Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   525 / 1273
(#) skarlik válasza Gafly hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
A megnéztem másik csővel,nem dicsekedés,hanem megnéztem.Nem emeli az árat,mert van sok csövem.
(#) karaszbandi válasza skarlik hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Akkor addig cserélgesd amíg el nem fogynak. Ha ismernéd a működését, akkor egy két dolgot nem írtál volna le. Ha fűt, akkor megy a sor. Ez egy kis ismerethiányt jelent nálad!

Mondhatnám, hogy halvány ibolya című magánszám.

Tehát, kísérd el szerelőhöz, és tényleg ne dicsekedj, hogy beletúrtál, bár úgyis észreveszi és minimum másfeles szorzóval számol azonnal!
(#) eva.csatari válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
szia leforasztottam a d5703 collektorát a sorkimenöröl rákötöttem az izzót test a tuner fémrésze a panelre forasztva de semmi csak a led villog ahogy eddig is rémélem eddig jól csináltam akkor a tápot nagyon átkel néznem van ötleted mi lehet a baj még
(#) skarlik válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Én sosem dicsekszem.de ezt még szerelő sem tudja.De hál istennek jólett.Sorkimenőt cseréltem és tökéletes.csak egy dolog, hogy van fűtés.attól még szakadt lehet sokszorozója is.Nem dicsekszem,de 45db tévém van,és én javítottam,csak ide is bekérdezek,hátha valaki tud jót mondani,demég idáig nemsikerült.itt mindenki lenézi a másikat,de mire? ja,és sosem forrasztok a panel aljára,mint egyes tv szerelők.Tisztelettel.Sándor.
(#) eva.csatari válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
szia, sikerült megcsinálni a sortápott az égő világit a kondit és a függ-ic is cseréltem ahogy irtad mit nézzek még meg mivel a led még mindig villog
(#) karaszbandi válasza eva.csatari hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Mit villog a LED?
Hibakódot, vagy folyamatosan egyenletesen villog?
(#) eva.csatari válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
szia,mikor áram alá helyezem, folyamatos mikor meghuz a relé kettöt villan majd harmadjára folyamatosan világit kb 5mp-ig utána elalszik
(#) karaszbandi válasza eva.csatari hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
A vertikális IC megkapja a villanyt?
(#) eva.csatari válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
most néztem a la7845 ic-t nincs semmilyen feszültség
ahogy nézem a rajzon 6-os lábnál kellene 16,5v-nak lennie de semmi szerinted hol megy ell közben én is tovább böngészem hátha megtaláljuk a hibát
(#) karaszbandi válasza eva.csatari hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
A rajzon LA78045 van!
A kettő nem ugyanaz!

Nem nézted el?
(#) eva.csatari válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
nekem ez van a készülékben meg a rajzon is la7845
lehet továbfejlesztett tipus néztem a ka7808 sem kap feszülséget már leforrasztottam a lábát de nem zárlatos a stab ic igy is melegszik,remélem még nincs nagy baj
(#) Ricsi89 válasza skarlik hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Érdekes, amiket írsz. Először azt írod, hogy van fűtés, van nagyfesz, tehát akkor elvileg a sortrafó jó. Utána meg, hogy szakadt a sokszorozó. Na de akkor nagyfesz sincs, ha minden igaz. Vagy csak én vagyok hülye?
(#) karaszbandi válasza eva.csatari hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
A vert IC és a 7808 csak akkor kap villanyt, ha megy a sor, mert a sorkimenőről járnak. Ott az R414 0,47ohmon keresztül. Az esetleg lehet szakadt, ha egyébként jár a sor.

Megy a sor?
(#) eva.csatari válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
a sorvéget visszaraktam az ellenálást néztem én is de az jó igy akkor nem is megy a sormeghatás,maradt a led villogása meg a táp-ic melegedése még böngészem lehet valami dióda vagy kondi leüti amit még nem vettem észre köszönöm eddigi segitsiged is szivesen fogadom tanácsaidat ezután is
(#) Pigi válasza skarlik hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Fordulj szerelőhöz szerintem is.
(#) daveredline hozzászólása Aug 12, 2011 /
 
Most kötöttük be a T-Home sat TV-jét. Az a problémám hogy mindkét itthoni TV-n szalad a kép függőleges irányban. Nem új tévék( az egyik egy Videoton
TS 4351, a másik egy Grundig kb vele egy idős de lehet valamivel újabb -a típusjelzés le van szedve róla).
Viszont a Grundigon egy idő után megáll és utána már jó, mintha a bemelegedéstől függne, de pl tegnap nem akart jó lenni...
Olyat hallottam hogy a scart csatlakozó egyik vezetőjét kellene elvágni.
Tud valaki ebben segíteni?
köszi
(#) skarlik válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Üd v.Igen édekes.Üresen van fesz,ha képcsőn van ,nincs.akárhogy is van,kicseréltem,jólett,próbaképp,visszatettem az eredetit,nincs fény.ennyi.
(#) skarlik válasza Pigi hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
A szerelő sem okosabb.
(#) Action2K válasza daveredline hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Szia!
Elvágni semmit nem kell. Egyszerűen a függőleges képszinkron potiján kell állítani. Talán van a TV hátulján hozzá tekerentyű. Ha nincs TV szerelő megjavítja.
(#) xzilon válasza daveredline hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Csak az AV kimenetet tudod csatlakoztatni a TV-hez? Egyebkent fuggoleges szinkron hiba.
Ha eddig nem volt a problema es most 2 tv-vel is a forras lehet a hibas.
(#) Szlacek hozzászólása Aug 13, 2011 /
 
Üdv, van egy daewoo k20c7 tv-m. A baja az hogy bekapcsolom, megy egy ideig, ciripel és lekapcsol teljesen, de főkapcsolót ujra ki és bekapcsolva megint megy 1-2percig. Str6753-t cseréltem benne, átkondiztam, de előtte is ezt csinálta, vagy be sem kapcsolt.... nemtudom mi lehet a baja segítséget szeretnék! Mellékeltem a panelről pdf-et
(#) karaszbandi válasza Szlacek hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Na, ha rajzod már van, akkor hajrá!

Az átkondizás alatt mit értessz?

Kicserélted a hibás kondikat, vagy a fórumon tanultak alapján vaktában cserélgettél, azt is amit nem kellett volna? Márcsak azért, mert mérési adatokat nem közöltél semmiről sem!
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Erre valaki valamit tudna mondani? Sorkimenő lehet a bűnös, vagy talán képcső a hibás, vagy valami más?
(#) karaszbandi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Feszültségek rendben vannak?
(#) Szlacek válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Vaktában cserélgettem, de majdnem az összeset kicseréltem. mai nap folyamán még egyszer szétszedem, csak most hoztak egy oriont, és kevés a hely a szobába
(#) eva.csatari válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
szia,valami ötleted mit nézzek meg mért nem akar indulni legalább stabil készenlét lenne a 135v atranzisztoron megvan köszi elöre is
(#) karaszbandi válasza eva.csatari hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Így látatlanban passz. Addig juss el, hogy a sortáp stabilan meglegyen, meg a többi fesz is. Ami melegszik, az után valami nem ok.
(#) eva.csatari válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
rendben,majd jelentkezem köszi eddigi segitséged
további szép napot mindenkinek
(#) sylver hozzászólása Aug 14, 2011 /
 
Sziasztok lenne egy kérdésem mi lehet a baja van egy régi PHILIPS TYPE. 21CN4462 szines tévém aminek össze ugrott a képe. KB.felülröl 10cm össze ugrott alulrol kb.2cm
és igy naggyábol középen egy 15cm szélességben lehet látni az adást.Ha tud valaki valamijen javaslatott adni azt meg köszönném.Bővebben: Link igynéz ki a tévé
(#) karaszbandi válasza sylver hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Azt a képet nagyon fontos volt feltenni!
A hibáról nem lehett volna esetleg?
Vertikális hiba van. Szerelő megoldja némi ellenszolgáltatás fejében.
Következő: »»   525 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem