Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   632 / 1386
(#) Zoli_bácsi válasza mate_x hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Szerintem nem. Nekem a fiók alján pihen, mióta proxxon-om van. Sokkal jobb és precízebb. Én a proxxon-t javaslom.

Üdv!
(#) kameleon2 válasza mate_x hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Globiz Debrecen . Itt nézz körül:
Bővebben: Link Igaz regisztráció kötelező és 10.000Ft a limit, de fél nap alatt szállítanak raktárról....
(#) deltapinty hozzászólása Aug 26, 2011 /
 
Üdv

Mit gondoltok erről a fúróról ?
HD-114
Van valakinek tapasztalata ?
(#) slogan válasza deltapinty hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Vegyél Dremel -t nem bánod meg.
Kicsit drágább ,de jó .
(#) gulasoft válasza slogan hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
A dremmel nem kicsit drágább, hanem sokkal.
(#) slogan válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Akkor ezt kell megvenni.
Csak majd amikor a 3. ilyet veszed ,akkor el kell gondolkozni...

Nem a Hestore üzletét szeretném rontani ,félreértés ne essék !
(#) Steven84278 válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Hello, tudnál mondani pontos típust? vagy linket h. hol lehet beszerezni? Köszi Stev.
(#) karaszbandi válasza slogan hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Láttam én már drága dremmelben wolfram carbid fúrót, ami akkorát dobott, hogy majd hanyatt estem!
Szétszedtük és ugyan az a bele, mint a 4ezer forintos praktikeres vacaknak!
A patronok is gyagyik.

A proxxon drágább gépei legalább precíz kivitelűek és pontos a patronok futása is! Az, aminek alu öntvény az eleje, az tökéletes. Ott a csapágy nem műanyagban van.
(#) deltapinty hozzászólása Aug 26, 2011 /
 
Milyen paramétereket érdemes nézni ?
Hobbi célra "elegendő" a 17.000 körüli fordulatszám ?
Vagy akkor már inkább a 2000 ft os golyóscsapágyas is megteszi ?

Tudnátok mondani ajánlott típusokat/márkákat kérlek.
Úgy 10k szánok rá ...
(#) slogan válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Pofozhatjuk a fekáliát ,mert nekem az élménynek az inverze van meg.
Ameddig nincs pénzem igazán drága szerszámra - hozzáteszem nem is nagyon kell Dremel helyett jobb - ,addig tökéletes.
Hozzáteszem ,a patronokat az első befogás előtt el felejtettem és tokmányt használok.
Csak annyira üt ,hogy 800 (nyolcszáz) lyukat fúrtam 1 db 0,6 os keményfém fúróval kézben (köszi H2opok)

100_0721.jpg
    
(#) Zoli_bácsi válasza deltapinty hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Nekem speciel proxxon van. Típus: 50/EF Van hozzá egy fúróállvány, Típus: MB140/S és egy Befogópatron sor.

Ezt egy életre vettem, valószínű ki is bírja addig. Nagyon pontos, nagyon jó futása van.
(#) gulasoft válasza Steven84278 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Vaterán keress rá, kress.
(#) pintad hozzászólása Aug 28, 2011 /
 
Sziasztok.
Egy kérdésem lenne, ami biztos felmerült már, de nem nyálaztam végig a topikot.
Vasalásos technikánál (még csak ott tartok) van-e valaki aki először fúr, aztán vasal? Van-e értelme? Azért merült fel bennem ez, mert napokban próbálkoztam a vasalással, másodikra egész szépen sikerült felvasalni, lemarattam gyönyörűen, aztán a fúrással elszúrtam az egészet. Igaz, csak 1mm-es száram van (hétfőn megyek is venni kisebbet), valószínűleg ez a fő gond (kb minden forrszemet felszedett), de félek hogy ügyetlenségem miatt kisebbel is előfordulna. Tehát, szerintetek működik az, hogy először kifúrom, aztán vasalom és végül maratom?
Amíg erre a problémára nem találok megoldást kénytelen vagyok a régi technikánál maradni (terv szerint fúrok, aztán kézzel/filccel körberajzolom a pöttyöket), de ez elég hosszadalmas, és főképp ronda, szóval szeretnék továbblépni...
(#) mps válasza pintad hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Azt nem tudom, hogy fordítva működik e a dolog, kicsit nyúlik a papír, így elmászhatnak a furatok, szerintem, bár kétoldalasnál is találkozik, igaz egyszerre nyúlik.
Viszont ha felkapja a fúró a forrszemet, akkor vagy életlen, vagy kicsi a forrszemed! Esetleg mielőtt belekapna az anyagba kicsit mászkál rajta.
(#) pintad válasza mps hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Tény, hogy eleve eszméletlen pici forrszemekkel nyomtattam eagle-ból. Nem figyeltem, hogy 1mm-es fúróm van és volt szerintem 0,5-ös furat is.
(#) Zoli_bácsi válasza pintad hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Szerintem a hagyományos módszer a jó, először vasal, aztán fúr. Ha feljön a forrszem, akkor nagy valószínűséggel életlen a fúrószár. Használj keményfém fúrószárat. Igaz hogy jóval drágább a gagyi HSS-nél, de ezerszer tovább tart, pontosabb,stb... No és persze erősen ajánlott állványos fúrógéppel fúrni. Ha mégis az olcsó fúrót használod, akkor max 20-30 furat után cseréld a szárat, mert akkor már elkopik az éle.

Még egy jó tanács, ami szerintem segít. A forrszem közepén a pici pont nagyon kicsi legyen, épp hogy a fúró belekapjon. Én 0,3mm szoktam hagyni.
(#) pintad válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Konthában vettem direkt nyákfúráshoz ezeket a szárakat, bár csak 200-300 körül volt az ára, tehát valószínűleg ezek nem a legendás keményfém fúrók. Abban tud valaki esetleg segíteni hogy ebayen milyen néven kell rákeresni (hogy van angolul)?
Egyébként én is gondoltam arra, hogy módosítom a forrszem közepén lévő lyukak méretét eagle-ban, habár én pont hogy növelni akartam 1mm-re a kisebbeket, de rájöttem hogy nem kis munka lenne az összes használt library-t módosítani emiatt.
(#) slogan válasza pintad hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Nálam a forrszem "bele" 0,6 ra jön ki jól.
Akkor pont olyan ,mintha pontoztam volna.
Egyébként ennél a nagy nyáknál ,amit legutóbb csináltam a következő volt az eljárás :
(természetesen a tisztításokat nem írom le)

1. egyik oldalt megvasaltam
2. másik oldalt teli fújtam matt feketével (ez védte a maratásnál)
3. marattam
4. lemostam mindkét oldalt.
5. fúrtam 5-6 lyukat a maratott oldalról VIA -n keresztül helyzetelőnek.
6. vasaltam és telifújtam a már maratott oldalt matt feketével
7. megint lemostam mindkét oldalt és örültem

Arra kell vigyázni ,hogy ekkora méretnél már valóban nagyot nyúlik a papír ,már csak azért is ,mert ha melegítünk egy majdnem A4-es nyáklapot ,akkor nagyon felpúposodik.
(#) pintad válasza slogan hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Gondolom 8. lépésnek, az öröm után jött a maradék kifúrása. Na ez még további félelmem, hogy kétoldalas nyákot hogyan fúrjak maratás után a másik oldali forrszemek kinyomása nélkül... Nagyon rossz tapasztalataim vannak szegény rézfóliával, mindig félek hogy lejön De megnyugtató ha szerintetek egy keményfém fúrószár megmenti a helyzetet, csak tényleg nem tudom, mi a nemzetközi elnevezése...
(#) Zoli_bácsi válasza pintad hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Carbide drill bit. Így keress rá az ebay-n. Én is onnan vettem, 400Ft-ra jött ki a darabár. 10db-os kiszerelésben vannak. 3,2mm-es befogószárral. Most ezt tervezem rendelni, ez sajna kimaradt a készletből:

Bővebben: Link
(#) slogan válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Szerintem meg ne Ebay ,hanem H2opok -ot keresd meg !
140 Ft-ra fog kijönni postával
(#) Zoli_bácsi válasza slogan hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Nekem a 140Ft/db ár már gyanús... Idehaza a bolti ár 900-1200Ft/db
(#) slogan válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Akkor nem szóltam.

Használtak ugyan ,de remek fúrók , ezt olvasd el.
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Ilyenek.

100_0746.jpg
    
(#) Zoli_bácsi válasza slogan hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Ha az ár a használt fúrókra érvényes, akkor értem az olcsóságot. Ezek a vastagított szárú fúrók tényleg remek szerszámok.
(#) slogan válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Igen ,remekül lehet vele dolgozni ,egyáltalán nincs halálba használva ,biztos nem vennék újakat ,inkább ezt !
OFF vége
(#) gulasoft válasza slogan hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Küldesz egy linket ezekre a használt fúrókra? Én ebayről cirka 320ftért veszem darabját a vadi újnak, de kipróbálnék pár használtat is.
(#) slogan válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
pü ment
(#) BarnaPili válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Nekem van ebből a használtból,és lehet érezni a különbséget.Az újjal kifúrva teljesen sima a furat széle,a használt hagy egy kis sorját.Ugyanazzal a géppel ugyanolyan fordulattal használva.Ennek ellenére jó vételnek tartom,mivel acélgyapottal átmenve rajta tökéletesen sima lesz a furat széle.A marók viszont kifogástalanul dolgoznak.Csak az meg eszi a gép csapágyazását. ( LIDL-ös termék...)
István
(#) pintad válasza slogan hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Köszönöm a tippeket! Felkeresem h2opok-ot, ha vele nem jutok sikerre akkor pedig rendelek eBayről. Mégegyszer köszönöm
Következő: »»   632 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem