Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   271 / 607
(#) vitéz válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Azt szeretném kérdezni puffer után milyen értéket kell mérnem ami meg felelő mert mikor a gnd-vel mérem a kor jó az érték de mikor a (+-) mérem a kor mutat magasat .Három szálas a trafóm 2x29V 300W,Vagy avval az értékel nem kel foglalkoznom.
(#) reloop válasza vitéz hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
A 2x29V szekunder feszültségből a terheletlen puffereken +/-40V fog megjelenni. Volt ilyen trafóm hídhoz, kipróbáltam, működött, csak nagyon komoly hűtés kellett hozzá. Bővebben: Link
A voltmérőddel lehet gond, vagy hálózati feszültség lökések tréfálnak meg. Mint előttem is ajánlották, köss a pufferekre terhelést, 10k ellenállást például.
(#) vitéz válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Köszönöm így már van el képzelésem hol hibáztam.
(#) vitéz válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Kérdés:
ha a -/+rá mérek annak kell 40V mutatni?
(#) reloop válasza vitéz hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
A mérés így néz ki.
Esetedben az AC 2x29V, a voltmérők a 33,33,66 helyén 40,40,80 V-ot kéne mutassanak.
(#) vitéz válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Köszönöm így már tényleg értem .Ez volt az egészbe a problémám .Így mér meg nyugodtam hogy rá köthetem.Mert idáig 12v hajtatom és nem volt valami élvezhető hangja,kevés volt neki a 12v szerintem.Még egy szer köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza vitéz hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Mikor leellenőrizted a tápot, a puffer kondikat süsd ki mielőtt rákötnéd az erősítőt. Ne feledkezz meg az élesztés szabályairól, olvasd el a tegnapi hozzászólásokat
(#) vitéz válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Találtam egy jobbnak tűnő trafót a merésről mellékelek képet ,segítene, hogy ez jó lesz e hozzá :köszönöm:
(#) reloop válasza vitéz hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
A trafó feszültsége elég magas, de meg lehet vele próbálni. A kivezetésnél meg kéne nézni, a szekunder huzalátmérőjét. A fotó alapján nehéz megállapítani. 0,8-1mm kéne, hogy ne melegedjen túlságosan a trafó.
(#) vitéz válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
A szekunder huzalátmérő 1mm.meg néztem.
(#) reloop válasza vitéz hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Akkor hagy szóljon
(#) vitéz válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
pufferelés után ilyen értéket mutat 2x20000uf van rajta . Ezt nyugaton rá köthetem? Mert kicsit ijesztő. Ebbe még kezdő vagyok.Jól jön a szakmai tanács.
(#) reloop válasza vitéz hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Nincs ebben semmi ijesztő. 60W izzó legyen a trafó előtt, polaritás helyes legyen a bekötés és kellő hűtés kapjanak az IC-k, ügyelve, hogy az IC hűtőfüle a negatív tápon van. Hangszóró nélkül a kimeneteken 0V egyenfesz. lehet bekapcsolás után.
(#) vitéz válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) peter1995 hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Hello. Régebben csináltam egy hidalt 2 IC-s erősítőt. eddig szigeteletlenül volt egy bordán egy alutömbbel. A bordát venti hűtötte. Jó is volt ez a hűtés mert az IC kézmelegnél jobban nem melegedett. Annál inkább a trafója ami kicsi volt neki. Így szert tettem egy hifi kasznira amibe csináltam egy klaszz 500W-os trafót amivel terhelésen se esik 35V alá a tápfesz. Emelett megkapta a hifi gyári bordáját amire úgy szereltem hogy :IC-->szigetelés-->alu lap-->borda. A csavarok feje alá pc táőban levő műanyag alátétet tettem. Az elszigeteléssel nincs is baj viszont az ic nagyon forró és a borda lassan melegszik át. Az IC egész felülete felfekszik a szigetelésre és az alukra de mégis. Az IC sokkal melegebb mint a borda. Esetleg nem lehet hogy a szigetelő vasrag vagy nem tudom és azért nem adja át a hőt? Ettől függetlenül nagyon jól működik a cucc csakhát buliba így közbe fog lépni a hővédelem. Próbáljam meg más szigetelővel? Esetleg sütőpapír? Mivel szilikonból nincs két ekkora darab és csillámom sincs Ja és van hővezető paszta is alatta.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Idézet:
„Az IC egész felülete felfekszik a szigetelésre”

A helyes sorrend: IC, alu (hűtőtönk), szigetelés, hűtőborda.
40x40x5 mm alu hűtőtönköt használok, az vált be. A hűtőtönk és a borda közé sajnos be kell szerezz szigetelő anyagot. Szilikon lap, vagy csillám is lehet.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Értem. Alurudtam van akkor abból csinálok tönköt mert most csak egy alu lap van. Szigetelőnek esetleg valami más nem jó?
(#) Gyusze hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Hali. a TDA7294 sajna becsodolt. Utanna fogtam valami egyszerubet ez >> http://www.hestore.hu/prod_10028715.html volt. Kurta jol szol. Orulok is. Meghozta az onbizalmam. Lehet nem pont ide tartozik de most nagyon jo kedvem van. Vegre megcsinaltam) Eleg jol sikerult bedobozolni is ) es 2 aram bemenetel van 1 220 a trafohoz. 1 meg egyenest a taphoz Auto/Motor aksirol. Am koszi az elozo segitsegeteket. Kozeljovoben ujra belevagok a TDA 7294 nek. Hali
(#) albinolynx hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Sziasztok,


autós erősítőbe szeretném építeni a 7294-et, mert szükséges lenne és egyelőre FET-es végfokokkal nem bírok...
Az első kérdésem, hogy adatlap szerint +/- 30V, 4Ohm terhelés esetén leadott zenei teljesítménye 100W. Ez megfelelő lenne, a táp amiről jár stabilizált. Mekkora a felvett csúcsárama ilyenkor?

A kimeneti csúcsárama 10A lehet. Hidalva, 4Ohm-mal terhelve, szintén +/- 30V tápfeszültség mellett mekkora a kimeneti csúcsárama?
(Lehet-e 4Ohm-ra terhelni +/- 30V mellett? Olvastam valakitől, hogy +/- 28V-nál terhelte 4Ohm-mal tartósan és bírta.)

Profi lenne, ha konkrét mért értékeket tudnátok mondani. Köszi!
(#) peter1995 válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Én 36V tal is használtam 4 ohmon és bírta. Most 36v tal megy 8ohmon. A különbség hogy a 4 ohmnál kicsi volt a trafó és visszaesett 8 ohmon meg bivaly trafó van és nem esik vssza.
(#) albinolynx válasza peter1995 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Köszi, akkor belefér a 4Ohm, ez jó hír.

Mért áramfelvételről tudnál írni?
(#) kistotti01 válasza peter1995 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
A 7294-nek sok a 36V 4 ohm -ra. Az ideális 25-28V, 30V az még a határeset. Nem probáltam, de talán beleférne...
(#) kistotti01 válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
10A elvinne 2db 7294-et. Vagy egy 7294 hídat. Szerintem bele fog férni a 30V 4 ohm -ra. A hővédelem kicsit előbb bekapcsolna, de megfelelő hűtést amúgy is elvárt dolog.
(#) albinolynx hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Tehát tokonként nagyjából 5A-es csúcsárammal számoljak. Akkor a sub-hoz jók lesznek, de előre kell valami mást nézni, mert sokat zabál. Köszi!
(#) kistotti01 válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 23, 2011 / 1
 
Gratula hozzá. A 1554 kezdésnek teljesen jó. Nekem is az volt életem első erősítője, a mai napig megy. A következő lépés lehet a TDA 7294. Az alapokat ezen a kis TDA "tesón" megtanúltad, most már nekivághatsz a keményebb diónak a 7294-nek. Sok sikert hozzá.
(#) kistotti01 válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Igen számolhbatunk 5A-el. Csúcsban akörüli a maximális áramfelvétel löket, ha emlékeim nem csalnak, de mintha kevesebb rémlene. Butaságot nem akarok mondani, ezért megmérem neked holnap, ha pontos maximális áramfelvételre vagy kiváncsi. Ma már nem tudom "megereszteni" a 7294-et, mert most már estefele nem díjjaznák a családtagok, ha nekiállnék dübörögni.
(#) albinolynx válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Kanhtal huzalos műterhelés?

Köszi, örülnék ha megmérnéd!
(#) reloop válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
A csúcsáramot ki lehet számolni. 30V/4 ohm = 7,5A. Ettől csak kevesebb lehet, mert nem lehet teljes tápig kivezérelni, illetve az IC a maximális áramot 6,5A -nél korlátozza.
Ez az áramkorlát érvényes híd kapcsolásra is. Ha ezt végig gondolod, akkor rájössz, hogy a híd kapcsolást miért csak 8 ohm terheléshez ajánlja a gyártó.
(#) david91 válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Hello!

Ha 4Ω-mal szeretnéd terhelni, miért nem párhuzamosítasz több 7293-at? Alkatrész ügyileg is jobban járnál, mert oldalanként csak a master IC-t kéne "körbe pakolnod". Mások is szokták ezt ajánlani, csak egy ötlet.
Hidalva a +/- 30V tápfesz. 4Ω-ra nagyon sok szerintem. 8Ω-tól fölfelé érdemes hidalni, ahogy utalt arra Reloop is.
(#) kistotti01 válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Nem, egy 30cm-es mélynyomó a terhelés. Délután meglesz a mérés...
Következő: »»   271 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem