Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   770 / 1682
(#) Mybuster válasza DJanosi hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
OKÉ amúgy egy 2.5A 12V tápról megy majd!! És csak ledeket hajtok meg vele!!
(#) vicsys válasza DJanosi hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Ettől ugyan nem fog tönkre menni...! :no: Ellenben egy olvadó biztosítékot mindenképpen javasolnék.
(#) janikukac válasza DJanosi hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
ngexi: Köszi. Hát, nem igazán tetszik a bakelites panel, meg elrontottam a forrpontok nagyságát, mert csak feles megy 1-es fúróm van, és egyik sem tökéletes. 0,8-as nincs, mert kéne hozzá tokmány.

DJanosi: Szia ! Tudom, elvileg SMD lett volna az is, de nem tudtam szerezni, pic meg nem lukas, ezért oda került.
(#) zsolt20 hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Sziasztok! Elkészült a léptetőmotor vezérlőm végre. Az első példány nyákja telibe zárlatos volt, ezzel már nincsenek gondok szerencsére. Tettem hozzá még bónusznak egy kis kapcsolást, mellyel gombnyomásra tudom váltani a forgásirányt. Íme:
(#) Abukodonozo válasza zsolt20 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Szia!

Szép munka! Csak nem egy Fujitsu Siemens Amilo Pro figyel ott hátul?
(#) Mybuster válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Én nemtudnám megállapítani!! [OFF]
(#) MolnarG válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
A fogyasztása 120 mA @ 5V. Nem nagy ám az egész, elfér tenyérben, a fadoboz miatt nem akarom hogy nagyon melegedjen plusz az alulemez lapos és kis helyet foglal.
(#) yohnsee válasza zsolt20 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Szia! A kapcsolás/nyákrajz publikus? Bipoláris vagy unipoláris léptetőhöz jó?
Üdv
(#) tirisztortetróda hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Sziasztok. Gondoltam megmutatom az egyik éppen futó projektemet. Már jó ideje "gyúrom". A képen egy siemens mc35i mobil terminál, és egy Pices vezérlő, valamint egy GPS modul látható. Az eszköz bekapcsolás után x bemenetét figyeli, és közben vár beérkező sms-t. Az sms tartalmától függően portokat lehet ki be kapcsolni, illetve az eszköz koordináta adatait lekérni. Ha x porton változás áll be, akkor szintén üzenetet küld. Egyelőre csak a saját telefonszámomról működik, késöbb még egy számról fog. A portátkapcsolások után "nyugtázó sms-t küld. A terv az, hogy autóba motorba építhetővé teszem, így lopás esetén nyomkövethető az autó, illetve be lehet avatkozni.
(#) tirisztortetróda hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Ha az egyik port állapota megváltozik.
(#) Ricsi89 válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Látom te nem szórakoztál a gps-ből kapott adatokkal, csak egyből kiküldöd. Én persze átalakítottam egyszerű googlemaps-ba írható kóddá.
Én is hasonlót csinálok, csak az telefonhívásra fogja elküldeni az aktuális gps pozíciót. (ez volt a feladat)
ma fogom beüzemelni a gsm modult és megpróbálom a küldést is elintézni.
(#) kistotti01 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Hello!
Az 1-es tokmányba simán bele lehet fogatni a 0,8-as fúrót bármiféle gond nélkűl. Én is így használom, és tökéletes. De egyébként, ha 0,8-as fúrat helyett 1-est készítesz az nem jelent nagy problémát. Én konkrétan most 0,9-es fúrót használok. Olyan volt csak a boltba. Van belőle még pár darab, hiszen ilyen kicsi fúró hamar fogy. Majd, ha elfogynak/elkopnak, akkor 0,8-ast veszek. Ha akkor sem lesz 0.8 a boltba, akkor nem problémázok, a 0,9-is tökéletesen megfelel.
(#) janikukac válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Oké, köszi az ötletet!
(#) zsolt20 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
De az! V2030
(#) kistotti01 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Jó lesz az, csináldd csak! Menni fog! :eljen: Probáldd csak meg, hogy bármiféle gond nélkűl befogható az 1-es tokmányba a 0,8-as furó, és máris esztétikusabbak lesznek a paneljaid.
(#) janikukac válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Ja, az lehet, csak attól tartok, laza lesz, lötyög majd benne. ProsKit-es panelf. van. Majd szerzek olyan fúrót, és ki is próbálom !
(#) hadnagyakos válasza janikukac hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Erre van egy tuti megoldás. Tekerd körbe forrasztóónnal a fúrószárat és nem fog benne lötyögni.
(#) janikukac válasza hadnagyakos hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Úr Isten, ónnal?
(#) hadnagyakos válasza janikukac hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Amíg nem volt normális fúróm így használtam. Az ón szétlapul és mindjárt nem fog lötyögni a tokmányban a fúró. Nem az egészet kell körbetekerni, csak egy menetet rá, ahol befogod a tokmányba.
(#) Auf válasza janikukac hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Szia!

Nekem is Pro'sKit -em van.
Gondot is okozott a fúrók befogása, amig be nem szereztem hozzá valami
ehhez hasonlót.
(#) janikukac válasza Auf hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
[OFF] Igen, nekem is hasonló kéne. Én többet vártam ettől a fúrótól, mert kimondottan erre való, és csak 0,5 , 1 , 2 ,3 szár van..
(#) skero válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Ez remekül hangzik! Gratulálok , okos kis szerkezet .
(#) vagnerjazon hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Üdv.!

Tegnap láttam itt a témában, hogy ketten is építettek bináris órát. Már régóta szerettem volna én is, csak nem volt meg a "kezdőlöket". Viszont a tegnapi kettő meghozta a kedvem, így nekiláttam. Mivel vicsys cikkében PIC van, én meg az AVR-ekhez értek (legalábbis egy kicsit), írtam egy teljesen saját programot, ami kb. ugyanazt tudja, mint a cikkben lévő.
A kapcsoló a LED-ek GND-ját kapcsolja, így ha pl. éjszakára nem kell, hogy világítson, lekapcsolom, reggel meg fel, eközben az óra megy tovább ugyanúgy.
A vezetékdzsumbuj szándékos, így tudtam csak megoldani néhány átkötést. Videó itt látható.
(#) tirisztortetróda válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Szia. Nekem így is megy a google maps-ban és az earth-ben is.
(#) tirisztortetróda válasza skero hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Köszönöm
(#) Ricsi89 válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Nekem jelenleg így néz ki a kijelzés. Egyenlőre még csak a gps-t teszteltem, ezért az lcd kijelző. Most fog jönni majd hétvégén a gsm modul üzembe állítása.
Az egész kapcsolás jelenleg még dugdosós próbapanelon van összerakva, ha majd jól működik, akkor fog rendes nyákot kapni.

DSC_0321.jpg
    
(#) Leadtek hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Sziasztok!
A minap készültem el második USB lámpámmal ami sok előnyt rejt az elsőhöz képest. Tudom nem egy szép megvalósítás de ez volt a legegyszerűbb mód és a célra 100%-ig megfelel. Belső megtekintése csak erős idegzetűeknek!
(#) zenetom válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Ejha!
Gratula!
Én is valami hasonlóba akarok belekezdeni, tetszik ez a GPS cucc
(#) levy_k válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Mesterházy utca?
(#) saraha válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Hűűű.. apukám ez nem semmi.Minden elismerésem a tiéd, nagyon ügyes,gratulálok.
Következő: »»   770 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem