Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   287 / 607
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Igazából megfoganám a tanácsod, de most sem értem.
MUTE oldalom tudok javítani rajta.
De l-out oldalon bejelölted viszont r-out -nál nem pedig azonos.
Ugyan ez van a -VS oldalon. Bal oldat bejelölted jobb oldalon nem. (átkötés)
A MUTE felett a LED előtét ellenállásánál sem értem a bejelölést.
Nekem még nincs tapasztalatom erősítő építésben. Minden segítségre vevő vagyok, de ez most homályos számomra.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
A GND a bekötési ponttól a jobb oldali szűrőkondenzátorokig a jelölt helyeken keskenyen fut.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Értem. Annyit tudok tenni első elgondoláskánt, hogy a VS- lábat kicsit leviszem így javul a helyzet. Esteleg teszek egy átkötést a GND ágba.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Csak jól futtasd meg ónnal.
Biztosítékot tehetnél rá, akár IC-nként is. Bővebben: Link
(#) skero válasza reloop hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Volt benne meló látszik . Kicsit nem kusza az a kábelezés?
(#) reloop válasza skero hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Igen, valóban sok kábel fut benne, látszólag kuszán. A panelek száma 9, ehhez jön 4 poti, 2 kapcsoló és 2 kijelző. A kuszaság legfőbb oka, hogy igyekeztem a különböző rendeltetésű kábeleket egymástól távol tartani. (Úgy nézz rá, hogy ez egy komoly rendbehozatal eredménye.)
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Szia! Milyen forrásból származik az a megállapítás. hogy a TDA7294-nek jobb a rövidzárvédelme mint a TDA7293-nak?
(#) Cumo válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Hát...izé én nem nagyon értem ezt a biztositék dolgot.
Egyszer én is csináltam ilyet..
Ha csak egyik biztositék repül..akkor vele együtt megy a végfok is..
Már pedig egyszerre nem fog mindkét biztositék kicsapódni
Tapasztalat mert már egyszer megszivtam.
(#) Cumo válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Hoppá mit látok ezen a képen :eek2:
Pont ugyanigy magnódekk dobozba épitettem én is most amit csinálok..
Már két napja csak azzal szenvedek hogy hogyan kössem be a DB vagy VU méter órákat.
Már külön előerösitökkel killódtam,mégsem akartak ugy müködni ahogy én azt elvártam volna
Na ehhez adjatok valami értelmes rajzot,szerintem mást is érdekelne.
(#) Cumo válasza zoka hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Igaz..
A 93-as valóban képes kipurcanni ha netán 4 ohm alá sülyed kimeneten..
A 94-es ezt túl éli legfejebb kikapcsol egy pici időre
(#) Bassmester válasza Cumo hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
... a dolog szerencsére nem így működik.
(#) Bassmester válasza Cumo hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Ha az egyik bizti kimegy az egyáltalán nem jelenti azt hogy a végfoknak vége. Ha például az egyik ícé tokját (hídnál) testre zárod, a negatív tápág 4A-es biztije csattan, de a végfok jó eséllyel túlélí. (tapasztalat)
Erősen ajánlom a nyákba ültetett biztosítékok használatát.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
A +- oldalra kellene még biztosíték?
Nem elég, hogy van a 230VAC oldalon 1db és az egyenirányítón 2db ?

Amúgy hogyan csináltad, hogy a nyákon a feliratok fehérek?
(#) reloop válasza Cumo hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Szia! Az IC végfok zárlat esetén valaminek engedni kell. Ezt a tápágba helyezett olvadó biztosíték megteszi. Előfordulhat az egyik táp megszakadása esetén, hogy a hozzá kapcsolódó félvezetők a hangszórón keresztül fordított polaritást kapnak. Ez diódával kivédhető. Bassmester biztis lay képén már jó ideje elérhető a fórumban. Megerősítés végett itt a most készülő erősítőm nyákterve. Bővebben: Link
A kivezérlés mérők meghajtásán nem törtem a fejem, meghagytam a Pio CT506 gyári kapcsolását. A mérővel párhuzamos kondit az élénk működés kedvéért végül elhagytam.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
A csatornánkénti biztosíték előnye, hogy kisebb értéket használhatsz, így érzékenyebben reagál. Nagyon ritkán fordul elő biztosíték kiolvadás, a Te megoldásod is garantálja a minimálisan szükséges biztonságot.
A nyákot készen vettem az Urbán Elektronikánál.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Mind két csatorna +- ágába 1-1 biztosíték?
Végül is lehet, hogy megfogadom mert most próbálom áttervezni, hogy az IC-k háta mögött ne legyen vezetősáv és a biztosíték foglalatok hasznos átkötések is lehetnek egyeben
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
A panelterveddel kapcsolatban van egy felvetésem. Vannak rajta olyan kék színű átkötések, amik nehezen értelmezhetőek. Mintha talán alul lévő huzaldarabok lennének, vagy ilyesmi.
Én inkább az alaktrészoldalra tenném őket, éppen úgy mint a "sárga" átkötések, és a 100nF-okat elfordítanám 90°-al, és feljebb vinném egy kicst. hiszen ott van mellettűk függőlegesen a GND. Így egy "értelmes" megoldáshoz lehetne jutni.
A másik inkább hőtechnikai probléma. Ezek az IC-k melegszenek. Ezt a meleget jobban ki lehet vezetni, ha nem rakod őket ilyen közel egymáshoz. Nézz meg gyári konstrukciókat, ott is szándékosan széthúzzák őket e miatt.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Azt valóban érdemes végiggondolni, hogyan fog az IC háta a hűtőbordához kapcsolódni. Itt hívnám fel a figyelmedet a hűtőtönk fontosságára.
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Hálás köszönet! Értem, megcsinálom.
Az eredménnyel jelentkezni fogok.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Igen pont a hűtők miatt akarom áttervezni. Így kilógna a panel a dobozból arról nem beszélve, hogy idővel átmelegedne ott a vezetősáv.
Sajnos egy oldalas panelen nem bírom átkötések nélkül megoldani. :no:
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Hello! Az adatlapokból származik a szöveg, amit kiszedtem. A 7294 rövidzár védelemről ír, míg a 93 csak rövid zár védett akkor, ha nem kap jelet a bemenetén.

Ebből 2 következtetést lehet levonni:
a, 94-nél "felületesen" fogalmaztak,
b, 94 tényleg "teljes körű", de legalábbis hatékonyabb védelemmel rendelkezik.
Saját tapasztalat: Mindkettőt zártam rövidre zenével. 93 csatt, 94 még mindig 94

Éppen ezért gondolkodok a sima paneljeimen, amit írtam, hogy 5 csatornás erősítőt építenék. Az, hogy 93 vagy 94 lenne jobb, 2 dolgon múlik.
A 93 Clip funkciója vs. a 94 állítólagos jobb rövid zár védelme. Úgyhogy meg vagyok lőve. :bummafejbe:
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Nálam eddig mindkét IC egyformám viselte a túlterhelést. Azért nem szeretnék pórul járni a 7293-mal, utána járnék ennek a jel nélküli rövidzárvédelemnek. Merre keressem az adatlapon? Tegnap oda-vissza átolvastam, de nem találtam sajnos.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Semmi gond az átkötéssel, alkalmazd bátran. A két oldalas nyák akkor lenne segítség, ha a furatokat könnyedén galvánozhatnánk.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Most a 6. elvezetésével kínlódok.
Közben látom, hogy az 5. láb az nem használt. Ebben az esetben összeköthetem a két lábat?
Így könnyedén előre tudnám hozni.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Jól látod, az 5. láb N.C.
(#) Bassmester hozzászólása Szept 1, 2011 /
 
Na elkészült a komplett modulom.
Terhelve még nem volt, csak a puszta működését teszteltem,
de innentől szerintem már tudni fogja a dolgát
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Bassmaster:
Látom én, hogy nem ez az első

Átterveztem én meg a sztero panelem. Alkalmaztam, hogy a 6. lábat keresztül vezettem az 5. lábon.

Most nincs vezetősáv az IC-k felett, keskenyebb lett a panel (9cm széles, 6cm magas), több hely jutott a GND-nek.

Várom észrevételeitek és a javaslatokat.
(#) Bassmester válasza blackdog hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Jó ötlet, úgy sincsenek semmivel összeköttetésben.
Kiváncsian várom, hogy hogyan fog beválni a földfólia.
(#) blackdog válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Kicsit elbizonytalanítottál...
Nem lenne szerencsés alkalmazni a teleföldet erősítőknél?
(#) Davidd hozzászólása Szept 1, 2011 /
 
Üdv.Kissebb kültéri hangositasra mi a jobb ket db tda7294 hid vagy ket darab sima sztereo es egy hid a melynek?
Következő: »»   287 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem