Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   104 / 3965
(#) nandras válasza quandsoir hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
kedves barátom!
ennyire nem lehetsz lusta
legalább ezen az oldalon nézz szét, vagy használd a guglit!!!
(#) quandsoir válasza nandras hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
kedves barátom...

nem kell a minősítés! közben megtaláltam a neten, nehéz lett volna beírni h színkód kalkulátor, nem lehetsz ennyire lusta ... kössz a segítséget!

egyébként meg ha most pont nem olvasok utána 3083 hozzászólásnak bocs nem volt időm, ha lett volna nyílván végigböngészem!
(#) bancsi15 hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
Sziasztok!

Milyen értékűek a következők?

4K7(ellenállás)
4R7(ellenállás)
4u7(kendenzátor)

Köszi! :eek2:
(#) szabi83 válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Idézet:
„4K7(ellenállás) - 4,7K ohm
4R7(ellenállás) - 4,7 ohm
4u7(kendenzátor)”
- 4,7uF

üdv
(#) _JANI_ válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
:yes: :yes: :yes:
(#) fureszk válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Ezt a módszert azért használják, hogy ne tudjon lekopni a vessző/pont (ugyebár nincs vessző/pont így nincs minek lekopnia).
(#) nandras válasza quandsoir hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
kedves barátom!
megengedem - a minősítés nem volt éppen udvarias, de te is lásd be, hogy ha már van ez a naccerű internet, amin minden megtalálható, akkor célszerű először némi munkával körültekinteni a nagyvilágban, hátha a konkrét promblémára már van valahol megoldás :yes:
ahogyan a kérdés feltevése után Te magad is megtetted
Üdv!
(#) denes44 hozzászólása Júl 14, 2007 /
 
A fali UTP vezetékekben ugye tömör rézdrót van?
(#) Topi válasza denes44 hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Igen... És nagyon jól használható dugaszolós próbapanelnél.
(#) denes44 válasza Topi hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Én most konkrétan tekercsnek akarom használni FM adóhoz. Remélem működni fog
(#) Medve válasza denes44 hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Használj inkább kb 1mm átmérőjűt, legjobb ha ezüstözött. Régi TV-k tunerjeiben lehet még találni
(#) maTaKee hozzászólása Júl 15, 2007 /
 
hali!
van egy kapcsolási rajz ami egy STK4048XI -hez van, csakhogy olyat már nem lehet kapni hanem, helyette STK4048V találtam, vagy STK4148II ! Ezek között van valamilyen különbség vagy használhatom őket az XI kapcsolással is??

(#) szabina357 hozzászólása Júl 16, 2007 /
 
Sziasztok!

A véleményetek szeretném kérni!
Kerti tóba szeretnénk vízköpőt és szökőkutat. A kettő külön szivattyúról működne.
1 Adatai:
5 W 12V
A két szivattyút 1 nagy napelem működtetné.
Adatai:
12 W-os amorf szilícium napelemtábla (méretei: 311x921x20 mm; 2,06kg) , rövidzárási áram: 980mA, üresjárati kimenő-feszültség: 22,5V, névleges kimenő-feszültség: 13-18V

Szeretném megtudni, hogy a két szivattyút ha összeadom 10 W teljesítményt képes lenne ez a napelem napsütésben működtetni?
Nem szeretnénk áramot vezetni a tóba, ráadásul elég nehezen is lenne megvalósítható, így maradt a napelemes megoldás. Sajnos a napelemmel együtt kapható szivattyúk nagyon drágák és a kínálat is csekély.Ráadásul ha vízköpőt és szökőkutat is szeretnék, akkor 2 db-ot kellene vásárolnom.

Mit szóltok a fenti ötlethez, megvalósítható?Mire számíthatok, működni fog ez?
(#) nandras válasza szabina357 hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
elméletileg éppen elbírja kér szivattyút, de nagyon a határon van - minimális leadott teljesítmény csökkenéskor is már gond lehet - sztem próbáld meg inkább azt a megoldást, hogy a szivattyúkat akkuról járatod, és a napelem az akkukat tölti puffer üzemmódban. ez sokkal stabilabb megoldásnak tűnik...
(#) maTaKee válasza maTaKee hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
nekem?
(#) nandras válasza maTaKee hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Az STK4048XI és a 4048V között ne vettem észre semmilyen különbséget (bekötés, határértékek) - persze lehet, hogy én voltam figyelmetlen... annyit bizonyosan állítok, hogy a két típus kapcsolástechnikailag , a lábak kiosztásában, a tápfeszben, erősítésben, stb. teljesen megegyezik egymással.
az STK4148II- ról nem találtam adatot.
sztem az előző kettő ekvivalens

Üdv!
(#) szabina357 hozzászólása Júl 16, 2007 /
 
Létezik még egy nagyobb teljesítményű napelem.
Adatai:
14 W-os amorf szilícium napelemtábla (méretei: 311x921x20 mm; 2,06kg) , rövidzárási áram: 1090mA, üresjárati kimenő-feszültség: 22,5V, névleges kimenő-feszültség: 13-18V

Ez 4000 Ft-tal kerül többe.Nem tudom megér-e ennyit?

Egyébként milyen akkumulátorra gondolsz.Mire figyeljek?Milyen árba vannak?
(#) Márk hozzászólása Júl 17, 2007 /
 
Sziasztok!
Építeni szeretnék egy szabályozható stabilizált tápot LM317-tel. Van a rajzon ugye egy 4.7k-s potméter. Az lenne a kérdésem hogy ide lináris vagy log potméter kell? Légyszíves segítsetek!
(#) maTaKee válasza Márk hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
asszem lineáris
(#) fureszk válasza Márk hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
lineáris. :yes:
(#) Márk válasza fureszk hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Köszönöm nektek a segítséget.
(#) nandras válasza Márk hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
valóban a lineáris a célszerűbb, de inkább az a lényeges, hogy helipot tipusú legyen, mert különben eléggé durván fog szabályozni. én is azzal építettem meg - igen stabilan, tized volt pontossággal lehet szabályozni a feszültséget! az ic-re minél nagyobb hűtőt tegyél, mert már viszonylag kis kimenő áramnál (~500 mV) emberesen melegszik...
(#) nandras válasza szabina357 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
elnézést, hogy csak most reagálok
időközben gondolkodtam a dolgon - semmiféleképpen nem érdemes csak napelemről járatni a cuccot.
vegyél egy 12V- os zselés akkut, a netről (akár erről a site- ról is) rengeteg kapcsolást lehet leszedni, amelyik alkalmas az akku töltésére. árat nem tudok mondani, de ott a gugli :yes:
sztem nem nagyon érdemes beáldozni +4 kHUF- ot, nem annyi pluszt, amennyivel többe kerül. (ha csak nem döntesz úgy, hogy csak napelemről járatod, mert akkor meg igen )
(#) Medve válasza nandras hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Én ötvözném a gyorsaságot a pontossággal, 2 potméterrel, egyik a "full scale" másik pedig a +-2V pl. Lineárissal. Nandras, ha melegszik nagyon, akkor próbáld meg csökkenteni az IC-n eső feszültséget (Előszabályzott táp)
(#) nandras válasza Medve hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
hát igen - lehet két poti is, elegáns megoldás. persze az ember mindig hajlamos arra, hogy "elégedetlen" legyen és jobbítani akar - így az általam megépített amúgy fél gyufásdoboznyi nyák mellé a ha már lúd, legyen kövér címszóval beépítettem egy digitális áram és fesz mérőt is, így az eredmény az lett, hogy egy emberes dobozban a "mellékes" cuccok foglalják el a legtöbb helyet
amúgy kösz a tippet - kipróbálom :yes:
(#) Medve válasza nandras hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Ehh..hadd el!.. Én is egy nyákkal indultam, most meg már úgy néz ki, mint egy karácsonyfa. Lassan el sem férek már a dobozban...De addig érzem jól magam, amíg tudok valamit javítani rajta. Ez miatt az összes cuccom voltaképp félkész állapotban van, félek előlapot készíteni, mert mi van ha jön egy ötlet (jöjjön is!) és kell egy plusz poti pl és fúrhatom szét az egészet...Pl csináltam egy tápot digi műszer, ahogy mondtad, és most jött az ihlet, hogy mi lenne ha kapcsolható lenne az áram korlátosra vagy visszahajlóra. Hát ilyet eddig még nem láttam épp, de jól jöhet egy ilyen extra is.
(#) nandras válasza Medve hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
megnyugodtam...nem vagyok egyedül az ápoltak között
én most éppen azon agyalok, hogy ha már van a csilivili kijelző (pontosabban két kijelző...), akkor az működjön "vevő" üzemmódban is, vagyis akár műszerként is használhassam...igazad van, soha nem készül el semmi véglegesen
(#) Rapidus hozzászólása Júl 17, 2007 /
 
Ha 2db. 4700µF/25V elkót sorbakötünk, mennyi lesz a kapacitás és a max feszültség?
(#) Norberto válasza Rapidus hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Az együttes kapacitásuk 2350 µF lesz, és ezt elméletileg 50V-os feszültségre kapcsolhatod.
(#) Rapidus válasza Norberto hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Köszönöm
Következő: »»   104 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem