Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   338 / 1160
(#) pucuka válasza zab hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
A Tesla gyártmányokban is ilyesmi készülék csatlakozót használtak. Lemezjátszó, magnó, írás-, és diavetítő.
(#) edison14 hozzászólása Aug 16, 2011 /
 
Helló. Nemrégiben szétkaptam egy TESLA-s televíziót és találtam benne egy panelt melyen van egy 2x7 szegmenses kijelző egypár led és egy infravevő. Nos meg is hagytam azzal az indokkal hogy készítek hozzá valamilyen kis PIC-es vezérlést. Nos el is kezdtem keresgetni az adatlapot a rajta levő IC-hez de sehol sem találtam. Tudnátok nekem segíteni? Az IC neve: SAMSUNG SDA 2084-A010.
(#) ujfalusi válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Nem rés optikára gondolsz?
(#) edison14 válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
A résopto működése nagyon egyszerű. Van egy adó és egy vevő oldala. Az adó egy infra LED a vevő pedig egy fototranzisztor. Amikor a LED jelet ad akkor a tranzisztor CE lába között vezetés jön létre (lásd tranzisztor működése cikk). Szűkebben ennyi.
(#) kadarist válasza edison14 hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Szia!
Az SDA2084 egy előre programozott cél-mikrovezérlő, nem sokmindent tudsz kezdeni vele.
(#) szentpeterigy hozzászólása Aug 16, 2011 /
 
Sziasztok! Egy laptopban találtam egy kiégett SOT-8 tokozású alkatrészt a következő jelekkel:
4835
D (vagy B nem olvasható rendesen) AA (és egy talpára állított egyenlő oldalú háromszög)
W37A
Feltételezésem hogy egy npn power mosfet, mert az ártamkörben vele szemben van egy 4835P amit megtaláltam a neten.
Ha valóban npn power mosfet, akkor hol lehet kapni? Tippek?
(#) kameleon2 hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Két alkatrésszel vagyok meglőve. 1.) Az egyik kétirányú szupresszordiódának tűnik, de semmilyen adatlapom nincs róla - a jó hír, hogy működő áramkörben van, de hogyan tudom kimérni- helyettesíteni? A gyártó ST (gondolom kínai) A típus MT C(vagy G?-olvashatatlan)5 38 a mérete kivezetések nélkül:4,2x3,6mm SMD. EGy 24V-os RS485 buszcsatlakozón védi az A,B vezetéket egy-egy darab. Esetleg helyettesíthető valamivel? 2.) A másik SM 5A - én diódának nézem, de nem tudom, hogy milyen pluszt tudhat. ebből 4db van a panelemen - helyettesíthető valamivel? Mérete 4,2x2,6mm kivezetések nélkül. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Majkel hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Új vagyok itt és nem tudom jó helyre írok-e.
Szóval az lenne a kérdésem hogy van-e olyan fogyasztó vagy érzékelő/akármi, ami egy bizonyos feszültség értéknél megszakítja az áramkört! nem biztosítékról beszélek, nekem 9,05voltról kell kisütnöm egy akksit, ezt meg is teszem csak nem akarom folyton sasolni a multimétert. szóval az lenne a lényeg hogyha az akksi feszültsége eléri a 8.4Voltot akkor jelezzen/kivillan a led/pittyeg/nyitja az áramkört! utóbbi előnyben. nem akarok kisütős akksitöltőt venni, ez tűnik a leg egyszerűbbnek,pláne ha kivitelezhető.
Köszi előre is!
(#) zolika60 válasza Majkel hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Nem jó helyre írsz. Erre van a kereső.Bővebben: Link Hamarabb találsz választ.
(#) Minusz hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Üdv!
Arra lennék kíváncsi hogy a képen látható fehér csatlakozóknak mi a pontos neve, illetve ha belefér a téma keretében azt hogy hol tudok ilyet beszerezni(Budapest, Pesti fele, esetleg a XVI. kerületben? )
Itt a kép: Bővebben: Link
Egyébként egy (5.1-es ) erősítő NYÁK-ján találhatóak, a bemeneti audió kábelek csatlakoztak hozzá, de valahol megtört valamelyik vezeték és kiszedtem őket,mert ki szeretném cserélni újakra a kábeleket.A kábelek megvannak, csak olyan fehér csatlakozó kellene hozzá mert nem férek oda a mostanikhoz, meg benne vannak az előző kábelek maradványai, és egyszerűbb lenne először az új kábeleket berakni az új csatlakozókba, és a csatlakozókat ráforrasztani a NYÁK-ra.Na a forrásztás is érdekes lesz mert nem igazán szoktam ilyet csinálni, főleg nem PCB-re...Szóval erre is elfogadnék tippeket, segítséget hogy hogyan csináljam meg szakszerűen, hogy a forrásztások ne érjenek össze, ne keltkezzen zárlat, stb.
Előre is köszönet a válaszért!

A linket javítottam a LINK gomb használatával. A felesleges entereket javítottam a DEL gombbal.
(#) kraissadam hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdédem.
Találtam a monitorban egy csippet.
Ez van ráírva " 24LC04B " .
Ez PIC vagy mi ?
Ja és szeretnék mellé kérni egy programozót!
(#) kadarist válasza kraissadam hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Szia!
Ez egy EEPROM, egy nem felejtő, írható, olvasható memória.Bővebben: Link
(#) PH-User hozzászólása Aug 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Vannak fekete, orosz diódáim.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen paraméterekkel bírhatnak?

Ami a diódán szerepel:

Д223A
0682


Fekete, 11mm hosszú, 4mm széles.

Köszi!
(#) pucuka válasza PH-User hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Parancsolj.

Д223.pdf
    
(#) PH-User válasza pucuka hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Köszi!

Újabb orosz alkatrész...
K553УД2

Melyik nálunk ismeretes IC-nek felel ez meg?
Mik a paraméterei és mi ez?

Előre is köszi!

Üdv.
(#) kadarist válasza PH-User hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Szia!
Kidobta gugli: Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza PH-User hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Itt azt írja műveleti erősítő. LM301 Bővebben: Link
:google:kadarist gyorsabb volt.
(#) PH-User válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Lényegében az előbbi kérdésre csak egy megerősítést vártam. Tehát akkor jól gondoltam, OP-AMP.
Köszi mindkettőtöknek!
(#) adamhollos hozzászólása Aug 22, 2011 /
 
Sziasztok az szeretném megkérdezni, hogy a képen lévő dolgok milyen alkatrészek. Most találtam meg őket mert felújítunk Elképzelésem sincs, hogy mik lehetnek és ez nagyon idegesít
(#) kameleon2 válasza adamhollos hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Balról jobbra:

1.) Relének tűnik: 12V DC meghúzótekercs, 5A/250VAC érintkező terhelhetőség, 5A 30V DC érintkező terhelhetőség, a kép alapján valószinűleg 2Z kivitel, de ez könnyedén kimérhető, ha 12V-al megtáplálod a tekercset. 2.) Kondenzátornak tűnik, valamilyen 250V-os típus, értéket nem mernék mondani a kép elmosódottsága miatt, de méretre 100-220nF lehet kb. 3.) 1,2kOhm/5W ellenállás álló kivitel. Alsó sor: 1.) Kvarc 24MHz 16 jegy pontosságú - ha jól értelmezem. 2.) A kép alapján egy induktív teklercs a zöldség, értékre nincs tippem - ritkán használok ilyesmit. 3.) Kondenzátor 2000V/ 10nF talán?, de a kialakítás alapján lehetne akár varisztor is. Az utolsó két kékség esetén elővenném a multimétert és mérnék innen onnan egyet, először ellenállást, majd kapacitást. Utána hümmögnék és írnék ide a fórumba
(#) adamhollos válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ!

Megfogadom a tanácsod és mérek. Csak az a gond, hogy épp most akarok elemet venni a multiméterbe, szóval majd írok és köszi mégegyszer.
(#) Minusz válasza Minusz hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Üdv!

Erre senki nem tud mondani semmit?
(#) qvasz2 válasza Minusz hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Bár nem látom teljesen tisztán, de úgy tűnik, hogy ez nem egy csatlakozó, hanem a NYÁK-ba forrasztott vezeték tőben ki lett csipkedve.
Ha így van, akkor simán kiforrasztod ezt a maradékot és egyesével be tudod forrasztani az új vezeték ereit.
(#) Minusz válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
A vezetékek tényleg ki lettek vágva,, de csak a "csatlakozókból", a "csatlakozó van beforrasztva a nyákba, a vezetékek meg mintha miniatűr kábelsarukba lennének fogva , és úgy bedugva, meg valamennyire beforrasztva is mert nem akarnak kijönni.
Csak az a gond hogy bár a képen nem látszik mert eléggé makró módban lett csinálva, de elég kicsi a hely, meg a csatlakozók is.Mindjárt csinálok még pár képet(meg odarakok egy vonalzót ) hátha jobban ki tudod venni hogy akor csatlakozók vagy sem
(#) Ricsi89 válasza Minusz hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Ismerem ezt a csatit, ami igazából nem csati, mert fixen van benne beforrasztva a vezeték. Régebbi videó panelokon láttam én sok ilyen csatit, ahol a vezetékköteg egyik végén rendes lehúzható csati volt, a másik végén meg ilyen módszerrel fixen be volt forrasztva a nyákba. Tehát vagy kiveszed a csatit és egyszerűen beforrasztod a vezetékeket a nyákba, vagy veszel valami normális csatlakozót, és azt teszed bele, meg a csati ellendarabjába a vezetékeket. persze ha nem fontos a bontható kötés, akkor mehet fixen a nyákba a vezeték vége és kész.
(#) qvasz2 válasza Minusz hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Gyárilag így szokás a kábeleket szerelni, mert sokkal egyszerűbb, mint egyesével, erenként. Neked viszont nincs se krimpelő géped, se olyan "majdnem csatlakozód", ezért jobban jársz, ha csak a vezetéket beforrasztod egyesével.
(#) Minusz válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Üdv!

Köszi a felvilágosítást, én is valami ilyesmire gondoltam hogy valami csatlakozópárossal oldom meg.
Tudnál ajánlani valamilyen csatlakozópárost hozzá?
A bontható kötés jó lenne, mert pont azért lett így szétszedve mert valahol megtört a vezeték és cserélni akartam...Így a jövőben ha megint előfordulna ilyesmi jobb lenne ha egyszerűen cserélhető.
mekkoraItt vannak kép vonalzóval hogy méretben kb mekkora
Itt meg egy oldalnézeti kép
(#) Ricsi89 válasza Minusz hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Ha jól látom, akkor sima raszteres a csati, így ez elvileg megfelelne. Bővebben: Link Igaz ez épp a 3-as csati, de van ilyenből hosszabb is, meg van ellendarabja is. Bővebben: Link
Neked kell az aljzat, dugó és a hozzá való krimpelhető érintkezők is. Az érintkezőbe a vezetéket egyébként fogóval is bele lehet enni, nem kell spéci krimpelő. Bár nem árt pár plusz darab érintkezőt is venni, mert úgyis el fogsz rontani 1-2-t.
(#) Minusz válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Köszi!
A raszter az a tüskék távolságát adja meg?
amikor UTP kábelre akartam szerelni csatlakozót akkor is adtak pluszba többet, avval a felkiáltással hogy 1-2-őt úgy is elrontok. pedig krimpelő fogót is adtak kölcsönbe a művelethez...aztán elsőre sikerült mindkettőt felrakni
(#) Ricsi89 válasza Minusz hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Igen. 1 raszter 2,54mm elvileg.
Következő: »»   338 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem