Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   386 / 728
(#) ptesza válasza csikben hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Vagy a JBL szubhangszórói között is szétnézhetsz , azok is eléggé korrekten készülnek.

Akár ez.
(#) ptesza válasza csikben hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Hány centis hangszóróból építetted a TL-t?
(#) csikben válasza ptesza hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
És az nem probléma ennél a JBL-nél, hogy autóba való mélynyomó? Tetszetősen néz ki amúgy

Mélyközépnek egy 16,5 és magasnak egy dóm.
Mindegyik 100W-os, 50W-os erősítővel hajtom a hangfalakat. Az erősítőt is én csináltam, puffernek 90.000µF van benne, hogy garantáltan legyen tartalék.
(#) csikben válasza punkkazy hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
És hogyan teljesít a kicsike? Hogyan/mivel méretezted a dobozt hozzá? Van erre program is?
Én a TL dobozokat képletek alapján csináltam.
(#) punkkazy válasza csikben hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Én BassBox-ot használtam. Kb. 100W-al hajtottam meg, elég szépen szól, illetve az érzékenységére se lehet panaszkodni. Nekem tetszik a hangja.
(#) Dj Gabes hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy kis segítségre!
Kellene nekem a garry joy hangfalnak a tervezete vagy legalább valami rajz róla! Elég lenne az is ha valakinek van és megtudná nekem mondani hogy hol helyezkedik el benne az előlap az elejéhez képest, hol van benne a hangszóró közép méretileg és milyen átmérőjű a reflexnyílás! Remélem tud nekem segíteni valaki! Előre is köszönöm!
(#) ptesza válasza csikben hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Nem igazán tudnék mutatni másik ,olyan sub hangszórót ami elmenne szobába is (elfogadható áron).

Ebben megbízhatsz már sokaknak bevált.
(#) csikben válasza ptesza hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Értem, nincs kétségem a JBL minőségével...Csak régen valaki még itt a fórumon azt mondta, hogy az autós hangszórók kis térre, autóba szólnak csak jól. Próbálni nem próbáltam még, de mégha így is lenne, szerintem ez alól a mély kivétel lehet.

Tudnál még esetleg egy hozzá passzoló erősítő kapcsolást ésetleg tutoriált ajánlani?
Most éppen van egy +- ~40V-os toroidom egy 100Wos erősítőből, azt fel tudnám használni most.
(#) blackdog hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Sziasztok!

Hangfal építésnél vannak alapvető "ököl" szabályok?
pl.:
Illik-e vagy sem egy dobozba zárni a magas és mély sugárzót?
Ha egy dobozban vannak akkor el kell-e választani öket pl. 45° fallal?
Egy pl. 16,5 cm 80W mélymomónak minimum mekkora levegőt kell tudnia mozgatni? Vagy kb. 1L/0,5W ?
Kelle vagy sem kívül/belül szigetelni?
Milyen az ideális doboz forma?
stb...

Annyi mindent olvasok szeretnék végre tisztán látni. Itt most megfelelő otthoni minőség érdekel nem valami agyontúlzott extra dolog. Csak mégis, hogy az alapok rendbe legyenek.
(#) blackdog válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Engem most csak az említett alap dolgok érdekelnek. Amit linkeltél az jó, de azért ez a része megy.
(#) csikben válasza ptesza hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Idézet:
„Vagy a JBL szubhangszórói között is szétnézhetsz , azok is eléggé korrekten készülnek.
Akár ez.”

Esetleg hol találok több infót erről a remekműről?
Kellene a ládatervezéséhez. Neten keresgéltem, nem találtam, vagy én vagyok béna vagy tényleg nincs.

Köszi!
(#) ptesza válasza csikben hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Ezeknek a hangszóróknak nem freeair -os T/S paraméterei vannak. Ezekhez jól lehet dobozt tervezni. De aki azt mondta ,hogy autóban jobban szólnak annak is igaza van, ugyanis autóban vagy zárt térben megfigyelhető egy CABIN-GAIN jelenség ami jelentős mélykiemeléssel jár. Ez minden hangszóróra igaz. Keresd meg az adatlapját annak a linkelt JBL hangszórónak ,és megmutatom mire gondolok.


Azzal a trafóval építsél VF6 erősítőt.
(#) csikben hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Nézegettem, tetszetős darabok vannak a Monacore gyártótól is. Van valakinek tapasztalata?
Nekem csak analóg műszerem van tőlük, az minőségi.
(#) csikben válasza csikben hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Na már van is kiszemet áldozat: EZ!

Ajánlott dobozméretnek 50L van írva (reflex), de van egy netes progi amivel meg 26L-t számoltam. Mit vegyek most alapul?
Egyáltalán a doboztervezésben mi a lényeg? A doboz térfogata, a reflex nyílás átmérője, és?
(#) ptesza válasza csikben hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Kb így kell kinéznie.
(#) csikben válasza ptesza hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Na ez egy profi adatlap/ tervezés amit csináltál! Köszi!

Viszont ha jól látom a legkisebb freki amit kit tudna majd adni az kb. 40Hz?
(#) ptesza válasza csikben hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
F3=37.6 Hz. Azalatt is szól csak már nem olyan hangosan. Azt még megemlíteném ,hogy nemigazán van olyan zenei hanganyag ami 30 Hz alatti hangokat tartalmazna. A bakelitkorszakban , volt még mélyebb is , csak sok helyet foglalt a korongon.
(#) csikben hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Igen, azert igy mar dubirogni fog a haz
Megrendeltem, kerek egy het mulva erkezik meg.
Addig lesz mivel foglalkoznom, erosito nyakot tegnap lemarattam, ma be is felyezem rrmrnyeim szerint.

Mar csak egy hangvaltot kell kesziteni. Meg utananezek, esetleg megkoszonnem, ha valaki tudna kuldeni a szamolasahoz kepleteket.
(#) blackdog hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Mellékeltem, hogy mit követtem el.
Nem rossz, de nem is hozta a várt eredményt. Erölködőt TDA7294-ből építettem.
A mély hangok akkor jönnek meg, ha legalább 50% a kivezérlés, de inkább több. Akkor sem üt akkorát.
A mélysugárzó membránja szerintem nem leng elég erőteljesen. Amúgy 16,5cm mély és 12cm magas gyári SAL kétutas hangváltóval.
(kéretik nem fikázni, tudom, hogy ezzel nem váltom meg a világot, de szerintem többet kellene tudnia ennél).
Szóval a doboz mérete 1m magas 25cm mély és 22 cm széles.
Próbáltam WinISD-t használni, de nem sikerül.

Milyen módosítással érdemes próbálkozni az eróteljesebb mély elérése érdekében? Lehet, hogy 20cm mélysugárzóval jobban járnék?
(#) ptesza válasza blackdog hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Amire te vágysz azt csak hangszínszabályzóval fogod elérni. Építs egy LM1036-os hangszínt ,és jó lesz. Nem ártana egy ipmedanciamérés sem , hogy legalább ne hangolj Fs alá.

Ez a dobozterv hogyan lett ? Remélem nem a SAL füzetből, mert azt egy lusta asztalos csinálta.
(#) blackdog válasza ptesza hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Mivel a hangszórók is SAL, de onnét az alap ötlet. :hide:
(#) blackdog válasza ptesza hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Ment a könyjelzők közé.
Holnap jön meg az LM1036 IC-m. Mindenképp lesz szabályzás.
Akkor a dobozon ne változtassak?
(#) ptesza válasza blackdog hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Hamár ilyen szépen elkészült akkor már ne vágjad szét, de a cső nembiztos ,hogy jó lesz úgy.

Sokat dobna az összképen ha a hangszórókat besüllyesztenéd síkba ,és a két első függőleges élet lekerekítenéd, persze akkor ha van felsőmaród.

A hátulján mi az a nagy kerek kivágás?


A hangváltóját visszarajzolhatnád.
(#) big-D válasza ptesza hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Szia
Az szerintem a hangfal csati helye.
(#) blackdog válasza ptesza hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Idézet:
„A hátulján mi az a nagy kerek kivágás?


A tervek szerint oda is ?kell? egy 76mm kivágás. A csatik jóval felette vannak kivezetve.

Idézet:
„A hangváltóját visszarajzolhatnád.”

ŐŐŐ.... Ezalatt mit értesz?
(#) ptesza válasza blackdog hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Na akkor azt a lukat be kell ragasztani.


A visszarajzolás? Az egy egyszerű kapcsolás 5 vagy 6 alakatrészből , arra lennék kíváncsi mit hogyan kötöttek.
(#) ptesza válasza csikben hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Ez egy szubhangszóró . Milyen hangváltóra gondoltál?
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Hali Ptesza!

Csinálnom kéne egy költséghatékony aktív dob monitort.
Egy ilyen hangszórót szeretnék belerakni egy zárt dobozba. Szerinted mekkora térfogatot igényel? Nincs róla valami infód?
A cuccon csak egy digitális dob "agy", monitor kimenete fog szólni, tehát hatalmas lesz a dinamika. A végfok 7294 híd lesz.
Mi a véleményed?
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Szia.

Szerintem jó lenne megmérni a T/S paramétereket , és úgy méretezni ,hogy a QTC 0.7 legyen ,vagy VAS/3 hogyha túlnagy doboz adódna. Kb szerintem 70 Hz-es alsó határt lehet elérni gondolom az elegendő lenne ,mert zártban gondolkodsz.
Következő: »»   386 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem