Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Egyetértek a számlálós értetlenkedéseddel, sok gondtól mentett volna meg, mikor az autómba építettem a fedélzetit. Lehet le is váltom, mert van némi kompromisszum.
Hányszor lehet újraírni a flasht?
Mostmár mindent értek!
Köszönöm mindenkinek!
Igen, amikor a hiba okát kerestem akkor az errata-t is megnéztem de abban nem találtam semmi idevágót, azért is nem említettem.
De ha már szóba hoztad, az A/D-ról mit ír pontosan? Sajnos az én angol "tudásom" kevés ehhez.
Ha olyan PIC-et választasz, amit az égető támogat, akkor kezdésnek jó! Bővebben: Link
Igen, ezeket elmondta az is akitől kaptam, van valós RS-232-őm, letöltöttem a sofware-t feltelepítettem, és egy egyszerű LED villogtatásos progit belenyomtam vele egy 16F884-be, engem igazából gyakorlati tapasztalatok érdekelnének, mennyiren megbízható, fejleszthető-e a későbbiekben, ilyesmik, persze, ha már találkozott valaki ezzel a programozóval...
Szia!
- Az A/D csak 10 bites üzemmódban teljesíti az adatlapben leírtakat. 12 bites módban 25 lsb offszet és 4 lsb dinamikus linearitási hibával rendelkezik, és több kód kimaradhat (max. 20). Az offszet hiba kalibrációval csökkenthető (+ve bemenettel a földpotenciált kell mérni aszimetrikus módban). A hiba javítása folyamatban... Idézet: Az előzetes adatlap szerint min. 10 000-szer. „Hányszor lehet újraírni a flasht?”
Szia!
Hát ez aztán fantasztikus... Ilyen durva hibával kiadnak bármit is?!
Szia!
Ne terjeszd, mert nem igaz. Idézet: „Igy kell annak, aki nem 18F-et hasznal... ott az osszes altalanos regisztert egyszerre erheted el, igy nem kell ezzel foglalkozni, csak akkor, ha sokkal tobb memoriat hasznalnal fel valtozoknak vagy mondjuk USB puffernek.” Az összetettebb 18F kontrollerekben már a 14. sőt a 13. lapon is találhatók speciális célú regiszterek.... pl.: a 18F66K80 csaláb adatlapjából: Idézet: „Addresses, E41h through F5Fh, are also used by SFRs, but are not part of the Access RAM. Users must always use the complete address, or load the proper BSR value, to access these registers.” Ilyen kontroller sok van pl. 18F2480-4580, 18F6585-8680, 18F23K22-43K22 stb....
Nem érdemes nagyon korán egy új típusra átállni... Voltak olyanok is, ahol egyszerűen nem állt le az A/D.. A 18F -en az uart -nak is volt valami súlyos hibája. A 18F2550 és társai nem kezelték jól a többszavas utasítást, ha a cél a STATUS, WREG, BSR volt - csak a megszakítási mentés esett vissza a 16F szintjére...
Tudod, azért kérdem, mert volt egy széria elég sokáig, amiket csak 1000x lehetett, az meg eléggé elrettentő volt. Így sokkal magasabb lesz a használati értékük, ami az amatöröket illeti. Minden paramétere igen sokatmondó...
A 2550-nél ez nem múltidő, vagy közben kijavították?
Ha lehet hinni neki, akkor B4 verzióban már javították... Pedig a sokkal korábbi 18F242 jól kezelte...
Hmm, érdekes. És honnan tudom hogy a PIC amit mondjuk épp a kezemben tartok, azon kijavítottak-e valamilyen hibát? A tokra írt számok alapján vissza lehet keresni valahogy?
Írtad, hogy
"A PK2-t ne programozónak állítsd be, hanem debuggernek és így töltsd be a programot" Ezt a beállítást valahogy nem találom. Tudnál segíteni, hogy melyik menüpontban van ez a beállítás?
Ki kell olvasni a device id szavát, ami két részbő áll: A típus azonosítóból és a revízió kódbál. A revízió kódok, amire az adott hiba vonatkozik, megtalálható az errata elején. Ha MpLab -bal és PICKit -tel programozol, a kontroller típusának ellenőrzése után kiírja az értékeket.
Pl.: 18F66K80 adatlap, a DS39977C-page 475, és az errata, a DS80519B-page 1... Idézet: Azt többnyire csak a gyártó tudja a nyilvántartásából. A felhasználónak a revíziós kódot célszerű kiolvasni, s az Errata-ban leírtakkal egybevetni. Az Errata-ban egy táblázatban megadják, hogy melyik kiolvasott kód melyik (pl. A3 vagy B4) kiadásnak (revíziónak) felel meg. „A tokra írt számok alapján vissza lehet keresni valahogy?”
Debugger / Select tool / PICKit2 vagy PICKit3... Csak akkor lehet kiválasztani, ha a kontroller nyomonkövethető velük, illetve a pickit csatlakoztatva van..
Idézet: „Tehát ha hidegebb környezetben üzemel mint -40oC lefagy, vagy tönkremegy?” Eztrem esetben elszakadhatnak a kis arany szalak belul igen, de inkabb csak annyi tortenhet, hogy az oszcillator nem rezeg be rendesen, vagy a tok belsejeben levo tobb szazazer kialakitott felvazatok egyeb parameterei ugy valtoznak meg az extrem homerseklet kovetkezteben, hogy ott nem vart mukodesi tartomanyba lep at (nem nyit ki a FET, vagy egy ellenallas erteke valtozik meg amitol atbillen egy kapu stb).
PICkit2-t nem tudom kiválasztani
PICKIT3-ra ezt írja ki: No PICkit 3 Connected PIC24HJ64GP206A-t akarom hergelni
Persze, szokott lenni. Egyik kanadai urge aki olajfuro tornyokhoz szallit elektronikat elmeselte, hogy ilyen helyeken az aramkort futeni szoktak. Ezt vagy ugy oldjak meg, hogy kulon futotesttel, vagy ugy, hogy az elektronika altal termelt felesleges hot ejtik csapdaba (nyilvan amugy is dobozokban vannak ezek, es tobbnyire eso vedett, sot szel ellen is vedett, hogy a benn levo meleget ne vigye ki az idojaras). Sot, valami hasonlot meselt egy masik urge aki meg muholdakhoz szallit, es ott is nyilvan a muholdon belul meg kell oldani, hogy ne muljon le -170 fokra a cucc...
Magyaran az, hogy mekkora homersekletet bir ki nem jelenti azt, hogy nem lehet alkalmazni extrem homersekleti kornyezetben -- legfeljebb nem ugy, hogy maga az alkatresz van kiteve ennek.
Select device-ban pirissal van jelezve PICKIT2-nél ez a típus, valószínűleg ezért nem fogadja el. Bár érdekes módon a programozás megy
Máshol meg direkt (és költséges módon) hűtik a félvezetőket (pl. a GeLi és a SiLi detektorokat cseppfolyós nitrogénnel).
Idézet: „[quote]A PK2-t ne programozónak állítsd be, hanem debuggernek” melyik menüpontban van ez a beállítás?[/quote]MPLAB főmenü, Debugger/Select Tool/Pickit2 menüpont. Idézet: Milyen verziójú MPLAB van nálad? ZÖLDdel kellene megjelennie, ugyanis. „Select device-ban pirissal van jelezve PICKIT2-nél ez a típus”
Technikailag igazad van. De azon a szinten, ahol o kerdezett ez az informacio inkabb zavaroan felesleges, elbizonytalanit. Mire eler addig, hogy ez fontos legyen a szamara, addig valoszinuleg szazszor tobbet szivott a hibas bankolasbol eredo mas lapi valtozokkal a 16F-nel, mint az esetleges kulonleges regiszterek felhasznalasaval a 18F csoportban.
Ha valaki most 18F-et hasznal, azt igazan nem lehet kapkodo idegbetegnek nevezni...mint ahogy a 18F-et sem uj tipusnak.
V8.73 verzió
MPLAB főmenü, Debugger/Select Tool/Pickit2 menüpontnál a Pickit2 szürke, nem tudom kiválasztani
Szia!
A 8.73 eléggé hibás, még a javított verziójában 8.73a -ban is van jócskán mazsola...
Nam akarok hosszan vitázni...
Az olcsó 18FxxJ, 18FzzK kontrollereket elhalmozták perifériákkal és ennek ellenére olcsóbbak, mint a jó öreg 18F242... Sokakat fog csábítani és a sokadik timer. uart, stb nem fog működni az access ram eléréssel. Ha mos kezd valaki, akkor jobb, ha már most felkészül... Nem olyan bonyolult. |
Bejelentkezés
Hirdetés |