Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1408 / 3959
(#) ferenc96 válasza ferenc96 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Trafónak tápegység
(#) zolika60 válasza ferenc96 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Minek egy trafónak tápegység?
(#) ferenc96 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Rosszul fogalmaztam bocsi.
Egy erősítőhöz tápegység csak ha a trafó 14,4 wattos azon a táp növel?
(#) zolika60 válasza ferenc96 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Nem, azt csak nagyobb trafóval tudod növelni.
(#) ferenc96 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
ok kösz a segítséget
(#) adam88 hozzászólása Júl 25, 2011 /
 
Üdv!
El akarok kezdeni foglalkozni elektronikával. Willi Priesterath : Hobbielektronika című könyvel kezdenék, de sehol nem elérhető, már kerestem mindenhol. Valaki tud esetleg valamilyen főleg internetes üzletről, ahol meg tudom rendelni? Esetleg, ha valakinek jó állapotban megvan de már nincs szüksége rá, lehet, hogy megvenném. Előre is köszi!
(#) zolika60 válasza adam88 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Más könyv nem jó? Számtalan hasonló könyv kapható. Ballagj el egy műszaki könyvesboltba és válassz egy kedvedre valót, ha ez nincs.
(#) Style313 hozzászólása Júl 25, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni autós témakörben. Vettem egy autós invertert, ami 220-ra alakít. Szivargyújtóba dugható és az a problémám, hogyha a laptopot bedugom az inverterbe, akkor az erősítőről működő hangszórók zúgnak. Nem tudom, hogyan és mivel lehetne megakadályozni ezt.
Néztem tápszűrőt Bővebben: Link, de nem tudom, hogy ez lenne a megoldás.
A segítséget előre is köszönöm!
(#) morzsa15 hozzászólása Júl 25, 2011 /
 
Üdv!
Tud valaki egyszerű 3 sávas hangszinszabályozoót ami nem veszi le az alap hangot??
(#) gaben07 válasza adam88 hozzászólására (») Júl 25, 2011 / 1
 
Szia! ha esetleg e-book formájában megfelel akkor nézd meg ezt: könyv
Itt van még nagyon sok minden jó dolog, kezdőknek is. Amit TE keresel az is benne van valahol a listában
Kellemes ismerkedést
(#) szucsip válasza Style313 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Hát passz... Először is ki kéne deríteni a zúgás okát. Amúgy jól értelmezem, hogy az autorádión kívül van még 1 erősító az autóba, és az azon lévő hangszórók zúgnak? Megfelelően vannak árnyékolva a jelkábelek, amin a hangjel megy hátra az erősítóhöz? Esetleg érdemes lenne az erősító tápkábelét is árnyékolni (kicsit hülyén hangzik...).
Ha nem lesz megoldás, akkor valami konstruktívabbat kell kitalálni.
(#) slave557 hozzászólása Júl 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Hogy is hívják azt a szerkezetet, amivel meg lehet oldani, hogy hanghullámok határozzák meg a fényeket. (tehát szól a zene és az alapján változik a fény)
Esetleg valakinek van egy kapcsolása, vagy az is jó, ha belinkeltek egy oldalt.
(#) csabacsaba válasza slave557 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Szia azt hiszem hogy fenyorgona erdekelne teged.Tobb fajta kapcsolas van az oldalon .De a google a baratod
Azert kozze teszek egy fenyorgona kapcsolasi razjot
Udv.
(#) adam88 válasza gaben07 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Nagyon köszi!
(#) tomi324 válasza adam88 hozzászólására (») Júl 26, 2011 / 1
 
Szia!
Az egy nagyszerű könyv, én is sok mindent megtanultam belőle, DE az áramköri elemeket elég felületesen ismerteti, és mindent IC-kkel valósít meg, ez nekem nem tetszett benne. Itt a neten (teljesen ingyen) sokkal terjedelmesebb leírások találhatók.
Én EVVEL kezdeném, az egyenáram részben minden nagyszerüen, érthetően le van írva. Ha az első részt már végigolvastad (és érted is), onnantól szerintem érdemes ráfeküdni a félvezetőkre, ajánlom a "J.G. Lehmann - Diódák és tranzisztorok" c. könyvet, nekem nagyon tetszett, végre egy érthető írás! És ha a félvezetőket is ismered már, akkor lényegében már lehet tovább menni PIC...stb-re, magasabb szintre. De én a sima Puskás-féle tananyaggal már rengeteg kapcsolást építettem-javítottam, használd ki a netet, egy kincsesbánya.
Én kb egy éve pont így álltam mint ahogy most Te, ismerős a helyzet
(#) szucsip hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Mit jelent a Vcer , mint tranzisztor katalógusadat?
(#) elektro777 válasza szucsip hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Szia!
A kellektor és emitter feszültsége, azaz a fesz amit kapcsolhatsz vele!
Üdv!
(#) szucsip válasza elektro777 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Köszi!

És akkor mit jelent a Vce0 ? A Vce0 60V , Vcer 70V (a TIP3055 tranzisztornál). Akkor végülis hány V-ot bír, hogy max 10mA folyhasson a lezárt tranzisztoron? (bázis és emitter között 0,33ohm)
(#) janikukac hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
Sziasztok! Adna valaki nekem egy kapcsolást digitális hőmérőnek KTY81/120-ra? Sehol sem találok, még datasheet-ben sem.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Ezeket megköpdöstem, de semmit nem találtam.
A keresőt használtam...
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Akkor megvan, a kapcsolások közül ez: Bővebben: Link
(#) kadarist válasza szucsip hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Az adatlapban benne van a magyarázat is a "Parameter" oszlopban. Nulla amper bázisáramnál érvényes a VCE0 érték, a VCER pedig 100 ohm B-E ellenállás mellet. Mindkettő feszültségérték a maximális kollektor-emitterfeszültséget mutatja, de más más feltételek mellett.
(#) szucsip válasza kadarist hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Köszönöm, most már világosabb. Ezek szerint...
Ha 70V C-E feszültség mellett egyre csökkentem a B-E ellenállást, akkor egyre nagyobb lesz az emitteráram?
(#) kadarist válasza szucsip hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Ezek határértékek és feszültséghatárokról van szó más -más feltételek mellett.
(#) 42Groove hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
Hello! az lenne a kérdésem , hogy a moszkvatérhez (boccs szél kálmán) milyen elektronikai bolt van a leg közelebb?
Én próbáltam keresni google-n , de nem találtam semmi használhatót , nem kell , hogy a moszkvához közel legyen elég , ha a budai oldalon van.... :gumicsirke:
(#) szucsip válasza 42Groove hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Üdv!

A Mikrovill BT van a Böszörményi utcában, a Szél Kálmán tértől 2 megálló 59-es villamossal. Ott tesz ki az Istenhegyi úton, és elindulsz a Déli pu. irányába, ott lesz mindjárt a sarkon a bolt. (a villamosmegállóból látni lehet).
Budai bolt, budai árakkal.
(#) 42Groove válasza szucsip hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Hogy érted ,hogy budai árakkal ( amúgy köszönöm szépen ) és itt élőben lehet beváltani a cuccost? :gumicsirke:
(#) csabacsaba hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kerdesem hogy valakinek nincs-e a tda7388-nak epkezlab nyakja?Tudom hogy a google a bartom de nem kaptam semi felhasznalot magamnak.
Koszi
(#) sanykaraj válasza csabacsaba hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Egy kicsit küsza megfogalmazás és nem értem de itt van minden nyákterv és kapcsolási rajz is és ne feled a :google:
(#) csabacsaba válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Halas koszonet
S amugy az 0.1µF helyett lehete tenni 1 uf-t?
S amugy meg kerlek szepen ra irod a nyak rajza hogy mi holvan?
Koszi szepen.
Udv.
Következő: »»   1408 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem