Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Az MpLab 8.73a -ban a PICKit2 nem ismeri, a PICKit3 -at csatlakoztati kell a kiválasztás előtt.
Ja, akkor nem szóltam (azt is halkan mondtam)! Nem vettem figyelembe a végén az A betűt!
A korábbi verzióval sem ment. Ez a legfrissebb.
Megpróbálok PICkit3-at szerezni. Köszönöm a segítséget
Próbáld újratelepíteni, mert szerintem nem pipáltad ki a PK2-t, ami azt hiszem alapból nincs a telepítések között. Tehát saját telepítést válasz és pipálj ki mindent, amit jónak látsz!
Fogalmam sincs bevallom, hogy mi az oka. De nyilvan, ha adottak a korlatok, es abba nem fer bele az elektronika, akkor nem jo a design, vagy a specifikacio. Vagy ez utobbit kell atfogalmazni vagy maskepp kell megtervezni... A harmadik lehetoseg a riziko faktor, csakhat azt mar nem neveznem mernoki teljesitmenynek
PICkit2 benne volt és ki is volt pipálva
Most nézem rá az oldalra megint és nekem 8.56-os MPLAB van felrakva : itt sem lehet az 'A'-t debuggolni ( a simát lehet! )!
Steve
Akkor ezt valóban nem támogatja. Eljött az idő?
Igen, most kölcsön fogok kérni egy PICKIT3-at
Sziasztok!
Egy pic18f2620-as belső oszcillátora config nélkül 8 MHz és mennyire pontos? Tehát ha órát akarok csinálni (de nem azt akarok ) naponta hány mp lesz a hibája, van valakinek tapasztalata? am meg max másodpercenként kell eltelt időt mérni diffegyenlet Euler közelítéséhez.
Adatlap megmondja, hogy maximum mekkora lehet az eltérése a névlegestől...
Nekem a 8MHz-es belső oszcival 24 óra alatt 3 perc eltérés volt a legrosszabb adat. Igaz a PIC közvetlenül hajtott meg egy 7 szegmenses led kijelzőkből álló mátrixot. Szerintem finomhangolással elérhető jobb eredmény is. A 20MHz-es külső kavics minden problémát megoldott nálam.
trudnai, watt és Hp41C köszönöm a segítségeteket most már működik rendesen.
smrtln
Végre úgy tűnik, h működik a kapcsolásom Kicsit megemeltem a bemenetre jutó feszültséget + lecseréltem a belső oszcillátort 1 rezonátorra és most stabilnak tűnik
Mivel úgyis akarok majd 1 új végleges nyákot csinálni neki, gondoltam, megcsinálom korrektebbre - érdekelne, hogy milyen 'tranzisztoros illesztő fokozat' -ra gondoltál? Valami ilyesmire? Bővebben: Link Csak nem akarom, h a bemenetekre a tápnál nagyobb fesz jusson.
Mar van adatlap a 10F3xx-re. Kivancsi vagyok mikor arazzak be!
Egy gyors kérdés:
Ugye lehet úgy használni a CCP modult hogy compare módban ne adjon a lábon kimenő jelet, de belső eseményt (TMR1 nullázást) és megszakítást generáljon, viszont közben az I/O lábat tudjam használni egyszerű bemenetként?
Szia!
CCP módok: 1010 = Compare mode, generate software interrupt only, ECCP1 pin reverts to I/O state 1011 = Compare mode, trigger special event (ECCP1 resets TMR1 or TMR3, starts A/D conversion, sets CCP1IF bit)
Szia!
Nálam PIC18F26K80-nál ezt írja: Idézet: „1010 = Compare mode: generate software interrupt on compare match (CCPxIF bit is set, CCPx pin reflects I/O state) 1011 = Compare mode: Special Event Trigger; reset timer on CCPx match (CCPxIF bit is set)” Nekem az kellene hogy egyezéskor megszakaítás történjen, nullázódjon a TMR1 és mindeközben a CCP láb végig egyszerű digitális bemenetként működjön.
Szia!
Én az Enhanced CCP módjából idéztem, Te a normáléból...
Igen, de itt meg konkrétan ezt nem írja hogy közben lehet-e I/O láb.
Ha lehet akkor szeretnék inkább CCP modult használni erre és nem ECCP-t.
Na megint gondok adódtak. A TMR1-et szeretném használni majdan a compare módban működő CCP3-al. TMR1 belső órajelről (4MHz/4) menne előosztás nélkül. De nem megy! Vagyis nem nagyon...
Elvileg ha minden igaz akkor minden egyszavas utasítás hatására 1-el kellene növekednie. Szimulátorban léptetgetem a programomat úgy hogy a durván 50-200 szavas szubrutinokat átugorja, így minden léptetéssel több tízzel kellene növekednie a TMR1-nek. De vagy semmivel, vagy kb kettővel növekszik! A programom aztán egy goto$-ba fut bele, ott pedig egyáltalán nem növekszik tovább. Ha a "Run"-gombbal hagyom szabadon futni a goto$-ban majd időnként megállítom, a számláló pont ugyan ott van.
Persze, azt nézegetem a Watch ablakban! Arra mondom hogy nem növekszik.
Volt valami ilyen probléma régebben, a szimulátor nem frissítette vagy mi, csak akkor, ha kiolvastad. Próbáld kiolvasni és azt a regisztert nézni mi van benne!
Akkor mit csinál ott az a banksel T1CON?
T1CON 1. bitje azt állítja be, hogy a T1CKI lábról fusson a Timer1. Ezt szándékosan állítottad erre?
Megpróbálhatom, de az eredeti probléma igazából az, hogy meg akartam nézni hogy valóban olyan időközönként generál nekem megszakítást a TMR1+CCP3 páros mint én azt szeretném. Betettem egy töréspontot a megszakítási vektorra aztán vártam hogy megálljon, de nem állt meg a szimulátor. Szóval ha csak a szimulátor nem tudná rendesen kijelezni, attól még megszakításnak kellett volna történnie.
És akkor kezdtem utánanézni hogy mi a probléma és így vettem észre a Watch ablakban hogy nem (igazán) növekszik a TMR1. Idézet: „Akkor mit csinál ott az a banksel T1CON?” Reflexből írtam csak, de feltételezem hogy felesleges. Idézet: „T1CON 1. bitje azt állítja be, hogy a T1CKI lábról fusson a Timer1. Ezt szándékosan állítottad erre?” Nem azt állítja be! Abban az adatlapban amit én nézek a T1CON, 1 bitje: RD16: Idézet: „bit 1 RD16: 16-Bit Read/Write Mode Enable bit 1 = Enables register read/write of Timer1 in one 16-bit operation 0 = Enables register read/write of Timer1 in two 8-bit operations” Hanem hogy 8 vagy 16 bites módban olvassuk/írjuk-e a TMR1-et.
Igen, felesleges. Inkább így kellene a következő utasításnál: MOVWF T1CON, ACCESS
Én ezt az adatlapot nézem: 41303G.pdf, 159. oldalt. Eszerint azt, amit te írsz, azt a 7. bit csinálja. Az 1. bit azt csinálja, amit én írok. |
Bejelentkezés
Hirdetés |