Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép távoli bekapcsolása
Lapozás: OK   1 / 3
(#) pakibec hozzászólása Júl 14, 2007 /
 
Sziasztok!

Adott egy számitógép (PC), amit szeretnék távolról bekapcsolni. A (ATX házas) számítógép routeren keresztül csatlakozik a netre. A távoli asztal elérést már megoldottam, de ehhez szükség van arra, hogy a PC be legyen kapcsolva. Bizonyos okok miatt nem szeretném, ha 24 órában futna.

Gondoltam, hogy esetleg megoldható egy avr-rel, mely a hálózatra van kapcsolva és ha pl megpingelem akkor meghúz egy relét. Sajnos nincs elég infóm a TCP/IP protokollról, nincs ötletem hogy illesszem az avrt a hálózathoz. Egyáltalán lehetséges? (Olvastam a korábbi topicokat, az ott felvetett feladatok kissé bonyolultabbak voltak.)

Egy lényegesen kevésbé elegáns, de könnyebben kivitelezhető módszer, hogy egy mobiltelefon segítségével indítom el. Ez csak tartalék megoldás lenne.

Mi a véleményetek, hogyan oldható meg probléma?

A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv

(#) Medve válasza pakibec hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Az enyémnél alaposabb választ biztosan fogsz kapni, de azért leírom: A SETUP ban valószínűleg be lehet állítani azt az állapotot amikor a gép a hálókártyán keresztül SLEEP ből felébreszthető. Ilyenkor a hálókártya rész a SB5V ról üzemel, 10W körül fogyaszt. ebben az állapotban a router is látja a gépet, érvényes is az IP címe. A kikapcsolást pedig a Win intézi a beállított idő múlva, vagyis Te kapcsolod, ki, hiszen elérhető már a gép...
(#) pakibec hozzászólása Júl 14, 2007 /
 
Szia!

Köszönöm a választ. Valóban ez volt nekem is az első ötletem, de sajnos a dolog nem müködik. Az alaplap nem tudja a "wake on lan" funkciót. PCI kártya ugyan tudja ébreszteni a gépet, de valamiért az alaplapra integrált nem ébreszti. Wlannal is próbáltam a kártya nem kapott tápot.

Nem a fogyasztás miatt nem akarom, hogy 24 órában menjen a gép, hanem inkább biztonsági okokból. Ha egy nem megszokott protokoll ébreszti a gépet, akkor a hálózat sokkal védetebb.

Szóval szerinted megoldható mikrovezérlővel?

Üdv
(#) MoOn válasza pakibec hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Szia!

Egy mobiltelefonnal is megoldhatod, ha egy fototranzisztort teszel a kijelzője elé, - itt a HE-n megtalálható cikk - és az alaplapi power on csatlakozóra kötöd. Megcsörgeted a telót, így a fototranyó ellenállása fény hatására lecsökken, így az alaplap már kapcsolja is a gépet...

Üdv
(#) mokus válasza pakibec hozzászólására (») Júl 14, 2007 / 4
 
Az avr.tavir.hu oldalon van egy mini webserver megoldás AVR-el, ezzel lehet relét üzemeltetni (teljes forrás megtalálható ott). A relé végére kell kötni a kapcsoló gombot...
Beállítod a gépet, hogy gombnyomásra kapcsoljon ki és akkor a köv relémeghúzáskor kikapcsol...
(#) szabi83 hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
bioszba, belehet állítani, hogy mikor kapcsoljon be, az nem jó?
(#) Topi válasza pakibec hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Igaz, ez nem számítógépes fórum, és általában irtani szoktunk minden olyan témát, de azért elmondom.

Létezik olyan, hogy WakeOnLan. Pont emiatt a szolgáltatás miatt világít általában még kikapcsolt állapotban is a hálókártya. Pont erre való, hogy hálózatról felébreszt. Router lehet gond, de ott is megoldható a wake-on-lan átroutolása.
(#) Medve válasza Topi hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
""Sajnos a dolog nem müködik. Az alaplap nem tudja a "wake on lan" funkciót.""
(#) sirály12 válasza Medve hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Milyen lap ez?
Csak azért, mert már szinte minden p2-es tudta, az attól jobbak pedig biztos tudják.

Pontos típus?
(#) pakibec hozzászólása Júl 17, 2007 /
 
Asus P5RD1-VN alaplap.

Sikerült közben megoldani, hogy készenlétben kikapcsoljon, de sajnos állandóan visszakapcsol. Próbáltam beállitani, hogy csak munkaállomás, de úgy meg nem kapcsol be.

A router mögött nem fut szerver, egy szoftveres vpn progira jelenkezek be, de ez sajnos teljesen lekapcsol és nem éleszthető, enélkül kivülről a gép nem pingelhető. A hálózat nem éled.

De a hardveres WEB szerver tökéletes lenne és azt hiszem a fórumba is jobban beleillik

Köszönöm a segítséget még1x.
(#) cassis1 válasza pakibec hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Hátha ez segít valakinek a témában:

http://www.freesco.hu/t/content/content.php?content.61
(#) Rapidus hozzászólása Dec 31, 2007 /
 
Adott egy számítógép+modem+switch ami így egyben egy net kiszolgáló. Folyamatosan üzemel, de én nem vagyok ott ahol a gép van. Ezeket szeretném -szükség esetén- újraindítani távolról.

Az egész berendezés tehát 3 fő egységből áll:
-Sz.gép,
-Modem
-switch
Külön-külön konnektorban van a 3 egység.

A következő feladatot szeretném megoldani:

1. Az összes fesz (mindhárom konnektor 220V) kikapcsolása
2. Vár 60mp-et
3. A modem bekapcsolása (1.sz. konnektor)
4. Vár 120mp-et
5. Switch bekapcsol (2.sz konnektor)
6. vár 60mp-et
7. Sz.gép bekacsol (3.sz konnektor)

Lehet időzítő, de PIC-es megoldás is jó.

A kikapcsolás és újraindítás egy egységre (konkrétan a sz.gépre) már üzemel, ahol Frankye telefonos kapcsolását használtam fel:
Telefonos relé

Roppant egyszerű, és a gyakorlatban is üzembiztos.

Alapverziónak tökéletes, de hogyan tudnám megoldani a "deluxe" verziót, ahol mindhárom egység kikapcsolható, és egyesével, bizonyos várakozási időkkel visszakapcsolható?
(#) titi válasza Rapidus hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Hali!

Fogsz két időzítő áramkört, mondjuk 555-el.
A telefonos relé indítja a modemed, és egyúttal az első időzítőt.
Ez az időzítő indítja a Switch-et, és a második időzítőt.
A második időzítő pedig indítja a gépet.
Az időzítési idők kiszámolásához használd az oldal segédprogramját.

Üdv!
(#) 925 válasza Rapidus hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
időzítőkkel, vagy egy PIC-el is megoldható. Ha viszont telefonról akarod kapcsolni mind a 3 aljzatot külön külön, akkor használj DTMF kódot a kapcsoláshoz.
(#) Rapidus válasza 925 hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Kikapcsolni egyszerre akarom, a bekapcsolást szeretném külön-kölön megoldani. A külön-külön bekapcsolás és a várakozás idők közbeiktatása az eszközök különböző éledési idői miatt fontos.
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Ja, mivel kikapcsolni egyszerre kell, a második időzítőt ne az első indítsa, hanem azt is a telefonos relé.
csak akkor az időzítést ehez mérten kell számolni.
Mellesleg a gépet úgy állítod le, hogy megszakítod a tápját? Ez nem túl dúrva módszer?
ATX-es? Nem lenne jobb szabályosan leállítani?
Mégvalami, most látom, hogy a kikapcsolás, és a visszakapcsolás közzé is kell késleltetés, ez esetben 3 időzítő kell.
(#) Rapidus válasza titi hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Nem ATX (akkor nem is lehetne így újrainítani, mert a gép nem kapcsolna be), hanem AT-s. Tényleg nem finom módszer, de némelykor -szerencsére csak rikán- nincs más megoldás.
(#) titi válasza Rapidus hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Viszont ATX-es esetben nem a tápot kéne megszakítani, hanem a bekapcsológombot hidalnád át a relével, és onnan ki- és bekapcsolni is szabályosan lehetne. (szabályosan állna le a Win)
Szóval 3 monostabilban működő 555-el megoldhatod a dolgot.
(#) Lucifer válasza Rapidus hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Szvsz. ha a gép már ki tud kapcsolni, meg újra tud indulni, akkor egyszerűbb lenne PC-re írni egy programot, ami kikapcsolás előtt újraindígat mindent a megfelelő idők betartásával majd maga is újraindul.
(#) Mcsiv válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
vagy esetleg megoldani azt a problémát, ami miatt az egészet újra kéne indítani néhanéha
(#) Rapidus hozzászólása Dec 31, 2007 /
 
Engem a topicban felvetett probéma megoldása foglalkoztat, ötletem egyéb megoldásokra nekem is lenne.
Egyébként egy ősrégi P1-ről van szó, amin Redhat fut.
(#) Rapidus hozzászólása Dec 31, 2007 /
 
Eddig titi ötlete tetszik a legjobban, ezt nem nehéz kivitelezni sem, és nagyon olcsón megvalósítható.
(#) _JANI_ válasza Rapidus hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Lépjünk a tettek mezejére!
Az áramkör alapját képezhetné egy újrandítható MMV.
(Bár a cikk másként nevezi, de ez a funkciója.)

Már "CSAK" össze kell fésülni a részegységeket...

BUÉK!
(#) Rapidus hozzászólása Jan 1, 2008 /
 
Megpróbáltam -csak hogy még egyértelműbb legyen- vázlatosan lerajzolni, hogy mire is lenne szükség.
Tehát amíg telefonhívás nem érkezik mindhárom relé alapállapotban van a berendezések működnek.
Ha a telefon megcsörren, a relé0 tekercse 12V-ot kap, ezáltal átbillen, és az 1. sz. berendezés tápellátása megszakad. (Eddig vagyok készen az áramkörrel)

Ezzel egyidőben kb fél percen keresztül 12V-os jel kerülne a két 555-ös ICvel felépített monostabil bemenetére. Ekkor kell a monostabiloknak az addig nyugalmi helyzetben lévő relék tekercsére 12V-ot kapcsolniuk a beállított ideig. Ezzel a relék átbillennek (meghúznak), és megszakítják az érintett egység ármaellátást (az előre meghatározott időre).

A telefon lerakásakor a monostabilok bemenetén nem lesz 12V, és a kimenetükön pedig újra 0V kellene legyen fesz, hogy a relék újra alapállapotba kerülhessenek, és minden menjen tovább.
Remélem nem túl bonyolultan írtam le.
(#) Rapidus hozzászólása Jan 1, 2008 /
 
A hevenyészett rajzomon :eek2: a szaggatott vonallal bekeretezett részben lévő két monostabil helyére kellene valami kapcsolás. Az sem baj, ha egészen konkrét.
(#) deguss válasza Rapidus hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Tudom nem úgy oldom meg, ahogy Te kérted, de egy javaslat:

Teljesen felesleges, némileg rögeszmének mondható, hogy nem lehet egyszererre elindítani egy switch-et és egy modemot.

Teljesen felesleges ide bármilyen hardware, annyit kell csak csinálnod, hogy ha mindenképp újra akarod indítani a modemodat (kérdem én minek?) és a switch-et (néha van ugyan értelme), akkor a számítógép 12V-os ágára ráraksz egy védődiádás relét, ami szakítja a 230V-at, és a számítógépet meg bárhonnan internetről VNC segítségével újraindítod.

Azért meg kell nézni, hogy a tápod újraindításnál valóban lekapcsol, és újra bekapcsol-e, mert láttam már olyat, ami újraindításnál nem veszi le a feszültséget.

Ennyi. VNC-t tudod úgy telepíteni, hogy be is tudj jelentkezni róla. Különböző operációs rendszerekre is van.
(#) Rapidus válasza deguss hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Ez logikus, de feltételez egy működő gépet. A kapcsolás pedig a bármely okból merevrefagyott gép esetére kell. Mint mondtam ez nagyon ritkán, de előfordulhat.
Ilyen esetben a netről sem érem el (működő gépnél persze én is használom a putty-it).
Ezért, és csakis az ilyen estekre -vésztartalékként- kell a 220 megaszakítása.
(#) deguss válasza Rapidus hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Nem vagyok profi a téren, de egy kicsit tudok programozni.
A számítógép általában - bár ez nagyon is függ az operációs rendszertől - nem úgy fagy le, hogy annak semmilyen előjele nincs.
El tudok képzelni egy olyan programot, ami folyamatosan fut, (és pl. interruptszerűen) egy regisztert incrementál. Ha pl. egy 200ms-os timert használsz, és fut egy normál prioritású thread, amit egy másikkal felügyelsz, és ha ez pl. 500ms-ig nem jelez (nem változott a regiszer értéke), kiadja a parancsot az újraindításhoz.
Hogy újraindul-e a gép, az más kérdés, de komolyabb szervereknél sincs ez máshogy. Talán találni is rá kész programot.
Mit mondtál milyen rendszeren fut?
(#) Rapidus válasza deguss hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Úgy működik, hogy ha x ideig valamiért nincs/kiesik a net, akkor rebootol egyet a gép (ezt persze szabályosan teszi). Előforult már több alkalommal az évek során, legutóbb konkrétan egy áramkimaradásor, hogy -régi agyonnyúzott P1-ről beszélünk- megakadt valamiért a folyamat. Ekkor, ha odamegyek, és kézzel ki, majd bekapcsolom, akkor helyreáll a rend.
Ennek az odamegyeknek a kiváltására kell a kapcsolás. Azt is említettem, hogy sok egyéb megoldás létzne, pl. lehetne modernebb gépre cserélni, meg hasonlók, de mivel számomra ez a legolcsóbb és legkézenfekvőbb megoldás, amit máshol is fel tudok használni, én ezt szeretném megcsinálni.
(#) deguss válasza Rapidus hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Na így igen. Olcsó és nem fáj Frankye kapcsolása, az említett monostabil multivibrátorral. Majd ha elkészül, várunk végleges kapcsolási rajzot, esetleg - ha Frankye hozzájárul - a cikke kiegészítéseképpen. Majd keress fel vele.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem