangszórókkal kapcsolatban? Pontosan az EMPHASER LINEAR X hangszóró érdekelne.
(#) ptesza válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Nem tetszik egyik sem. Ezek talán zárt dobozba ha jók ,és akkor is csak 3 utban , mert lesz egy bazi nagy kiemelésük a középtartományban.

Szerintem fogadd meg lamalas tanácsát és építs egy etalont magadnak. A külső dizájnban bőven kiélheted az egyéniségedet ,és olyan lesz ami nincs másnak. Legalább biztosan nem pénzkidobás és időfecsérlés ,egy játékszerre.
(#) oregtamas0202 válasza Bongo hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Üdv !
Az említettet még vagy már nem ismere "EMPHASER LINEAR X " ,de az EM-PHASER név az egy fogalo és magáért beszél.
"


" EMPHASER, a formába öntött minőség! Legyen szó hangzásról, vagy hangnyomásról, a minőségi EMPHASER mélysu- gárzók között mindenki megtalálja a számára legjobb társat, mely tökéletesen harmonizál a széles erősítő választákkal és a precíz hangszóró szettekkel "
Minden tipusról tudok katalógust küldeni a 90-s évek elejétől 2009 -ig.-2010 -ig.
Öreg T.
(#) kiss.ferenc válasza ptesza hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Tudsz mutatni valami tervet ami már bevált, profi módon van megtervezve h2000 hangszóróhoz. Köszi
(#) punkkazy hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Üdv!
Van itthon egy Dibeisi hangszóróm, gondoltam kezdek vele valamit, szerintem Free Air lehet, de nem vagyok benne biztos. A limp-el mértem a következőket:

Thiele-Small parameters:

Fs = 65.17 Hz
Re = 7.50 ohms[dc]
Le = 2077.85 uH
L2 = 1040.29 uH
R2 = 18.31 ohms
Qt = 1.32
Qes = 1.83
Qms = 4.70
Mms = 25.60 grams
Rms = 2.229612 kg/s
Cms = 0.000233 m/N
Vas = 13.23 liters
Sd= 201.06 cm^2
Bl = 6.550616 Tm
ETA = 0.19 %
Lp(2.83V/1m) = 85.22 dB

Added Mass Method:
Added mass = 19.50 grams
Diameter= 16.00 cm

Bass Box-ban azt vettem észre, hogy zárt, egyre nagyobb dobozban, egyre mélyebbre megy, igaz elég durván kiemel 60-500Hz-es tartományban (kb. 6dB-el maximálisan).

A kérdésem az, hogy ilyen esetben mit érdemes csinálni? Igazából nem számítok jó minőségre, a cél az, hogy mondjuk gitárhoz használható legyen, ha erre nem jó, akkor valami optimális megoldás kellene, annak nem sok értelme van, hogy porosodik a polcon.
(#) csikben hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Megcsináltam a szerkezetet, szobai torony mellett döntöttem, eddig csak egy Videoton hangszóróval sikerült letesztelnem, de még azzal is nagyon jól szólt. Szóval énis alátámasztom, hogy ezek a rendszerű ládák nagyon megérik azt a pár ezer forintot amibe belekerül az elkészítés.

Viszont most szeretnék bele venni kicsit jobb minőségű hangszórókat. Annyira nem vagyok még jártas a témában szóval nem tudom mi számít jónak és mi rossznak.
Eddig csak a Somogyisat néztem, de nemtudom megmerjem-e venni Elég komprumisszumos megoldás lenne. Nem elég nagy az érzékenysége, a rezonancia frekvenciája se passzol a legjobban, ha passzol akkor kicsi az átmérő.
8ohm az impedancia (nemtudom hogyan lehetne összekötni a magassugárzóval, mivel annak is 8ohm) És 60/40 W a teljesítmény.
Az erősítőm meg 50W 4-8 ohm impedancia mellett. Ezt használhatnám hozzá? Szerintetek?

Aztán:
Ugye szoktak tenni a szobai dolgokba magassugárzót, mélysugárzót, meg néha még középsugárzót is.
Az jutott eszembe, milenne, ha inkább autóhangszórót tennék bele. Vannak 3 utas szerkezetek is, melyekbe benne van a cicergő is.
Használhatóak szobában is TL dobozolásban? Van személyes tapasztalatotok?
Az uatóhangszórók terén gondoltam többek között a JBL, SONY, Infinity márkákra. Ezekből láttam elérhető áron.

Előre bocsi a sok kérdésért! Remélem tudtok segíteni!
Várom a válaszokat!
(#) ptesza válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Van de neked az sem lenne jó mert más már megépítette , és neked olyan kell mint ami másnak nincs.
(#) Bongo válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Szia!

Pár katalógusnak nagyon örülnék, érdekel, hogy mit is tud a márka! Interneten sajnos nem találtam túl sok mindent.
Az általam említett hangszóróról tudsz valami pontosabbat?
(#) kiss.ferenc válasza ptesza hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Jó de azért megnézném, és ha tetszik és látok benne fantáziát akkor lehet én is megépitem.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 14, 2011 /
 
Sziasztok Fórumozók.

Nemrégiben szereztem be kettő darab SBV 2530 -as mélynyomó hangszórót és szeretnék velük egy sztereó hangsugárzót építeni.*
Ebben szeretnék segítséget kérni, mert nem tudom milyen értékek szükségeltetnek ahhoz, hogy a legszebb hangot elő lehessen csikarni.

köszönöm előre is minden hozzáértő segítéségét a témával kapcsolatban.

*:Ha nem szol bele a hangzásba (csak) akkor szeretném, hogy inkább magasabb legyen a hangsugárzó doboza mint széles, ill. öblösebb, hogy jól passzoljon a kettő másik 3 utas hangsugárzóhoz. Nem tudom ezzel lehetetlent kérek e, ha igen akkor ezt senki ne vegye figyelembe.
(#) ptesza válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Jöhet az impedancia mérés , és akkor megvitassuk ,hogy miért nem kell építeni ebből semmit. :yes:
(#) yagi válasza ptesza hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Csatlakozom én is, ha már az emberfia beleöli a sok munkát és pénzt egy jó doboz elkészítésébe, akkor az már inkább egy jó hangszóróhoz készüljön mint egy ilyenhez.Bocs nem megbántani akartalak, de nehéz jó hangot kicsikarni ebből a hsz-ből.
(#) potenciameter hozzászólása Jún 14, 2011 /
 
Sziasztok! Megközelitőleg hány óra alatt járódik be egy hangszóró?
(#) zitzaki válasza potenciameter hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Általában váltózó 5-10 óra kb.
(#) ptesza válasza potenciameter hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
5-10 óra alatt be lehet törni nagy amplitúdójú zajjal ,vagy szinusszal. De a tényleges bejáródás több idő. Célszerű bejáratás előtt felvenni egy impedanciagörbét , és bejáratás közben ráméregetni . Amennyiben az értékek tovább nem változnak , ez alapján már lehet dobozt méretezni ,hangolni. De ezen felül még fog változni a hangja , de 1-2 hét után már nem.
(#) potenciameter válasza ptesza hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Van még egy kérésem. Szeretnék otthonra csinálni két alacsony költségvetésű, egyszerű 2 utas hangfalat zenére, filmezni stb. Nem egy komoly cucc lenne valami gagyi dibeisi vagy valami ilyesmire gondoltam. Ugy gondoltam hogy 20cm-es h.szt szeretnék. Abban szeretném a segitséged kérni, hogy számolj ki nekem olyan oldalarányokat amiben jól működhet 2utas rendszer. 30-35literes dobozkára gondoltam, téglalap formájúra. Nem lesz egy profi cucc, ezért csak azoldalarányok legyenek jók, TS paramétereket nem tudok mondani ezért nem lehet a hangszóróhoz dobozt tervezni. Erre a h.sz re gondoltam http://www.jetelektronic.hu/?action=product&productid=3058
(#) skero válasza potenciameter hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Ha az alacsony költségvetés lényeges akkor a linkelt oldal adhat ötletet. Ha másra gondoltál ,bocs.Bővebben: Link A logotech -nél nézd meg a sony hangszórókat ha tetszik a leírás.
(#) ptesza válasza potenciameter hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Szerintem építs meg egy ilyen egyszerű mérőkábelt és már tudsz is T/S-t mérni. Annak alapján lehet eldönteni ,hogy zárt vagy reflexes dobozban működne jobban. De sokminden mésra is fény derül. Hangolási freki ,érzékenység , alsó határ. Ezek nem egy profi cucc jellemzői ,ez az alap.
(#) oregtamas0202 válasza Bongo hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Üdv !
Van bőven adat a neten. 8-10-12" ,sőt ládával is.
A közelmúltban vittem a MÉH-telepre kb. 70kg bontatlan dobozolt katalógust.
Pl:12" Emphaser Linear X / ELX 12
Fs-22HZ
Ra-3,1 Ohms
Qes-0,29
Qms-11,5
Qts-0,28
Vas-182L
Mms-98,3g
Xmax-8mm
Sd-514cm˛
Le-1,62mH
Más katalógus is érdekel ? Cím és postaköltség kell.
Öreg T.
(#) Bongo válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Köszi szépen az adatokat!

Azt hittem, számítógépen vannak katalógusok, ezért írtam, hogy küldhetnél, ha tudnál! Ezek az adatok kiindulásnak tökéletesek, ha meglesz a hsz, akkor már lehet is hozzá dobozt tervezni...

Köszi szépen!
(#) kiss.ferenc hozzászólása Jún 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Lehet hogy nem közvetlenül ide tartozik, de azt szeretnék kérdezni, hogy hány méteres kábelt használhatunk: pl: egy nagy teremben akár 15 méteresek is lehetnek a huzalok, hogy elérjenek az erősitőtől a hangfalig. A 15 méteres kábel nem terheli nagyon az erősitőt?
(#) skero válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
A kábel esetleg soros ellenálásként jelentkezhet ,így hat a damping faktor -ra is. Minél nagyobb keresztmetszetű kábelt alkalmazzatok ,hogy minél kisebb legyen a veszteség. Persze tisztességes hangfalkábelről lévén szó.
(#) _ampervadasz_ válasza ptesza hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Sziasztok.

Ez a hangszóró 4 Ohm -os és 100W -ot tud papíron. Tudom, hogy ez UltraPMPO érték, de nem is egy vakolatbontó berendezésnek terveztem feléleszteni.
A hangszórók csak kiegészítő szerepet fognak adni a többi hangszórók mellé (mind egyszerre fog szólni).

Természetesen ilyen hangszóró köré nem MDF lapból fogok építkezni, még az erősítő is bontott alkatrészekből épült aminek a burkolatot is kell majd teremteni, de szeretném mindenféleképp elkészíteni.
Jó lenne minőségi anyagokból építkezni, de akkor kérlek javasoljatok nekem olyan állást ahol meg is fizetnek rendesen és akkor tényleg "mindent beleadok".
Köszönöm a megértésetek.
(#) kiss.ferenc hozzászólása Jún 17, 2011 /
 
Jó estét az Uraknak!
A napokban feltettem egy kérdést, de nemigazán kaptam rá választ.Igy hát megpróbálom másként megfogalmazni: Van -e valakinek, vagy ismer olyan weboldalt, vagy blogot ahol megvan tervezve egy 2vagy 3 utas hangfal ami szépen szól és használható házimozizásra és zenére egyaránt H2000 vagy hasonló tipusú hangszóróhoz. Ha van hozzá hangváltó rajz is az még jobb lenne, de ha nincs akkor megoldom.
(#) radocroli hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Szóval akkor mi is pontosan a hangfal fogalma??? Továbbá pontos és részletes leírást kérnék hangdoboz, hangláda, hangfal stb. . Csak azért hogy több durva és rettenetes félreértés ne essék, mert a különgségek óóóriásiak. A hozzáértők válaszát várom.
(#) radocroli hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Hali!
Épített mér valaki szélessávú hangfalat??mik a tapasztalatok? Én neki álltam. Eddig 2 db Sal hangszoro van a 30 literes dobozban. Autó hangszorók 1 háromutas és 1db 2 utas. meglepődtem.ahhoz képest hogy mennyire minőségtelen hangszorók a ládába sokalt javult a hangjuk..sztem..
Vennék még hozzájuk valami nagyobbat is mondjuk 20 vagy 16,5 cm hangszorót. Mit ajánlatok? nem akarok hangváltóval bíbelődni, főleg hogy olcsón nem tudok minőségest beszerezni akkor meg minek...
(#) Bongo hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Vettem egy Emphaser Linear X / ELX 12 -es hangszórót.

oregtamas0202 -nek köszönhetően megvannak az adatai is:
Fs-22HZ
Ra-3,1 Ωs
Qes-0,29
Qms-11,5
Qts-0,28
Vas-182L
Mms-98,3g
Xmax-8mm
Sd-514cm˛
Le-1,62mH
Ezek alapján tudnátok segíteni, hogy milyen láda lenne a legjobb neki? Illetve milyen hangolással? Most egy 47 literes ládában van, kettő darab 6,5 cm átmérőjű és 7 cm hosszú reflexcsővel. Az anyagvastagság 29 mm, és középen merevítve van. Megfelel ez neki, vagy építsek másikat?

Köszi, és üdv!
(#) ptesza válasza Bongo hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
43 Hz es hangolás F3=38 Hz.

Jó az úgy ahogy van.
(#) Bongo válasza ptesza hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Most 40-41 Hz-re van hangova. A csöveken reszeljek, vagy toldjak a + 2 HZ-hez? Milyen csillapítást tegyek bele, és mennyit? Szivaccsal csak a falakat, vagy tömjem ki jó alaposan?
Következő: »»   379 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem