Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   108 / 582
(#) judit1982 hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
sziasztok whorpool awt2256 panel leírását szeretném valakitől elkérni,hogy mit hová kell dugni mert sajnos fognom kell a pénzt és akit hívtam az több kárt tett mint hasznot nagyon sürgős lene mert a kisfiam ruháira nagyon sok pénzt költöttem mert ugye nem úgy mos az ember mint kézzel. és neki meg kell mert orvostól orvosig járunk oda meg nem vihetem koszos cucba nagyon sürgős lenne ha lehet már holnapra küldjön valaki egy összeszerelési panel képet és hogy mit hova dugjak .. E lőre is köszi
(#) auraun válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem is Indesit WI 102 autamata mosógépem van és a csapágya ennek is morog. Ki szeretném cserélni, de még nem szedtem szét. Meg tudnátok mondani, hogy milyen csapágyat (számai, db szám) kell vásárolnom?
Ja és azt is leírnátok, hogy mire kell vigyázni, illetve a forgási hibának mi elehet az oka?
Ja a minap volt nálunk egy szerelő és azt mondta, hogy műanyaggal be van öntve a dob és nem ezért lehet kicserélni a csapágyat, ezért vegyek új mosógépet. Ezt nem tudom elfogadni.
Köszi.
U.i.: Sokat segítenétek, az Asszony már rojtosra rágta a fülem. :nemtudom:
(#) MrZls válasza szepi003 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Szia! 17 kΩ és melegítésre csökken az értéke.
(#) feri023 válasza csimu hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Szia!
Találtam egy hasonló vezérlőt, csak annyi az eltérés hogy nekem 2 db 6,2K 7W ellenállás van a bemeneten párhuzamosan. A relék mellett T105 94VO felirat van. Az R17 6,8K, R58 10K, R16 10K.
Üdv.: Feri
(#) csimu válasza feri023 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Hali! köszönöm a segítséget, ki is probálom
(#) lukovicsek hozzászólása Aug 18, 2011 /
 
Sziasztok! Segítség kellene egy Daewoo Air pover géphez amin ha programot választok akkor három helyen nem irja ki az időt, viszont mikor elindítom, rá vagy 10mp-re előjön és rendesen müködik csak boszantó, hogy nemlátod milyen mosást választol ki vagyis, hogy milyen hoszut vagy ennek igy kell működni?
Kösz a válaszokat előre is.
Üdv. Laci!
(#) csimu válasza feri023 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Egyébként milyen vezérlőből nézted ki?
Köszi
(#) ati_81 válasza auraun hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Szia!

Hát igen sajnos az egy vacak konstrukció, nem lehet csapágyazni, komplett üst+dob csere lehetséges, alsó hangon is kb 30 ezer az alkatrész hozzá.
(#) lukovicsek válasza auraun hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Üdv! Meglehet oldani a csapágyazást csak egy kis kézügyesség kell hozzá.
Fogsz egy egyszerü vasfűrészt és az összesütés közepén szépen végigvágod aztán csapágyazás, aztán a kettőt egyszerüen öszecsavarozod kb 8cm-ként rejzercsavarokkal, csak elő kell furkálni, ja és közzé természetesen szilikonnal körbekenni FBS-sel. Sokat csináltam már igy és azóta is vigan mennek.. Csak akkor van gáz ha az üst fémből van, akkor az biztos kp csere.

Üdv. Laci!
(#) szepi003 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Szia.Én is javítottam már egy pár ilyen gépet,és mind így működött.Valószínű ez a normális,bár nem értem a,hogy miért.üdv szepi003
(#) szepi003 válasza MrZls hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Szia. Ez jónak tűnik.Valószínű,hogy a fűtőtest csere lesz még is a megoldás.Azt kellene megfigyelni,hogy a kis lámpája mennyit villog.Elindítasz egy mosást,ha hibát észlel akkor a kapcsoló körbe forog,és a led villog .Számold meg PL 2xvillog pici szünet majd újra kezdi.Ez lehet egészen 12 villogás is.sok Sikert a javításhoz. üdv szepi003
(#) MrZls válasza szepi003 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Szia!
Hármat villan az indításkor, de a kapcsoló nem forog...
(#) MrZls válasza szepi003 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Szia!
Visszaolvastam, mostmár a hibakódra is figyelve.
A (#991639) hozzászólásod alapján megnéztem a panelem. A CNA csatlakozóról megy az NTK közvetlenül a procira, ahogy írod, ellenállás-kondi, csakhogy nekem az a csatlakozó nincs használatban. Nincsenek rajta a többihez hasonlóan karcok a csatlakozótól, soha nem is volt használva. (A talált hibakód táblázat szerint a CNA csatlakozót kell megvizsgálni ilyen esetben.) Most megyek, lebontom megint a gép oldalát, hogy megnézhessem, hova csatlakozik a termisztorom.
(#) MrZls válasza MrZls hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Na, azt hiszem feladom. A termisztor a CNB csatlakozón keresztül kapcsolódik a vezérléshez (ellenállás-kondi-proci szintén). Mindent jónak mérek, minden jónak tűnik, akkor a vezérlés állt le. Végigmegy a program, de hidegvízzel, a fűtés továbbra se megy.
(#) csanad11 hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Sziasztok!



Tegnap meghalt a felültöltős whirlpool mosógépünk. A tünetekek: ráállítom bármelyik programra, gondolkozik 2-3 mp-et, eggyel arrébb kattan (nem megy el a következő programig), ott halkan tik-takkol hármat-négyet, elkezd szivattyúzni és kb 15 mp múlva megáll, nem csinál semmit. ha továbbpöccintem, akkor kezdi elölről ezt a mutatványt

Tapasztaltatok már ilyet? Mi a vélemény?



köszi a segítséget!



üdv
(#) feri023 válasza csimu hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Szia!
Egy Eurotech vezérlőből, de nem tudom a mosógép pontos tipusát.. Az előzőekben leirtam hogy milyen eltérést látok az általad csatolt képtől. Vedd figyelembe zoz 11 javaslatát hogy ilyen esetben más hiba is valószinű, meg kell keresni mi okozta az égést.
Üdv.: Feri
(#) caruga34 hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
sziasztok. a kérdésem az lenne hogy mi a baja a mosógépnek. érdemese foglalkozni vele szerintetek?

állítólag olcsó a javitása.centrizik,a vizet is szivja csak ki is engedi azonnal.

whirpool awm807. aqua
(#) csanad11 válasza csanad11 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
ja és a típusa: Whirlpool AWT 5100

a vízcsövet megnéztem, vizet kap és a kis szűrő részét is megnéztem és csak állott víz volt benne...
(#) zolika60 válasza caruga34 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Érdemes lenne a shift gombot is használni. egyébként a kifolyó csöve nincs túl alacsonyan? Mindenképp a vízszint felett kell lennie legalább a legmagasabb pontjának.
(#) zolika60 válasza csanad11 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
A kifolyócsőben sincs valami? A szintérzékelőt ellenőrizted?A shift gomb rád is vonatkozik. Látom van is.
(#) lukovicsek válasza csanad11 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Üdv! Érdemes először elenőrizni a füttőszál NTC-jét bemérni, vagy a csatiját vedd le és tisztisd meg az érintkezéseket mind két oldalt mert ha nem érzékeli vagy nincs meg az értéke akkor ezek a gépek elsem indulnak. Üdv

Laci!
(#) lukovicsek válasza szepi003 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Szia. Kösz a az infót, már cserélni akartam volna az ic-ket .
Laci!
(#) caruga34 hozzászólása Aug 20, 2011 /
 
Sziasztok!
szeretném meglepni a páromat egy mosógéppelés találtam egy jónak hangzó ajánlatott.

Whirpool AWM 807-ES a tipusa.
és azt mondja a tulaja hogy állítólag olcsónak mondták a javítást.
centrizik,a vizet is szívja csak ki is engedi azonnal.
szerintetek mi lehet a baja?
köszi előre is a választ.Attila
(#) S.Peter1 hozzászólása Aug 20, 2011 /
 
Hello! Indesit wt90 mosógépem van lb2000.panellal.
egyszer szívott vizet, egyszer nem aztán körbeforgott a program tárcsa adtam direkt 230v-ot a mágnes szelepeknek és az egyik nem nyitott (el is volt rozsdásodva). Vettem egy teljesen ugyanolyan mágnesszelepet. Most mos a gép, de folyamatosan veszi fel a vizet és szivattyúzza ki. A centrifugázásig el sem jut.
Az összes mosás programon ezt csinálja. Egy szakember telefonon azt mondta, hogy tönkrement a vezérlőpanel.
Forrasztottam már nyáklapokat, de jóval egyszerűbb áramkörökkel. Van valakinek ötlete mit nézzek vagy mérjek meg a panelon? Előre is köszönöm!
(#) ati_81 válasza S.Peter1 hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
A panelon ami nyitja a mágnesszelepet triac kifeküdt sztem, azt nézdd meg!
(#) caruga34 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Szia
egy ismerőstől kapnánk de ő se tudja mi baja lehet pontosan mert ők is kapták de nem használják. Amit még írt hogy vízköves az elöltöltős gép ajtajának a gumírozása.
Szerinted érdemes lenne elhozatni tőlük?
köszi Attila
(#) csanad11 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Az a baj, hogy én teljesen laikus vagyok a témához. Amit meg tudtam nézni, hogy vizet kap rendesen és szerintem a kimenő cső sincs eldugulva, illetve a lenti kis csavaros szűrőben sem volt semmi, csak állott víz. Most egyelőre azt próbálom kipuhatolni, hogy mekkora lehet a baj, mert őszintén szólva még 20k-t sem költenék rá, mert akkor inkább egy új 3 év garival.... :S köszi üdv
(#) S.Peter1 válasza ati_81 hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget. Az tuti elpukkant mert áram nélkül is átad... Vannak még füstjelek a panelon
Van valaki aki budapesti és vállalja a javítását?
(#) zolika60 válasza caruga34 hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Egy próbát megér. Ajtógumi meg van hozzá az Orczyban, ha annyira rossz lenne. Bár lehet, hogy egy alapos takarítás is elég.
(#) lukovicsek hozzászólása Aug 22, 2011 /
 
Üdv mindenkinek Ugy látom itt elég sürven vannak fent ezért kérnék valakit, hogy kukkntsátok meg a kávéfőző hibáknál feltett kérdésemet mert arra nem nagyon járkál senki.
Kösz mindenkinek: Fontos lenne!
Üdv. Laci!
Következő: »»   108 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem