Fórum témák
» Több friss téma |
Közben átalakítottam a KIT-et a gyári kapcsolás szerint.
Azt a ku...a... Brutál mekkorát szól. A hangszóróm nem is bírja a teljes kivezérlést. Mérésem alapján most 70W körül mozog a teljesítmény. Nagyobb hangszórókat kell vennem.
Tovább tesztelgettem....
Az miért van, hogy 24V felett elkezd clippelni? Amikor 30V felett jár a kimenő fesz akkor már nagyon hosszan egyenes a színusz teteje és alja ![]()
Túl van vezérelve.
![]()
Kicsit bővebben...?
Elvileg még bírnia kellene. Akkor hol a gyenge láncszem?
Őszintén ezt nem néztem. De 24V felett elég szépen "levágja" a jelet.
Ha jól van illesztve. (8 ohm talán, de lehet 16 ohm már nem emlékszem pontosan) És a bemeneti tápfesz még megfelelő mértékű, akkor a megadott kimeneti teljesítmény felett már nem tud teljesíteni. (Vagyis nem bír nagyobb áramot kiadni, hiába van meg a bemeneti jelszint a teljes kivezérléshez.) Tegyük fel hogy a bemeneten 1V peak-peak fesz. kell ahhoz hogy a kimeneten leadja a specifikált teljesítményt, ha FET-es a bemenet, de ha pl. differősítős, akkor egy adott áram szint kell és nem fesz. (Persze megfelelő táppal és illesztéssel.) Ha bármi nem stimmel, már torzított jelet fog kiadni, hiába van meg a bemeneti jelszint. És ez abban nyilvánul meg, hogy levágja egy bizonyos tartomány felett és alatt.
Most csak azért vagyok tanácstalan mert 8 ohm ellenállás huzal volt a kimeneten és 24V felett vágott.
Később "zenével" próbáltam és ugyan ez volt a helyzet. Ami közös, hogy ugyan az a laptop szolgáltatta a színusz jelet mint amin a zenét hallgatom. Kezdem azt hinni, hogy a laptopom hangkártyája egy nagy nulla. Pedig nem volt olcsó ![]()
Én már rég rájöttem erre, mert nekem is elég új notim van, de egy USB minőségi külső hangkari azért mást produkál.
![]() ![]()
Szia! Az R1 helyesen 1k és nem 100k, ami jól leosztotta a bemenő jeledet.
Hello! Gratula, ez nagyon jó lett
![]() Profi munka. A feliratozást hogy oldottad meg ? Ilyen nagy egész rácsot is lehet venni? Korábban azt írtam, hogy én nem merném egy panelra tenni a tápot, erősítőt védelmet, mert ha megsül, az ic, megégeti a nyákot. Így komplett cucc esetén viszont nincs ilyen gond, mert nincs babrálva a kimenet, zárlat sem lehet. Így én is egybe terveztem volna. ![]()
Annyit szeretnék megkérdezni, hogy +-36v -os tápfesz esetén 8 ohm-al terhelve a TDA7294 híd mennyi teljesítményt ad le? Lehet a jovoheten erkezik meg a 6 db IC.
![]()
Ha a +/-36V nem esik semennyit, akkor leadja a 200W szinuszt.
Köszi.
Nyomtatott öntapadós papír (matrica) és öntapadós átlátszó fólia. A rácsot a Bricostore-ban vettem, 3500 Ft volt az 50×100 cm-es lap.
Kapcsi. üzemu tapja lessz
![]()
Az önmagában még nem garantálja a stabil tápfeszt.
Még a pwm tápok szekunderét is a kívánt tápfesz fölé kell méretezni, mivel terheléskor nem az amplitúdót kompenzálja, hanem a kitöltés növelésével igyekszik tartani a beállított feszültséget. Rezonáns tápokat alapból 10-15%-kal fölé kell méretezni mert kb ennyit esnek a névleges terhelésen.
Itt az aktív monitor dobozom nyákja, táp-végfok -védelem egyben.
Köszönöm, még egy olyan kérdés hogy ezt mivel tudom megnyitni?
![]()
Mivel LAY fájl, így a sprint layout nyáktervező programmal.
A 4.0 nem nyitja meg. (Elsőnek a 4.0-val próbáltam és azért kérdeztem.) De az 5.0 megnyitja.
![]()
Akkor gond egy szál se... egyébként 5.0 sprinttel csináltam.
Látom szenvedtek azzal hogy menyi lehet a tápfesz ingadozás..
Pedig pofon egyszerű a megoldás... Ne sajnáljátok berakni a tápnál a 2x 10.000 mikrós kondikat..ha netán több végfokot is hajt a táp mint 2, akkor még +2 kondi... Garantálom hogy full terhelésen is alig pár tizedet ingadozik... ![]()
Ez nem a puffer mennyiségen múlik. Rakhatsz rá bármennyit, minél gyengébb a táp annál többet esik. Kapcsolótápra egyébként sem rakunk 2x10.000 µF-ot, mert felesleges és a bekapcsolási áram is túl nagy lenne.
Jelenleg is épitek egy TDA-s erősitőt 3 csatornásat,különkérték hogy mijen tulajdonsággal rendelkezzen
![]() Nos 3 végfokozat amiből áll,még sosem csináltam ilyet hogy legyen egy külön Woofer kimenet. Tanácstalan vagyok.. Mert már öszeraktam müködik,de hogyan kellene megoldani hogy a woofer kimeneten "CSAK" mély baszus hang jöjön ki? Erre valami filter rajz nincs valakinek?
ITT keresgélj.
Rezonáns táp lessz, akkor +-40v ra tervezzem? 6 ic-t akarok vele hajtani, kb 25A-t kell leadjon
A megoldás EZ. Mind a 2 csatorna mélyét a wooferre küldi.
Sziasztok!
Még mindig a clippelés okát keresem. +-38,5 VDC megy az erősítőre. A tápban oldalanként 14700 µF elkó van. Amikor méregettem akkor 24V kimenő fesz felett kezdett clippelni az erősítő. Táp oldalon ekkor 37 VDC körül van tehát kb, 1,5V a feszültség esés. Én úgy gondolom, hogy clippelés nékült legalább 35V kellene, hogy kimenjen. Kedves tapasztalt kollégák: mit kellene tennem?
Na akkor még kérnék egy kis segítséget, a nagyfrekis trafónál az első szám a menetszám, és a zárójelben lévőt hogy is értelmezzem? Ez olyan lapos rézvezeték, vagy sok 0,15-os rézdrót összesodorva?
![]()
Sok 0,15-ös. A skin hatás miatt így kell csinálni. Ezek a menetszámok csak légrés nélküli, Al= 4000-6000 közötti, N67, N87, 3C90, M2TN-C és hasonló anyagú ferritek esetén használhatóak. Nézd át Cimopata írásában a rezonáns tápot.
Bővebben: Link Ne itt tápozzunk mert még a végén kikapunk ![]()
Gondolom szimpla erősítőről van szó és nem hídról.
+/-37V ról nem fog 35V(eff) feszültséget leadni ![]() A 24V reális, bár nem írtad hogy hány Ohm-mal terhelted. (8 Ohm körül lehetett...) |
Bejelentkezés
Hirdetés |