Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1398 / 3971
(#) Csupasz válasza proli007 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Szia
Bocs, én néztem el, mert nem mindegy, hogy a 4066 melyik lábára mit kötök.Felcseréltem az 1-es és a 4-es lábat, ezért ment fordítva.
Mégegyszer elnézést!
Üdv:
Csupasz
(#) Csupasz válasza vicsys hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Szia
Végigmértem a feszültségeket, elvileg minden jó..
Ha az LM358 kimenetét közvetlenül a tranyára teszem, minden érintésre beáll a hőfokra.Ha folyamatosan rajtatartom, és a tápfeszt kapcsolom fel-le, már elmegy.A digit ák. azt csinálja, hogy felváltva ad a csőre fűrészjelet, és a hőmérő jelét.Na ekkor is fennmarad.Diódával, vagy kondival nem lehetne valahol szétválasztani a jeleket?
Arra gondolok, hogy amikor átvált, a fűrész még magas szinten van, és ez bennemarad a hőmérőben.Hülyeség?
Van valami ötleted?
Előre is kösz
Üdv:
Zoli
(#) MedicxXx hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Üdv!
M.E.G. generátor működését valaki el tudná magyarázni?(motionless electromagnetic generator ) Thomas E. Bearden a feltaláló ennyit tudok.Állítólag mozgó alkatrész nélkül generál áramot, állandó mágnest használ ,vasmaggal és tekercsekkel ,meg valamennyi bemeneti vezérlő áramot.Aki tud segítsen.
Köszönöm
(#) MedicxXx válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
208 oldal oldalanként 30 hozzászólással, mégis hol találok ezek között a működéséről?
(#) MedicxXx válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget, megtaláltam..
(#) Mybuster hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Szeretnék építeni egy Cmos IC-kell egy digitális órát!! Csak eddig nem találtam mmc351 mmc4511 IC-ket Valaki ehez hasonló IC-ket nemtud? Mert lövésem sincs a PIC-hez =/Bővebben: Link
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Szia ! Nem ajánlom az ilyen TTL órákat. Annyi IC, sok pénz, meg minden kell hozzá, hogy csak na. Inkább kérj meg valakit, akinek a PIC-et elpostázod, felégeti és kész.

Én ingyen felégetem neked a PIC-et, csak a postát kell álnod, meg kapcsolást keresni!
(#) meno17 hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
tudna nekem valaki egy 20w-os erősítőnek a nyáktervét alkatrész listával együtt elküldeni?
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Köszi ég átgondolom!! =) Igaz mondjuk tényleg egy IC temető!!
(#) pucuka válasza meno17 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
És mit szeretnél erősíteni? Hang, közép, nagy frekvenciát, impulzust, vagy egyenáramot, mindenféle erősítős topikok közül válogathatsz kedvedre.
(#) proli007 válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Hello!
A saját hibáidért ne tőlem kérj elnézést hanem magadtól, mert magadat szívatod..
- A rajzod nehezen követhető, mert a jelölések nem egyértelműek. De ráadásul szükségtelenek is, hiszen egyszerűen összeköthetők.
- Hogy nem ábrázolod az analóg kapcsolónál a kapcsolót és a vezérlést, ez is csak nehezíti a rajz érthetőségét, áttekinthetőségét. Ha valaki megnézi, kezdje el összenézegetni az adatlappal?
- Az LM35 utáni LM385 kimenetén a 10kohm teljesen szükségtelen. De mivel itt van egy "tartalék" OPA, abból sokkal szebben el lehetett volna készíteni az IN13 számára az áramgenerátort is. Sokkal korrektebb lenne az INA vezérlése, ha ez számít valamit. És kisebb lenne a fokozat bementi terhelése is. Jelenleg a tranyó bázisáram adja, akkor pedig az OPA bementi árama. Mindössze közbe kell iktatni az OPA-t. Kimenete a bázisra, neminvertáló bemenet az 1kohm-ra, és az invertáló bemenet a tranyó emitterére.
- De úgy látom, még mindig nem érted az analóg kapcsoló működését az áramkörben, mert itt semmi szükség diódára kondira vagy egyebekre..

De hogy miért nem mérsz, az helyett, hogy találgatsz, azt végképp nem értem..
üdv! proli007
(#) Csupasz válasza proli007 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Szia
Igen, ha én is napi szinten foglalkoznék az elektronikával--és nem 30 év kihagyás után szigorúan hobbyból-- valószínüleg korrektebb rajzokat, és kapcsolásokat tudnék csinálni, és nem kérném a Szakemberek segítségét..
Az OPA-n én is gondolkodtam, de mivel az az egy fokozat előállítja az MPSA 42 meghajtásához a kellő jelet, ezért vetettem el...De valóban elegánsabb...
Mérek, de egy digit multival nem tudom megmérni/ talán szkóppal igen /, hogy mi az a tranziens, ami átváltáskor a tranya bázisán marad.Mert valami marad, mert ha csak a hőmérőt kötöm rá a kapcsolóra, jó a kijelzés. Azért gondolom, hogy amikor a 4066 átvált, valami mégis marad a bázison/és nem tudom mi, mert amit levált, azt leteszi GND-re.
Ezért gondoltam valami leválasztásra.
Van valami ötleted, hogy lehetne szétválasztani?Szóval bármi ötlet, csak már megfelelően működne!
Üdv:
Csupasz
(#) nl hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy -5 és +5 V között szinuszosan változó feszültségforrásom. Hogyan lehetne megoldani, hogy a feszültség 0 és +10V között változzon? (Az nem baj, ha csökken az amplitúdó, tehát pl. 0 és +8 V-os tartomány is jó.)
(#) MrBrown hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Sziasztok,
Kérdésemet feltehetném a csöves topicban is, de elméleti mélységet illetően ide jobban passzol :yes:
DC feszültséggel vagyok kénytelen fűteni egy elektroncsövet aminek fűtőszálán 20V hatására 3A folyik keresztül. Ezt a lehető legegyszerűbben, legolcsóbban és ami még fontos hogy a lehető legkissebb helyigénnyel szeretném megtenni. Első körben az optimálisan méretezett szekunder tekercs-greatz híd-22.000 mikroF puffer elkó jutott eszembe, de hátha valakinek van jobb ötlete feltéve hogy az enyém egyáltalán működik.
Köszönöm.
(#) fifadani hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudna nekem írni valaki erről egy alkatrész listát? Bővebben: Link Kösz!
(#) nagy_david1 válasza fifadani hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Szia!
Akkora dolog balról jobbra haladva szépen lemásolni a feltüntetett értékeket? :no:
(#) nagy_david1 válasza nl hozzászólására (») Júl 18, 2011 / 1
 
Szia!

Parancsolj

fig 28.jpg
    
(#) nl válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Szia!

Köszönöm! A kondenzátort hogyan kell méretezni?
(#) nagy_david1 válasza nl hozzászólására (») Júl 18, 2011 / 1
 
Frekvenciafüggő de érdemes túlméretezni. Milyen környezetben szeretnéd használni?
Mellesleg angolul "diode clamper" a neve ha rá akarsz keresni
(#) nl válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
50 Hz-re lenne.
(#) pucuka válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Fussunk neki mégegyszer. Mit is szeretnél, és miért vagy kénytelen egyennel fűteni, ha van trafó, meg greatz, meg hatalmas puffer?
(#) nagy_david1 válasza nl hozzászólására (») Júl 18, 2011 / 1
 
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mivel terhelnéd? Elhanyagolható vagy sem?
(#) nl válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Elhanyagolható. Egy műveleti erősítő bemenete lesz az.
(#) nagy_david1 válasza nl hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Akkor elég egy kis kapacitású kondenzátor is. Én még sose számoltam így nem is tudom, hogy lenne szabályos az eljárás. 1µF biztosan jó lesz. Ha nagyobb nem probléma. Még az is lehet 100nF is elég lenne vagy még kisebb érték. E miatt nem érdemes kondenzátort vásárolj. Valami megközelítő értéket ha otthon találsz az megfelel.
(#) john94 hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Hello!

Megoldható,hogy egy 7805-el 3V-ot tudjak "csinálni" a 9-ből?
(#) janikukac válasza john94 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
7805-el 5V-ot tudsz csinálni, erre a célra szerintem az LM317T a jó!
(#) john94 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Csak azért kérdeztem,mert nekem 7805 van itthol vagy 10 db és nem akartam másfél órát utazni a LOMEX-be.
De hát akkor marad ez
Köszi a válaszod.
(#) nagy_david1 válasza john94 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Csúnya, maszek megoldás de ha még 3 diódát sorba kötsz akkor kb jó lesz Mellesleg nem próbáltam még így nem tudom működőképes-e de a GND lábat ha más potenciálra állítjuk akárcsak az LM317-nél akkor lehet ha lehet variálni a kimenő feszültséget.
(#) szucsip válasza john94 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Üdv!

Mindent lehet csinálni, ám 3V -os stabilizált feszültséget én nem próbálnék 7805-ből...
... hacsak nem áll rendelkezésre már eleve szimmetrikus táp. Milyen feszültségből kéne 3V-ot csinálni, és mekkora terhelhetőséggel?

Amúgy az LM317 valóban jó lenne, azt 1,25V-tól tudod állítani felfelé.
(#) nagy_david1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Vagyis akkor működőképes az elmélet mi szerint a stabil feszültségű stabilizátor IC-k feszültségét is lehet állítani, növelni.
Következő: »»   1398 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem