Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   509 / 1272
(#) skarlik válasza neocska hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Kösz a dokut,minden bennevan,csak a service menű nincs.majd rájövök valahogy.köszi szépen!
(#) Orion90 válasza skarlik hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Szia!

Próbáld meg itt is megkérdezni.
(#) skarlik válasza Orion90 hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Okés.Köszi szépen.
(#) BarnaPili válasza pikk89 hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Valami típusszámot adj meg,akkor lehet lesz hozzá egy rajz! A TDA 2653 egy függőleges eltérítő IC. Ha ez ment el,akkor egy vízszintes csíkot látsz.Ha tényleg 30 éves a gép,akkor ez még nem tilt le ha valami nem klappol.Nagyfesz van?Vagy csak a kijelző világít?
István
(#) pikk89 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
holnapra megnézem a tipusszámot mert kint van a tv garázsba,fejböl meg nem tudom..
nagyfesz van elméletileg,bár egyik trafó se bög vagy vmi, sortranyók jók,sorsokszorozó is jó mert az volt itthon és cseréltem,én szekunder trafóra tippelek az csinál zárlatot vagy a tápban lévő 3.2kv os trafó talán..
de azt nem értem hogy lehet a tda 2653es ic összes lábbánál 40volt,kiszedtem az ic-t akkor is mindenhol mutatta a 40volt körüli feszültségeket..azért gyanakodtam rá de ugy nézz ki itt vmi más kever be.:S
(#) pikk89 válasza pikk89 hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
na kimentem megnéztem a tc tipusát: METZ 6252 Rhodos
(#) mumika1 hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Lenne egy Samsung tv aminek az a baja hogy bekapcsolom és csak szürke csíkok jönnek be rajta..mi lehet a probléma?
(#) skarlik válasza mumika1 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Üdv.Háttérbe van kép?
(#) pikk89 válasza pikk89 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
metz 7469 hez kell a rajz mert a másik amit irtam az kibelezett tv-mert 2 metz em van
(#) mumika1 válasza skarlik hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
nincs csak szürke csíkok
(#) BarnaPili válasza pikk89 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Szerintem EZ a rajz tartozik hozzá.Kattints a két "Download" közötti szövegre!
István
(#) BarnaPili válasza mumika1 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Nézd meg a képcső végén lévő panelon,hogy a 200V-os videovégfok táp megvan-e!
(#) pikk89 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
köszönöm szépen a rajzot
de nem tudom hogy vágjak bele,mérjek feszültségeket?mert amit tudtam már kimértem alkatrészeket
(#) BarnaPili válasza pikk89 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Legelőször szemrevételezés,fülrevételezés. Nagyfesz van-e,képcső fűtés,panel forrasztási oldal átnézése. Biztosítékok jók-e. Ha ezekkel megvagy,akkor tápfeszek ellenőrzése.Ha azok is jók,akkor a fokozatokat kezdd el végignézni.Sorvégfok,függőleges eltérítés.Ezeket nézd át és számolj be!
István
(#) blac50 hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Üdv mindenkinek CZ-21D83N tévé bekapcsolás után rendes kép megjelenik aztán 1 perc múlva csak a felsömezöbe van kép tude valaki eben segiteni mia hiba oka
(#) casperx hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
sziasztok van egy grundig se7066 tipusu tv-m a bibi az lenne vele hogy ha bekapcsolom felvillan a képcső és ennyi kép nincs fűtés van a képcsőn a sorkimenőnél is minden rendben de a készenlét sem led sem világit ha valaki tud segiteni bármilyen ötletett szivesen fogadok előre is köszi
(#) pikk89 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
diodák,biztositékok,ellennállások,tranzisztorok,kondik jók..pannellon forasztások jók
képcső fütés valószinű nincs(ágyú se ég),nagyfesz van..
az mitől lehet hogy a tda 2653as eltéritő lábainál mért fesz ugyanaz szinte 38-40volt közötti? kivettem az ic-t és akkor is ugyan az van..
szóval vmi zárlat van de fogalmam nincs mi okozhatja ezt..az ic egy didodán kapja a tápot elméleetileg az 5 ös lábán dioda is jó elko kondi 1000mikros 40v is
(#) BarnaPili válasza pikk89 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Ez a 40V-os dolog nem tudom mi miatt van.Mihez képest mérsz?Én a tunerházhoz szoktam betenni a mérőszuronyt.Ha megy a sorvég,van naygfesz,akkor elvileg a képcsőnek is fűtenie kellene.Sőt,a képeltérítő fokozat is innen kap tápot.Nekem megállt a tudomány.Látni kellene a gépet.
István
(#) pikk89 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
én a testet a panellszélhez szoktam rakni ami ugyebár a hütőbordák test része is egybe meghát lányegébe a tunerház is az...
ám sorvéget szerintem átnézem ujra majd..
(#) olaszi hozzászólása Jún 30, 2011 /
 
Üdvözletem!

Nekem is tv problémám lenne.
Szóval hozzám kerűlt egy panasonic tx-28ld4p tipusú televeízió. A hiba hogy standby állapotból távirányítóval kapcsolom be, se kép se hang, majd olyan 4, 5 másodperc múlva vissza áll készenlétbe. Mikor kikapcsol a 4., 5. próbálkozás után a képernyőn először a fény körkörösen megy össze, majd a késöbbi probálkozások után egy visszintes fényes csík jelenik meg középen, és ennyi. De ez a fény csak a relé elengedése után jelenik meg. Égett, szakadt, hibás alkatrészt, és forrasztási hibát nem láttam. Bár a sorkimenőn nem tudom hogy milyen értékeket kellene mérnem.

Segítséget előre is köszönöm!
(#) mumika1 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
hát ott nem látok semmi olyan hibát a panelon viszont az üveges részen van egy vékony fekete csík..mintha kormos lenne..esetleg lehet az a hibája?
(#) erdoszoli hozzászólása Jún 30, 2011 /
 
Sziasztok,
elém került egy philips tv. a gond a híres SMR40200 körül van. a HIS0169 es szinte felrobbant állapotban van, de az smr40200 nem tűnik zárlatosnak. Abban tudtok segíteni hogy a lábai között miket kellene mérnem hogy használhatónak ítéljem? zárlat nincs egyik között sem.
Köszi
Zoli
(#) erdoszoli válasza erdoszoli hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Üdv
kérdésem visszaszívva, találtam róla belső felépítéses rajzot, közbe meg is mozgattam kicsit a lábait, és a 2es 3as láb mégis zárlatos ami nem jó szóval az is csere lesz. Szerintetek a KITT-el járok jobban vagy alkatrészek egyenkénti kicserélésével? Mindkettőt csináltam már de tul sok különséget nem tapasztaltam.
Zoli
(#) ferko55 hozzászólása Jún 30, 2011 /
 
Üdv mindenkinek! ilyen képe van a tv-nek, lehet ezen segíteni?

SDC10038.JPG
    
(#) kadarist válasza erdoszoli hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Szia!
Ez nem Samsung tévé? És a kit-el jársz jobban, nem az eredeti újraépítésével.
(#) kadarist válasza ferko55 hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Szia!
Cseréld ki a lemágnesezés PTC ellenállását a tápegységben.
(#) BarnaPili válasza olaszi hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Függőleges eltérítés hiba.Nézd meg kap-e tápot a függőleges eltérítő IC,nincs-e kirohadva a lába...A sorkimenőről kapja a két tápfeszültséget.Írj egy sassziszámot,akkor lesz rajz is hozzá.
István
(#) BarnaPili válasza mumika1 hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Az a kormosság nem baj.Mekkora feszültségeket mérsz a képcsőpanelon?Illetve a katódokon?
István
(#) ferko55 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Segítséget köszönöm! Holnap lépek a dologban.
(#) olaszi válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Hello!
Ez az első tv szerelésem, de ha függő eltérítéssel lenne a baj akkor, nem kellene látnom a képernyőn valamit, mikor bekapcsolom? De itt nincs semmi. Meg hogy vissza áll standby-ba magától, az nem lehet hogy valamin túlterhelés lép fől? Hol találom ezt a sassziszámot?
Köszönöm!
Következő: »»   509 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem