Fórum témák
» Több friss téma |
Valami ilyesmire lesz szükséged
Egy dolgot nem ertek: egy ilyen kapcsolasnak elegge nagyimpedancias a kimenete is, hogy fog meghajtani egy 50 ohm-os bemenetet?
Azt, sehogy nem hajtja meg. De amelyik műszernek 50 ohmos a bemenete, arra RF jelet kell adni, és ez az egység benne van a szerkezetben, valamilyen formában. Pl. spektrum analizátor+tracking generátor. De az egy másik műszer.
Volt is erről korábban vitám, amiből majdnem sértődés lett
Jé, pont ilyet használok indikátornak (légszereléssel), na jó, 1nF kerámia és 10K de alapvetően mindegy
Ha tudod hitelesíteni, műszernek is jó, egyszerű, de nagyszerű. Ugyanez a kapcsolás koax csatlakozók között, zéró bias schottky diódával hengeres fémházban, több ezer forint.
Nem ertem. Teljesitmeny atvitelrol van szo vegulis...
Ugy erted, hogy 50 ohm-os bemenetu muszereknel nem alkalmazhato? Ez csak pl. (u)(m)volt merore jo?
Nem egészen, csak feszültség mérésről. A teljesítmény átvitel a tápvonalon történik, a mérésnek pedig ezt nem szabad befolyásolnia. A tápvonalon való méréseket kell úgy elvégezni, hogy a tápvonalat (ami lehet szűrő is ugyebár) meg kell hajtani egy 50 ohmos generátorral. Hogy odaférjél a mérőeszközöddel ehhez a ponthoz, és ne okozz reflexiót ide kell tenni egy iránycsatolót, aminek a kicsatolási impedanciája 30 - 40 dB. erre kötheted a műszer wobler egyik mérő bemenetét, akár diódás, akár 50 ohmos lezárásút. A mérendő tápvonal másik végén szintén egy iránycsatoló, majd egy korrekt széles sávú lezárás. A második iránycsatolóról lehet levenni a kimeneti jelet. Ha a woblernek csak egy bemenete van, akkor a jelet kapcsolgatni kell. Léteznek még a különböző mérésekhez "T" formájú kapacitív, induktív, és tap típusú egyenirányítós (demodulátoros), valamint hasított tápvonalas eszközök is, amik használatát a mérési feladathoz lehet igazítani. Arra mindíg figyelni kell, hogy a méréssel reflexiót ne okozzunk.
Ez jo bonyolult, amator szamara. Maradjunk csak szurok meresenel.
Vegulis szuro meresnel, ismerve a terhelo impedanciat (ami majd a vevoben terhelni fogja a szurot) lehetne alkalmazni azt a modszert, hogy az 50 ohm-so detektor bemenetet meghosszabbitani (+R) egy olyan ellenallassal amivel az 50+R kiadja a megfelelo terhelest (lezarast) a szuronek. Es igy merni relativ szintet. (?)
Egyszerűen a szűrődet lezárod 50 ohmmal, (vagy a szükséges lezáró impedanciával), és a lezáró ellenálláson mérsz a diódás mérőfejeddel.
Ezt meg én nem értem: alant volt említve:
"...vagy sávszűrő hangolásánál nem kell, nem is lehet lezárást alkalmazni,.." Most pedig: "a szűrődet lezárod 50 Ωmal, (vagy a szükséges lezáró impedanciával). Mit kell tenni tehát?
Van sávszűrő egy áramkörben KF, bemeneti, stb beépítve Itt nem használhatsz lezárást, Harmónikus szűrő, üreges sáv, duplex szűrő esetén igen. A kristály, vagy kerámia szűrőt mérheted az áramkörben, és mérheted külön is. minden esetben a feladatnak megfelelően használsz, vagy nem használsz lezárást.
Amire válaszoltam utóbb, az egy konkrét önálló szűrő mérésére vonatkozott gtk kérésére.
Itt is az 50 ohm meghosszabbitasarol ir. Filter Termination:
Olvasd el a filter termination reszt. Hozzad az 50 ohm be/kimenethez egy olyan erteku ellenallast, ami a szuro be/kimeneti impedanciajat adja.
Elkészült a csoda állvány, most szárad rajta a festék. Holnap teljes lelkesedéssel állítom össze a műszereket. Vettem rá négy gurulós kereket, rá is hegesztettem, így odébb lehet tenni az egészet. Képek jönnek.
Ilyen lett az állvány. Persze fel lesz töltve a tetejéig, de pár cucc még nincs itt. Spaniferrel össze tudom kötni az egészet, és a háta mögé el lehet rejteni a betápokat. :smoke:
Klasssz, de tegyél bele polcokat, mert kellemetlen lehet, ha ki kell venni a legalsót
Jaj a nyakam! Jó ötlet a polc, már csak azért is, hogy az oszlopok időnként össze legyenek kötve, nehogy kihasaljon.
A kép a műszerekkel hangolt lódarázs rádiófényképezőmmel készült... Köszönöm a tanácsokat. Közép magasságba akarok egy polcot, valóban a bonthatóság miatt, viszont nem adta ki a magasságát a dolog egyelőre. Az igazság az hogy még nem mértem vele, akkor adja ki hogy jó helyre kerültek-e a cuccok. A tápok jellemzően jó helyen lesznek alul, aztán a hanggenerátorok jönnének. Közép tájba lenne egy szkóp messze a trafóktól, valószínű a polc lenne felette amire jöhet szignál. A tetejére könnyebb cuccok kellenek, van mérőhidas alkatrész paraméter vizsgálóm, illetve csöves cuccokhoz gyári labortáp, bár ezt restaurálni kell, mert szét volt döntve a bele, majdnem kukából jött. A cél a gyerekek és az asszony hisztijének kizárása mérendő körből, ugyanis 0,5 m *0,5 méteres helyben állapodtunk meg. Attól függ mit kell mérni oda lehet lökni a műszereket a panelhez és nem fordítva, így arra számítok elkészül pár dolog. A wobbleres könyvet még dolgozom fel.
Visszatérve a mérőfejes kérdésre, az egyszerű diódás mérőfej kimenete lineáris a bemeneti feszültséggel. (a hibát leszámítva) Ez csak a szűrők áteresztő tartománybeli vizsgálatára alkalmas, mert a fele feszültség (6 dB) a függőleges kitérés felénél van. Ha a szűrők záró tartományát is vizsgálni akarod, akkor olyan mérőfej szükséges, aminek a kimenete és bemenete között logaritmikus összefüggés van. Ehhez ajánlom figyelmedbe az AD8307 áramkört, mely 500 MHz -is alkalmas, és a bemeneti RF, és a kimeneti DC jel között log összefüggés van.
Valamint a levegő sem árt ha jól átjárja...
Olvasom a könyvet a mérés elvéről, és itt is írják a zárósávi szakaszt. Egyelőre bármi jó lesz, szóval építek egy mérőfejet, és csinálok két mérendő szakaszt kb 10 MHz köré. Két hetes történet lesz szabadság miatt. Köszi a tanácsokat.
Egy kollegam becsatolta ezt a ket linket. Remelem talaltok benne hasznos elemeket.Bővebben: LinkBővebben: Link
Előbb egy egyszerű diódásat építs, majd egy ugyanolyan tokba egy logaritmikust. Mindkettő elejére tegyél BNC -t, és arra aztán lehet tenni adaptereket, lezárást, mérődrótokat, amit csak akarsz
Elmentem Ferkógyerekhez és kiokosított Wobbleres mérésből. Kimértük a helikális szűrőjét, nem kell hozzá mérőfej, de az nem árt ha jó helyre dugom a csatlakozókat. Sima 50 ohmos koax és 3 perc kellett a méréshez. A digitális DDS wobblere is hét nyelven beszél.
Közben utána nézve a dolgoknak találtam ezt a DDS modult. 7 e Ft-ért kiadja a színusz vagy a vobbulált jelet 60 Megáig készen. Mivel az IC is hasonló árban van ehhez csak egy AD atalakító kell és rövidre kész lenne a wobbler ez alapján. Mondjuk nekem személy szerint a nagy szovjet csoda jobban tetszik így méricskélek pár napot aztán megpróbálok belinkelni valami eredményt.Bővebben: LinkBővebben: Link
Most javítottam meg egy ilyen (EMG1832/b) labortápegységet. Szét volt barmolva hiányzott a stabilizáló cső meg az összes fűtés le volt szerelve. Persze a hálózati kapcsoló kiszerelése volt a legfontosabb a barmolónak. Na mindegy elindult, remélem a kondik még élnek benne.
Segítséget szeretnék kérni aTR2152-es mérőhíd használatával kapcsolatban. Ez eredetileg elemes, de kapott szimmetrikus tápot. Eddig jó is de négy kivezetlés van az elején. Próbálgattam őket kompenzátoros négyvezetékes bekötésben, de egyelőre csak az elem mérő funkciója működik. Idegesít hogy nem jó, mert a toronyban meg van a helye, de lehet hogy ki kell hagynom.Bővebben: Link
Mire jó ez a fórum Becsatolás közben meglett a másik gépkönyve is...Bővebben: Link
Én mindenképpen helyreállítanám, ha a legértékesebb része, a híd alkatrészei épek. A többi könnyen javítható, és utánépíthető is akár.
Sziasztok! Az alábbi könyvet keresem digitálisan, ha valahol még fellelhető:
Rózsa: Amatőr mérőkészülékek építése Köszi: Joe |
Bejelentkezés
Hirdetés |