Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   634 / 1385
(#) mate_x válasza minicooper hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ha a levegőben is összetudod "szögelni", akkor nem kell, de nyákon biztosan elegánsabb és megbízhatóbb.
(#) sastas01 válasza minicooper hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ha nincs mozgatva(nem hurcolászod naponta 5x ide-oda) akkor elég levegőben is. De nyákon nyilvánvalóan elegánsabb és érintkezés ellen is jobban védve vagy.
Melyik verziót csinálod(van ugye milió meg egy kapcsolás fent). Pontosabban a vezérlő része érdekel.
(#) emmzolee válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ilyen zöldet valaki vett itt egyszer. Arról láttam is youtube-os videókat. A kék annyiból szimpatikusabb, hogy annál rá merik írni, hogy 260°C-on kibír 3 X 10 másodpercet.
Jók ezek a cuccok, de a felhordáskor sok cuccot ki lehet dobni fölöslegesen. Pl homogén réteget szeretnél ugye felhordani, ehhez kell egy kicsi henger. Azt utána ki kell mosni, a benne lévő relatív sok festékkel.
Van egy másik technika amivel megoldják. A felületen nagyjából szét terítik, és utána rádobják a maszk fóliát, ami lenyomja, és egyenletessé teszi a réteget. Na ez nem szokott sikerülni.

Igazából én is kísérleteznék új cuccal, hátha találnék jobbat, mint az Octamex-es fólia.
(#) janikukac válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Köszi az infot. Hát én is fóliat akartam először, de azzal az a baj, hogy nincs laminálóm. Úgy néz ki, ez se lesz oké dolog. Maradok a semminél megint, pedig annyira jó lenne ez..
(#) emmzolee válasza janikukac hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Bogarat ültettél a fülembe. Utána néztem.

Ez a fekete tégelyes cucc, elvileg a javított nyákokon keletkezett bibik le ápolására lett kitalálva. Megadtak keménységnek 5H -t mint a ceruzánál. Ez eléggé jónak számít,mert a gyári 6H. Ez a gyári különben nem uv, hanem szitás. Csak példának tettem be.

Itt egy link: Bővebben: Link

A többi paramétere se rossz. úgy mint átütési szilárdság, viszkozitás, hőtűrés.
(#) sastas01 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
A tacskós laminátorban én nem bíznék(se semmilyen műszaki cikkben ami ott van), másrészt honnan
Idézet:
„lomizol egy lézernyomtatót”
? Bár ez saját vélemény
(#) koczka válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
A fekete tégelyes cucc-ból nekem sikerült is vennem pár hónapja azóta sem jöttem rá hogy kell használni írják hogy benzinnel kell előhívni de nem használt neki.
A felhordása meg reménytelen, zselés kocsonya állaga van lakkhengertől kezdve a spatulán már mindent próbáltam de egyszerűen egyenletes réteget nem tudtam elérni.
Ezt a fajta lötstopot el is vetettem, most inkább laminálhatót keresek ha lenne elég emberke összeállhatnánk egy tekercsre.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Én épp ma voltam ott és még nem is árulnak laminálót, nemhogy olcsó legyen. Felháborító. Most honnan szedjek fólia laminálásra alkalmas olcsó eszközt?
(#) emmzolee válasza janikukac hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Ezt is nézd meg.

Bővebben: Link
(#) sastas01 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Innen
Vagy esetleg MEdia M@rkt-ból.
(#) emmzolee válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
A tesóban a háztartási gépek, és a lámpatestek körül szokott lenni. Egészen a sarokban. Van amikor 6500Ft, de ki kell figyelni egy akciót. Én is 2500Ft-ért vettem meg.Igaz nem most volt, de szerintem az ára nem mehetett följebb.
(#) janikukac válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Köszönöm az össze tippet, hozzászólást. Valamit kéne már. A videot láttam már, itt megint a sütéssel lenne a gond, mert nincs hol bekeményítsem a maszkot.
Valamit szerezni fogok, minél előbb.
(#) pcroland hozzászólása Aug 31, 2011 /
 
Hello! Vettem a gyógyszertárban hidrogén-peroxidot.
Azt írja rajta, hoy: Hydrog. perox. dil. 3%
Ezzel tudok én maratni?
(#) janikukac válasza pcroland hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Ez gyenge mint a macska farka. 30%-os kell. 3-asat boltban is kapsz, hajszőkítésre. :yes:
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Nem kell sütni, ha kap sok uv-t az is elég.
(#) pcroland válasza janikukac hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Köszi! Akkor hol tudok venni 30%-osat?
(#) misi93 válasza pcroland hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Heló! Szerintem az a 3 % elég kevés, de azért próbáld meg . Én fodrászati szaküzletből szoktam venni talán 0,8-1 l -es szokott lenni 600 forint és hozzá szoktam venni sósavat és kész. Az arányokat én saccra szoktam, van amikor 10 perc van amikor 1perc (ugyan akkora panel mert elég rosszul saccoltam )
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Szerintem igen, csak lehet eősebb sósav kéne hozzá. Ez igazából oxidálja rezet, a sósav meg az oxidált rezet tudja leszedni. Ha vizes a hidrogénberoxidod, akkor 10* annyi kell bele, ettől persze egy gyenge sósavot annyira felvizezi hogy ki tudja mit csinálna. Ellenben ha van egy erősebb savad, akkor a kettő elegye adhat közepes eredményt, kérdés, hogy sósavból mi a max amit szerezni lehet.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Na, tehát akkor pl az UV csővel világítom fél órát, és az jót tenne neki?
Azt is gyógyszertárba vedd meg Roland. Nálunk a faluban is van 30%-os. :yes:
(#) sastas válasza pcroland hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
35% osat bármelyik fodrszati szaküzletben kapsz(kérdezz meg egy nőt hol van ilyen ). A sósavból az elméleti maximum töménység 38%. De ha jól tudom a max amit lehet kapni az olyan 30-35 % körül van. Ezen felülha joltudom csak az iparnak szállitanak illetve az iskoláknak. Bár ugye a 35% -ost is be lehet töményíteni megfelelő eljárással(párologtatás). jah és a hidrogénperoxid ára kb 450 FT. és ez 8 dl.
(#) misi93 válasza sastas hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
jah igen én 500 ért vedtem 8dl
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Akár kiteheted a napra is ilyen szép időben. Késsel lehet csak lekaparni fél óra napozás után (mondjuk előtte sem könnyű, vastagabb is mint a maratásálló)
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Akkor megpróbálom. Tacskós sósavam van. Milyen arányban próbáljam?
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Na az felejtős. HA jól emlékszem 5-10%-os annál gyengébbet nem lehet kapni.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Már beöntöttem fele-fele arányban és oxidálja
5-15%-os.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
De most nem értek lassan semmit. Hogy megy a folyamat? Felkenem, rárakenem a maszkot, levilágítom fólián keresztül, tehát, hogy a mosószóda lemossa a forrpontról, és aztán kell már csak szárítani?
(#) pcroland válasza janikukac hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
előhívás után, már csak maratni szokás.
(#) janikukac válasza pcroland hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Kicsit legyél már figyelmesebb, ne haragudj. Lötstoppról beszélünk, nem nyák világításról (nyákrajz felviteléről)...
(#) pcroland válasza janikukac hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
ha nem teljesen jó a maszk akkor csak kicsit kell világítani. Aztán mosó szódával előhívni és aztán még világítani, hogy teljesen jó legyen. Tényleg nem olvastam, hogy miről van szó
(#) janikukac válasza pcroland hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Gondoltam , hogy nem Akkor én most nem jól mondom? Nem értem. Majd gula elméséli remélem, ő már jártas ebben. :yes:
Következő: »»   634 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem