Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   387 / 728
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Esetleg tudsz ajánlani valami általad ismert hangszórót hasonló árban? Még nézelődök hátha találok valami megfelelő dolgot. Arra is gondoltam, hogy felhasználom a 4 db Eastech 16cm-es hangszórómat vegyesbe kötve, 4-en azok is kiadnának 94 dB-t és elbírnák a 7294 hidat is
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Aztán itt van EZ is.
Ez esetben a TS alighanem valódi
A 64 literes reflex túl nagy lenne méretileg.
Zárban milyen lenne szerinted? Még nem néztem a BBpro-val, mert egy kapkodás az egész napom...
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Nem rossz ötlet. Egyébként emlékszem rájuk.
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
48 literes reflex kéne a 4 db Eastech-nek...
Ez a HA 31 milyen cucc? Nem ismered véletlenül?
Végül is a 64 liter nem is olyan nagy, még megfelelne a dobosunknak.
Csináltam egy méretarányos rajzot...
Te melyikből építenél? Az Eastech egyetlen, de óriási előnye hogy már megvan
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Ha qtc 0.707 akkor kell neki 87 liter ,de azt nagyon sokallom.F3=61 . VAS/3=kb 31 liter viszont egész jónak néz ki . Ha sikerül belepumpálni 200W-ot még akkor is csak xmax 4mm körül lesz. F3=70 Hz
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Eastechez van T/S?
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Igen, azt rendesen leméricskéltem anno...
Ez már a számított térfogat.
(#) csikben válasza ptesza hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Olyan hangvalto kellene ami 800Hz alatt enged.
A meredeksegehez nem ertek nagyon, azt rad biznam.

Tovabba egy kerdes: BassBox programban a legalso freki amit jol ad ki a lada az a Fb vagy a F3?
Az Fb-t tudom valtoztatni, meg a program is tud ajanlani egyet. Ez lenne a lada hangolasa? A gyakorlatban ez hogy mukodik?
Ezt valaki legyen szives magyarazza el.
(#) ptesza válasza csikben hozzászólására (») Aug 5, 2011 / 1
 
Fb: Hangolási frekvencia.
F3 : -3dB -es pont , azaz alsó határ
Vb :Láda térfogata
Ql: veszteségek (elhanyagolható , ki szoktam törölni)
(#) csikben válasza ptesza hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Ertem. Akkor a valosagban hagyan lehet hangolni/ allitani a lada hangolasi frekvenciajat?
Bocsi, hogy ennyit kerdezek, de telefonrol meglehetosen nehezkes meg a forumot is elolvasni, nemhogy keresgelni.
(#) strobi hozzászólása Aug 5, 2011 / 1
 
A hangolási frekvencia az, ahol és környékén a reflexcső kiemel. ez függ a doboz méretétől és a cső méretétől egyaránt.
pl itt egy egyszerű kalkulátor Jó hangolásnál a mély tartomány kb 1 oktávval lejjebb vihető. H2000 hangszóróinál kiindulásnak mindenképp érdemes az ajánlott hangolási frekivel próbálkozni tehát 42Hz-re kezdetnek. a csőátmérőt nem érdemes túl kicsire méretezni, egy ekkora hangszórónál szerintem 7-10cm átmérőjű cső az optimális.
(#) ptesza válasza csikben hozzászólására (») Aug 6, 2011 / 1
 
Valóságban , a cső hosszával lehet ,kismértékben csillapító anyaggal. A doboz űrtartalmat ,és a cső átmérőjét ,már tervezéskor meghatározzuk.

Figyelembe kell venni azt ,hogy mire szeretnénk használni, a jó mély átvitel ,a terhelhetőség ,a linearitás. Leginkább ezek egyensúlyában célszerű megválasztani a dobozméretet.

A hangolási frekvenciával az átvitelt lehet linearizálni ,vagy éppen szándékosan kiemelni ,ezzel lesz meghatározva az F3 pont. Tervezéskor már ezt is figyelemebe kell venni.
(#) ptesza válasza strobi hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
A reflex rendszerű dobozoknál az az a elsődleges cél ,hogy a mély tartományt kiterjesszük. Kiindulásnak Fs-t szoktam választani és azt kis lépésekben növelni , miközben folyamatosan elemzem a grafikonokat. Csak ritkán szokott a hangolási freki Fs alá menni. Nem törvényszerű az ,hogy minél kisebb hangolási freki ,alacsonyabb F3-at ad.
(#) csikben válasza ptesza hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Mostmar ez is vilagos. Nem is tudom hogy tudnam meghalalni ezt a sok segitseget es infot.

A hongdzoro elhelyezesenek a dibozon belul van jelentosege? Pl ha a doboz aljaba van epitve, vagy szembol nezve a jobb oldalon, stb.
(#) petya0808 hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Szevasztok ennek a hangszórónak a márkáját szeretném megtudni mert mélyládát szeretnék belőle építeni de adatok nélkül nem tudom megcsinálni. Remélem tudtok segíteni. Előre is köszi.
(#) ptesza válasza csikben hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Mindennek van jelentősége. De szubládánál majdnem minden mindegy . A forma ,az arányok az elhelyezés stb.
(#) albinolynx hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Sziasztok,


azt szeretném megkérdezni, hogyan tömítsem a mélysugárzó pereme alatt a zárt ládámat?

Duplán vett 20mm-es bútorlap előlapja van. Külső lapba besüllyesztve a sugárzó. Kis távolságot hagytam a karima körül, ~1-2mm-t elbírna.
(Gondoltam hátha valaki gumiszalag tömítést ajánl, nehogy feszüljön majd, stb.)
(#) suszitibi válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Sziasztok
Szerintem filc anyagból vékony csík, szépen fölragasztva az előlapra. Tömít is, rezegni sem fog.
Ehhez mit szóltok?
Bővebben: Link
Ennyiért nem érdemes építeni. De valóban lehetséges ennyiért az a 97dB? Egy pár ilyet gondoltam, egy mélynyomóval kiegészítve.
(#) skero válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Én nem hivatalos módon de hatékonyan ,kentem már körbe sziloplasztal egyenletesen. De igazából ilyesmi kell.Bővebben: Link
(#) Honda130 hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Sziasztok! Van két Monacor Carpower 30cm-es hangszóróm. Elvileg szabadlevegős, de betettem a kocsim kalaptartójába és egyszerűen halgathatatlan. Betettem egy nagyobb zárt trapézládába és kezd valami derengni neki. Szerintem kéne méretezni neki egy kisebb zárt ládát és lehet hogy jó lenne. Mivel két ilyen hangszóróm van, arra gondoltam, hogy valami dupla hangszórós trapézláda kéne, vagy vanami olyasmi, ahol a két lavór egy refleksznyílásra dolgozik rá és egymást erősítik. Tudom, hogy nagyon amatőr megfogalmazásom van, de talán értitek mit szeretnék.
Nem tudnátok segíteni nekem a méretezésben?
(#) ptesza válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Burkoljad be hangfalkárpittal és hagyjad rálógni. Amikor a hangszórót ráteszed akkor az majd szépen leszorítja.

Ha nagyon kell teszek fel képet.
(#) ptesza válasza Honda130 hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Keress valami linket ,hogy melyik az.
(#) albinolynx válasza ptesza hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Egy téglatest felületet hogyan szoktak burkolni kárpittal? Milyen szabásminta alapján?
(#) albinolynx hozzászólása Aug 7, 2011 /
 
suszitibi: filc jó ötlet, mert van is levágott csíkban és szerelhető marad.

skero: sziloplaszttal az a bajom, hogy ha egyszer ki kellene venni a tányért... Amúgy abszolút jól tömítene. A láda illesztéseihez azt használtam.

Köszi!
(#) csikben válasza ptesza hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Nos, összeállt a doboz, a progival elkészített tervek szerint jártam el, reflexnyílást is kiszámoltam vele. Márcsak a glettelés és a festés van hátra.

Most akkor mehet tovább az elektronikai rész, ami még eléggé hiányos. Erősítőnek ezt terveztem elkészíteni: Link

Viszont, nekem ez túl erős lenne, félek, hogy a hangfalat készrevágná, és mivel a hangszóróm duplatekercsel rendelkezik, ezt ki kéne használni egy sztereo erősítővel. Szerintem.

Trafóm van, mint már említettem, +- 60V ot tudok kicsikarni belőle, egyenirányítva, pufferelve.
Ehhez a táphoz milyen erősítőt ajánlanál/ajánlanátok?
A teljesítménye nem kéne hogy több legyen mint 70W
(#) Bassmester hozzászólása Aug 7, 2011 /
 
Hangfal festéshez használt már valaki ilyet?
Ha igen akkor kiváncsi lennék hogy mennyire felel meg a célnak. A literes (nem spray) kiszerelésűt fel lehet hordani hengerrel?
(#) Bassmester válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Nagyjából le kell szabni a szükséges anyagot, szépen felragasztani, majd pengével lenyisszantani e felesleget.
ITT megnézheted a gitárerősítőm bőrözését, melyen ránézésre is "megfejthető" a technológia.
Két darab anyag van ráragasztva, hangfalaknál is hasonló módon kell csinálni.
Eléggé macerás, könnyű elrontani viszont annál nehezebb szépre megcsinálni
Ezért is akarok valami festékként felhordható anyagra váltani.
(#) ptesza válasza csikben hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Az nem baj ha nagyobb az erősítő , sőt inkább jobb.Szerintem jó az a VF6 . A duplatekercset kössed párhuzamossan ,és már meg is van a 4 ohm .
(#) skero válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Ebben igazad van! Ám én oda kentem fel egyenletes vastagságban a szilót ahova a hangszóró belső pereme "ráfekszik" és hagytam megszáradni ,csak utána csavaroztam be a hangszórót.
(#) Bassmester válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Van direkt erre való "gyurma", ez az.
Következő: »»   387 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem