Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   131 / 308
(#) Directors válasza Dániel X hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Köszi neked is.Akkor maradok ennél.
(#) albinolynx hozzászólása Aug 28, 2011 /
 
Ti hogyan blankoljátok a kábelok végét?
Hétköznapi kábelokra gondolok, nem extrém kis-nagy keresztmetszetűekre. Hestore-ban láttam lehet kapni ~500,- Ft-t blankoló fogót:

http://www.hestore.hu/prod_10022280.html

Használható ez az eszköz?
Van itthon egy olyan fogóm, ami olló szerűen nyit és blankol, de nem szeretem, mert mindig összegyűri sokeres esetében a szálakat. A pengével való "körülmetélés" és kézzel történő lehúzást szeretném kiváltani valami módon.
(#) Dániel X válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Üdv!

Én ilyet használok, autós szerszámos táskából lett kiszedve. Nekem megfelel, bár többeres kábelt még nem blankoltam vele.
(#) KTobi válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Alap mennyiségre, körbevágom, és körömmel letépem. Ha nagyban dolgoztam (több száz) tömör 1,5-2,5négyzetes drótot kellett csupaszítanom, akkor egy kis műanyag dobozos kést használtam, beállítom mennyire vágjon bele (tömör érnél nem kritikus) ráteszem, körbefordítom. Ha már belejöttem azzal a mozdulattal megindítom lefelé is a szigetelést.

Amit használtam ahhoz van egy ilyen hasonló fogú is, de nem szeretem, vékonyabb drótot, főleg ha szálas eltépi, leszoktam róla. Az nem egy kínai darab, jó régi, mondanám, hogy orosz, de műanyag. Szerintem ennél kicsit komolyabbat érdemes nézni.
(#) Ricsi89 válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Nekem ilyesmi van, általában vékony kábeleknél nem használom, de villanyszerelésnél vastagabb kábeleknél jól jön. Csak be kell állítani, hogy milyen kábelhez kell és kész. Bővebben: Link
(#) Mzolee válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Amit linkeltél azt is vettem egyszer 500 Ft-ért a Bricostoreban és 3 próbálkozás után még aznap komoly lendítéssel belevágtam a kukába (és cseppet sem fájt a szívem)

Ilyenem van és kb. ennyiért is vettem vagy 2 éve de ahhoz képest még mindig jól teszi a dolgát többeressel is. Ésszel kell használni, mindig tudni hogy mekkora átmérővel van dolgunk, hogy melyik lyukba tegyük.

Én azt mondom, hogy ez a fogó azon ritka dolgok egyike amiből lehet hasonlót kapni (Made in Germany) 10-szer ennyiért, de azis csak 1,5-szer jobb.
(#) satlokk válasza Mzolee hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Ez így igaz! Nekem orosz van és teszi a dolgát.
(#) Doszpot válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Az ilyen kialakítású fogók nagyon jól használhatóak, ha jók. De ilyen fogóból nem biztos, hogy az 500Ft körüli árkategória megbízható lenne. (egy jó darabért finoman fogalmazva is a sokszorosát kérik el a boltban)
(#) proli007 válasza Doszpot hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Hello!
Nekem egy ilyen blankoló fogóm van, mint látható 35 éve. Igaz, ma már nem olyan sűrű használatban mint valaha, de talán jellemző, hogy adtak hozzá, egy pót vágóélet, ami még nem került cserére ez idő alatt. "Szerszámnak" valami ilyesmit neveznék.
üdv! proli007

Stripax.png
    
(#) Piszkos válasza Doszpot hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Osztom, tényleg jó ez a fajta kialakítás, bár csak 3 fix érték van, de általában mindenhez jó, nem kell nagy erőt kifejteni, nem kell állítgatni, jó gyors és trapabíró.
(#) albinolynx hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!

Nem sajnálnám kiadni a nagyobb összeget egy jó fogóért. Amit Proli007 linkelt szimpatikus.
(#) Alkotó válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Egy-egy jó szerszám sokat segíthet, de ne gondold, hogy ezen múlik. Egy bicskával is sok mindent meg lehet oldani. A célszerszámok beszerzésének indokoltsága sokszor vitatható amatőr célra. Többen inkább gyűjtőszenvedélyüknek hódolnak, nem pedig a "létrehozást" tekintik fő céljuknak.
De egy blankoló azért minden amatőrnél indokolt lehet.
(#) elektrorudi válasza Mzolee hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Csatlakozom Mzolee véleményéhez. Annyira szeretem, hogy amikor valahol elhagytam, még azon a héten vettem helyette három másikat... Igaz, az egyiket Apámnak, aki közölte, hogy "neki már van blankoló fogója" és elővette az előzőleg belinkelt szerszámot. Hát... Öreg... használd egészséggel!
Egyébként ez kínai (és az is van ráírva!).
(#) elektrorudi válasza proli007 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ilyenem is volt. Igaz, nem 35 évet, csak 2-5 hónapot bírtak ki (merthogy 3db-ot tettem tönkre) Mindegyiknek a felső műanyag késtartó(?) pofája tört el. Pedig biz' Isten, nem vagyok egy vadista szandál!
(#) mex válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Többszálas, sodrott vezeték csupaszításához pedig szerintem is a "Stripax" a legjobb szerszám, én is ilyet használok. A tömör vezetőjű huzalt viszont meg sem próbálom, arra jó az állítható vágásmélységű fogó, nameg a bicska is.
(#) elektrorudi válasza mex hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
OK. Meggyőztél!
(#) albinolynx válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ezt hogyan használjátok úgy, hogy miután szétnyitva lehúzta a kábel szigetelését, a fogó egyik szárának az elengedése után a blankoló fél "nyisson" először és ne gyűrje össze a csupasz szálakat?

Amúgy ilyenem van, német gyártmány. Csak nem szeretem a fentebb leírt jelenség miatt.
(#) laszlo987 válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Amit régóta használok az ez! Mindenhez tökéletes, nem olcsó, évekig jó amig el nem hagyod.
Bővebben: Link
(#) zoly15 hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Én egy új szkóppal gazdagodtam a mai napon, elég jó kis masina, nagyon bejön Bővebben: Link
(#) elektrorudi válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szeretném ismét leszögezni, hogy az enyém kínai, nem német...
Most lementem a pincébe, hogy kielemezzem a fogó működését:
1. először finoman a vezetéklefogó része megy le
2. aztán a szigetelésvágó része lemegy és elvágja a szigetelést
3. ahogy szorítod, szétnyilik --- lehúzza a szigetelést
4. (lassan) engedünk a szorításból...
5. egyszerre nyílik a vezetéklefogó és nyílnak a vágóélek. Kb. 4-5 mm-re nyílik ki mindkettő. A széthúzó pofák, még mindíg teljesen nyitva vannak!!! Nem gyűrték össze az elemi szálakat!!!
6. a megblankolt vezetéket kivesszük.
7. a szorítást teljesen megszüntetjük. A két pofa összecsapódik.
Nem hiszem, hogy él a földön még egy ember, aki így leírta volna egy blankolófogó használatát! :no:
(#) proli007 válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Hello!
Láttam ilyen tönkrement fogót, alapvetően három hibát lehet elkövetni.
- Nulla fok alatt blankolni.
- Helytelenül állítani be a vágás mélységét (beleharap a rézbe, és nyomod)
- 4mm2 feletti huzalt csupaszítani.
Kemény "szekunderes" munkára, jobb a fém fogó, aminek leírtad a működését, csak sokkal nehezebben lehet hozzáférni a vezetékhez. Vagy is, akkor jó vele dolgozni, ha a vezeték hossza olyan, hogy "kézbe fogható".
üdv! proli007
(#) Alkotó válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Tehát a tiéd lett. Gratulálok. Én is alkudtam rá, csak én nem engedhetem meg magamnak az ilyen beruházásokat.
(#) laszlo987 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Ezek tartós darabok, csak annyi a baj sok helyet foglal.
(#) albinolynx válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Nem tudom, enyémnél a vágó pofák később nyitnak állandóan és gyűrik. Pedig akadás mentes, többször próbáltam, stb. Ez van... Köszi!
(#) mps válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Szia! Van a két fele között egy kis lemezke, amit egy rugó nyom le teljesen szétnyílt állapotban, és beakad egy prücökbe, ezt a nyél nyomja vissza ha már kb félig-háromnegyedig szétengedted őket, a pofák ezután tudnak összezáródni. E körül nézz szét, lehet egy picit elhajlott, vagy szorul.
Nekem is van hasonló, kb 20 éves, és rendesen működik, de van olyan is ami 7-8 éves, ez már teljesen úgy néz ki mint amit linkeltél, ennek ez a része szokott vacakolni.
Persze a stripax... na de az másabb árkategória is.
(#) zoly15 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Igen, az enyém, köszönöm! Én is próbáltam alkudni, de nem ment, aztán "jó, egye fene"
(#) zoly15 válasza laszlo987 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Remélem is hogy tartós darab! Sok helyet nem foglal, csak elég érzékeny a mágneses erőkre A szkóp alat tés felett is vannak a labortápjaim, amint bekapcsolom a sugáron látszik is hogy ott a mágneses mező, valahogyan le kell árnyékolnom, vagy kitalálni valamit
(#) satlokk válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Legyen benne sok örömed!
(#) szamóca válasza proli007 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Pontosan így van ahogy írod. Nekem Weidmüller, van és egy Conta Clip ilyen rendszerűben. Utóbbi a 6mm2 felső blankolási határral bír. Mindkettő ipari, professzionális minőségű, többmilliós csupaszítási élettartammal. Csak ajánlani tudom. Az ár borsos, de örök életű szerszámhoz jut aki ilyet választ, nem beszélve a kezelési kényelemről.
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Nagyon szép állapotban van, hogy adták kilóját? Az EMG vel mi lészen a jövőre nézve?
Következő: »»   131 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem