Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   517 / 1273
(#) pikk89 válasza erdoszoli hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
igen készenlétbe ugrik vissza,és utána egyből belehet kapcsolni és müködik ugyanugy
(#) BarnaPili válasza pikk89 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Kocogtatásra,hűtésre melegítésre nem reagál?
(#) erdoszoli válasza Attis 79 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Szia
plazmát még nem nagyon szerelgettem , de nekem ez ugy hangzik mintha túl erős lenne a háttérvilágításod. Egyik napról a másikra történt ez az eset, vagy esetleg egy ütést kapott? Kábelek nincsenek megtörve vagy esetleg nem kontaktosak?
(#) erdoszoli válasza pikk89 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Készüléken van olyan gomb amivel ugyanígy készenlétbe ki lehet kapcsolni vagy csak távszabályzón? Előfordulnak ilyen gomb hibák , melegedésre néha úgy érzik mintha megnyomták volna őket. Ha ez nem , akkor menet közben kellene megkocogtatni itt ott a panelt hátha egyik koccra ugyanúgy készenlétbe vált. Akkor lehet valami kontakt hibára gyanakodni.
(#) Attis 79 válasza erdoszoli hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Este ki kapcsoltam akkor jó volt és ma már igy jelent meg a kép.Szalagkábeleket is át néztem de semmit nem találtam.Át mozgattam minden kábelt és nem változót semmi.
(#) pikk89 válasza erdoszoli hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
kontakthiba nem hinném mivel átlett sokszor nézve már,esetleg vmi kondi vagy tranzisztor nem lehet?
(#) pikk89 válasza pikk89 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
ám épp most lekapcsolt és ugy hogy eltünt a piros készenlét a kijelzön,kihuzom bedugom ott van és belehet kapcsolni szoval mi lehet táp esetleg?
(#) karaszbandi válasza erdoszoli hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Ember!
A plazmának NINCS háttérvilágítása!
(#) Adrién hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy GRUNDIG T51 -050, CUC 5303 tv készülékem.
Bekapcsolom a képcső kivilágosodik de se kép se hang, távirányító se viszi. Ötletek esetleg, szerintem semmi jót nem jelent?
(#) csady hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Sziasztok, Van egy Delton CTV SF2915 típusu TV.
Tápegységre gyanakszom, mert nem indul el.
A készenléti led sem világít. Bekapcsolásnál lehet hallani hogy a képcső kap áramot. a Tápegység transzitroját rendeltem újat és a 3db ellenállást.
kondik nem púposak. Mit érdemes még megnézni?? Reggel töltök fel képet. Köszönöm a választ előre is.
A hiba a viharos idők után jött elő.
(#) erdoszoli válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Ember , én kérek elnézést, plazma ügyben inkább nem mondok semmit amíg nem szereltem
(#) erdoszoli válasza csady hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Szia ,
kisfeszültségű részeknél nézd át hogy a tápfeszültségek megvannak-e. Viharkár után diódákat és tranyókat érdemes ellenőrizni.
(#) Orion90 válasza csady hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Szia!

A tápegység szekunder oldalán meg kéne nézni megvannak-e a feszültségek. A sortápfeszültség a sorkimenő valamelyik lábán, vagy a sorvégtranzisztoron mérhető. Ha megvan (100-150V) akkor a tápegység talán jó. Ha nincs meg, akkor a tápban át kéne mérni a tranzisztorokat, diódákat nem-e szivárog át valamelyik. Ha már szétszedted, a táp primer oldalán érdemes lenne cserélni a kondenzátorokat.
(#) knandor hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Van egy Grundig st 70-155 idtv-m és most fehér a képernyő, de hang, teletext, menü jól működik. Azt a tippet kaptam hogy kiment benne a 100hz-s ic panel. Tudnék esetleg ilyet venni valakitől, illetve mennyire macerás ennek a kicserélése.
(#) csady hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Köszönöm a választ,
Ma cserélve lettek a kondik, a tápegységbe 1db tranzisztor. és 2db ellenállás. a TV továbbra sem indul el és még a led sem világít elől. Csatoltam pár képet. valaki bejelölné nekem hogy mit és hol mérjek és mennyinek kellene lenni?
(#) karaszbandi válasza csady hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Figyelj, így nem lehet TV-t javítani!
Először éleszd fel a tápegységet, utána lépj tovább.
A táp felélesztésének alapvető feltétele a kapcsolóüzemű tápok működésének értése. Enélkül nem megy. Tehetsz ide fel több száz képet, attól még nem fog senki sem konkrét választ adni. Fogj egy műszert és mérd át a tápot működés szerint. Amit rendeltél hozzá, az valóban rossz volt, vagy csak "úgy" kicserélted, hátha?

A másik. Írtad, hogy a képcső kap áramot.

Ez biztos, hogy így van?
Ha a képcső "kap áramot" akkor ott a sornak is mennie kell!

Nem kevered össze a demagnetizálóval? Mert nem mindegy!
(#) gergelyaki hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy Siemens Black Edition FS231 típusú tv-nk. A probléma az hogyha be van kapcsolva zúg különböző frekvenciákon és teljesen véletlenszerűen. Arra gondoltam lehet a trafónak van baja. Ha mégsem az mi lehet a baj? Milyen trafó kell bele?
Ákos
(#) porky19 hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Sziasztok!

Adott egy CK7271 TV készülék.
Természetesen nincs meg az eredeti távirányító, a szervíz menüt szeretném elérni, kérdés hogyan?
Ki látta már azt a bizonyos Hidden service key-t?
Vagy ez az évszázad átverése, mint pc-n az ANY key?
(#) kadarist válasza porky19 hozzászólására (») Júl 23, 2011 / 1
 
Szia!
A Factory gombot keresd a tasztatúrán.
(#) porky19 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) porky19 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Még egyszer köszi.
Egyébként a nyákhoz hozzáférek szemből is, vagy szét kell hozzá szedni a TV-t?
(#) porky19 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Szia,

Közben szétkaptam, viszont itt hét vezeték megy a main felé?!
(#) cserna hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Üdv.mindenkinek! Segitséget szeretnék kérni egy Loewe Concept 7OO tévé javitásához! A hibája a kép függőlegesen fut! Állitási lehetőség nincs a hátulján! Ha valaki tudna segiteni megköszönném!
(#) porky19 hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Sziasztok,

CK 7271 TV service manualt keresek. Ha feltöltenétek egyet, megköszönném. Üdv.
(#) kadarist válasza porky19 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Na és nincs egy ki nem vezetett gomb, vagy üres gombhely a kis panelen?
(#) kiskocka01 hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Üdvözletem!

A segítségeteket kérném a következő probléma megoldásához!
Nordmende Spectra 72 típusú TV-m legalább 20 éves szolgálatát befejezve ma megadta magát (pont az időmérő előtt ).
A hibajelenség a következőár napja,ahogy bekapcsoltam,úgy indult el,hogy Standby-led zöld,majd "halványpiros".....1-2 sec...ismét zöld,és csak innen indult úgy,ahogy máskor szokott.Ma 13:55-kor kapcsolnám be....Zöld led...piros halványan 1-2 sec...zöld...képcső "bevillan"...és onnan a kikapcsolás jellemző hangja("sztatikusság-pattogás")...de a led halványan(egy bizonyos frekin "remegve") piroslik...



Szétkaptam,találtam(kép) is egy forrasztási hibát...de nem az volt a hiba....

Szóval gondolom táp (kiszáradt kondi) irányban kéne elindulnom,segítenétek ezügyben?

Mint az kiderült az írásomból,nem vagyok TV-szerelő,fogalmam nincs,mit kéne néznem...

Előre is köszönöm!
(#) porky19 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Szia,

Az nincs, de most mégegyszer ránéztem, és Z70 7271 a panel.
Lehet, hogy amit küldtél jogosan az meg Z68-as PCB.
(#) darcrow válasza gabesz19620 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Helló,a kijelzövezérlő panellel lesz valami,rosszabb esetben maga a kijelző rossz.
A vezélöjét lehet cserélni van rajta egy szám olyasmi hogy T260xxxxxx...annak kéne utánnanézni.
(#) kiskocka01 hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Azt elfelejtettem,ha van Pécs környékén vállalkozó szellemű Tv-hekker,aki "bevállalná" egy jó fröccsözés/sörözés kíséretében a hibafeltárást, vagy esetleg a javítást,az jó lenne...
Nincs kedvem 3 kondi-csere miatt 5000Ft-ot adni egy szerelőnek,de a TV-t nagyon megszerettem,sokkal jobb hangja van,mint a mostaniaknak...
(#) BarnaPili válasza kiskocka01 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Szia!
A tápot mindenképpen kondizd ki,meg a fellelhető kontakthibákat is forraszd meg.A képen látni kapásból 2 elkót a táptrafó környékén,amiket minden mérés nélkül likvidálj.Amikor kiforgatod a panelt,légy óvatos,mert a vezetékek könnyen leszakadnak az eltérítő tekercsről.Jegyezd föl hogy voltak.
István
Következő: »»   517 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem