Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   45 / 293
(#) visi70 válasza toro hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
A hibajegyzék alapján a füstgáz nyomáskapcsolójára gondolnék. Hogyan lehetne ellenőrizni a működését?
A víznyomás kapcsoló már nem az eredeti kicserélték, abejövő vízre tették a szűrő elé. hallhatóan kapcsol.
(#) toro válasza visi70 hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
4.10.3 Gyújtáshiba LED Státusz
Leírás: FŰTÉSÜZEM (E) KI
A gyújtási folyamat indulása után 20 másodpercen
belül nincs lángérzékelés.
ÉGŐÜZEM (F) VILLOG
-írja a Buderus gépkönyve.
Kértem, nézd meg fűtés van-e?
Azért írtam, lentebb, hogy ez az Unical Iven 4 kazánnal egyenértékű. A Buderus alkatrészeinek árai lassan a svájci franknál is jobban emelkednek.
(#) toro válasza visi70 hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Lehetséges okozat a vezérlő panel hibája.
A gyújtó transzformátor reléje mellett van egy kondenzátor - az kellene kicserélned. :yes: :yes: :yes:
(#) visi70 válasza toro hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Nem indul a fűtés sem ekkor jöna piros led a villogó zöld mellett.
(#) toro válasza visi70 hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
U012/014 Kombi vezérlőpanel, Platine 74449 63.000.- + ÁFA.
(#) visi70 válasza toro hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Hát abba belehalok ha a panel a hibás.
Amúgy millio hibája volt már a rendszeres karbantartás ellenére is.
(#) toro válasza visi70 hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Azért írtam az előbbieket. :yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
A bitermikus kazánokat azért "találták" fel, mert így kiküszöbölték a váltó szelepet és a lemezes hőcserélőt ill. ezek rendesen emelnék a bekerülési árat. Ezeket a kazánokat rendszeresen TÉNYLEG KARBAN kell tartani. Nagyon háklisak a kemény vízre és a fűtőkörben lévő vasiszapra.
:yes: :yes: :yes:
(#) visi70 válasza toro hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
A vízórám után ezért tettem részecskeszűrőt, hátha tisztább marad a rendszer.
(#) toro válasza visi70 hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
A szűrő csak az un. lebegő koszt szűri meg.
A calciumcarbonát átfolyik a vízzel. :yes: :yes: :yes:
(#) visi70 válasza toro hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Ezen segíthetne a kisavazás? Már ha tudnám hogy fogjak hozzá.
(#) toro válasza visi70 hozzászólására (») Aug 21, 2011 /
 
Igen. Ha van savazó szivattyúd, rá kell a HMV és a hidegvíz ágra csatlakoztatni és finoman átmosni. :yes: :yes: :yes:
(#) Anita1238 válasza Anita1238 hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Köszi, sajnos panel hiba volt, ki lett cserélve.
Köszönöm a segítségeket!
(#) visi70 válasza toro hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Már hogyne volna Attól tartok ebből szerelő hívás lesz
(#) toro válasza Anita1238 hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
:integet2:
(#) toro válasza visi70 hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
:nemtudom:
(#) Tudatlan01 hozzászólása Aug 22, 2011 /
 
Ide is megpróbálom, hátha (bár nem elektronika, de a kétségbeesés nagy úr...)

Tisztelt Szakértők!

A következő problémámmal fordulok hozzátok:
Van egy Immergas kombim (Zeus Maior 21), s az utóbbi időben a normál működést nagy csattanásokkal fejezi be. (némi víz is kijön belőle a leeresztő szelepnél, de nem a 3 bar-os biztonságinál) Ezután 1-2 perccel ismét bekapcsol a kazán, láng van, lehet hallani, hogy a víz (jelenleg csak a melegvíz szükséges, fűtés értelemszerűen nem megy, de állítólag ez akkor is bekapcsol 24 óránként a szivattyú miatt...) forrásközeli állapotba kerül, majd ismét nagy csattanásokkal leáll. Majd lehet hallani, hogy a szivattyú beindul, ami elviszi a meleg vizet a kazántól, majd kis idő múlva leáll. S ez így ismétlődik, amíg ki nem kapcsolom. melegvíz van rendesen, a fűtés is megy (tavaly is ezt csinálta, de "elmúlt" magától egy idő után), letiltás nincs, hibát nem jelez. Csak le akar jönni a falról...
Köszönöm előre is az értő hozzászólásokat, tisztelettel: Tóth Béla
(#) ModraTomi hozzászólása Aug 22, 2011 /
 
Sziasztok.

A következő lenne a probléma. Egy Quadriga T2 MI/MFFI típusú kombi gázkazánja van a családnak. Az a probléma hogy amikor engedjük a meleg vizet (PL: Tusolásnál) felmelegíti a vizet a kazán és letilt vagy mondhatjuk úgy is hogy elalszik a melegítő láng teljese, leáll a gázkazán. Mikor elhasználjuk a meleg vizet és már hideg víz folyik akkor ismét elindul és ismét vizet melegít és ez így megy már lassan egy hónapja. Szerelő nem tudott mit mondani a problémára , tanácstalan volt. Remélem tudtok segíteni mert igencsak idegesítő a probléma . Előre is köszönöm a hozzászólásokat. Üdv: Tamás
(#) gazszeres válasza ModraTomi hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Szia Tamás!
HMV NTC csere valószínű megoldja a problémát.
( ha boltba mész így mond el milyen alkatrész kell), csak mert úgyis vissza kérdezel. Ha meglátod, hogyan néz ki már is tudni fogod mit kell kicserélned.
Lehet még variátor tekercs hiba, de az ritka. És végére a legrosszabb eshetőség vezérlő panel hiba.
Apropó a HMV hőcserélő tisztítása savazása is csodákra képes.
Jó munkát, üdv: András
(#) gazszeres válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Szia Béla!
Ilyen típusú hiba akkor áll fel, ha az elsődleges vezérlő funkciókért felelős alkatrészek közül az egyik meghibásodik
1 NTC negatív termo kontroll.
2 gázszelepen a variátor tekercs
És persze a hőcserélő elvízkövesedése.
Először az NTC-t ellenőrizd.
És persze savazd ki a hőcserélőt. Fütyülj a sok jól megfontolt beírásra, háztartási sósavval, az gyors és megbízható. Nem kell különleges nehezen beszerezhető savakban gondolkodni, hisz a sósavnak is évek kellenének, hogy eloxáljon egy hőcserélőt. De a vízkövet 10 15 percen belül kioldja.
Üdv: András
(#) toro válasza gazszeres hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Szerintem koszos a hőcserélő és a biztonsági termosztát (stemco) letilt! :yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Ez egy bitermikus hőcserélélős kazán, az összes hátrányaival. :yes: :yes: :yes:
(#) proli007 válasza gazszeres hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Hello!
Az NTC valódi értelme "Negative temperature coefficient" avagy negatív hőmérsékleti együttható rövidítése. Olyan hőmérséklet függő ellenállás, aminek a hőmérséklet növekedésével az ellenállás értéke csökken..
üdv! proli007
(#) visi70 válasza toro hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Itt járt a szerelő. Panel csere lesz, mert panelt nem javítanak.
(#) visi70 válasza toro hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
A gyújtó transzformátor reléje mellett van egy kondenzátor. Az melyik lenne? Melyik relé mellett, mert van 3 nagyobb 1 kicsi. Jobbról az első relé alatti kondira gondolsz?
(#) Tudatlan01 válasza gazszeres hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Köszönöm, egy másik topicban toro (neki is köszönet!!!) is hasonlót írt, igaz, ő csak annyit, hogy koszos a kazánkör, meg kell tisztítanom. Az, hogy ellenőrizzem az NTC-t, az nekem (bocs...) nem sok mindent mond. Megtenném, de mi a szösz az?
Bolond kérdés lehet, de azt a savazást én is meg tudom csinálni? Vagy tényleg bízzam szakemberre? Nem az, hogy nincs, lenne talán, de ma is beszéltem eggyel, mintha a pokolba kellene kiszállnia Nyíregyházáról (egyébként 20 km-re van tőlem, s ezért 12.500 Ft-ot már előre elkért kiszállási díj címén, egyelőre hanyagolnám...), ezért értetlenkedem itt.
Ha jogi segítség kell cserébe, akkor bárkinek, szívesen, ...hogy én is adhassak valamit cserébe a jóságotokért...


Lehet, hogy az a baj, hogy Immergas-t választottam? Két éve még jó vételnek tűnt...
(#) toro válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Nem rossz kazán lenne, ha biztos szervíz háttér is lenne hozzá. Az évenkénti karbantartásról nem is beszélve. Na nem a porszívózás, hanem a tényleges karbantartás! Hőcserélők-, váltószelep tisztítása, elektródák oxidációinak-, égő-, diffuzorcsövek tisztítása, egyéb lerakódások megszüntetése. Tömítések cseréje (ha van csepegésre utaló jel), stb. Ez úgy 3-5 óra effektív munkaidő. :yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Elvileg meg tudod csinálni, ha egy kicsit konyítasz a fűnyíráshoz-, autó kisebb javításaihoz.
:yes: :yes: :yes:
(#) Tudatlan01 válasza toro hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Fűnyírás? Nem kevés az ide? Autó? Kerékcsere, olaj-levegőszűrő csere, biztosítékok...
Az eredeti szakmám hegesztő, de -gondolom- ide most az sem elég...
Viszont -hála a jogi karnak- megy a latin...

Megértettem én azt is, hogy jó nagy hülye voltam, hogy Immergas-t választottam, csak finom akartál maradni.
Van a visszatérőnél (rézcső) egy 3/4-es golyóscsap előtt egy szintén 3/4-es szűrő, vagy mi a fene, azt nem elég kitisztítani? Vagy ez egy totál idióta kérdés?

Az van, hogy van meleg víz mindig, fűtés is, csak UTÁNA jön rá a rosszbaj, miután felfűtötte a rendszert, illetve felmelegítette a vizet.
Lehet, hogy nem tetszik neki a munka, s így jelzi?

Van nekem egy vegyestüzelésűm mellette bekötve, ha nagyon feldühít, akkor lefejszézem a falról, s fűtök fával, igaz, a meleg víz úgy nem lesz megoldva...

Azért köszönöm, tényleg köszönöm a segítséget!
(#) gazszeres válasza proli007 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm a helyre igazítást. Bár nem érzem szükségét.
Én természetesen igyekszem Magyar nevet találni minden alkatrésznek, mert így a laikus számára is behatárolhatóbb. No meg hát, végül is magyarok vagyunk.
Ebből a nyelvből értünk a legtöbbet. Szép ez a nyelv, ne rondítsuk idegen szavakkal, kérlek te is inkább azzal bosszantsd agytekervényeidet, hogy ami idegenül hangzik, annak próbálj meg magyarhoz közelibb megfelelőt találni.
Üdv: András
Következő: »»   45 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem