Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   339 / 1160
(#) kiskoczka1021 hozzászólása Aug 23, 2011 /
 
Üdv

Egy olyan alkatrészre lennék kíváncsi amely, a régi szkennerem tápjában van.
Annyi van ráírva, hogy: KA4..., a többi nem látszik. Datasheetcatalog-on megnéztem ezt a típust de nagyon-nagyon sok találat jött ki rá. Annyit tudok még róla, hogy TO-92 tokban foglal helyet, többet sajnos nem tudok róla.

Üdvözlettel:
kiskoczka1021
(#) satlokk válasza Minusz hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Ügyes voltál,de nem a rároppantást lehet elrontani,hanem véletlenül a végek összekeveredne,ez elő fordul még gyakorlott szakemberekkel is,főleg kínai utp-s kábeleleknél ám!És a két vég így nembiztos,hogy megegyezik.
(#) granpa válasza kiskoczka1021 hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Helló Kiskoczka!
Próbáld polár szűrővel leolvasni (polaroid szemüveg), Vagy eleve pol. fénnyel. Avagy mérj rá a legvalószínűbb találat szerint, és kövesd le a kapcsolásban; mit csinálhatott?
Üdv: Kálmán
(#) kadarist válasza kiskoczka1021 hozzászólására (») Aug 24, 2011 / 1
 
KA431 lesz az. Bővebben: Link
(#) Minusz válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
jeee, megvettem a cuccokat, de 2,54mm raszteres túl nagy Na mindegy, ez 500Ft tanulópénz volt.Csak nem tudom mit tanuljak belőle, mert még le is mértem, csak nem sikerült 0,5 mm-es pontossággal...
Ahogy elnézem 2mm távolságú kell, olyat hol lehet kapni?
(#) sztibi hozzászólása Aug 26, 2011 /
 
üdv!
Kissé elégett 2 alkatrész 1 samsung 19-es lcd táppanelján. A panel Suntronix BN44-00123E fantázianevű. az alkatrészek mellett bd602 és bd603 jelzés van. Zárlatosak lettek. Ha valaki tudna dobni infót ezekről, azt előre is köszönöm!
(#) Action2K válasza Minusz hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Idézet:
„Csak nem tudom mit tanuljak belőle, mert még le is mértem, csak nem sikerült 0,5 mm-es pontossággal...”

Én sosem két láb közötti távolságát mérem. Megmérem az egész sor hosszát, s elosztom a közök számával. Így pl. a 20 pólusú (2*10) ATX csati 37,8mm. Osztom 9-el = 4,2mm. Ha csak simán egy közt mérve 4mm-esnek mondtam volna, akkor 36mm hosszúnak saccoltam volna. Ez pontosan 1,8mm eltérés egy 10 pines sornál. Ez hatalmas hiba. A mérést nem árt tolómérővel végezni.
(#) qvasz2 válasza Minusz hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Mindenhol, ahol ezekkel foglalkoznak:
Bővebben: Link
(#) granpa válasza sztibi hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Helló Tibi!
Próbáltad már Alldatasheet-ben? Ha szerencséd van az alkatrész nevét (typusát) írták oda!
Üdv: Kálmán
(#) kiskoczka1021 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Köszönöm kadarist nagyon sokat segítettél. Egy szkennerben volt amiből nyáklevilágítót csinálok.
(#) kormika hozzászólása Aug 28, 2011 /
 
Sziasztok! Egy 6V-os akkuhoz építek egy inteligens töltőt, és keresgéltem hozzá kétdigites kijelzőket, és ráakadtam a képeken látható kijelzőre. A kerámia lapkán egy 24 lábú SMD IC van a típusaát nem tudom, mert nincsen rajta semmi felirat, de a kerámialapka kivezetésszámából arra gyanítok, hogy a kijelzők multiplexelését oldja meg, és ha ez igaz, akkor elegendő 8 láb a két kijelző vezérléséhez, csak a lábak bekötését nem tudom, és a google sem tudott segíteni, szóval ha valaki tudna nekem ebben segíteni akkor azt nagyon megköszönném
(#) Minusz válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Aha
De csak azért van MÁR fent, mert írtam nekik hogy tudnak-e beszerezni, és ezek szerint igen és felrakták

Mert mikor írtam nekik még tuti nem volt, mert 8x végignéztem ezeket a csatlakozókat, és ez biztos kiszúrta volna a szememet.

Idézet:
„Én sosem két láb közötti távolságát mérem. Megmérem az egész sor hosszát, s elosztom a közök számával. Így pl. a 20 pólusú (2*10) ATX csati 37,8mm. Osztom 9-el = 4,2mm. Ha csak simán egy közt mérve 4mm-esnek mondtam volna, akkor 36mm hosszúnak saccoltam volna. Ez pontosan 1,8mm eltérés egy 10 pines sornál. Ez hatalmas hiba. A mérést nem árt tolómérővel végezni.”


Hát én tolómérővel mértem, simán a pinek között is, meg úgy is ahogy te írtad, elosztogatva a teljes hosszt, de egy 3 pines csatinál viszont nem túl sok az eltérés
(#) zolika60 hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Egy akkus fúróban leltem a következő tirisztort? 2845 alatta pH m 9713 A gugli nem volt a barátom. Valaki ismer?
(#) Robi98 hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Sziasztok! Amikor a HE.Store vebáruház főoldalát néztem, láttam egy olyan kategóriát, hogy varrisztorok.A kérdésem az lenne, hogy mire valók ezek az alkatrészek és hol hasznosítják őket.
Ja, és, hogy működnek?

Köszönöm!
(#) Robi98 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Köszönöm.
Szóval tulajdonképen ha párhuzamosan ültetjük be ugyan az a szerepe mint a zener diódának.
(#) sztibi válasza granpa hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
sajna nem jött össze...
(#) kadarist válasza sztibi hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Szia!
Az alkatrészekre mi van ráírva?
(#) mraulajos hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Hali!
Újból segítséget kérek TO 92-es tokozású alkatrész, az van rá írva,S9014. Mi jó helyette?
Köszi!
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
BC182 jó helyette. Vagy BC414, ha kis zajú előerősítőben akarod használni.
(#) Hp41C válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Az adatlapja...
(#) emmzolee hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Hello

Találtam itthon ilyen alkatrészt. Mi lehet ez?
Méret: 7,4 X 12,4 X 7,4 mm

P1000282.JPG
    
(#) emmzolee hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Nem tűnik relének, mert nem mérhető rajta a tekercs ellenállása
(#) PH-User hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Erről szeretnék többet megtudni.

IR-érzékelőnek tippelem.
(#) Ricsi89 válasza PH-User hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ez egy infra közelítéskapcsoló. Kb 5-15mm-ről ha tárgy van előtte, akkor kapcsol. Ha jól emlékszem, akkor 5V-ról megy és nyitott kollektoros kimenete van. Elvileg a Conrad oldalán lehetne többet megtudni, ha fent van még náluk, én is onnan vettem ezeket.
Meg is van. Bővebben: Link
(#) hangszoros válasza zab hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ez a mostani elötti europában használatos mŰszer táp csati volt
Hogy juthat el hozzád ?
(#) PH-User válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ekkora értéket képvisel? :eek2:
Van belőle kb. 10db!

Köszi az infót!

Számítógép bekapcsolását meg tudom oldani vele úgy, hogy elhúzom előtte a kezem?
(#) Ricsi89 válasza PH-User hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Meg tudod oldani.
(#) PH-User válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Privátban el tudnád küldeni esetleg az ide tartozó fórumrészt?

Van még két másik, amiről nem találtam adatot.

Képeket mellékeltem.
(#) Baxi hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Hi Mesterek.
Megtaláltam a gépem belasulásának okát azaz ramról hiányzik egy smd kondi (Kingmax DDR2 1Gb/1066). Azt hogy miként tört le azt nem tudom, de letört róla.

Szóval ha valakinek van tippje mekkora lehet az értéke annak örülnék mert akkor még menthető lehet. Próbáltam leszedni pákával a kép jobb oldalán a kondit de nem sokra mentem vele. Arra gondoltam hogy ha lejön rámérek s akkor már tudom mi kelenne oda, de hőlég nélkül nem ment , az meg nincs. Ahonnan hiányzik azért néz ki úgy mert egy kicsit felónoztam hogy lássam egyáltalán menni fog e a project és hál istenek a pad-ek nem sérültek.
Segítséget előre is köszönöm.

Névtelen.jpg
    
(#) qvasz2 válasza Baxi hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Nem kell ahhoz hőlégfúvó! Sőt, azzal még több kárt csinálnál (lejönnének a RAM chipek is). Tegyél a kondi mindkét végére bőven friss ónt, melegítsd át alaposan mindkét felét, és leesik. Óvatosan meg kell taszítani a pákával, olyan irányban, hogy ne told rá másra (kifelé mozduljon) ! Az is segít, ha felfordítod a NYÁKot, így a gravitáció is lefelé húzza majd a kondit, ha megindul.
A RAM csatlakozó-sávra nagyon vigyázz, ne cinezd össze!!
Következő: »»   339 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem