Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   103 / 582
(#) pinkova válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Ez a programkapcsoló 4a, 11-es kivezetésein van. Elvileg az áramnak itt kellene meglennie, ha jól értem. De ide hányas saruról jön a delej?

Kapott 220-at, ment is. De egy idő után a helyén megállt és nem megy tovább.

Holnap délelőtt leszek újra gépközelben.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Júl 11, 2011 /
 
Sziasztok fórumozók nagy bajban vagyok(-unk).

A mosógép beüzemelésekor pontosan 20 perc üzem után hibakódot dob (normál gypjú 60C° beállításnál). A gépkönyve szerint a hőszenzor elégtelen értéket ad vissza tehát vagy rossz a fűtőbetét, vagy a szenzor hibásodott meg, esetleg kontaktos lett.

A mosógép típusa: Zanussi ZWF 185W

A mosógépet atomjaira kapva szemrevételezés alapján jól láthatóan elköszönt a betét, a kérdésem tehát a következő: Hol tudok ehhez a mosógéphez fűtőbetétet beszerezni?

Nagyon sürgős lenne ez ügyben a segítség mert itt áll a halom mosni való, és azonnal kell rendelnem egy darabot.

köszönöm megértésetek.
(#) niches válasza stenglt hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem is hasonló gondom van, mint stenglt-nek.
Indesit wite 87 mosógép kijelzője csak villog, gombokra nem reagál.
Sajnos most itt volt egy szerelő, akinek sikerült azt elérnie, hogy már be sem kapcsol a kijelző :S

Első kérdésem: kapcsrajzot tud valaki hozzá? Nekem nem sikerült találnom...

Üdv
(#) _ampervadasz_ válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Szia simpi.

Köszi a gyors reakciót: Annyira sikerült "felismerhetővé" tenni a betétet, hogy letudtam olvasni az adatokat.

A fűtőbetét típusa 1850W Bleckmann UF70 CU167 SHD 03219

Az baj lenne ha 1950W -osat raknék be?
(#) niches válasza niches hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
hát, ööö, khmm. Szétszedtem a vezérlést, és semmi jó nem fogadott:
kiégett a panel, több vezetőszál végig fekete, koromnyomok mindenhol.
De a 680 mikros kondi ép és egészséges

Milyen új mosógépet ajánlotok?
(#) niches válasza niches hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
u.i. a képen látható egy szép fekete vezetősáv
(#) ati_81 válasza niches hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Üdv!
Sztem az nem égett el szinte az összes indesit evo3 panel így néz ki , le lehet törölni róla, kondi tuti hogy jó? (tény és való ránézésre jónak tűnik ) Amúgy hogyan villog? szép gyorsan mintha ki be kapcsolgatna?
(#) niches válasza ati_81 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Úgy villog, mint amikor a program elindulására vár, tehát csak a start gombot kellene megnyomni. Egyébként mióta újra összeraktam már nem villog, hanem 5 órás késleltetést jelez ki. Lehet, hogy meg kéne várnom, míg leszámol nulláig, és meglátjuk lefut-e a program éjszaka?
Hogy őszinte legyek pont azt a vezetősávot törölni nem próbáltam. Elképzelhetőnek tartod, hogy csak a port vonzotta oda mondjuk sztatikusan?
(#) ati_81 válasza niches hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Hát így látatlanban azt mondom hogy csak a kijelzővel van a probléma, azt kiszedted már?találkoztam ott már beázás okozta problémákkal, vagy csak simán egyszerűen nyomógomb meghibásodásával, vagy a programválasztó érintkezőjének gondjával, érdemes lenne megsasolni rosszabbik eset a cseréje, nem olyan vészes az ára, olcsóbb mint egy új mosógép A vezérlésen az meg tuti hogy csak külső szennyeződés
(#) zolika60 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Szerintem az a száz watt nem okoz problémát. Nyugodtan beleteheted.
(#) pinkova válasza pinkova hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Energomathoz egy kis segítség, ha kell valakinek.
(#) eproke hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Sziasztok! Az a problémám adódott, hogy költözéskor elkeveredett a Fagor Fet 3106 felültöltős mosógépem használati útmutatója. Kiírt egy hibakódot,ami egy nagy U betü, és benne villog egy vízszintes vonal...Nem tudom, mi az, a jelentése nélkül nem merem orvosolni a problémát. Aki tudja, kérem segítsen. Előre is köszönöm!
(#) vladcepes hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Sziasztok.A mosógép csapágycseréjéhez ki kell szedni az egész belsőrészét? vagyis a dobot? Leszedtem hátul a lemezt és ott van a kerék amit hajt a szíj. Ott van egy csavar azt is kicsavartam és arról le kéne jönni a keréknek? vagy minek nevezik? Ha igen hogyan? Köszöntem a válaszokat.

1.jpg

3.jpg
   
(#) zolika60 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Nem ismerem ezt a típust. Úgy látom az üstje műanyagból van ilyet még nem csapágyaztam, de a képekről úgy látszik mintha az üstöt kéne ketté csavarozni. Legalábbis a jpg.3 számú képről úgy tűnik. Lehet, hogy üsttel együtt ki kell venni a dobot. Egyre nehezebben javítható gépeket gyártanak. Egy műanyag alkatrészeket javító ismerősnél láttam olyan üstöt is, amibe bele volt hegesztve a csapágy cserélhetetlenre. Persze a magyar találékonyság azt is megoldotta. Remélhetőleg a tiéd nem ilyen és könnyebben boldogulsz.
(#) zoz11 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Hello
A képen látható gépet lehet csapágyazni gond nélkül, ki kell emelni az egész üstöt belőle, előtte mindent lehámozni róla, és már ki is jön.
Középen ketté lehet szedni. Hátul a szíjtárcsa pedig kis biztatással lejön, a dobot lehet, hogy úgy kell kiütni.

zolika60:
Sajnos nagyon sok olyan gép van amit körülményes csapágyazni, de semmi se lehetetlen. Felültöltőseknél van olyan, hogy komplett csapágyházat kell cserélni, vagy a képen láthatóból van olyan, ami nem csavarozva van, hanem ragasztva.

Üdv: Zoltán
(#) zolika60 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Idézet:
„Sajnos nagyon sok olyan gép van amit körülményes csapágyazni, de semmi se lehetetlen.”

Ezt írtam én is, csak lehet, hogy nem fogalmaztam elég világosan.
(#) eproke hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
SIKERÜLT!
(#) niches válasza ati_81 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
A vezerlesen tenyleg csak szennyezodes volt, mindenhonnan le tudtam takaritani.
A programvalaszto-kijelzo panel viszont tobb gomb kornyeken is be volt azva. Itt nehany smd alkatresz illetve kapcsolo labak teljesen elkorrodaltak. 1-2 vekony vezetoszal meg is van szakadva, sok jot nem varok mar tole.
Neten rakerestem, nem egy olcso mulatsag. Kevesebbe kerul ugyan, mint egy uj mosogep, de a szerelo szerint konnyen lehet, hogy a vezerlo panel is kiment. O hozott is valami masik tipusnak a kijelzos paneljabol egyet, azzal nem ment a vezerles, csak ha azt is kicserelte. Ebbol gondolta, hogy azzal is problemak lehetnek.

en meg attol felek, hogy ha csak a kijelzoset cserelem, es a masik is rossz, akkor mar egy uj mosogep aranal tartok, ami finoman szolva sem eri meg.

A panel egyebkent ez lenne:
Bővebben: Link

A masik panelra ilyen arak utan mar ra sem mertem keresni. Ti mit javasoltok?
(#) vladcepes hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Köszöntem a segítségeteket,estefelé neki is fogunk,majd kiderül meddig tudunk előre haladni.Ez a szíjtárcsa öntvényből van feszegetni nem igazán akartam nehogy eltörjön,pedig gondolom azt muszáj lesz levenni mert pont alatta van a csapágy,legalábbis így hátulról úgy tűnik. Üdv.
(#) zolika60 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Bizony azt mindenképp muszáj leenni. Csapágylehúzóval nem nagy ügy. Ha nincs, akkor kicsit macerásabb.
(#) ati_81 válasza niches hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia!

Ha nem ugyanolyan típusú kijelzőt vitt minta mi a te gépednek a típusa, csak ugyanúgy néz ki akkor nem is fognak komunikálni, nekem az a tapasztalatom hogy ilyen esetben csak a kijelző adja meg magát, eddig még nem találkoztam olyan géppel aminél a vezérlés is tönkrement,de persze ettől nem törvényszerű hogy nem történhetett meg.
Ami árat néztél rá az mondhatni hogy erős túlzás, attól sokkal olcsóbban is beszerezhető,ha gondolod írd meg nekem a gyáriszámot és code számot aztán megnézem mennyibe lehet most rendelni.
(#) Kriszpiroys hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy tegnap vásároltunk egy samsung WF0508NXWG típusú mosógépet! Kiszedtem az összes szállítási csavarokat, vízimértékkel beszinteztük, megcsináltuk az első próbamosást. Eddig semmi gond nem is volt, de amikor ruhát tettünk a gépbe és ugye nagyobb súly lett a dobba, akkor centrifugázás közben annyira verte az oldalát a mosógépnek, hogy majd szét esett. nem lenne jól beszintezve a dob gyárilag vagy más lehet a probléma? Légyszi segítsetek ha tudtok! Előre is köszönöm szépen!!!
(#) mezei dávid hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit!
aki tudna segíteni kérem válaszoljon.
Küldök két képet a fagor vezérlő panelljéről az egyik és a másik oldalrol.
mi szokott nagyjából elromlani és hogyan tudnám megkeresni a hibát mérő műszerrel.
bekapcsoláskor csak a 4 függőleges led sor világit és ha tovább kapcsolom márcsak egy led világít
tisztelettel
dava
(#) Msr007 hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Üdv Ati_81 !

Merloni (Minisel) 546101300 vezérlőpanel is beszerezhető "jobb" áron ? Keresővel 2 helyen találtam 13e körül...

Köszi a választ Msr007
(#) ati_81 válasza Msr007 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Szia!

Ezt egy kicsit bővebben is leírhatnád mibe kell a vezérlés ez a számsor gondolom a gyári szám, ebből nemtudom beazonosítani a készüléket, írj egy pontos típust és code számot.
Üdv.
(#) proba hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Van egy whirlpool awt7125/s mosógép ami hol működik,hol nem (inkább nem ) F06 hibakóddal áll le (ill el sem indul).Ha a tesztprogramot futtatom akkor ha jól gondolom a C4 állásban forgatnia kellene a dobmotort ,na ezt nem teszi.De van olyan állapot amikor mégis forgatja.A motor vezetéken keresztül az elektronikától mérve nem tűnik szakadtnak,a tacho tekercs is talán 200 ohm környéki.
Igazából a tesztprogramban mitől függ a motor forgattatása?
(#) Msr007 válasza ati_81 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Ati_81!

A mosógép Elin WM 37 AAA ( ill. a típuscímkén szerepel még " type: AEXX47A" ) . A gyári robbantott ábrán és alkatrészlistán is csak a megadott 546101300 kódszám szerepel, google kereső is ez alapján találja meg ( "Minisel 546101300" vagy "Merloni 546101300" néven keress rá).
Robbantott ábra, alkatrészlista: http://www.eudora-service.at/upload/2327605_ETK_Elin_WM37AAA_HU0105...39.pdf

Üdv Msr007
(#) ati_81 válasza proba hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Szia!

Az F6 kifejezetten tacho hiba, nem ad jelet,ha újabb fajta a motorral szerelték és műanyag tartja a tacho tekercset az ki szokott lazulni a helyéről és hol ad jelet hol nem, vagy esetleg ha jól emlékszem ennek a típusnak a szíjtárcsáján van egy jeladó ami a forgást nézi,előfordulhat hogy kihulott belőle a mágnes és nem ad jelet.
Sok sikert
(#) ati_81 válasza Msr007 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Na így már képben vagyok sztem 13-nál olcsóbban nemigen fogsz találni,esetleg még annyi ötletem van hogy Ardo810-es gépeket is ezzel szerelték , hátha ilyen néven meg olcsóbban adják, nézz körül
(#) mezei dávid válasza pokot hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
szia!
elnézést a beugrásért .nekem is van a fagorral problémám de idáig senki nem tudott válaszolni.
el küdeném neked a vezérlő képét mindkét oldalárol
és azt szeretném megkérdezni ki lehet e mérni valahogyan,hol lehet a hiba.
utoljára bekapcsoláskor még szivattyuzott néhány fordulatot de azóta semmi.
üdv
dava
Következő: »»   103 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem