Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   886 / 2514
(#) saraha válasza demcar hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Szia, az bírni fogja.Látod milyen jó is a leleményesség.Az ST151 az jó,én is csináltam régebben belőle egy hidaltat azóta is jól muzsikál állítólag...
Gondolom kicserélted kisebbre a biztit...
(#) demcar válasza saraha hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Hát igen jó ha van itthon mihez nyúlni.
Ám nekem 3 darab ST151-es panel lesz egy dobozba ami két toroidról fog menni a sztereó az egy 300W-os toroidról és még egy monó a subb-nak az egy 150W-os toroidról, te milyen értékű biztositékot ajánlasz a hálózatra? (ja és még plusz egy 15V/1A-es trafó is lesz a segédberendezéseknek)
(#) saraha válasza demcar hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Az St151 az 100W-os.Tehát neked max:300W+sallang.
Én 3.15A-ost tennék be oda,ha nincs lágy indító,ha van akkor 2,5A-ost,lomhát.
(#) demcar válasza saraha hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Oké. Meglesz. Köszi.
(#) Gránátalma hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Üdv!

Ha a 2x100W-os Quad405 -re 2db 50W-os hangsugárzót kötök kisüti őket? Vagy csak akkor ha feltekerem a kiemenetét?

Ha igen milyen márkát ajánlanátok aktuálisan hozzá?
Olyan kéne aminek szép tiszta a hangja, nagy a sávszélessége, de árában nem jár az egekben. (szóval Fostexet viccből se...)
(#) saraha válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Ezt most viccből kérdezted??
Nyugodtan kösd rá,csak a hangerővel óvatosan bánj,ennyi a trükk.
Amúgy én ezeket ajánlom,mivel nekem ilyenek vannak.Ezzel a Quad is nagyon jól szól...
(#) Gránátalma válasza saraha hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Nem viccből kérdeztem, a szomszédban a 300W-os Pioneer végtől negyed hangerőig sem bírta a 100W-os MNC. Leszakította a tekercsről.
(#) reloop válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Üdv! Itt is érdemes érdeklődni.
A felvetésed azért tréfás, mert a negyed hangerő nem mértékegység, és az MNC 100W nem etalon.
(#) turbozol hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
srácok aki tud segítsen.. PA300 ÉS QUAD606 NYÁK TERV KELLENE..
(#) promise válasza turbozol hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Az Elektor-ban megjelent PA300-ra gondolsz?
(#) demcar hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Sziasztok.

Lehet hogy nem ide tartozik, de szerintem ez is erősitőhöz tartozik. :whistle: (de szerintem itt kapok a rá a leghamarabb segitséget)

Van nekem egy NE125 KIt-em és itt a kapcsolás szerint +-35V-ra van tervezve. Nekem pedig +-42V-ra kellene.
R7 és az R8 ellenálláson kell szerintem változtatni csak nemtudom hogy nagyobb értéket vagy kisebbet? (vagy egyáltalán kel-e változtatni.)
Bővebben: Link
A segitséget előre is köszönöm!
(#) Dj TSM válasza demcar hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
üdv
Legfeljebb azt a két 2k7 es ellenállást kicseréled 3k3 masokra és kész.Semmi mást nemkell változtatni.
(#) Alkotó válasza demcar hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Ha a zénert ismered utána, akkor ki tudod számolni mennyi feszültség esik az ellenálláson. Amennyivel magasabb feszültséget akarsz, a különbözet mértéke szerint növeld kell növelni az ellenállást. Ha semmit nem változtatsz, akkor is maximum jobban fog melegedni.
(#) demcar válasza Dj TSM hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Oké, meglesz, köszi a segitséget!
(#) demcar válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
És még lenne egy olyan kérdésem hogy hogyan lehet összehozni az erősitőtm előersitőjét (LM1036-os) úgy hogy tudjak a zenéhez egy mikrofonon keresztül beszélni. Gondolom kell hozzá egy mikrofon előerősitő, az nem gond csak hogyan kell megcsinálni hogy tudjon "együtt" dolgozni hibátlanul a két előerősitő.
Nemtudom érthető-e voltam de remélem hogy igen.
Tippek?
(#) reloop válasza demcar hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
(#) demcar válasza reloop hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
OKÉ.
(#) Lamboo hozzászólása Aug 16, 2011 /
 
Sziasztok. Akarok építeni egy kis teljesítményű erősítőt TDA2007 IC-vel. Még eléggé kezdő vagyok a dologban, ezért kérdeznék pár dolgot:
-az IC SVR lába mire jó?
-milyen kapcsolást ajánlotok hozzá? Megfelel az IC adatlapján lévő St ereo Test Circuit? vagy esetleg valaki tud jobbat hozzá?
-és kell hozzá előerősítő ha pc-ről kapja a jelet?
-esetleg valakinek akármilyen tapasztalata az IC-vel kapcsolatban?
(#) .colin válasza Lamboo hozzászólására (») Aug 16, 2011 / 1
 
Hát nekem van valamennyi...nekem tda1557q van 2*22 watt gépre van kötve nincs előerősítő csak 1 eq és szépen szól.
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Aug 16, 2011 /
 
Sziasztok..
Ki cseréltem a bd139-et bd140-re ahogyan annak lennie is kell! Most már frankó a nyugalmi áram.. mikor be kapcsolom és a lágy indítás is kapcsol fel szökik 800mA-re de szépen vissza áll 70mA-ra a poti valahol 2K körül lehet.. Jó így? (Feltéve ha jól mér a műszerem, mert rosszalkodik mostanság)
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Na KB 5 perce muzsikál az új FETTES erősítőm.. Szép Tiszta a hangja de 1-2 dolog nem tetszik... PL sok az egyenáramom a kimeneten... 4v körül van... Hangszóróval zene közben 1v-1,6V. Meg nem mellesleg szerintem nagyon melegszik.... Kb 20W-os 8ohm-os hangfal van most rajta tesztelés céljából... Fél hangerőnél kezd el szólni... pedig itt már füstölnie kellene! Teljes hangerőn is bírja és mégannyira nem is üvölt.. Ezeket a kis gondokat mivel tudom orvosolni?
(#) koncsik03 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Kapcsolási rajz van valahol?Vagy csak én nem találom.
(#) Ge Lee válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
A hibákat méréssel majd javítással tudod orvosolni. A kimeneten nem hogy 4V, de 400mV sem lehet, ott valami nagyon nincs rendben. Szerintem jobban jártál volna az én verziómmal de most már mindegy.
(#) Bártfai Ferenc válasza koncsik03 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Szia!
Itt a kapcsolás..... Végül is be kötöttem a keverőmet a laptop és a végfok közé így már van hang bőven!

270w.GIF
    
(#) Bártfai Ferenc válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Van nagy tuc-tuc.. a melegedést lehet én fújom fel, mert Kb 30 perce megy és meleg.. (nem süt állja a kezem)
A sok egyenáram engem is aggaszt kicsit..
(#) Szabi1 hozzászólása Aug 16, 2011 /
 
Hello ezt az egyszerű erősítőt hogy lehet asszimetrikus tápról működtetni? csak simán az ic minuszát rákötöm a gnd-re ?Bővebben: Link
(#) matyusz válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Üdv.
De az erősítő rész az alapból asszimetrikus tápról megy. Csak az előfoknak kell szimmetrikus táp, de az is megoldható asszimetrikussal.
(#) Szabi1 válasza matyusz hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
oke de a ne5532 rol beszelek
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Van egy pc-s cd-lejatszom amin nincs play gomb de megvan a helye es megcsinaltam audio lejatszonak csak erosito kell hozza, de nem tul nagy mert csak a muhelybe kellene
(#) matyusz válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Elnézést, közben módosítottam.
Következő: »»   886 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem