Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok.
Az Elektorban megjelent függvénygenerátort szeretném megépíteni xr2206 ic-vel, de a kapcsolási rajzon feltűnt egy furcsaság. Árulja már el valaki nekem, hogy egy sima 5mm-es lednek 12VDC táppal miért kell 1,8kKohm előtétellenállás amikor 2V 20mA mellett testvérek között is 500ohm azaz 560 ohm kellene? Megépítette valaki ezt a verziót?
Szia!
Azért, hogy ne teljes fényerővel világítson, hanem enyhén, kellemes fényerővel.
Jó kis kapcsolás, nem fog érni semmilyen meglepetés. A (#987895) hozzászólásomban találsz SL-nyáktervet is.
A nyákot már megterveztem, mert a doboz amibe bele fog menni szélesebb de alacsonyabb mint az elektorban tervezett.
De azért köszi. Viszont így kiegészítettem ledekkel a kapcsolóállások jelzésére, mert mindkét kapcsolón maradtak szabad áramkörök. Van szkópom is, majd teszek fel képeket ha készen van. kadarist: Igazad van. Utánaszámoltam, és kb 1/3 fényerővel fog világítani a led. Lehet, hogy ez kicsit halvány lesz, majd kipróbálom.
A DAC -ba miért is kéne komparátor? (az ADC -ben van rá szükség) A kimenetén leginkább egy lineáris impedancia illesztőre van szükség, de az nem komparátor. A lépcsős jellel olyan jelalakot produkálhatsz amilyen csak tetszik, a torzítását is kézben tarthatod a felbontás növelésével. Háromszög jelből sokkal nehezebb széles frekvencia tartományban kis torzítású szinusz jelet előállítani. A VCO -s megoldásokban nem nagyon van más lehetőség, de a mikrovezérlős technika az másképp állítja elő a kívánt jelalakot, hasonlóan a hangkártyákhoz.
Kis kiegészítés: így könnyebben megépíthető!
Sziasztok,
Van egy régi Hobbi Elektronikás függvény generátorom, 10Hz - 10kHz-ig tud szinusz, háromszög és négyszögjelet, amplitúdó állítással, 0.1 - 10V és 1 - 100mV-os kimenetekkel. +/- tápos De picit zajos, és van ahol eltűnik a jel. Gondoltam megfújkálom a potikat és akkor láttam, hogy egy 2030-as IC és mellette egy ellenállás elfüstölt. Ha lefotózom, esetleg tud valaki kapcs. rajzban segíteni? Előre is köszönöm
Tehát kapcsolási rajzot szeretnél a készülékedről?
Szia, konkrétan igen Le tudom én is kottázni, de az elégett ellenállás akkor is X-es marad sajnos.
2206-os és TL084-es IC-kel van szerelve
Pl ez? Bár ez nem Hobbielektronikás, ami onnan való, az nem felel meg a kritériumaidnak. Ez is hibádzik, mert nem 10kHz-ig megy.
Szia
Köszi, picit tényleg másabb, de első ránézésre egész ígéretes, átnézem köszi
Szia,
Az R16-os ellenállás van megégve, és a 2030-as IC láthatóan hiányos, nem megégett, de picit hiányos szemből nézve, de mégis működőképes úgy ahogy, nekilátok méregetni
Sziasztok!
Miután a fiókomban régóta csücsült egy 8038-as IC, gondoltam keresek valami használható rajzot. Böngészve a netet megfogalmazódtak a alap paraméterek. Csak hangfrekvenciás mérésre szeretném használni, így 20 Hz- 20 KHz a célkitűzés. Lényeges szempont volt az egy lépéses átfogás, ne kelljen méréshatárt váltani. Vobbuláló bemenet szintén legyen. Kimenetek szinusz, háromszög, négyszög. Nem labor szintű mérésekhez akarom használni, hanem a erősítő első bekapcsolásos gyors tesztjéhez. Sikerült egy aránylag jó kapcsolást találni ami megfelelt. A beállítással kicsit el kell játszani de megéri vele foglalkozni. A megépített kapcsolás tudja amit szerettem volna az IC korlátai ellenére. A generátor két áramgenerátorának linearizálása sokat jelentene a freki átfogásnál, de 20 KHz-ig nincs különösebb gond. Gondos beállításnál jól használható teszt generátor. Sajnos a link már nem működik ahonnan leszedtem. Most építem hozzá a frekimérő részt. Ez is a fiókból előkerült 7116A IC-vel lesz. Próba panelen már működik, még egy jó bemeneti fokozatot kell készíteni és külső jelekhez is használható lesz. Üdv: Gábor
Szia!
Köszi ez az a link, csak közben elköltözött ahogy látom! Üdv: Gábor
Szia!
Ez már igen, csak nekem még a régi volt ahonnan elköltöztek. Üdv: Gábor
Üdv!
Lenne egy kis problémám az alábbi függvény generátorral. A piros nyíllal jelzett ponton igen nagyfrekvenciás jel (MHz nagyságrendű) van, ha a P6 potméter teljesen le van tekerve. A kérdésem a következő lenne, hogyan tudnám azt onnan eltüntetni?
Szia!
Nem biztos hogy segít, de egy próbát megér. Tegyél egy 47pF kondit a T2 bázis-emitter közé. Egy másik hogy kicseréled a T2-öt egy kisebb áramerősítésűre.
[OFF]Szia!
Elárulnád honnan való a rajz? Már biztosan láttam valahol. Köszönettel:Máté.
Köszi megpróbálom. Írok majd a fejleményekről.
Megoldódott a probléma. (A kondenzátoros megoldás nem jött be.) A T2, T3 ki lett cserélve MPSA06 és MPSA56-ra. Bétájuk jóval kisebb, 500-600 helyett, csak 170 körüli.
Még egy dolog, az R9 értékét 12k ohm-ra kellett változtatni, mert 15K ohm-nál nem volt meg a kimeneten a féltápfesz. Most már normálisan működik, nincsenek tüskék a szinuszjel csúcsainál. A gerjedés különben kb 5MHz körül volt.
A kondenzátor értékét még lehetett volna növelni, de a tranzisztor csere megoldás szerintem korrektebb.
13 éve építettem egy Piret Endre tervei alapján egy végfokot. 2 éve vettem észre hogy FM sávban adóként is funkciónál. A hangján egyébként nem lehet észre venni.
Sziasztok.
Szeretnék építeni egy 1 kHz -es sinusgenerátort. Olyan kapcsolás kellene aminek teljesítmény kimenete van kb 5V amplitudóval. Fontos lenne ,hogy a kimenőjel nagyon stabil legyen , ne vátoztassa az amplitúdóját , és telepről működjön. Erre egy kisebb hangszórót kötnék és beépíteném az egészet egy csőbe. Hangnyomás referenciaként szeretném használni. 1kHz es 94dB -es hangos jel kellene hozzá. Na azért nem olyan szigorú a dolog +- 0.5 dB beleférne szórásba. Arról ,hogy hogyan kalibrálnám be még halvány fogalmam sincs. Már egy csomó kapcsolást átnéztem, de nemigazán találtam olyant ami tetszene.
Hello, marad a DDS, valamilyen TDA-val erősítve. Hm?
Esetleg megfelelhetne egy op amp -al felépített WIEN hidas generátor, mögé pedig egy jobbfajta végfok IC.
Mi az a DDS?
Közben gondolkodtam ,nem baj ha hálózatról megy. |
Bejelentkezés
Hirdetés |