Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   628 / 1385
(#) janikukac válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Huh, vigyázz, az már tényleg veszélyes gép. Van az is, de nem használom..
(#) janikukac válasza oxygen hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Nagyon is figyeltem! Jaj, de jó lenne, ha nekem is lenne lötstopom, meg laminálóm..
(#) gulasoft válasza oxygen hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Látom a pozícionálással nálad is voltak gondok. Nálam a fúrással van gond, simpi inch-ekben adta a távolságot, a mach3-am viszont milire van belőve. Biztos 25,4mm egy inch? Nem 25,4xxx?
Nekem egy réteg fólia semmire nem volt elég. Gyönyörűen előhívódott, de a lukakat is lekapta. A két réteg, meg a közte festék az viszont bevált.
Nem a nyákról jött le a fólia csak a lukról. A luk meg jellemzően tiszta szokott lenni.
A következő ugyan ez lesz, de galvánónozva.
(#) gulasoft hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Az alján volt meggyűrve a fólia, próbáltam javítani de ennyire sikerült csak. Ekkor mág fentvolt a másik oldal, plussz benne volt a festék a lukakban. Funkcionálisan működik, mivel ez volt az 5. kétoldalas fóliázás kicsit ideges voltam már. Persze ki kell tapasztalni utána már megy, csk megyünk szabira simpinek meg kell a nyák.
Itt a kép.

img045.jpg
    
(#) gulasoft hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Fiammal kimértük, ott a szélén ahol sérült volt a fólia ott nem jó. És ugyan azon a soron van még egy ami nem jó.
Fent az ic-nél ahol ici pici karikák maradtak csak, de a luk a karika közepén van, az bezzeg jó. Legközelebb megy rá galván ón is, az talán jobban fog védeni.
Lehet átállítom inch-re a mach3-at, és kipróbálom úgy is a fúrást.
(#) dinokal válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Szia! Kipróbálhatod a nyomtatás átállítását is. Lehet hogy a nyomtatód nem pontosan 1:1-es nyomatot csinál az egyik irányban. Nálam PDF nyomtatásnál fordult elő.
(#) karaszbandi válasza dinokal hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Ez nálam is így van. Állítani kell a nyomtatáson, mert valamennyit csal.
De úgytudom, hogy ő nyomdait használ.

Na persze az is csalhat!

Érdemes lenne egy mérést megejteni a nyomdain.
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
De a nyomdához a fóliát Simpi adta. Ha eagléból adom le a nyomdába a filmet, és onnan állítom elő a fúrófile-t, ott nem szokott ekkorát rontani a fúró 10 centin. 20-on lehet de 10-en nem. Ezért gondoltam, hogy az inch az nem 25,4 hanem 25,4xxx
Láttam a neten pár számolást ahol azt mondták, hogy ennyi meg ennyi inch, de mikor kiszámoltam az nem annyi lett:

milliméter pontos és szükséges darabszámú panelelemet állít elő. Az előállított tetőpanelek szélessége 12 inch (305 mm) és 24 inch (610 mm) között

Na mármost 12*25,4=304.8
és 24*25,4=609,6
25.416-al sokkal pontosabban jön ki.
az első 304,992 ahol már csak 8 ezred mm eltérés van,
25.416*24=609,984 tehát több mint fél méter mellett van 16 század.

Beteg dolog ez az angolszász mértékegység, a XXI. században ki kéne már dobni a francba, és akkor egy több milliós protel meg nem tud mm-es fúróállományt generálni. Vicc.
(#) vilmosd válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Az igazsag az, hogy akkor cserelem, amikor mar nagyon rossz. Vettem Dewalt fureszeket, ez sokaig birja. A tobbi nem sokra jo (kinai vackok). En bakelit lemezt hasznalok a tomegmunkakhoz, igy kevesbe eszi a fureszt.
(#) dinokal válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Ha már CNC-t használsz felejtsd el a dekopírt. Század milire körbe tudod marni a lapot.
(#) vilmosd válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Ebben az a problema, hogy az USA a fo alkatresz gyarto, es ok diktaljak a szabvanyokat. Igy az alkatreszek meretei inch, mil ertekekben vannak megadva. Erdekes probalkozas volt a 70-80-as evekben a CCCP es a DDR alkatreszgyartasaban bevezettek a 2.5 mm labtavolsagot. Meg erdekesebb volt amikor megterveztem a PCB-t egy 24 labas TTL IC-hez, es a Elektromodul a takarekossag jegyeben a Texas helyett ruszkit hozott. Mar egy kicsit sem karomkodtunk. Nagyon nehezen lehetett beultetni. Es ez meg csak 24 labas volt. A 40 labasokat nem is lehetett berakni a szabvany foglalatba.
Igy maradunk a imperial meretrendszerben, es gyakoroljuk a mereteket. Nem olyan nehez az. Csak szokatlan.
(#) ODU hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy ti milyen oldószert használtok a gyantához, mert én egyszer a HQ videonál vásárolt gyantámat izopropil alkoholban oldottam fel, akkor teljesen tökéletes volt, nagyon szép felületet értem el, olyan volt mint a parketta lakk. Viszont egy pár hónapja vásároltam más típusú gyantát, azt is feloldottam ugyanebben az alkoholban és nagyon csúnya felületet érek el vele. Kifehéredik, puha lesz, egyszerűen undorító lesz tőle a NYÁK. Ezért gondoltam hogy megveszem a jól bejáratott lakkot a HQ videonál, meg is vettem, de már más a doboza, nem a zöld tégelyes van hanem a fém színű, és szintén ez a problémám vele. Arra gondoltam hogy esetleg más oldószereket is kipróbálnék abba jobb lenne, ötleteket várok. Ki mit használ?.
[OFF] Véleményem szerint az általam vásárolt 2 új lakknak más az összetétele mint a régi zöld tégelyes HQ videos lakknak
(#) dokidoki válasza ODU hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Szerintem, valahogy víz került az alkoholodba, ez okoz ilyet.
(#) gulasoft hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Voltam a fablabban ma. Van 3d-s nyomtatójuk. Sajnos a por olyan szinten drága, hogy tényleg csak miniatűrök elkészítése jöhet szóba, viszont nagyon állat. Volt ott gy olyan modell is ami a lézeres folyadékból csinálós módszerrel készült, az a gyűrűn belüli gyűrűn belüli gyűrű amitől a belső gyűrű minden irányban foroghat, az egész 10centi magas volt, ennek ellenére tökéletesen forgott. Van cnc-jük is, szerintem ha visztek nyákot meg gcode fúróállományt meg fúrót (marójuk van keményfém nyákfúró nincs (azt kérdezzétek meg be lehet e fogni a 3-as szárú keményfém fúrót)) akkor ki lehet fúratni a nyákot, csak vigyetek alátétet is, hogy a fúró abba menjen.
Nagyon kis pöpec cnc, érdekes megoldások, vezérelhető sebességű a fúró.
3000Ft egy nap, a részleteket beszéljétek meg velük, mert én vittem nekik fóliát, nem pénzben fizettem, örültek neki, mert ilyet még nem láttak.
Egyébként tök rendesek, meg segítőkészek.
Bővebben: Link
(#) koncsik03 hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Hogyha a vasalásos technikával készítek nyákot de nincs itthon se pausz se műnyomó papír akkor a fotópapír is jó?
(#) storm válasza koncsik03 hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Én 135g-os fényes fotópapírt próbáltam, de nem lett a legszebb. 170g-ossal viszont tökéletes lett, a 200g-os is megfelelő. Fényesre szoktam nyomtatni, a mattot még nem próbáltam.
(#) koncsik03 válasza storm hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Ok kösz!
(#) kameleon2 válasza koncsik03 hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Látom nagy probléma a nyák darabolása - mivel mi kertes házban lakunk, a leggyorsabb és legszebb vágást a flex produkálja A kedvenc kínai flexemből porként kihullott a műanyag hűtőlapát, így másra már nem merem hosszabb ideig használni. A legvékonyabb vágókorong 2 nyissz és kész a páratlanul egyenes és kontúros él Próbapanelnél egy komplett lyuksor az ára, de cserébe a fűrészes megoldással szemben, teljesen egyenes lesz az éle és az esetleg ottragadt rézmaradványokat is egy ferde csisszantással lecsapja.
(#) gulasoft hozzászólása Aug 7, 2011 /
 
Hát felkerült a lötstopp is. Kicsit sokáig tartott, mert nem emlékeztem rá, hogy laminálás vagy világítás után kell 20 percet pihentetni, úgyhogy inkább mind a 2 után pihent, addig a tápomat szereltem fel egy combosabb hűtővel. Persze biztosra mentem, 2*10 perc levilágítás, úgyhogy csak a világítás meg a pihenés egy óra volt.
Nincs még kisütve azt majd holnap.
Szóval így készül a furatgalvanizált lötstoppos nyák.


img047.jpg
    
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Sziasztok!
A pdf creator is ps-ben dolgozik, gyanítom, hogy inkább valamilyen beállítás lehetett az elméretezés oka - persze sokszor az ember nem kezd detektívmunkába, hogy melyik default beállítás okozza a hibát, mert van gyorsabb, szebb megoldás, de ha archiválni is kell, illetve archívumból sokszor, gyorsan elővenni a panelt, akkor érdemes megkeresni a problémák gyökerét. Én még postscriptből dolgozó programban mérethibát nem találtam, beállítási hibát annál inkább. Egyik jellemző hiba a beállított lapméret A4 - legal, hogy mást ne is mondjak. És nem feltétlenül a fő beállításoknál kell megkeresni, hanem a ps részleteknél.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Hát igen, pont ennyivel van elcsúszva. Küldj egy gerbert, elméletileg abból is lehet pdf-et gyártani.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Valami más turpisság van ott, mert a PDF Creator nem vátoztat a méreten. Nagyon sok nyomtatón, sok helyen kipróbáltam már, és A4-es méretben eddig maximum 0,2mm volt a hiba. Gyanítom ezt se a program okozta, hanem a rendszer egyéb tulajdonságai.
(#) gulasoft válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Ugyan akkor ha megnézed amit neked fúrok az pontos. Lehet hogy egy tizeddel nem középen van a luk az illesztés miatt, de az mindenhol egy tizeddel jobra, és nem úgy, hogy a bal oldalon 2 tized jobbra, a jobb oldalon meg 2 tized balra.
És ugyan ez fent és lent, pedig a Te paneljeid nagyobbak.
Nézd meg képet. Vért pisiltem, hogy a furatgalván ne essen szét, minden lukra jusson egy kis forrszem.
(#) albinolynx válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Ez a lötstopp az a tubusos változat még?
Írtál már ennek a használatáról? (Nálam még nem jött össze sehogy sem...)
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Szia ! Hol vetted a lötstopot, mennyiért?
(#) gulasoft válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Ez még a fóliás verzió. Nem írtam a használatról, de ugyan az mint a dry fólia. Itt is bitang jó maszk kell, akkor lehet nagyon bekeményíteni úgy hogy sikálhatod kefével ahogy akarod, csak a forrszemekről jön le fólia, mert ott sötét a maszk.
A laminálásnál 5* lemostam legalább a nyák mindkét felét denaturált szesszel vízszintesen, függőlegesen egész addig amíg a legkisebb elszíneződés is volt a wc papíron, utána rögtön lamináltam, és láss csodát se buborék, s porszem, se púposodás se se. Ha nagyon tiszta a nyák (nem szemre), akkor ilyen szépen felfekszik. Délután az asszony sütit süt, utána megy a sütőbe, bár már 30 perce napozik, és attól is nagyon kemény tud lenni.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
[OFF] Nekem is válaszolsz a kérdésemre? :yes:
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Keress rá a nyákfólia rendelés topicban. Akkor rendeltem 3 csomaggal, de cirka 5-600Ft/a4 az ára.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Köszi ! Az nem túl sok. Eladó mikor lesz, és mennyi? A rajzolatot NaOH-val is elő lehet hívni?
(#) albinolynx válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Tubusossal próbálkoztál már?
Következő: »»   628 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem