Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   531 / 1272
(#) kadarist válasza jenci2010 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Szia!
A hálózati egyenirányító diódákat ellenőrizted?
(#) jenci2010 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Nem de akkor mind kicserélem . Kőszi a választ
(#) kadarist válasza jenci2010 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Mérd ki őket és ne cserélgess ész nélkül alkatrészeket.
(#) leglacika válasza kadarist hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Szia !

Köszönöm a választ ! Meg fogom tenni.
Arra van valami ötleted, hogy mi okozhatja ezt a jelenséget? Képcső öregedés?
Nem lesz gond, ha hosszútávon maximumon megy a G2 fesz ?
Túl nagy G2 fesznél visszafutási csíkoknak kellene megjelenni (?). Ezt én nem tudom elérni. Ez miért lehet?

Üdv.: Laci.
(#) karaszbandi válasza leglacika hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Inkább a képcső haldoklik. Állítással valamennyit esetleg javíthatsz rajta, de nem lesz hosszú életű.
(#) kadarist válasza leglacika hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Lehet, hogy gyárilag nem tudod a csíkosodásig feltekerni a segédrácsfeszültséget.
(#) jenci2010 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Hello kicserélgettem de sajna ugyanaz.A hiba még mindig nincs készenléti a 100uf/400w kondenzátorba nem jut el az áram. hálozat alatt megmértem egy volt sincs rajta .
Csak anyit csinál hogy mikor a hálozatba dugom a tv-t akkor lemágnesol és kész semmi nem tőrténi. Mostmár ténleg nemtudom Mi a probléma :S Mit tegyek ?

A választ kőssz előre.
(#) kadarist válasza jenci2010 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Nézd meg, hogy hol szakad meg az áram útja. A rajz segít. Vagy vidd el egy
komoly tévészerelőhöz.
(#) BarnaPili válasza jenci2010 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, de ekkora tudással,mint ami az előző írásodból kilátszik,inkább ne nyúlj bele,mert még a végén bajod esik.Ezt nem ..szogatásként írom,jószándék vezérel.De most a hálózat felőli oldalon játszol,és ez nem a játék kategória.
István
(#) unorbi hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Sziasztok

Van egy Blaupunkt 72-es tv-m (BT 70-125).
Az a jelenség van vele, hogy bekapcsolás után kb 10 percig gyönyörű a kép de utána olyan mint ha a piros szin részben eltünne, viszont volt olyan is hogy pár óra mulva ujra gyönyörű a kép.
Előre is köszönöm segítségetek.
üdv
Norbi
(#) jenci2010 válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Kőszi Semmi baj. .

Igazadvan. Kihajitottam már nem foglalkozom vele,.
(#) leglacika válasza kadarist hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Sziaszok !

Még mindig a 72cm-es, ICC11 sasszis Telefunken TV-vel kapcsolatban kérdeznék.
Nem hagy nyugodni a képminőség...
Most vettem csak észre, hogy bekapcsolás után, amíg valamennyire fel nem melegszik, tökéletes képe van.
Ez teljesen hideg indítással kb. 5-6 perc, félmeleg indítással úgy 1-2 perc. Csak ezután tolódik el a színegyensúly, ami sötétebb képtartalomnál jelentkezik fokozottan. Hidegen pl. a "hangyaháború" szép fehér, melegen pedig elmegy a vöröses-lilás árnyalat felé.
Lekötöttem a video végfokok bemenetét, ekkor a teljes ernyő közepes fényerejű, lilás-vöröses színű, halvány visszafutás csíkokkal.
A képcső minden feszültsége (G1, G2, fűtés) végig stabil, független a hőmérséklettől.
Ha volna valami ötletetek, mit nézzek meg, hálás lennék.
Tudom, hogy a képcső hiba is benne van a pakliban,
de akkor hidegen miért gyönyörű a képe?

Üdv.: Laci.
(#) kadarist válasza leglacika hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Melegen felmegy a vörös ágyú teljesítménye vagy átvezet a piros katód melegedésre. De mindenképpen érdemes lenne megpróbálni szervizmenüben állítgatni egy kicsit az ágyúk meghajtásán és az alapszinteken.
(#) Orion90 válasza unorbi hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia!

Elsőként forraszd át a képcső végén levő panelt, általában itt szoktak elengedni a forrasztások, Legrosszabb esetben akár a képcső is lehet.
(#) satlokk válasza Orion90 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Vagy lehet az RGB végfokban is valami KH-s.Sok szerencsét!
(#) fredee4444 hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Sziasztok.

Van egy érdekes típusú TV-m, ami villámcsapás áldozata lett. A TV-re csak az van ráírva (az elejére) hogy CONTROL LINE, a panelre van ragasztva valami tipus szeruség - HY2101 meg valami kínai jelek. A TV hátuljára meg - 21'' COLOR TELEVISION, de semmi más érdemleges a típusról. Nem találtam róla abszolút semmit a neten. Jópár alkatrész el volt benne égve, amiket sorjában ki is cserélgettem, már csak 2 ellenállást nem tudok, hogy mekkora lehetett, mert szénné égtek (R1, R2). Annyit sikerult csinálnom, hogy lerajzoltam, mi mivel van osszekotve, de ezután megakadtam, mert nem tudom, mekkorák az elégett ellenállások. Esetleg valakinek otlet? Koszi.
(#) kadarist válasza fredee4444 hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Szia!
A panelről csinálj képeket és mutasd meg őket.
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Rendben, teszek fel holnap, de csak mobillal tudok fényképezni, mert nincs rendes fényképezom Egyébként a táptrafó típusa alapján sikerult éppen most találnom egy gépet, ami nagyon is hasonlít ehhez a "no name" tévéhez. Ez alapján a bekotés alapján R2=2k7, R1=1K, ha minden igaz. De persze ez egyáltalán nem biztos.

Névtelen.png
    
(#) DanyyX hozzászólása Aug 31, 2011 /
 
Üdv' az uraknak!

Tegnap este megpusztult a kedvenc Vidi TS3343-asom. Éjjel arra ébredtem, hogy ki-be kapcsolgat. Ma álltam neki a javításnak, már el sem indult. Van hozzá rajzom.

Amire eddig jutottam:
- R147 megégve körülötte a panel szenes. Cseréltem.
- C154-nek alig volt kapacitása, cseréltem. C125 is csere (mérve jó volt)
- C112 (táp puffer) cserélve. Mérve ez is jó volt.
- C193 cserélve (rossz volt az is)
- C115, C113, C122, C119 cserélve (ok nélkül...)
- R161 szét volt égve, R102 is szét van, de az nincs készleten
- R109 is megégett miután R102-t rövidrezártam
- Utolsó momentumként IC101 (TDA4601) cserélőtött, de a gép továbbra sem indul

Eddig jutottam vele, lehet rájönnék magamtól is, de szerintem ésszerűbb segítséget kérni tapasztaltabb kollegáktól. Ha leakasztom a terhelést a +114V-ról, úgy sem indul, sőt az indítási próbálkozásnál meg sem jön az +114V. Nem próbál többször indítani, meghúz a relé, megpróbál elindulni a táp, semmi fesz nem jön meg a szekunderen és ennyi (a relé nem ejt el, csak ha kihúzom a hálózatból). Puffer töltve marad.

Sorvég és táp tranyó (mérve) jó. Távszabályzóval indítom, a kezelőegységről nem is próbáltam mert a gumilap katasztrofális állapotban van.
(#) kovacspista hozzászólása Aug 31, 2011 /
 
Megjött a sortrafó, "csak" ez volt a baja, elsőre indult.
(#) fredee4444 válasza fredee4444 hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Nos készítettem néhány képet. A 2 megégett résznél hiányzik a 2 ellenállás.
(#) kadarist válasza fredee4444 hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Ez valamilyen jó képességű noname kínai sasszi. A forrasztási oldalon valamilyen szöveg?
(#) lajtorja hozzászólása Szept 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung CW-29Z68T tv-m, a teletexttel van problémám.
A 100-as oldalt még betölti, de ha keresek másik oldalt akkor csak fut a számsor de nem áll meg sehol. Mi lehet a gond?
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Ott meg abszolut semmi szoveg.
(#) atox hozzászólása Szept 1, 2011 /
 
üdv.
Van egy ITT 3448H tipusú tévém.vizszintes vonalat ad, függőleges eltérítés nem jó! tda 3654es ic van benne de nem látsik rajta sérülés se a kondikon stb.. leheth mégiscsak rosz az ic? érdemes egy cserét megpróbálni?
(#) kadarist válasza atox hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Szia!
Inkább kezdd az IC tápfeszültségének az ellenőrzésével.
(#) DanyyX válasza atox hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Nem mindig úgy romlanak el az alkatrészek, hogy az kívülről látszik rajtuk. A függőleges eltérítés leállhat néhány dologtól, ha nem akarzs vaktában cserélgetni vagy nem tudod mi okozhat ilyen hibát, először egy szkóppal rá kéne mérni, hogy kap-e jelet, vagy hogy hajtja-e az eltérítőt. Esetleg kikapcsolt állapotban multiméterrel a TDA 6-5-4, vagy 2-9 lába között nincs-e zárlat. Ha van akkor biztos hogy rossz a TDA, ha nincs akkor még mindig lehet rossz, de másfelé is körül kell nézni.
(#) DanyyX válasza kadarist hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Ez meg eszembe se jutott, pedig elég alapvető dolog meg én is így szoktam... Látszik hogy este van
(#) fredee4444 válasza fredee4444 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Fejleményeim: kicseréltem a 2 elégett ellenállást a fent említettekre, majd beindítottam. Egy pillanatra felvillant a standby LED, majd bezárlatolt a nagy tranzisztor, ami hajtja a táptrafót. Lehet, hogy tonkrement a trafóm, vagy túl nagy frekvenciával akarja hajtani a trafot?
(#) BarnaPili válasza fredee4444 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Ha megvannak az égett ellenállások,akkor kapargasd meg őket,és próbálj meg értékeket mérni a sértetlen fémrétegen.Ebből lehet következtetni az ellenállás eredeti értékére.
István
Következő: »»   531 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem