Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   523 / 1273
(#) fereez válasza fereez hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Még annyit hozzá tennék a dologhoz, hogy ha ki van húzva a konnektorból a tv és 1-2 óra múlva újra be kapcsolom akkor semmi gond vele.Lehet, hogy a puffer kondi a ludas?
(#) KipKap hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Sziasztok!
Sanyo CED3011PV-30 'A1 chassis series' televízió a főkapcsoló bekapcsolása után egyből indul. Tehát nincs készenléti üzeme. A televízión egyik nyomógomb sem működik (nem lehet csatornát váltani, hangerőt szabályozni, hangolni,stb) távirányítóm nincs hozzzá, tehát azzal ki sem tudtam próbálni. Tudnátok segíteni, milyen irányban induljak el a hibakereséssel?
(#) kadarist válasza KipKap hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Szia!
Nézd meg, hogy a vezérlő IC megkapja-e a tápfeszültségeit. Ezen kívül lehet még EEPROM-hiba vagy más banális dolog is a hiba okozója.
(#) KipKap válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Szia!
Az IC úgy tűnik rendben, EPROM-ot nem tudom, hogy nézhetném meg. Nekem úgy tűnik, mint ha egy opto kapcsolná a tápot, elképzelhető, hogy e körül van hiba? Amúgy ez az opto hogy működik? Úgy értem, ha a TV be van kapcsolva, folyton jelet ad, vagy csak a ki-bekapcsoláskor ad egy-egy impulzust?
(#) kadarist válasza KipKap hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Az optocsatoló a szekunder oldal feszültségszintjéről tájékoztatja a bemeneti oldal vezérlését, tehát mindig üzemben van, analóg módon. Az EEPROM a vezérlő IC mellett szokott lenni és 24C-vel kezdődik a típusa.
(#) KipKap válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Hááát, ezt az EPROM-ot nem találom. Viszont adtak hozzá rajzot. Mond Neked ez valamit? Köszönöm a segítő hozzáállásodat!
(#) kadarist válasza KipKap hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Úgy tedd fel a rajzokat, hogy kapcsold ki a méretezést (ne méretezz), mert így semmit sem lehet látni a rajzokból. Egyébként a hosszú IC-től jobbra lévő 8 lábas lehet a memória.
(#) KipKap válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Szia!
Nincs átméretezve.2338x1700. Mentés után zoomolható. A hosszú IC melletti típusa: CXK1011P
(#) KipKap válasza KipKap hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Tényleg át van méretezve! Bocsánat. Kissé nehéz a felfogásom...
(#) kadarist válasza KipKap hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
A feszültségméréseken túl vagy?
(#) KipKap válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Igen. feszültségek rendben.
(#) kadarist válasza KipKap hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Szerintem nem tudsz mit csinálni, mert ehhez IC-ket nem lehet már kapni. Ha a feszültségek rendben vannak, akkor kuka. Esetleg még beragadt nyomógomb okozhat ilyet.
(#) KipKap válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Értem. Csak gondoltam egy próbát megér. Köszönöm a segítségedet!
(#) Rozsomák hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Kaptam egy katódsugaras Orion tv-t, ami bekapcsoláskor leveri a biztosítékot. Ha rámérek a bemenetire (dug villa két ágára), akkor 40 ohm-os belső ellenállást mérek.
Azonban ha a képcsövet körbetekerő felmágnesező vezetéket lecsatlakoztatom az áramkörről, akkor belső ellenállásként 800 kohm-ot mérek. (bár ekkor nem mertem a tv-re áramot adni, mert félek, hogy így még jobban tönkreteszem).
Van is egy kapcsolási rajzom a tápegység részről, és azon be is jelöltem (pirossal), hogy hol is sejtem a problémát (a 40 ohmos belső ellenállást a 18 ohmos termisztor és a 20 ohmos mágnesező hurok okozhatja, amik előtét nélkül párhuzamosan van kötve a bemenetre) csakhogy nem tudom, hogy mit kéne tenni, hogy a rövidzárt megszüntessem.
Esetleg aki tudna segíteni ebbe a problémában, annak nagyon megköszönném.

Üdv, Viktor

tv.png
    
(#) karaszbandi válasza Rozsomák hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Mint ahogy Lenin apánk is mondta tanulni, tanulni, tanulni!
A PTC működését tessen megtanulni és utána nem ír butaságokat. A következő lépés a PTC cseréje, de nem mér semmit se addig, míg meg nem tanulja a PTC életmódját!
(#) szabcsy23 hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Sziasztok van egy Philips 28pt4423 tv-m. Hang van kép meg csak a képernyő felénél függőlegesen 1cm-es csíkban mi lehet vele?Köszi
(#) eva.csatari hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
üdvözlök minden fórumozót,és szakit lenne egy lehet nem egyszerü kérdésem éppen javitásra került hozzám "samsung cw25m064v"-tipusú készülék a következö hibajelenség van rajta,bekepcsoláskor a készenléti led világit meghúzz a relé,utána a led villog hármat utána kicsit folyamatosan és elalszik ,lehet ez hibakód lenne?
már kicseréltem a kondikat táp-ict meghajtó transzisztort már már próbára másik sorkimenőt is beleraktam de hiába a hiba ugyan az és melegszik a táp-ic lehet valami zárlat van benne csakk nem találom rajzom van
ebben a hibában kérnék segitséget, ha még valamit lekel irnom csak kérdezzétek
köszönöm elöre is
(#) Rozsomák válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
A termisztorokról tényleg nem tudok sokat, csak annyit, hogy hőmérséklet függvényében változtatják ellenállásukat.
Ha a PTC-t kicserélem, akkor milyen paraméterekre kell figyelnem a vásárlás során?
(#) karaszbandi válasza eva.csatari hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Cseréld ki a függőleges IC-t. Azt írja a nagykönyv.

Még valami. Ha egy hosszút három rövidet villog, akkor a C402 kuka.
(#) szabcsy23 hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Sziasztok van egy Philips 28pt4423 tv-m. Hang van kép meg csak a képernyő felénél függőlegesen 1cm-es csíkban mi lehet vele?Köszi
(#) eva.csatari válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
köszönöm válaszod annyit hadd kérjek töled hogy a függ-ic számát ird már le mert céges gépre nem enged letölteni igy ha megyek haza vennék is
köszi
majd beszámolok a fejleményekröl
(#) karaszbandi válasza eva.csatari hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
A rajza szerint LA78045 van benne. De amit írtam, annak a második részét is nézd meg! Az egy 220µF 35V.
(#) csady válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Helyzet a következő, alkatrészek cserélve. amiről szó volt.(Delton TV ) (Fetek,Kondik,Tranyó, a greatz hídban gyári diódákra kicserélve.)
indítás valami pukkant és a graetzbe csak a 2. dióda ment el. a többi 3 tökéletes bíztosíték nem ment el.
Led továbbra sem világít elől.
(#) tornadoplus hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Sziasztok!
COBI CE-5109 TV
A gond az hogy a készülék gondol egyet és kikapcsol. Újbóli bekapcsolás után, egy két perc után, megint kikapcsol. Régebben már kértem segítséget ez ügyben, kb. 1-2 hónapja, /nem válaszolt senki/ de rendbe jött magától, de most megint rosszalkodik. Kérem segítsetek!
Köszönöm szépen!
Péter
(#) kadarist válasza tornadoplus hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Szia!
Forrasztások rendben vannak?
(#) tornadoplus válasza kadarist hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Szia!
Köszi, holnap megnézem.
(#) szabcsy23 hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Sziasztok én is írtam már,hogy van egy Philips 28pt4423 tv-m. Hang van kép meg csak a képernyő felénél függőlegesen 1cm-es csíkban mi lehet vele?légyszives nekem is segítsetek!
(#) bihari laci hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
SZiasztok van egy philips L6 sassi,és a képernyönek a 4 sarkában meg a közzepén ,számok jelentek meg és ,nem tudom le szedni ,tud valaki segiteni?.A következöket irja 24-0001-S1,2-00000-syst -bg+2.processor hiba vagy egyébb.A kép és hang ok, de ezek rajta vannak.
(#) Orion90 válasza bihari laci hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Szia!

Nem találkoztam még ilyen hibával én is procira gondolnék elsőre. De úgy tudom az L6 sassi-nak van egy olyan típushibája hogy az 5 V -os ágban van egy 630 mA-s MP63 biztosíték (1502), ami meg szokott nyúlni, ezt nagyobbra szokták cserélni vagy átkötik. És az 5 V-ot előállító tranzisztor (7505) is szokott szakadozni, akkor is csinál hülyeségeket.
(#) Orion90 válasza Orion90 hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
itt leírják az átalakítást.
Következő: »»   523 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem