Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   85 / 1682
(#) tatabike válasza Müszi hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Szia Müszi,

köszi szépen, igyekeztem, mondjuk az ilyen dobozolós/barkácsolós dolgokban jobban otthon vagyok, mint az elektronikában. Igen, nagyon jól szól szerintem, mondjuk egy A-class azért szebben szól, de nekem ez az STK is tetszik.

TaTa
(#) Topi válasza tatabike hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Nemsemmi! Le a kalappal! Ez a dobozolás tényleg zsírállat!
(#) Müszi válasza tatabike hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Az STK egyébként nem IC hanem egy tranyós ereősítő, csak belerakták egy kis dobozkába.
(#) Topi válasza Müszi hozzászólására (») Júl 15, 2007 1 /
 
A processzorod sem IC hanem csak sok tranyó egy dobozban... IC = Integrált Áramkör
Ezt a mondatot nem hallottam...
(#) Mate78 hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
Akkor én is teszek fel valamit:2*70W-os erősítő TDA 7294-ekkel.4 éve készült,azóta hajtom,csak eddig nem volt képem róla,ma csináltam párat,íme:
(#) tatabike válasza Topi hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Sziasztok,

Topi, köszi szépen, még a feliratozáson gondolkodom, hogy hogyan lehetne megoldani a filcre, de lehet, hogy leteszek róla, úgyis csak én használom, és tudom, hogy melyik tekerő mire való...

Mate, nagyon szép ez a cucc, belül nagyon tetszik, hogy olyan rendezett, semmi kusza vezeték, gratula...

TaTa
(#) angelero válasza Mate78 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 

Szééép!
(#) Moderátor hozzászólása Müszi hozzászólására (») Júl 15, 2007
 
Ismét elszaladt veled a ló mostanában, Müszi...
(#) lamalas válasza Topi hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Ugy gondolom, hogy Muszinek is es Topinak is reszben igaza van reszben pedig nem. A szoban forgo STK IC ugyanis egy vastagreteg hibrid IC ami nem olyan technologiaval keszul mint egy "hagyomanyos" IC, azaz a teljes aramkor nem egyetlen felvezeto lapkan van kialakitva. Egy hibrid IC-ben igenis lehetnek diszkret elemek, akar ellenallasok, akar tranzisztorok akar kulon ICk is es ezek vannak megfeleloen osszekotozgetve egy szigetelo hordozon.
(#) tatabike hozzászólása Júl 16, 2007 /
 
Sziasztok,

végső soron minden tranyókból áll....

TaTa
(#) zoly15 válasza tatabike hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
a dobozolás nagyon ottt van és a belselye se rossz
(#) zoly15 válasza Mate78 hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
ez is jó
grat: :eek2:
(#) Frankye válasza tatabike hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Idézet:
„végső soron minden tranyókból áll....”


Azért nem minden, pl. egy ellenállás-létrában viszonylag alacsony a tranyók száma!
Bocs, ezt nem bírtam kihagyni!!!
(#) Frankye válasza tatabike hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Egyébként tényleg remek a külső borítása! Miből készült? Padlószőnyeg?

Feliratozásraegy ötlet, hogy fém táblát erősíteni a megfelelő helyekre. (Pl.: rézlemez szépen felpolírozva, és belemaratva a felirat, azátn kitöltve festékkel, és lakkozva felerősítve az előoldalra, ad egyfajta old-style feelinget a kütyünek... Igaz, macerás/melós elkészíteni, de megéri a fáradtságot!)
(#) mokus válasza Frankye hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Nehéz???
Nem nehezebb, mint nyákot maratni vasalásos technikával. Venni kell 1-es rézlemezt/nikkelezett lemezt ki kell nyomtatni az ábrát műnyomóra, rátenni, felvasalni és lelakkozni 2-3 soron. Ha van színes lézernyomtató akkor az ábra lehet színes is, viszont az szerintem úgy lenne szép, ha az egész előlap egy szép lemez lenne...
Padlószőnyeg helyett talán találóbb lett volna valami finom posztó szerintem. Ez a fajta bordás szőnyeg kicsit merész rá az én gyomromnak.
(#) Topi válasza mokus hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Az eleje tényleg lehetne valami polírozott fényes lemez, szépen feliratozva, de az összes többi borítást szerintem vétek lecserélni. Pont ettől egyedi. Ha most rendes kárpitot tesz rá, azzal (szerintem) olyan átlagos.
(#) Müszi válasza (») Júl 16, 2007 /
 
Az Erősítőkről általánosságban c. témában volt egy ilyen leszedett tetejű STK...
és abba láttam sok ellenállást kondit meg egy két tranyót is...

Egyik kép
Másik kép
(#) Topi válasza Müszi hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Dedurva! Tényleg. Ez állatijó Megnéztem a képet. Ez inkább ilyen erősítő modul...
(#) MaSTeRFoXX válasza Topi hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
És ezeket nevezik hibrid IC-knek (HIC)....
(#) maTaKee hozzászólása Júl 16, 2007 /
 
kezdek megőrülni a melegtől??
(ez egyy széknek aháttámlája )
(#) Frankye válasza maTaKee hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Nagyon jó! USB-s?!
(#) fureszk válasza maTaKee hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
milyen szép rend van a szobádban!
(#) maTaKee válasza Frankye hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
igen USB-s! egy 220 as motort USB -re??
(#) maTaKee válasza fureszk hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
most belekötöttél a szobámba?? elvileg tegnap elhatároztam hogy majd ma...dehát amint látod...
(#) Topi válasza maTaKee hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Ha már a melegnél tartunk: Bővebben: Link
(#) gtk válasza Topi hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Ez hol van?
(#) Topi válasza gtk hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Ez nálam itthon...
(#) Frankye válasza maTaKee hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Azért kérdeztem!
(#) tatabike válasza mokus hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Szia mokus,

gondoltam, hogy megoszlanak majd róla a vélemények. A következő okok miatt választottam ezt a filcet. A doboz vastag alu lemezből van, és tele volt mindenféle lehetetlen helyen lévő lyukakkal, meg csomó ronda felirattal, ebből látszik is egy pl. a hátlap belső oldalán. Szóval kifúrtam a nekem szükséges lyukakat az általam elképzelt helyekre, aztán leragasztottam a filccel az egész dobozt, és az általam fúrt lyukaknál vágtam csak ki, így megszabadultam a többi lyuktól, meg a feliratoktól. Finomabb posztóval esetleg átütnének a régi lyukak. Másik előnye, hogy nem karcolódik, mondjuk ez sokat lesz szállítva, meg pakolgatva, tehát jól jön ez is.

Frankye, jó ötlet az a rézlemezes balhé, de nem akarok költeni ilyesmire, mivel szinte az egész cucc guberált/kapott/kukázott dolgokból van, így csak az utángyártott STK árába (2400 Ft), meg egy kevés munkába került, ami viszont egyik kedvenc időtöltésem, tehát kellemes+hasznos... Ígérem, ha találok az ötletedre gazdaságos megoldást, akkor megcsinálom. Mondjuk az alapanyag része az megvan, a munkámból kifolyólag rendesen el vagyunk látva maradék, 10-20 centis rézsínekkel, már csak össze kéne haverkodni egy gravírozóval. Még arra is gondoltam, hogy esetleg az előlapot kicserélem két plexire, közéjük papírt teszek, amire egyszerűen rányomtatom a feliratokat, és hátulról gyenge fénnyel átvilágítom, vagy valami hasonló...ötlet van bőven.

TaTa
(#) gtk válasza Topi hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Nem semmi
Következő: »»   85 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem