Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1407 / 3959
(#) Kray válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Most próbálom DipTrace-ben megépíteni a tervét. A - rész az mi? Azért kérdezem, mert a gnd (föld) külön van jelölve az ábrán. A negatív résszel jelen esetben nem kell foglalkoznom?
(#) giskard hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
Sziasztok. Hogy lehet két teljesítmény tranzisztort sorba kötni, hogy nagyobb feszültségre legyenek kapcsolhatók ?
(#) wtc válasza ha6qt hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Sziasztok!
ezzel a pwm-el mindig van valami baj, tudnátok nekem egy olyan pwm kapcsolást mutatni ami nem is nehéz, és biztosan jól működik?
köszi előre is!
(#) wtc válasza wtc hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Itt ez a kapcsolás, hogyha a kimeneti jelet fetre kötöm ez biztosan működik?
Köszi előre is!
(#) zoz11 hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
Sziasztok

Valaki találkozott már ilyen inverterrel? Bővebben: Link
Még kb 1,5éve tettem bele egyet egy 10” LCD kijelzőhöz, viszont most elrobbantak benne a tranyók, úgy hogy még a típusát se tudom leolvasni.

Esetleg valakinek valami ötlete?

Üdv: Zoltán
(#) nagy_david1 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Szia!

Ismerős a helyzet. A típusa már nem is emlékszem mi volt de mivel beazonosíthatatlan volt ezért hasra csapva egy BC337-et tettem bele. BD135-el is működött.
(#) zoz11 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ.
BD135 jobban hangzik, még talán van is itthon.

Üdv: Zoltán
(#) nagy_david1 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Nekem viszont pont a kondenzátorok ütöttek át és nem tudom az értéküket. Esetleg elcserélnénk az infókat? Próbálgattam eltalálni de nem jött össze az optimális érték és vagy nem működött jól vagy annyira jól működött, hogy a trafó forrósodott.
(#) amda hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Tesóm szobájában régi tipsú antenna van. A tetőről egy kis dobozkába jött le egy uhf és vhf antennakábel.
A dobozka koax csatlakozója letört, és azt szeretném kérdezni, hogy kapható-e még valahol ilyen dobozka. A válaszokat előre köszönöm.

IMG_5336.jpg
    
(#) zolika60 válasza amda hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Szerintem antennás boltokban még kapható. De meg is forraszthatod.
(#) amda válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Köszi! Megforrasztani már nem lehet, mert a koaxról letört. De engem a dobozka neve érdekelne, ha abban tudtok segíteni, megköszönöm.
(#) ujfalusi válasza amda hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Balun illesztő trafó.
(#) wtc hozzászólása Júl 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Találtam egy normális pwm kapcsolást ami nem bonyolult, 24V-os 350W-os motorhoz kell, 2 tápellátással, vagyis 24V+12-os stabkocka, itt a kapcsolás, és kicsit változtattam rajta, és az lenne a kérdésem kell-e még változtatni, illetve az ellenállás és a kondi milyen legyen?
köszi előre is!

saját.jpg
    
(#) amda válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
(#) MrBrown hozzászólása Júl 25, 2011 /
 
Sziasztok,
Itt miért van szükség négy lábra, pusztán szerelési praktika?

nagy elko.jpg
    
(#) kadarist válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Szia!
Igen, szerelési praktika, az összetartozó lábak belül össze vannak kötve.
(#) Achinet hozzászólása Júl 25, 2011 /
 
Helló minenkinek!!!

Tegnap este kiéget a samsung sgh u600as töltőm.
Az lenne a kérdésem hogy ha a w800as sony ericssonos töltőmről lecinelném a kábelt és átcinelném az u600asomét a helyére akkor működne e?

Mind a kettő 220at vesz le 12re csak nem tudom hogy hány amper. Mert ha a sony-m többet ad akkor tultölthetem vele a samsumgom és akkor mar ne csak egy uj töltő de jobbik esetben egy uj aksi rosszabbik esetben egy uj telefon kellesz.

Várom válaszotaikat, javaslataitokat...
(#) mps válasza Achinet hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Ha a feszültség egyezik, akkor jó lesz. Az áram: mint már sokszor le lett itt írva, az terhelhetőség, tehát ha több az nem baj, viszont ha kevesebbet bír elszállhat a táp. Magát a töltőáramot a telefon, esetleg az akksi elektronikája szabályozza. De szerintem az árammal nem lesz gond.
(#) Achinet válasza mps hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Akkor most próbáljam átcinelni vagy inkább hagyjam?
Valaki tudja hogy egyezik e a 2 töltőszabvány kimeneti árama és ampere?
(#) mps válasza Achinet hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Akkor még egyszer: az az áram erősség (aminek a mértékegysége az Amper), ami a töltőre van írva, az az a maximum amit a töltőd ki tud adni, hogy valójában mennyi lesz azt majd a terhelés eldönti. (Igazából a töltő megnevezés ezekre a cuccokra nem annyira helyes, a tápegység pontosabb lenne)
(#) ferenc96 hozzászólása Júl 25, 2011 /
 
Hali!

Valaki megmondaná hogy lehet e wattot mérni multiméterrel?És ha lehet akkor hogyan?
(#) zolika60 válasza ferenc96 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Közvetlenül sehogy, de a feszültséget és az áramot tudod mérni. A mért értékek szorzata a teljesítmény. (U*I=P)
(#) vilmosd válasza Achinet hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Azert barmelyik GSM-zoldsegesnel kaphato 100 fele tolto fillerekert. Egy telefon meg azert tobbet er mint egy elkotessel tonkretenni. Egyszerubb es olcsobb venni egy uj toltot, mint egy uj telefont.
(#) ferenc96 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Akkor pl 18v és 800 ma vagy 0.8 amper?

18*800 vagy 18*0,8?
(#) zolika60 válasza ferenc96 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
V*A Tehát 18*0,8.
(#) ferenc96 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Akkor 14,4 watt ugye?
(#) ferenc96 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
És ha építek tápegységet ezt lehet növelni?
(#) zolika60 válasza ferenc96 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Igen. :yes:
(#) zolika60 válasza ferenc96 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Mi ez egyáltalán?
(#) ferenc96 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Mi mi?
Következő: »»   1407 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem