Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőkről általánosságban
Lapozás: OK   7 / 27
(#) Moderátor hozzászólása Gábor488 hozzászólására (») Júl 17, 2007
 
A saját véleményüket az okos és intelligens emberek szebb szavakkal is ki tudják fejezni!!!

Ezért kérünk téged, végy a szombati piacon egy adag intelligenciát!

Kösz!

Ui: jah, és legközelebb próbálj meg higgadtabban fórumozni! Inkább menj, szívj friss levegőt ebben a szép nyári hónapban, és számolj el 100-ig, mielőtt indulatosan kinyilatkoznál!
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
18 ezerért tudok 99db körüli 200W/400W PA hangszórót 30 cm, 40es színtén PA, 22 ezer 300W/600W.
:pias:
(#) Gábor488 válasza Peti_85 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Hát ha neked se felel meg akko lehet le kellene cserélni...
(#) Gábor488 válasza (») Júl 17, 2007 /
 
Ok bocs majd leközelebb Jah még nem kötekedés képpen csak ahol én lakom ott csütörtökön van piac de én akko se járok.... Komolyan nem kötekedés képpen.... :yes: :yes:
(#) Gábor488 válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Márka milyen?? Gondolom má alu kosár.....
(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Tényleg és ez holvan???
Amúgy halálkomoly pot most néztem hogy az milyen de a sal.hun 25eHuf (amúgy 97db )
De modom ezek még soká kellenek szal ha mulandó akkor nemjó...(előre meg azért nemakarom megvenni mert még bármi közbe jöhet..... )-mondjuk kapok az ismerősöktöl egy hangszórót
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Itt Nagykanizsán gyártják...

márka: KISO

üdv
(#) Gábor488 válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Valahol hallottam de nem tudom hol... Lehet hogy a forum terminal-ba vagy lehet hogy csak elnéztem Végfokoktat nem gyártanak? Mert mintha valami mintha
(#) Gábor488 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Gyárt végfokot megtaláltam a google-ba rákerestem és van végfok is És a fórum terminal-ba olvastam mert megtláltam Jéé vannak képek is egy végfokról a belsejéről is
Bővebben: Link
(#) Gábor488 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Az a felemás puffer kondi nem tetszik.... Gondolom az már biztos nem gyári....... :no: :no:
(#) Isti hozzászólása Júl 20, 2007 /
 
Igazából azt szeretném megkérdezni, hogy hallotatok-e a mágneses erősítőről. Mi alapján működik, illetve hogy?
(#) Gábor488 válasza Isti hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Mágneses erősítő??? Az mi? Én olyat csináltam hogy a szögre tekertem rézdrótot és áram neki és elektromágnes volt De az nem erősített Akko mi az a mágneses erősítő?
(#) K.Leslie válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
A kabátot könnyebb volt ráakasztani?
(#) Isti válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Hát épp azért kérdezem, mert vhol hallottam, hogy van olyan. Asszem tényleg csatolt elektromágnesek vannak benne...
(#) yyy válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
ha jol látom ez valami quad féle szutyok. azért ennyi pénzért már erösitöt is lehet venni. azok a nudlik meg a szürö elkok lennének?
(#) ferci válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Sokat tudsz, Gábor488.... párszor már bedobtad a ikont... pedig jobb lenne szolídabban.
Ha nincs fogalmad róla, akkor ne !
(#) ferci válasza Isti hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Nem HF célra való, hanem "erősáram" szabályozására... nincs semmiféle TV, rádió, stb zavar, kicsi egyenárammal váltóáramot lehet szabályozni. Hátránya, hogy nehéz...
Ha kell még infó, teszek fel, habár egy topikban már írtam valamit.
(#) Isti válasza ferci hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Ok megkeresem azt a topicot...
(#) ferci válasza Isti hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Ne keresd, iderakom... ha van kérdés, jöhet.
Alkalmazása sokrétű...
(#) Isti válasza ferci hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Ezek szerint lágyindításra alkalmazható...
Ha erős váltóáram folyik rajta, az nem ingatja meg a vezérlő tekercs egyenáramát?
(#) ferci válasza Isti hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Nem... a két teljesen egyforma tekercset úgy kell bekötni, mintha trafót készítenél a középső oszlop nélkül ! Azért írtam oda, hogy mire méretezz!

Ha jól kötöd be, a középső, "nagyohmos" tekercsen
nem mérhetsz váltófeszt ( ellenkező esetben igen...), ezt üresen kell ellenőrizni.

Alkalmazható zavarmentes áramszabályzásra , váltófesz stabilizálására, stb...
(#) Isti válasza ferci hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Tehát ha jól van bekötve a 2 szélső tekercs, kioltják egymás mágnesezését, és akkor ugye nem hat a vezérlőtekercsre. Viszont a vezérlőtekercs mágnesezheti a vasmagot, és akkor változik az impedanciája a 2 szélső tekercsnek.
Jól beszélek?
(#) ferci válasza Isti hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Pontosan.
(#) Isti válasza ferci hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
kösz a segítséget!
(#) sturbi hozzászólása Júl 21, 2007 /
 
Azon gondolkodom, lehet hogy megérne egy kis kisérletezgetést a mágneses erősítő hangtechnikai alkalmazása, főleg a mélytartományban. Igaz, hogy az irányítástechnikában használatos (én is ott találkoztam vele), de a működése a transzformátor elven alapszik. Ha a kimenőtrafóknál szokásos tekercselési módot alkalmaznánk, jóminőségű, vékony lemezekből álló szilícium-vas, szalag vagy lemezköteg-ben lehet, hogy meglepetés érne. Visszacsatolni is lehet.
Mit gondoltok erről ?
(#) Doncso hozzászólása Júl 22, 2007 /
 
Sziasztok!
Tudom nem az aktuális témába vágok, de nem tudna valaki segiteni egy Castone cpa 1200 , vagy600-as esetleg siva 1200,1600- as rajzra lenne szükségem, meghálálnám! Előre is köszi oncso

doncsopapa@gmail.com
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Üdv

Van egy Ágota rajzom de egy hiba van benne. A terminal fórumba találtam és ott le van íva hogy mi a hiba benne.Itt van az egyik ahol a kapcsolás is fenn van és itt van egy másik fórum linkje és ott van leírva a hiba. Talán az egyik tranzisztor lábai fel vannak cserélve. Amúgy bocs hogy másik fórumot ajánlok. Tudom nem szép dolog de ott tényleg teljesen ki van vesézve. Engem viszont egy Siva ppa 800 rajza érdekelne mert a régi sulinkba egy ilyen végfok volt és nagyon szépen szólt és hangosan is Jó volt vele a sulidiszkókat csinálni mert nem melegedett túl soha és nagyon megbízható volt.
(#) sound.man hozzászólása Júl 22, 2007 /
 
Itt a rajz
(#) Doncso hozzászólása Júl 22, 2007 /
 
Köszi a rajzot, rendi vagy csak az a problémám hogy a forumot én is néztem asszem 2004-es, irtam is BAZSIDZSEE-nak küldje el nekem a castone rajzát, de nemmi reakció, az ágotávall meg az a probim,hogy a ds600 rajz nekem is megvan asszem pont ez, és ez pici lenne legalja az ágota ds1200 csak az meg bonyis!
Ezért gondolta a jó öreg castone-ra

De nagyon nagyon köszönöm a válaszod, ha valami kell irj

doncsopapa@gmail.com
(#) Doncso válasza sound.man hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Ja és még annyit hogy a siva-ppa sorozatra én is vadászok de ha meglelem elküldöm, na neked lenne meg akkor elküldhetnéd

Elöre is köszi oncso
Következő: »»   7 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem