Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   42 / 62
(#) rolitechno hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
Persze én sem hittem amíg nem tapasztaltam hiszen nem is egy csatoló kondi. De eléggé befolyásolja a hangképet főleg az a selyem technikás.
(#) rolitechno hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
Most egyformán szól a két oldal (monoba) kapcsolva. Amíg nem tapasztaljátok ,addig nem feltétlenül OFF a téma. De még egyszer: csak a SilmicII mutat igazán hallható és érezhető különbséget. A Cerafine és az olcsó elko-k közt már jóval nehezebb meghallani. Ha nem igaz ,akkor miért írja le más(ok) is a hangjukat? Érdekes..
(#) ethosz2 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Én meg többször le írtam, hogy elég jelentős hatása van a hangképre. Némely kondi között akkora is lehet a különbség, hogy azon áll vagy bukik a hangkép. Én a sima yageo 85C-os 220µF/10V-os (kék) kondikat ajánlom, azok hangra nagyon jók és 6 forint / darab ár is nagyon olcsó. (Drágább sanyo, elna, meg nichikon kondiknál bizonyult jobbnak).
(#) rolitechno válasza ethosz2 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Persze nem feltétel az ár. Nekem sem tetszik a kicsit drágábbik. Szerintem ez kapcsolásfüggő is. Lehet hogy másik erősítőben jobban tetszene a Silmic.
(#) Alkotó válasza ethosz2 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Tetszik nekem ez a hozzáállás.
Megnéztem pár kondimat, amik közt van több YAGEO is, de kék nincs. Valamit elszúrhattam, de az enyémek barnák, igaz 105°C-osak és nem 85 (egyik melléklet).
Viszont elég sok SAM-WHA is van, ami gondolom hasonlóan kommersz. De ha már szóba került a jó, jobb és még jobb, akkor nekem egyértelműen az a tapasztalatom (nem tudom van-e műszaki oka), hogy ugyanabból a kondiból, ha nagyobb feszültségűt használok, akkor az javít az eredményen (másik melléklet d6-d8-d10 méretek). Nem tudom ennek mértéke mennyire összemérhető egy 50 szer drágább kondival, de ezekből a nagyobb feszkó alig pár forint többletet jelent. Ennek érdekében, az én B5 paneltervemen elfér akár a 100V-os 220µF is (d10-ig van kényelmes hely).
(#) rolitechno hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
A barátnőm is meghallotta hogy mennyivel rosszabbul szól a jobb oldal a balnál. Ehhez nem is kell ész csak fül. Nekem persze az első mp. ben rossz benyomásom volt a selyemkondival. Erővel próbáltam hinni, hallani hogy ez a hang jó mert mindenki ezt mondja és az ára is ezt mutatja. Egy nap után már nembirtam és visszacseréltem a cerafine ra amivel nagyon szuper. Hiszek az UFO-k ban is ,de az megint más kategória
(#) Zupp87 válasza rolitechno hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
[OFF] Annó Vava mondta, hogy ő is barátnővel tesztelte a cuccait.. és nekem is volt egy lányismerősöm, aki kapásból megmondta, jobb lett-e a módosításra a hangfalam, vagy rosszabb, és arra tette a voksát, amin én is gondolkodtam.. csak nekem nagy volt a dilemma. Nagyátlagban kifinomultabb hallása van a nőknek állitólag.
(#) rolitechno hozzászólása Júl 30, 2011 /
 
Nagyszerű 3 napja a szokásos 235V helyett 222V van a hálózatban ! 25mV helyett 20, 41VDC helyett 38... Remélem nem marad így !!!
(#) Zupp87 válasza rolitechno hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Ha kultúrált szobahangerőn hallgatod, szerintem nem igazán vehető észre a hangján az a 3V-os tápfesz-esés. Ahogy néztem, elég stabil a B5 munkapontja. Esetleg a maximális kimenőteljesítményt határolja be az alacsonyabb tápfesz. Mondjuk lehet, tévedek.. a kapcsolás tervezője tudja ezt igazán megmondani. De szerintem nem dől össze a világ
(#) Zupp87 válasza Zupp87 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Ha már kondiknál tartunk: építettem annó szimpla tápos végfokokat, és azoknál nekem az olcsó, zöld színű, aranyszín feliratú, Low-ESR Yageo elkók váltak be kicsatolóként (~150Ft volt a 3300u/35V). Mondjuk csak olcsó összehasonlításaim voltak, pl. a hagyományos, kék Jamicon kondik, és társaik. Drága kondikkal nem próbálkoztam. Mondjuk azokhoz a végfokokhoz és felhasználási helyükhöz bőven jó volt az a szint.

[OFF] Néha úgy érzem, kezdek leragadni a generál purpóz szinten.. nagyon muszáj lenne már megépítenem végre a B5-öt..
(#) Zupp87 válasza Zupp87 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Fontos megjegyeznem: tranzisztoros végfokok voltak
(#) Zupp87 válasza Zupp87 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
[OFF] Vagy talán nem is olyan fontos.. Gondoljunk csak a National néhány IC-jére.
(#) rolitechno válasza Zupp87 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Én megszerettem ezt a tesztelgetést. De inkább rá is kell érezni,hogy melyik az amelyik odaillik. Hülyén hangzik ebben a szakmában,de nekem eddig bejött
(#) rolitechno hozzászólása Aug 7, 2011 /
 
Nincs még kész ,de alakul. A tekerőm az fenomenális Bővebben: Link
(#) r3pl4y hozzászólása Aug 11, 2011 /
 
Olyan felvetésem lenne, hogy:

Eddig 10k -s potit használtam, de most egy 100k -s ALPS van... ilyenkor a poti előtti szűrő tagot 2k7 - 470pF nem kell átméretezni azért mert nagyobb a poti a megadottnál...?
(#) lamalas válasza r3pl4y hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Nem szukseges atmeretezni. Az a helyzet, hogy a korabbi 10k-s potival nagyon "le volt terhelve" az alulatereszto szurod ezert magasabbra csuszott a torespontja a szuronek raadasul volt benne alapbol egy felesleges 2dB-es csillapitas is. A 100k-s poti kevesbe fogja "elvinni" az eredeti torespontot ami kiszamolva kb. 125kHz-en van es sokkal kisebb csillapitasod lesz.
(#) r3pl4y válasza lamalas hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Értem.
Köszönöm a választ.
Én is hasonlóra gondoltam, csak mert azt vettem észre, hogy kicsit mások lettek a magasak... mintha most a "helyükön" lennének...
(#) Pigi válasza r3pl4y hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Szerintem sem szükséges átméretezni.
(#) kiszebra hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Ki szeretném próbálni a B5-ös kapcsolást, viszont a táppal gondban vagyok.
A trafóm tekercse öt leágazással rendelkezik. Ha a két legszélsőt használom, van ~2x36V-om. Ha eggyel bentebb lépek mindkét oldalon, lesz ~2x27V, az ötödik leágazás pedig középen a test.
Szerintetek hogy lenne a legmegfelelőbb az erősítőnek? A 2*27VAC szerintem tökéletes lenne, de jól gondolom, hogy úgy kevesebb teljesítményt vehetnék ki a trafóból? Esetleg, ha nem használom a két legszélső kivezetést, így is maximálisan kihasználhatom?
180VA-es, remélem érthető voltam.
(#) petemazi válasza rolitechno hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Te aztán nem sz@rozol, minden elismerésem.
(#) rolitechno válasza petemazi hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Köszi Csak mint mindig, most is az anyagiak szabják a határt
(#) rolitechno hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Lehet hogy hülyeséget mondok, de kéne ennek a B5 nek egy új panelterv úgy, hogy az MPSA-k egymásra vannak fordítva hővezetővel....
(#) Zupp87 válasza kiszebra hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
A maximális teljesítményét természetesen a 2x36V-os ágban használhatod ki. Általában meg van adva, hogy mekkora max. áramot lehet kivenni a trafóból. Ez a max áram a 27V-os leágazásnál sem több, mint a 36V-osnál. Ezáltal ha 180VA a trafó, akkor 2,5A-t tudsz belőle kivenni(180/72), így a 2x27V-os leágazáson 54*2,5=135VA a kivehető teljesítmény. Elvileg.. ha minden úgy van, ahogy leírtál, és ha nem tudok valamit rosszul Elméletileg a 2x27V-on is ki lehet venni a 180VA-t, viszont ott már akkor nagyobb áram kéne hozzá, amihez a szekunder keresztmetszet nem biztos, hogy elég. Ezért biztos ami biztos, számolj úgy, ahogy fentebb tettem.
(#) petemazi válasza rolitechno hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Ja, és egy kis off:
Próbáld ki a foobar2000 lejátszót, esküdni mernék, hogy jobban zenél mint winamp.
(#) rolitechno válasza petemazi hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Kipróbálom, bár én aimp3 al hallgatom az sem rossz. De ez off.ja.
(#) rolitechno válasza petemazi hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Lehet hogy az aimptól is jobb
(#) rolitechno hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Mivel csak MPSA92-t kaptam philips ben és 42-t már csak a tavalyi rendelésből tudtam előkeresni, így a 42 bontott és pici olvadékragasztót melegítettem a lábak tövéhez. Ez a kis ragasztó szépen le is folyt a panelra. Ezek szerint ennyire melegszenek az MPSA-k? Szabad nekik ennyire?
(#) kiszebra válasza Zupp87 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Köszi a válaszod!
Én is a tekercs keresztmetszete okozta határokra gondoltam, úgy látom, jól.
Illetve a kérdés arra is vonatkozott volna, mit szól a B5 az ennyivel magasabb tápfeszhez.
(#) Zupp87 válasza rolitechno hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Ezek a TO-92-es tranyók általában 5-600mW-ot tudnak maximum diszipálni. Én úgy tapasztaltam, hogy 2-300mW-nál is már eléggé melegszenek. Azon kívül melegen meg csökken a max disszipált teljesítmény is. Az MPAS-s fokozat A osztályban működik. Nem tudom pontosan, mekkora nyugalmi árammal, de szerintem max. 10mA körül. És ezeken nyugalmi esetben (A osztály miatt) féltápfesz-1,2V esik, kb. 10mA mellett, ami 45V-os tápfesz esetén kb. 440mW, ami már eléggé felmelegíti az MPSA-kat. Abban ethosz2 tud pontosat mondani, mekkora a nyugalmi árama ennek a fokozatnak, gyanítom, hogy nincs 10mA, viszont sajna azok mindenképpen melegedni fognak.
(#) Zupp87 válasza kiszebra hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Elméletileg a +/-27V-os ágban nagyobb áram vehető ki, mivel kisebb a szekunder menetszám, ezáltal nagyobb áram mellett éri el a vasmag a max teljesítményhez tartozó telítettségi szintet, viszont nagyobb áram mellett jobban melegedhet a szekunder tekercs. Mondjuk attól függ, mekkora keresztmetszetű. Mérd meg az átmérőjét, számolj keresztmetszetet, és kiderül. 2-3A/mm2 szokott lenni a szokásos áramsűrűség 50Hz-es trafóknál. Tehát 1mm átmérőjű vezetékre még kb. megengedett a 2,5A, ha a 3A/mm2-es határt engedjük meg. Ha másfeles vezetéked van szekunderként (átmérőben), az már 5A-t is eltűr.
Egyébként a B5 szerintem elbír 2x50V-nyi tápfeszt, csak a Z-Diódák ellenállását kell hozzá méretezni, nameg az erősítést, a B5 leírása alapján.
Következő: »»   42 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem