Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   629 / 1385
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Ezúttal megosztom, hogy én milyen pontossági osztályban csináltam fóliákat:
A nyomtató amit a windows ismer és kellő pontosságú: Scitex Dolev 400 PSM L2. Ez egy 6000 dpi-s levilágító. Ha fájl nyomtatóként telepíted, akkor a kimeneti fájl (igaz elnevezni neked kell *.ps nevűre) postscript azaz ps. Ez a fájl bármelyik PS értelmező számára használható és 6000dpi felbontásig használható - akár hobbyCNC útadót is csinálhatsz vele. Tehát a PS nem lehet gond, mert Creatorral is pontos volt az eredmény. Ha a nyomtató HP - az még okozhat gondot. Próbálj csak poszterbe nyomtatni valamit pl. 9 lapra és fél centi lesz az elcsúszás!
Ha a PS fájlt kinyerted a Dolevből, akkor még Illustratorral logózhatod, tupírozhatod, szépítheted a panelt - akkor is méretpontos lesz. Amúgy ez a pontossági osztály az europlakát méreténél is megfelel, ahol sok a poszternyomat, de ahhoz minőségi nyomtató is kell. Kommersz nyomtatókból nekem a Canon jobban teljesít és pontosabb...
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Idézet:
„...az tuti hogy a Creator rontja el...”

Szerintem biztosan nem! A PDF Creator-nak nincs (legalábbis én nem találtam) olyan beállítási lehetősége, ami képes lenne az arányokon változtatni. Sokkal inkább bűnös lehet az a másik program, amivel megnyitod a PDF-et, és kinyomtatod. Ezekben már van méretkorrekciós lehetőség.
Én tényleg nagyon sok kombinációban kipróbáltam már a PDF-et, nyomtatók garmadáján, profi levilágítókon, nyomdagépeken, de sosem volt mérethiba (maximum tizedmiliméterek 20-30cm-en, de annyi a vonalzókban is van).
A másik tévedés a felbontás. A panelterv vektoros, tehát semmi értelme nyákoknál a nagy felbontásnak. Mellékeltem egy skálát az arányokhoz, amit szándékosan visszavettem 150dpi-re. Nézd meg, nagyítsd fel (akár 6400%-ra ), és látni fogod, hogy nem látsz eltérést a 600 vagy 1200, vagy még nagyobb felbontáshoz képest. Ennek akkor lenne jelentősége, ha egy nagyon jó minőségű képet (bitképet!!) akarnál pdf-re konvertálni, de a minőség romlása nélkül.
A skálát azért csináltam régen, mert ezeket rakosgattam a panelok mellé, hogy könnyen tudjam ellenőrizni a nyomatot. Mára már nem is használom a skálát, mert nem volt vele gond sosem.
Végül amit gulasoft mondott az is igaz. A nyákgyártók gerbert kérnek, amihez nagyon ragaszkodnak. Nem tudom miért, de nem találtam meg azt a varázsigét, amivel rá tudtam volna venni őket a pdf-es gyártásra. De végül is mindegy, mert a program (SL) tudja a gerbereket, tehát abban is mehet a gyártáshoz szükséges rétegkép.

Skála.pdf
    
(#) Alkotó hozzászólása Aug 7, 2011 /
 
Kinyomtattam, és meg is mértem a nyomatot. Teljesen pontos. Úgy látszik, mintha a 100mm-nél 100,1 lenne, de ez csak azért van, mert "oldalról látja" a fényképezőgép, és a vastagsága miatt egy picit torzít. Ha szemből nézed pontosan 100 mm-re van állítva.

PIC06348.JPG
    
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Most nincs a kozelemben az a gep amin a Scitex Dolev dolgozik, de az alapbeallitasoknal lehet varialni a nagyitas kicsinyites temaban. Nekem EPS-bol dolgozott nagyon szepen. Igaz mi nagy formatumu filmeket gyartunk vele 40" x 28". Elvileg alapban nem valtoztat az aranyolon. A PDF szinten merethu. Hasznalom eleg sokat, de igaz en az EPS formatumot preferalom. Az Eagle PCB kimenetet EPS-be mentem, majd az Adobe Illustratorral osszeszerkesztem az EPS rajzokat. Igy egy A4 lapra sok PCB rajzot tudok elhelyezni.
(#) gulasoft válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Nincs rá időm, és a fóliás is jó most hogy tudom mi volt a gond.
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Mióta lehet a rajzolatot a lemosóval előhívni. Ne idegesíts már kukac. Olvass!
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Csinálj gerbert. Azt alakítsd át szoftverrel (ne virtuális nyomtatóval) és nézd meg az jó e.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Próbáld már megérteni, hogy nem a PDF-et készítő program (virtuális nyomtató) rontja el az arányt. Egyszerűen azért, mert ezek nem tudnak változtatni a méreten.
Viszont PDF-et megnyitni és nyomtatni tudó program (mondjuk Adobe Reader) már tudja az arányt piszkálni. De ezzel sincs semmi baj, csak ki kell kapcsolni az átméretezést, és már rendben is van.
Gerbert vagy tud a programod csinálni, vagy nem. Az is egy rajzolat, csak specifikus. Gerber-nézegetővel meg lehet nézni.
Amit küldtem PDF-et, azt kinyomtattad, megmérted? Mi az eredmény? Abban biztosan jó az arány.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Bocsi, ha felhúztalak, csak éngem is nagyon érdekel ez, de ha baj. . . :no:
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Gerbert pl. a Gerbmagic-el.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 8, 2011 / 1
 
Csinálj gerbert, és a gerbmagic-el tudsz utána pdf-et gyártani belőle.
(#) karaszbandi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Ezt én úgy állítottam be, hogy kifúrtam CNC-vel egy műanyag lapon egy 15x15cm négyzet 4 sarkát. Ezt Eaglében rajzoltattam meg. Utána nyomtattam és összehasonlítás. 2-3 állítás és jó lett.
(#) mc-4 hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Vasalásos technikával szeretnék több kisebb nyákot gyártani.
Az lenne a kérdésem. hogy ugyanarra a papírra egyesével nyomtatom fel a rajzokat akkor az előzőt éri bármiféle behatás aminek következtében nem úgy fog ragadni a tinta?

Köszi!
(#) storm válasza mc-4 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Nem igazán világos számomra a kérdésed, de ha több kisebbet akarsz nyomtatni, akko rcsináld úgy, hogy egyet a jobb felső sarokba nyomtatsz ki, a másikat a bal felsőbe, ezeket kivágod. Megfordítod a lapot, ottis balfenn jobbfenn egyet, aztán ezeket is kivágod. Ha van még terv, és kevés lap fogyott, akkor a lap végeit egyenesre vágod, és ezt addig ismételed, még el nem fogyik a lap.
(#) vilmosd válasza mc-4 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
En ezt ugy szoktam csinalni, hogyha tobbfele panelt akarok csinalni, akkor egy lapra osszeszerkesztem a PCB rajzokat, majd egybol kinyomtatom. Utana szetvagom olloval.
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Ha már ps a kimenet, abból már csak nyomtatni kell....
Ha pedig van Illustrator, az pontosan készíti el a PS-t is.
Tehát : Illustrator, vagy Distiller. Ezek pontosak, és pontos lesz a pdf is. Ez természetesen vonatkozik az EPS-re is. Mégegyszer javaslom pusztán a nyomtató ellenőrzését. A HPGL nem alkalmas pontos munkára, PS alapú nyomtató kell... + a HP lapbehúzója nekem még soha nem húzott egyenesen. Apropó - minden oldalon egyforma a csalás mértéke, derékszögű a nyomat?
(#) blackdog hozzászólása Aug 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Hogyan kell hagyományos fénymásoló papírt átláttszóvá tenni? Valahol olvastam, de nem emlékszem. Valami áztatás volt.
(#) CHZ válasza blackdog hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Színtelen lakkal befújva, áttetsző lesz. Ha lézerrel nyomtatod, akkor a festéket is oldja kicsit, jobban takaró feketét kapsz , fekete felület hibáit eltünteti teljesen. Így hosszabb idejű levilágítás sem okozhat problémát, nyomhatod neki nyugodtan.
(#) karaszbandi válasza blackdog hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Transparent21 sprével.
(#) blackdog válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Nincs költség hatékonyabb megoldás? A lézer nyomtató mit fog szólni az ilyen áztatott papírhoz?
(#) CHZ válasza blackdog hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Nem nyomtatás előtt kell használni! Nyomtatást követően.
(#) karaszbandi válasza blackdog hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Kimondta, hogy előtte kell lefújni?
A használati utasítást is azért teszik rá, hogy elolvassuk. Ha túl apró a betű, akkor van nagyító!
(#) blackdog válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Bocsánat a használatit nem olvastam .

És ezzel is sötétebb lesz az eredmény? A nyomtatóm elég festék takarékosan nyomtat fóliára
(#) karaszbandi válasza blackdog hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Na állj!
Az előbb még síma fénymásoló papírról volt szó!
Azt áttetszővé varázsolja, hogy az UV jobban átmásszon rajta.

Fóliára nem jó, mert az alapból átlátszó.

Nem a nyomatot sötétíti!
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Nyomtatás után olajozd be egy zsepivel a nem nyomtatott oldal felől, ne jobban jársz nyomdával. Duotonerepro
(#) blackdog válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Idézet:
„A nyomtatóm elég festék takarékosan nyomtat fóliára”


Ezért szeretnék síma papirra nyomtatni és azt áttetszővétenni.
(Lehet félreérthető volt a fogalmazásom)
(#) hotib válasza blackdog hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Én is Transparent21-et használok. Egész jól működik a dolog, rosszabbra számítottam. Ellenben nem olcsó...
A nyomdai síkfilmnek nincs párja, de az is tud nagyon drága lenni.
(#) mate_x hozzászólása Aug 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Szerintetek melyik lakkot érdemesebb megvenni a Plastik 70-t, vagy az Akrilan nevű lakkot?

Üdv, mate_x
(#) speeedfire hozzászólása Aug 11, 2011 /
 
A vasalás után apró vékony rétegben a lábak között maradt papírral mit kell tenni? Ki kell kapirgálni vagy nem fontos? Vagy feloldja azt is a vegyszer?
(#) vilmosd válasza speeedfire hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Fogkefe.
Következő: »»   629 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem