Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   345 / 507
(#) djtometkow válasza djtometkow hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Próbáltam a lehető legközelebb rakni a tárcsát és a vaskarikát egymáshoz de sajnos nem jött össze. Így is csak 80W-ot ad le, de talán ez is elég lesz egy autóakku töltésére. Nem tudom mit csinálhatok még vele...Valami ötlet valakinek?
(#) zolika60 válasza djtometkow hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Erősebb és több mágnes javíthat a helyzeten valamennyit.
(#) djtometkow válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
csak az a baj hogy erősebb az nagyon drága, és már le vannak ragasztva a mágnesek. Szerintem marad így azt megy a póznára. Kísérletnek jó lesz. Propeller meg két lapátos lesz és 3-3,5m átmérőjű hogy gyorsabban pörögjön.
(#) zolika60 válasza djtometkow hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Szerintem 80 W-ra nem kell akkora átmérő. Minél nagyobb annál nehezebb lesz ekkora fordulathoz kiegyensúlyozni.
(#) gergobmwe30 hozzászólása Júl 4, 2011 /
 
Sziasztok. Sok késlekedés után végre jön a daru és felállítja az oszlopomat. Ha minden rendben megy...
Most találtam, generátornak szeretném használni, szerintem nagyon jó, és egyszerű lenne...Bővebben: Link
Mi a véleményetek? meg merjem rendelni?
Abszolút nem akarok a PMG-vel foglalkozni, a sima e.bicikli motoroktól meg nem várok sokat....
(#) djtometkow válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Próbaképp megpakoltam egy rakat vinyó mágnessel de nem lett jobb, fél ampert emelt a teljesítményen szóval kb 6-7W Nem értem miért nem hajlandó többet termelni.
(#) zolika60 válasza djtometkow hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Milyenek a tekercseid?
(#) djtometkow válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
65menet 1,6-os drótból, 9db
(#) zolika60 válasza djtometkow hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Az elég. Hogyan van a mágnesek polaritása? Ahogy a féktárcsán látom őket egy oldal egy pólus, vagy hosszában van az észak- dél?
(#) djtometkow válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Lapján vannak a pólusok, váltakozva egymás mellett észak és dél. Amúgy hogyan lehet kiszámolni az átmérőből és a menetszámból a feszt?
(#) zolika60 válasza djtometkow hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Az úgy jó volna, csak kissé nagy a hézag köztük. Kiszámolni sehogy, mert a mágnes erejét és a tekercs feletti sebességét is tudni kell hozzá.
(#) djtometkow válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Az lehetséges, mert kb 1centi van a tekercsek között. Nem tudom mennyit számítana az az 1 centi minusz, mert mikor megpakoltam még több mágnessel az se volt sokkal jobb...
(#) zolika60 válasza djtometkow hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Nem látom jól az arányokat, de még az is lehet, hogy szembe dolgoznak egymással a menetek és nem termel csak melegszik.
(#) djtometkow válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Valószínűleg új állórészt kell készítenem. Tehát közelebb a tekercseket, legyen laposabb, simább és elviekben jó lesz. akk úgy néz ki ez lesz. Hiába, kezdő vagyok, sokat hibázok. A tanulópénzt meg kell fizetni.
(#) rossman válasza djtometkow hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Bocsi hogy beleszólok, de 1általán nem mindeggy hogy
milyen elosztásban rakod fel a mágneseket és a tekercseket. Pl: Én is elkövettem azt a hibát hogy 12 mágnes párhoz 12 tekercset készitettem és nagyon rosszul sikerült. Ha több mégnest pakolsz bele, nem egyszerre lesznek az azonos fázisú tekercsek mágnes "fedésben" és rontják egymás hatását.
Üdv:rossman.
(#) dobiedvin válasza rossman hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Szóval akkor azt mondod hogy a tekercsek javára érdemes eltolni a dolgot?
Meg akkor lehet hogy mégiscsak a légmagos lenne a nyerőbb. Egyenlőre várok mi a fejlemény, érdemes más kárán tanulni... Aztán kezdek én is bele...
(#) sziriusz válasza djtometkow hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Egy 3 méter átmérőjű szélkerék 3 m/sec szélben forog kb.130 ford/perc-et és lead 35 wattot (7-es gyorsjárási tényezővel).
(#) dobiedvin hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Szerintetek a vasmagosban hogy jobb a hatásfok, ha a tekercsek mögött van a vasmag, mint djtometkow-é is, vagy ha a tekercsekkel egy síkban, közötte vagy éppen a vasmagokra tekerni a tekercseket?
(#) gulyi88 válasza dobiedvin hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Mögötte is, meg közötte is (közte elég a tekercsek belsejébe, egy mágnestárcsa esetén)!
mágnesek alá sem ártana egy fél mágnesmagasságú kiemelés.
(#) dobiedvin válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Ezt a kiemelést, úgy gondolod, hogy vasmagra tenni rá a mágneseket?
(#) djtometkow válasza rossman hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Akkor ez lesz a baj. Mivel a tekercseket nem átlátszó műgyantával öntöttem ki, ezért nem láttam hol vannak a tekercsek és ezt nem vettem figyelembe a mágnesek felragasztásánál. Mondjuk ez már így marad, nem piszkálom, inkább majd építek egy másikat ami már sokkal jobb lesz és KÉT MÁGNESTÁRCSÁS. Első prototípusnak, műgyanta öntési kísérletnek jó volt, már tudom mit teszek másképp.
(#) dobiedvin válasza djtometkow hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Amúgy érdekes ez a vas vagy légmagos kérdés... Visszábbolvastam meg néztem más fórumot, ott igen csak ócsárolták a légmagosat.
Szerintem a mágneseid sem vmi erősek. Most néztem ebay-n 40*20*10-es 60kg-os!!!(tapadóerő) feleáron mint itt üzletben. Szerintem ezekből 10 db, és 20 db tekercshez vasmaggal, igen kis légrésre törekedve, elég jót össze lehetne hozni.
(#) djtometkow válasza dobiedvin hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Van egy másik ötletem ami esetleg használható. Függőleges tengelyű szélgép. Mint ez egy Lenz 2. Elég nyomatékosnak tűnik, Egy másik videóban látszik az áttétel is amit elbír: ITT Nem pont ugyanaz a gép, de ugyanaz a szerkezet..

Ehhez nem kell kábel átvezetés, és egyszerűbb megcsinálni mint egy propellert.
(#) athor77 válasza djtometkow hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Erről beszéltem már én is korábban.
Nem is kell nyomatékosnak lennie ha légmagos generátor van hozzáerősítve.
Mint a példádon.
(#) generátor24 hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Szép napot mindenkinek!

Szerintetek érdemes foglalkozni a direct drive tipusú mosogépek motorjával mint szélgenerátor?
Ha valaki foglalkozott már a kérdessel kérem fejtse ki róla amit tud és hogy mennyi feszültség és áram nyerhetö ki belöle. Valamint hol lehetne beszerezni.

Elöre is köszönöm!
(#) djtometkow válasza generátor24 hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Jó kérdés, láttam pár videót amiben használják, sok kis tekercs vasmaggal meg egy rakat mágnes szerintem működhet a dolog...
Bővebben: Link :yes:

Teljesítmény szempontjából nem tudom mit produkálhat de szerintem kevesebbet mint a névleges teljesítménye.
(#) gaspa válasza athor77 hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Üdvözletem

Ezzel a légmagos dologgal egy kis tévedés van,mert ez csak addig igaz,amíg üresen forog,mihelyt terhelés kerül rá ugyanúgy kell hozzá a mechanikai munka,hasonlóképpen működik mint egy rendes vasmagos generátor,csak sokkal rosszabb hatásfokkal.Ezek a kerek tekercsek nagyon rossz geometriák,az indukcióban csak azok a részei vesznek rész amit az erővonalak metszenek,amivel párhuzamosan haladnak,csak a rézveszteséget növelik.Érdekes példa a csatolt kép,egy amerikai fószer hirdeti az ebay-on.A jobb oldalon egy Delko által gyártott(elég jó nevű motorfelújító) generátor állórész,jól látható a rézveszteség minimalizálására törekvés.A hirdető azt állítja,hogy a bal oldalon látható gyártmánya sokkal jobb,mert nem spórolt a rézzel és így nagyobb a levehető teljesítmény.A yenki tehénpásztor valószínüleg nem a Yale egyetemen végezte tanulmányait,mert akkor tudná,hogy ami drót a vasból kilóg,nem vesz részt az indukcióban,csak a veszteséget növeli.
(#) generátor24 válasza gaspa hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Mennyire igazad van.Kár hogy nem elöbb írtad mert és megis csináltam pont a kép alapján az uj tekercselést.
Müködni müködik de iszonyat nagy az ellenállása szinte semmit nem értem el a plusz dróttal.
Szóval ilyet tényleg senki ne csináljon
(#) dobiedvin hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Az jó megoldás lehet, hogy a tekercsek belsejébe egy autógenerátor vasmagját feldarabolva kis téglatesteket helyezek? (vasmagos generátorban) meg persze mögéjük is tennék.
Tudom hogy van többféle hatásfokú vasmag anyag. Az autógenerátoré milyen lehet?
(#) gulyi88 válasza dobiedvin hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Nem, úgy hogy ahol most vannak a mágnesek, alá tenni egy mágnesekkel azonos keresztmetszetű és fél mégnesmagasságú vaslemezt (kiemelni a tárcsasíkból).
De megnéztem szimulációba, tulajdonképpen nincs sok értelme.
Következő: »»   345 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem