Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   997 / 1318
(#) watt válasza icserny hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Egyetértek a számlálós értetlenkedéseddel, sok gondtól mentett volna meg, mikor az autómba építettem a fedélzetit. Lehet le is váltom, mert van némi kompromisszum.

Hányszor lehet újraírni a flasht?
(#) kalmangabi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Mostmár mindent értek!

Köszönöm mindenkinek!
(#) Attila86 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Igen, amikor a hiba okát kerestem akkor az errata-t is megnéztem de abban nem találtam semmi idevágót, azért is nem említettem.

De ha már szóba hoztad, az A/D-ról mit ír pontosan? Sajnos az én angol "tudásom" kevés ehhez.
(#) watt válasza kormika hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Ha olyan PIC-et választasz, amit az égető támogat, akkor kezdésnek jó! Bővebben: Link
(#) vilmosd válasza kormika hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Amennyiben van valos RS232 csatlakozasog a PC-n elkepzelheto, hogy mukodik. Le kell tolteni a Velleman oldalarol az aktualis SW-t es a manualt. Feltelepiteni a kezeloprogramot, es kiprobalni. USB-RS232 atalakitoval nem mukodik.
(#) kormika válasza vilmosd hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Igen, ezeket elmondta az is akitől kaptam, van valós RS-232-őm, letöltöttem a sofware-t feltelepítettem, és egy egyszerű LED villogtatásos progit belenyomtam vele egy 16F884-be, engem igazából gyakorlati tapasztalatok érdekelnének, mennyiren megbízható, fejleszthető-e a későbbiekben, ilyesmik, persze, ha már találkozott valaki ezzel a programozóval...
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Szia!
- Az A/D csak 10 bites üzemmódban teljesíti az adatlapben leírtakat. 12 bites módban 25 lsb offszet és 4 lsb dinamikus linearitási hibával rendelkezik, és több kód kimaradhat (max. 20). Az offszet hiba kalibrációval csökkenthető (+ve bemenettel a földpotenciált kell mérni aszimetrikus módban). A hiba javítása folyamatban...
(#) icserny válasza watt hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Idézet:
„Hányszor lehet újraírni a flasht?”
Az előzetes adatlap szerint min. 10 000-szer.
(#) Attila86 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Szia!
Hát ez aztán fantasztikus... Ilyen durva hibával kiadnak bármit is?!
(#) Hp41C válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Szia!

Ne terjeszd, mert nem igaz.
Idézet:
„Igy kell annak, aki nem 18F-et hasznal... ott az osszes altalanos regisztert egyszerre erheted el, igy nem kell ezzel foglalkozni, csak akkor, ha sokkal tobb memoriat hasznalnal fel valtozoknak vagy mondjuk USB puffernek.”


Az összetettebb 18F kontrollerekben már a 14. sőt a 13. lapon is találhatók speciális célú regiszterek....

pl.: a 18F66K80 csaláb adatlapjából:
Idézet:
„Addresses, E41h through F5Fh, are also used by SFRs, but are not part of the Access RAM. Users must always use the complete address, or load the proper BSR value, to access these registers.”


Ilyen kontroller sok van pl. 18F2480-4580, 18F6585-8680, 18F23K22-43K22 stb....
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Nem érdemes nagyon korán egy új típusra átállni... Voltak olyanok is, ahol egyszerűen nem állt le az A/D.. A 18F -en az uart -nak is volt valami súlyos hibája. A 18F2550 és társai nem kezelték jól a többszavas utasítást, ha a cél a STATUS, WREG, BSR volt - csak a megszakítási mentés esett vissza a 16F szintjére...
(#) watt válasza icserny hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Tudod, azért kérdem, mert volt egy széria elég sokáig, amiket csak 1000x lehetett, az meg eléggé elrettentő volt. Így sokkal magasabb lesz a használati értékük, ami az amatöröket illeti. Minden paramétere igen sokatmondó...
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
A 2550-nél ez nem múltidő, vagy közben kijavították?
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Ha lehet hinni neki, akkor B4 verzióban már javították... Pedig a sokkal korábbi 18F242 jól kezelte...
(#) Attila86 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Hmm, érdekes. És honnan tudom hogy a PIC amit mondjuk épp a kezemben tartok, azon kijavítottak-e valamilyen hibát? A tokra írt számok alapján vissza lehet keresni valahogy?
(#) treshold válasza kissi hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Írtad, hogy
"A PK2-t ne programozónak állítsd be, hanem debuggernek és így töltsd be a programot"

Ezt a beállítást valahogy nem találom. Tudnál segíteni, hogy melyik menüpontban van ez a beállítás?
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Ki kell olvasni a device id szavát, ami két részbő áll: A típus azonosítóból és a revízió kódbál. A revízió kódok, amire az adott hiba vonatkozik, megtalálható az errata elején. Ha MpLab -bal és PICKit -tel programozol, a kontroller típusának ellenőrzése után kiírja az értékeket.

Pl.: 18F66K80 adatlap, a DS39977C-page 475, és az errata, a DS80519B-page 1...
(#) icserny válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Idézet:
„A tokra írt számok alapján vissza lehet keresni valahogy?”
Azt többnyire csak a gyártó tudja a nyilvántartásából. A felhasználónak a revíziós kódot célszerű kiolvasni, s az Errata-ban leírtakkal egybevetni. Az Errata-ban egy táblázatban megadják, hogy melyik kiolvasott kód melyik (pl. A3 vagy B4) kiadásnak (revíziónak) felel meg.
(#) Hp41C válasza treshold hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Debugger / Select tool / PICKit2 vagy PICKit3... Csak akkor lehet kiválasztani, ha a kontroller nyomonkövethető velük, illetve a pickit csatlakoztatva van..
(#) trudnai válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Idézet:
„Tehát ha hidegebb környezetben üzemel mint -40oC lefagy, vagy tönkremegy?”


Eztrem esetben elszakadhatnak a kis arany szalak belul igen, de inkabb csak annyi tortenhet, hogy az oszcillator nem rezeg be rendesen, vagy a tok belsejeben levo tobb szazazer kialakitott felvazatok egyeb parameterei ugy valtoznak meg az extrem homerseklet kovetkezteben, hogy ott nem vart mukodesi tartomanyba lep at (nem nyit ki a FET, vagy egy ellenallas erteke valtozik meg amitol atbillen egy kapu stb).
(#) treshold válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
PICkit2-t nem tudom kiválasztani
PICKIT3-ra ezt írja ki:
No PICkit 3 Connected

PIC24HJ64GP206A-t akarom hergelni
(#) trudnai válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Persze, szokott lenni. Egyik kanadai urge aki olajfuro tornyokhoz szallit elektronikat elmeselte, hogy ilyen helyeken az aramkort futeni szoktak. Ezt vagy ugy oldjak meg, hogy kulon futotesttel, vagy ugy, hogy az elektronika altal termelt felesleges hot ejtik csapdaba (nyilvan amugy is dobozokban vannak ezek, es tobbnyire eso vedett, sot szel ellen is vedett, hogy a benn levo meleget ne vigye ki az idojaras). Sot, valami hasonlot meselt egy masik urge aki meg muholdakhoz szallit, es ott is nyilvan a muholdon belul meg kell oldani, hogy ne muljon le -170 fokra a cucc...

Magyaran az, hogy mekkora homersekletet bir ki nem jelenti azt, hogy nem lehet alkalmazni extrem homersekleti kornyezetben -- legfeljebb nem ugy, hogy maga az alkatresz van kiteve ennek.
(#) treshold válasza treshold hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Select device-ban pirissal van jelezve PICKIT2-nél ez a típus, valószínűleg ezért nem fogadja el. Bár érdekes módon a programozás megy
(#) icserny válasza trudnai hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Máshol meg direkt (és költséges módon) hűtik a félvezetőket (pl. a GeLi és a SiLi detektorokat cseppfolyós nitrogénnel).
(#) icserny válasza treshold hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Idézet:
„[quote]A PK2-t ne programozónak állítsd be, hanem debuggernek”

melyik menüpontban van ez a beállítás?[/quote]MPLAB főmenü, Debugger/Select Tool/Pickit2 menüpont.
(#) icserny válasza treshold hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Idézet:
„Select device-ban pirissal van jelezve PICKIT2-nél ez a típus”
Milyen verziójú MPLAB van nálad? ZÖLDdel kellene megjelennie, ugyanis.
(#) bbalazs_ válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Technikailag igazad van. De azon a szinten, ahol o kerdezett ez az informacio inkabb zavaroan felesleges, elbizonytalanit. Mire eler addig, hogy ez fontos legyen a szamara, addig valoszinuleg szazszor tobbet szivott a hibas bankolasbol eredo mas lapi valtozokkal a 16F-nel, mint az esetleges kulonleges regiszterek felhasznalasaval a 18F csoportban.
Ha valaki most 18F-et hasznal, azt igazan nem lehet kapkodo idegbetegnek nevezni...mint ahogy a 18F-et sem uj tipusnak.
(#) treshold válasza icserny hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
V8.73 verzió

MPLAB főmenü, Debugger/Select Tool/Pickit2 menüpontnál a Pickit2 szürke, nem tudom kiválasztani

PIC.PNG
    
(#) Hp41C válasza treshold hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Szia!

A 8.73 eléggé hibás, még a javított verziójában 8.73a -ban is van jócskán mazsola...
(#) Hp41C válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Nam akarok hosszan vitázni...
Az olcsó 18FxxJ, 18FzzK kontrollereket elhalmozták perifériákkal és ennek ellenére olcsóbbak, mint a jó öreg 18F242... Sokakat fog csábítani és a sokadik timer. uart, stb nem fog működni az access ram eléréssel. Ha mos kezd valaki, akkor jobb, ha már most felkészül... Nem olyan bonyolult.
Következő: »»   997 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem