Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   998 / 1319
(#) Hp41C válasza treshold hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Az MpLab 8.73a -ban a PICKit2 nem ismeri, a PICKit3 -at csatlakoztati kell a kiválasztás előtt.
(#) icserny válasza treshold hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Ja, akkor nem szóltam (azt is halkan mondtam)! Nem vettem figyelembe a végén az A betűt!
(#) treshold válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
A korábbi verzióval sem ment. Ez a legfrissebb.
Megpróbálok PICkit3-at szerezni.
Köszönöm a segítséget
(#) watt válasza treshold hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Próbáld újratelepíteni, mert szerintem nem pipáltad ki a PK2-t, ami azt hiszem alapból nincs a telepítések között. Tehát saját telepítést válasz és pipálj ki mindent, amit jónak látsz!
(#) trudnai válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Fogalmam sincs bevallom, hogy mi az oka. De nyilvan, ha adottak a korlatok, es abba nem fer bele az elektronika, akkor nem jo a design, vagy a specifikacio. Vagy ez utobbit kell atfogalmazni vagy maskepp kell megtervezni... A harmadik lehetoseg a riziko faktor, csakhat azt mar nem neveznem mernoki teljesitmenynek
(#) treshold válasza watt hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
PICkit2 benne volt és ki is volt pipálva
(#) kissi válasza treshold hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Most nézem rá az oldalra megint és nekem 8.56-os MPLAB van felrakva : itt sem lehet az 'A'-t debuggolni ( a simát lehet! )!

Steve

PIC24.JPG
    
(#) watt válasza treshold hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Akkor ezt valóban nem támogatja. Eljött az idő?
(#) treshold válasza watt hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Igen, most kölcsön fogok kérni egy PICKIT3-at
(#) Crea hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy pic18f2620-as belső oszcillátora config nélkül 8 MHz és mennyire pontos? Tehát ha órát akarok csinálni (de nem azt akarok ) naponta hány mp lesz a hibája, van valakinek tapasztalata? am meg max másodpercenként kell eltelt időt mérni diffegyenlet Euler közelítéséhez.
(#) potyo válasza Crea hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Adatlap megmondja, hogy maximum mekkora lehet az eltérése a névlegestől...
(#) vicsys válasza Crea hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Nekem a 8MHz-es belső oszcival 24 óra alatt 3 perc eltérés volt a legrosszabb adat. Igaz a PIC közvetlenül hajtott meg egy 7 szegmenses led kijelzőkből álló mátrixot. Szerintem finomhangolással elérhető jobb eredmény is. A 20MHz-es külső kavics minden problémát megoldott nálam.
(#) smrtln válasza smrtln hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
trudnai, watt és Hp41C köszönöm a segítségeteket most már működik rendesen.

smrtln
(#) dickheadz válasza vicsys hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Végre úgy tűnik, h működik a kapcsolásom Kicsit megemeltem a bemenetre jutó feszültséget + lecseréltem a belső oszcillátort 1 rezonátorra és most stabilnak tűnik
Mivel úgyis akarok majd 1 új végleges nyákot csinálni neki, gondoltam, megcsinálom korrektebbre - érdekelne, hogy milyen 'tranzisztoros illesztő fokozat' -ra gondoltál?
Valami ilyesmire? Bővebben: Link
Csak nem akarom, h a bemenetekre a tápnál nagyobb fesz jusson.
(#) trudnai válasza trudnai hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Mar van adatlap a 10F3xx-re. Kivancsi vagyok mikor arazzak be!
(#) Attila86 hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Egy gyors kérdés:
Ugye lehet úgy használni a CCP modult hogy compare módban ne adjon a lábon kimenő jelet, de belső eseményt (TMR1 nullázást) és megszakítást generáljon, viszont közben az I/O lábat tudjam használni egyszerű bemenetként?
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia!

CCP módok:
1010 = Compare mode, generate software interrupt only, ECCP1 pin reverts to I/O state
1011 = Compare mode, trigger special event (ECCP1 resets TMR1 or TMR3, starts A/D conversion,
sets CCP1IF bit)
(#) Attila86 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia!

Nálam PIC18F26K80-nál ezt írja:
Idézet:
„1010 = Compare mode: generate software interrupt on compare match (CCPxIF bit is set, CCPx pin
reflects I/O state)
1011 = Compare mode: Special Event Trigger; reset timer on CCPx match (CCPxIF bit is set)”

Nekem az kellene hogy egyezéskor megszakaítás történjen, nullázódjon a TMR1 és mindeközben a CCP láb végig egyszerű digitális bemenetként működjön.
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia!

Én az Enhanced CCP módjából idéztem, Te a normáléból...
(#) Attila86 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Igen, de itt meg konkrétan ezt nem írja hogy közben lehet-e I/O láb.
Ha lehet akkor szeretnék inkább CCP modult használni erre és nem ECCP-t.
(#) Attila86 hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Na megint gondok adódtak. A TMR1-et szeretném használni majdan a compare módban működő CCP3-al. TMR1 belső órajelről (4MHz/4) menne előosztás nélkül. De nem megy! Vagyis nem nagyon...
  1. ;       TMR1 konfigurációja:
  2.         movlw   b'00000011'     ;Fosc/4, 16 bites mód, számláló bekapcsolva
  3.         banksel T1CON
  4.         movwf   T1CON

Elvileg ha minden igaz akkor minden egyszavas utasítás hatására 1-el kellene növekednie. Szimulátorban léptetgetem a programomat úgy hogy a durván 50-200 szavas szubrutinokat átugorja, így minden léptetéssel több tízzel kellene növekednie a TMR1-nek. De vagy semmivel, vagy kb kettővel növekszik! A programom aztán egy goto$-ba fut bele, ott pedig egyáltalán nem növekszik tovább. Ha a "Run"-gombbal hagyom szabadon futni a goto$-ban majd időnként megállítom, a számláló pont ugyan ott van.
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Nézted a TMR1L és H regisztereket is?
(#) potyo válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Ez most melyik pic is pontosan?
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Persze, azt nézegetem a Watch ablakban! Arra mondom hogy nem növekszik.
(#) Attila86 válasza potyo hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Volt valami ilyen probléma régebben, a szimulátor nem frissítette vagy mi, csak akkor, ha kiolvastad. Próbáld kiolvasni és azt a regisztert nézni mi van benne!
(#) potyo válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Akkor mit csinál ott az a banksel T1CON?

T1CON 1. bitje azt állítja be, hogy a T1CKI lábról fusson a Timer1. Ezt szándékosan állítottad erre?
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Megpróbálhatom, de az eredeti probléma igazából az, hogy meg akartam nézni hogy valóban olyan időközönként generál nekem megszakítást a TMR1+CCP3 páros mint én azt szeretném. Betettem egy töréspontot a megszakítási vektorra aztán vártam hogy megálljon, de nem állt meg a szimulátor. Szóval ha csak a szimulátor nem tudná rendesen kijelezni, attól még megszakításnak kellett volna történnie.
És akkor kezdtem utánanézni hogy mi a probléma és így vettem észre a Watch ablakban hogy nem (igazán) növekszik a TMR1.
(#) Attila86 válasza potyo hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Idézet:
„Akkor mit csinál ott az a banksel T1CON?”

Reflexből írtam csak, de feltételezem hogy felesleges.
Idézet:
„T1CON 1. bitje azt állítja be, hogy a T1CKI lábról fusson a Timer1. Ezt szándékosan állítottad erre?”

Nem azt állítja be! Abban az adatlapban amit én nézek a T1CON, 1 bitje: RD16:
Idézet:
„bit 1 RD16: 16-Bit Read/Write Mode Enable bit
1 = Enables register read/write of Timer1 in one 16-bit operation
0 = Enables register read/write of Timer1 in two 8-bit operations”

Hanem hogy 8 vagy 16 bites módban olvassuk/írjuk-e a TMR1-et.
(#) potyo válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Igen, felesleges. Inkább így kellene a következő utasításnál: MOVWF T1CON, ACCESS

Én ezt az adatlapot nézem: 41303G.pdf, 159. oldalt. Eszerint azt, amit te írsz, azt a 7. bit csinálja. Az 1. bit azt csinálja, amit én írok.
Következő: »»   998 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem